Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

A na brzuchu to powiem wam szczerze ze moja nie lezy wcale... Wogóle to pierwsze dwa miesiace swojego zycia przespała, wiec nie było okazji jej kłaść, a teraz jak próbowałam to sie złości. Ale główke trzyma juz sztywno, lubi sie śmiać, jest bardzo pogodna no i odpukac grzeczna narazie. Zasypia sama z pieluchą na głowie, śpi jak mumia cała zakryta:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Natusia - a wstyd, a nieładnie :P Dosłownie stronę czy dwie wcześniej jest info jak dostać się do galerii :P Wyślij mi mail podaj swój nick abym wiedziała że to Ty oraz imię Twojego Maleństwa :) A potem odeślę Ci mail z info jak dostać się do galerii i jak to się je :D *Irysek - moja ostatnio robi raz na dobę/ raz na /5 doby i kupa wodnista i śmierdząca jogurtem - Ty się martwisz że za często a ja że za rzadko :) *Zabucha -moja chodzi 62 ale niektóre 68 są dobre. Mam nawet jedno body 74 które jest na styka ha ha ha. Niemniej jednak 62 w większości to dobry rozmiar Moja Mała ma okropne problemy z bekaniem. Potrafi nawet przez 2 h nie beknąć tylko się tak męczy, co czas jakiś płacze, aż w końcu nadchodzi kulminacja płacz przez 15-20 minut wielki bek i spokój. Mówię Wam masakra. Moja zasypia po kąpieli albo przy cycu, a ja nie śpi to śpiewam jej 3 kołysanki potem do łóżeczka, karuzela i zasypia ślicznie. Ale 2 ostatnie dni z rzędu to wieczorny krzyk z powodu beknięcia, a potem wyczerpana biedulka płaczem zasypia. Okropne jest że jej nie mogę pomóc, trzymam ją do góry, położę na brzuszku, klepię i nic... w koću krzyk taki głośny że z nią chodzę poklepuje aż w końcu jej się beknie, ale i ona i ja się nacierpimy. A ja znowu krwawię ... jeśli nie przejdzie do poniedziału to już się nie wymiguję i jadę do lekrza, to jest przesada aby 2 mieśiace krwawić (moze to i moja wina bo troszku Małą nosiłam i samą i foteliku - ale nie zawsze mam męża pod ręką) ... troszku się martwię,ale z drugiej strony dobrze się czuję...tyle że przecież kiedyś muszę przestać krwawić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irysek ja karmię wyłącznie piersią bez dopajania i moj Mały robi wodniste kupki 2-3 razy dziennie, najczęsciej przed południem, ale nie jest to zadna regułą i popoludniu tez sie zdarzy wczoraj bylam na grilu, jadlam salatki i grilowane piersi kurczaka i nawet soso czosnkowy wiec pewno dzis czy jutro odchorujemy z Małym te grzeszki.. kropelki sabsimplex w pogotowiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frogus - ja się ostatnio nie udzielałam, bo nie mam nic ciekawego do powiedzenia (moim zdaniem...) Cały czas mam doła z powodu uszkodzeń krocza podczas porodu, co uświadomiłam sobie jakieś 3 tygodnie po porodzie, a na wizycie u gina po 6 tygodniach od porodu, lekarz potwierdził moje spostrzeżenia. Jest to decydujący czynnik, przez który tak mało się udzielam. Jestem załamana. Jakakolwiek operacja wchodzi w grę nie wcześniej niż 6 mcy po porodzie, a i tak nie mam gwarancji,że mi ją zrobią i czy wszystko naprawią...Jestem zrozpaczona. Z malutką wszystko w porządku. Pokarm już się unormował.Dokarmiam ją tylko czasami. Rośnie jak na drożdżach jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza bardzo Ci współczuje :( ale nie zapominaj o nas i udzielaj sie czasami :) Frogus strasznie przepraszam ,faktycznie pisałyscie o tym dwie strony wczesniej ,ja ostatnio cierpię chyba na amnezje :P Zaraz wyslę Ci maila :) a co do kupek to tak jak pisałam robi rzadko raz na kilka dni ale ważne ,ze puszcza bąki ,tez karmie tylko piersia czasami dopajam herbatką koperkową lub rumiankowa albo daje samej wody ,znalazłam fajna wode dla niemowląt Humany . Ciuszki nosi 68-74 bo urodził sie 60 cm więc 62 nie wchodzi w grę chociaż z ta rozmiarówka to róznie bywa bo mam dresik firmy 5-10-15 rozmiaru 56 który jest na niego dobry i będzie jeszcze z mc :o Ja jem wszystko i mój kolek żadnych nie ma dzispozwoliłam sobie na lasagne oj jaka dobra była .Jedynie co to nie odbiło mu sie po jedzeniu i na spacerku strasznie płakał ,szybko wróciłam z nim do domu a gdy go podniosłam do góry to zwymiotował !Nawet nie było to mocne ulanie sie tylko normalnie wymiotował ,ale zaraz potem sie cieszył więc myślę ,ze wszystko będzie wporządku .Do wieczora bede miała go bacznie na oku w razie czego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) Mysza to straszne! Oby jakoś się udało i żeby lekarze naprawili swój błąd!!! :) Dziewczyny bo tak się zastanawiam mały tydzień temu ważył 5.5 kg pampersy zakładam mu 2 ale zastanawiam się czy już nie pora na 3. Kurcze sama nie wiem. 2 są do 6 kg, boje się żeby 3 nie były za duże ale chyba będę musiała to sprawdzić bo znowu wydaje mi się, że te są juz przymałe. Mały ma odcisk od nich ale podobno tak to z pampersami jest, że robią takie odciski od gumki. Próbowałam hugisów ale u mnie się nie sprawdziły. A Wasze maluchy jaki noszą rozmiar pieluszek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja testuję pieluszki, bo mojej Małej robią się odciski od gumek. Pampersy - robią odcisk - jakość, chłonność superowa Happy - robią odcisk - dość szerokie, troszku za sztywne wg mnie, ale chłonne - Ciekawostka: czy wiecie że pieluszki Happy za sztukę wychodzą drożej niż Pampersy ;) Dada - robią odcisk - identyczne jak Happy I w końcu Huggisy . NIE ROBIĄ odcisków ;) i są extra, fajne, fantastyczne Moja Mała waży 4500 [przynajmniej tyle ważyła 3 tyg temu - wiec teraz na pewno więcej :D - we wtorek sprawdzimy] i używam 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie najlepiej sprawdziły się pampersy tylko ten odcisk od gumek... Huggisy jak dla mnie są za sztywne i takie wielkie mi się wydają, mały miał pieluszke na pół brzuszka :D Dada też się nie sprawdziły . Jeszcze muszę spróbować tych rossmana - podobno dobre ale trzeba samemu wypróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Moj Maciuś wazy 5700 i idealne są dwójki ale z tych pampers premium care a one wychodza ciut większe niż normalne pampersy. Ale juz mi się kończa i bede przechodzic na trójki. Zresztą powoli już używamy trójek z huggiesa i happy bo trójki z pampersa jeszcze ciut z luzne w udach i raz nam kupa bokiem wyleciala.. Mysza, współczuje. A ty pękłaś sama czy Cię nacieli i tak źle zszyli??? A twój lekarz pracuje w szitalu, bo jak tak to chyba nie powinien robić problemu z operacją, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze już któraś osoba mówi że huggisy są sztywne ... to ja mam chyba jakieś inne mięciutkie, moim zdaniem miększe nić pampers i z delikatniejszego materiału. Happy i Dada są właśnie takie wielkie, że na pół brzuszka. Pampers za to moja mała ma na linii pępka. a huggis jest owszem 1cm wyższy, ale ja je wywijam :) Niemniej jednak brak odcisku jest dla mnie najważniejszy, bo dziś samej od majtek zrobił mi się taki odcisk i bolał jak cholera, więc wyobrażam sobie, że małej jest nieprzyjemnie tak samo O Rossmanach też słyszałam że fajne, ale to na pewno trzeba wypróbować, bo tak jak moja znajoma polecała happy, na jakimś forum wyczytałam, że Dada są extra a ja nie byłam z nich zadowolona. Daj znać jak wypróbujesz rossmana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Kwiatuszek ciężko mi tak napisać co w składzie ma Nutramigen, ale z tego co mi wiadomo to jest to najbardziej restrykcyjny preparat mleko zastępczy, nawet bez laktozy i sacharozy w smaku ohyda, ale jak dzieciaczek jest mały to się przyzwyczai:-). Zabucha Mój Aleks niby ma coś ok. 65-66 cm, ale pasują na Niego ubranka w rozmiarze 62, niektóre 68, a niektóre właśnie wiekowo od 6 do 9 miesiąca:-) Co do kupek to Aleks robi tak 3 dziennie, a karmiony jest sztucznie. Najlepiej mu się robi kupsko po kąpaniu wieczornym w czystą pieluchę:-) Na spanie nocne nie narzekamy, ale są dnie e wcale nie śpi, a że jest z Niego Mała przylepa to cały czas ktoś musi przy nim być i mówić do Niego lub grzechotać, albo nosić właśnie albo na ramieniu (jak do odbicia) albo przodem do świata, Mały cwaniak już nie chce leżeć na płasko za bardzo, no chyba że usypia:-) Literkowe literki Mój Aleks jak ważył właśnie ok. 5,5 kg to przeszliśmy na pieluszki trójki i były ok.:-). A teraz waży na pewno już ponad 6 kg:-) i najlepiej nam podchodzą pampersy i jakoś nawet te gumki go nie uciskają:-). Dada tragedia- kupa i siuśki wychodziły bokiem:-(, a Hagisy i Hapyy też mi się wydają takie sztywne. Na razie używamy przejściowo Pampers Premium care, zamiast zwykłych, bo Mały ma odparzony tyłek a dokładnie tylko okolice odbytu:-( Co do umiejętności, to Mój Aleks ma już 2 miesiące i 3 tyg i super się śmieje, ale na głos jeszcze nie bardzo, za to zaczyna powoli piszczeć:-), grzechotkę czasami uda mu się chwycić i pogrzechotać, ale nie jest to jeszcze coś pewnego, na brzuszku ładnie leży, unosi główkę i się cieszy, wymachuje nogami rękami jak mały sportowiec, na macie patrzy na grzechotki i je uderza, a jak go noszę przodem to sam już odrywa główkę ode mnie i próbuje sam trzymać no i gaworzy, najchętniej rano lubi sobie pogadać:-). Jedynie jak już pisałam wcześniej Aleks ma problem z podnoszeniem główki przy próbie trakcji, no i nadal niestety ma asymetrie:-(. W połowie lipca idziemy znowu do poradni rehabilitacyjnej i do neurologa i dowiemy się co dalej, ale mam nadzieję, że będzie dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej, musze się pochwalić, że mój Maciuś przesypia w nocy po 8h. Po wieczornym karmieniu ok.20 spi do 4-5 rano :) Ale ja karmie już z obu piersi przy jednym karmieniu, a wczesniej wystarczało mu z jednej. No i zasypia sam, najkarmie go, potulę i ziewającego, ale jeszcze nnie śpiacego kładę do łózeczka i wychodzę a on sam usypia po kilku minutach. Potem jak się obudiz w nocy lub nad ranem na karmienie to już zostaje z nami w łozku. Co do asymetrii to my byliśmy prywatnie u dobrego pediatry, bo Mały przeginal głowkę w prawo i tworzył taki księzyc. No i pediatra pokazała nam ćwiczenia, żeby to skorygowac. na mięsnie szyji, grzbietu i zeby wzmocnić rączki. Nie ma potrzeby isc do neurologa czy rehalibitanta, wystarczy samemu w domu ćwiczyc. No a te ćwiczenia to dla niego jak zabawa i co najwazniejsze kontakt i dotyk z rodzicami. a rozmiarowo to nosimy 62 i 68. No i kilka ciuszkow mamy na 3-6 mcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna - mój gin pracuje w tym szpitalu i opiekuje się mną. Nie nacinano mnie przy porodzie, gin chciał, ale położna mówiła, że nie trzeba. Pękłam w stronę odbytu i w stronę cewki moczowej. Po bokach w sumie tylko były otarcia. Mała jak się rodziła, to główka utknęła będąc w połowie na zewnątrz. Mam bardzo rozciągnięte mięśnie dna miednicy i ścianki pochwy. Skutkiem czego są problemy z siusianiem, zaparcia, bardzo poszerzone wejście do pochwy i wypadające ścianki pochwy. Jednym słowem dramat...Operacja wchodzi w grę najwcześniej mcy po porodzie i jeszcze muszą mnie do niej zakwalifikować. A jak wiadomo na NFZ nie jest łatwo. Jak nie to zostaje prywatnie za ok. 5 000 zł, na co mnie nie stac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza, a od kogo zalezy czy się zakwalifikujesz? od miejscowych lekarzy czy od jakiejs komisji? Bo jesli gin jest ok, to powinien stanąc na głowie a załątwić Ci operacje na NFZ. A jakby robili problemy to zawsze mozesz ich pozwać, ze przez ich błąd jesteś trwale okaleczona. Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że trochę powinni odpowiadać za to co się stało. Trzymaj się i wierz, ze będzie dobrze. Pól roku z maleństwem szybko minie. A na zaparcia polecam len mielony, kilka łyzeczek dziennie popijane płynem. Ja byłam baardzo nacięta ( do vacum) i z początku właśnie ten len mnie ratował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Justynka - ja jak zauważyłam, że Mała odwraca główkę tylko w prawo, od razu zaczęłam ją ćwiczyć i teraz już pięknie odwraca w każda stronę główeczkę :) A ja dziś notuję pory czuwania, jedzenia i spania, bo wydaje mi się że Mała zaczyna mieć swoje pory ... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyy :) Dam znać jak tylko zakupie te rossmanowskie :D :) Z główką też mieliśmy problem bo tylko na prawą stronę obracał ale teraz już jest ok. Chociaż zauważyła, że w ogóle Kacper woli praw stron. Praw ręką ładniej stara się trzymać zabawkę, bardziej przekręca się na prawy bok, chyba będzie praworęczny :D Ja praktycznie od samego początku notuje pory jedzenia, gdyż karmię sztucznie i było to po to, że jak mąż zostaje z małym albo moja mama to, żeby wiedzieli o ktoej ma jeść i właśnie zauważyłam, że Kacper zaczyna powoli jeść o tych samych godzinach :) U mnie wygląda to tak, że np. zje o 10, o 11.30 zasypia i śpi do 13. Prawie zawsze 1.5 nie śpi i 1.5 godz śpi :) Chociaż teraz staram się wydłużać mu przerwy w jedzeniu do 4 godz i czasem się udaje :) Za to w nocy budzi sie tylko raz dziś np. obudził się na jedzenie po 1 a później dopiero po 7 rano i spaliśmy do 10 :D Zawsze byłam śpioch i teraz nawet przy Nim się wysypiam :D A mały śpi z Nami na łóżku... wie, że robimy sobie krzywkę ale jakoś lepiej mi jak śpi z Nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda dzis super wiec pewnie na spacerach jestescie. My wczoraj impreze mielismy, ślubnego imieniny wyprawailismy i gril był i bardzo wesoło było. Mój dawno taki słaby nie był:p:p:p Troche sprzatania po nim było. Mysza współczuje tego co z Toba zrobili, mam nadzieje ze sie zakwalifikujesz na operacje. Musze uciekac bo mała sie obudziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dałam małej cyca i śpi dalej. Wiecie ze moja lenka jkos nie lubi przebywac na spacerach, teraz wyszlam z nia przed południem to piszczała a jak wróciłam do domu to od razu śpi. Wczoraj tez tak było. Co do pampersów to dla mnie najlepsze tez pamersa są. Do innych ciezko mi sie przekonac, wszystkie sztywne i jakies takie...Fakt ze w pamersach sie te gumki odciskaja, ale w sumie w dadch tez(teraz mam) i innych tak samo. Frogus a tobie musiało sie jakies fajne opakowanie trafic bo huugisy napewno są bardziej sztywne niz pampersy. A te rosmanowskie miałam ostatnio kupic, stałam z 5 minut przy nich i nie wziełam, ale musze tez wypróbować. Justyna długo ci twój szkrab wytrzymuje w nocy z tym spaniem, moja zasypia tak przed 20 ale spi zazwyczaj tak do 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, sztywne pieluchy to dla mnie Dada i Happy, a papmersy i huggisy sa tej samej sztywności, hi hi hi jak dla mnie, mam opakowanie i 2 i 3 i otwarłam z ciekawości trójki i są też miękkie ;) Więc ja już nie wiem co jest grane :P *Myszka - strasznie mi przykro, trzymam kciuki, aby wszystko Ci się ułożyło 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frogus najwyraźniej mamy inne pojecie "sztywności" :p:p:p Nie no na serio dla mnie jest różnica i to spora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Pewnie mnie nie pamięacie,załozyłam ten topik i znikełam ;-)ale przyznam się bez bicia że WAS podczytuję ;-) Miałam termin porodu na 9 kwietnia a że miałam wywyolywany poród ze względu na cukrzucę to urodziłyśmy sie 29 marca,tak więc niby teoretycznie należe do kwietniówek a faktycznie do marcówek :-)opieka w UK rewelacja!!tzn chodzi i poród a miałm CC metodą Misgav Ladach no i na drugi dzień byłam już w domku!! Co u nas? Poza refluksem wszystko jak najbardziej OK,rośniemy i miesiąc temu wazyłysmy 6kg!!apetyt dopisuje i ciuszki od 6-9 miesiąca zaczynają być za małe więc powoli przechodzimy na te od 9miesiąca ;-)już sama nie wiem jak robić zakupy,bo nie zdąże czegoś załozyć a juz jest za małe... Nocki przesypiamy po 10-12 godzin!! no i problem z Pampersami podobnie jak frogus mamy również (mieszkamy w UK) rozmiar 3 niby ok a le na nózkach uciska,huggisy uczulają :-( jakbyście coś chcialy widziec to pytajcie,może w końcu uda mi się z wami zostać na dłużej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Pewnie mnie nie pamiętacie bo teraz piszę rzadziej niż jak byłam w ciąży, z braku czasu.Może niektóre z was mnie pamiętają,w ciąży miałam cukrzycę.Synek urodził się 26.04, 8 dni po terminie,przez cesarskie cięcie.Ważył 4750kg i mierzył 60 cm,dostał 10 punktów. Karmiłam go piersią tylko 2 tyg ponieważ się nie najadał,zresztą w szpitalu już go dokarmiali bo się nie najadał.Pediatra kazała go odstawić od piersi bo męczyły go straszne kolki i nie mogłam dalej mu mieszać mleka mojego z sztucznym.No i jest na bebilonie,próbowałam bebiko bo tańsze ale miał straszne zaparcia.Od kad je bebilon to bóle brzuszka zniknęły i jest pogodny bo najedzony :) Na wizycie u pediatry jak miał 6 tyg to ważył 7100,to dużo i mam go poić wodą lub herbatką jak jest głodny a od karmienia nie minęły jeszcze co najmniej 3 godz.Nie jest łatwo bo on najchętniej to by już zjadł po 2 godz od poprzedniego karmienia.A tak poza tym to wszystko ok,śmieje się i zaczyna gaworzyć. Bardzo chętnie leży na brzuszku i jest tak silny że ostatnio 2 razy przewrócił się z brzucha na plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Czarna hihih pewnie tak, ale ja z kolei naprawdę nie widzę różnicy między huggisami i pampersami. Ale jak pisałam między tymi a happy czy dada to już jest spora różnica :) Ale z ciekawości dałam do pomacania mojemu mężowi jednego huggisa i jednego pampersa i spytałam jakie są wg niego różnice ;) I co stwierdził? Huggisy są miększe i milsze w dotyku, zrobione jakby z bawełny, a pampers z bardziej ceratowego materiału :D Więc odetchnęłam z ulgą bo stwierdziłam, że ja sobie może coś wmówilam hihih *Malowanalala witaj witaj, a może będziesz zaglądać częściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też używam huggisów,już rozm.3 i jestem zadowolona a jeżeli chodzi o ubranka to synek nosi już na 68 a nawet na 74 ale to dlatego że duży się urodził i szybko rośnie. Synek wazy już z 8 kg i niedługo przejdziemy na rozm. 4 huggisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Frogus ja tez uzywam huggisow i jestem z nich zadowolona i tez juz od dawna uzywam trojek. Moim zdaniem sa tak miekkie jak pampersy. Wyprubowalam tez dada i stwierdzam ze sa okropnie sztywne, maly byl zawsze po nich mokry i kupki bokiem wychodzily. Heppy jeszcze nie prubowalam. Potrusia ubieram w rozmiar 74 a 68 ledwo ledwo. Ogolnie to jest grzeczny, gawozy, smieje sie w glos, bardzo lubi lezec na brzuszku. W dzien spi malo, a w nocy roznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malowanalala i asica, ale macie duze dzieci. Moj maluch miał dziś problem ze spaniem przez ten upał, nawet na spacerku spal tylko chwile. Zaraz kąpiel i pewno padnie jak kafka Znalazlam dziś strój kąpielowy dla siebie na lato, to się nazywa "tankini" czyli koszulka i figi, zakrywa pociążowy brzuszek jak jednoczęsciowy, ale na leząco można podwinąć koszulkę i opalać się jak w bikini a juz myslalam ze zostanie mi tylko strój płetwonurka hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się ważyliśmy,ja i mój synek i waży już 8 kg a ma 2 miesiące i 2 dni,chyba będzie trzeba przejść na jakąś dietę hi hi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz synek w dzień jest grzeczny,noce też ładnie przesypia,budzi się 1, czasami 2 razy tylko po kąpieli marudzi nawet do 22 i w końcu pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wasze maluszki lubią się kąpać? Nasz synek bardzo lubi i jak się go wyciąga z wanienki to zaczyna płakać no i wanienka już się robi na niego za mała taki duży chłopak z niego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Moj maly ma nie cale 3 miesiace i chyba juz nie dlugo zabki zaczna mu wychodzic bo strasznie sie slini. A czytalam ze zdazaja sie takie wczesne przypadki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×