Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Hej hej a my dziś siedzimy sobie na balkoniku ;) Ja po zakupie huśtawki, stelaż wózka trzymam na dole - a dziecko znoszę w gondoli - choć w związku z tymi moimi krwawieniami to zapewne nie powinnam, ale mąż pracuje więc nie będę siedziała w domu - dlatego pewnie rana po cesarrce zagoi mi się później niż powinna :P *Malowanalala - Wszystkiego najlepszego :) Tort przepyszny!!! *Justynka moja z kolei jak już pije z butelki moje mleko to chyba max 100ml :) A nad wodę bym pojechała ... tylko te cholerne komary ... no ale na wakacje wybieramy się nad jezioro ... moskitery, orinoko i jakoś będziemy walczyć ;) Wybieramy się pod koniec lipca więc moja Mała będzie mieć skończony 3 miesiąc :) No chyba że namówię męża na morze .... tylko że auto mamy do wymiany i na dalekie wyprawy nie bardzo się nadaje :( A nowe chcemy kupić na jesień ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek zjada 120 ml co 3 godz tylko w nocy robi dłuższe przerwy między karmieniami.Chętnie zjadałby więcej, czasami nawet płacze przez chwile ja mu się już skończy mleko w butelce.Dawałabym mu więcej ale nie mogę bo waży już 8 kg i za szybko przybiera na wadze.Jak wychodziliśmy ze szpitala to ważył 4430 a po 4 tyg już 6400 więc przez miesiąc przybrał na wadze 2 kg to za dużo tak powiedziała pediatra. Ponoć dzieci do 6 miesiąca powinny podwoić swoją wagę urodzeniową a do roku potroić a on w wieku 3 miesięcy będzie miał podwojoną tą wagę i że to nie jest za fajne ale póki co to jest zdrowy i silny więc nie widzę powodów do zmartwień.A jak wasze dzieciaczki,szybko przybierają na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Justyna - dzięki za stronkę:-) Asica, faktycznie Twój synek jest duży:-), Mój w chwili wyjścia ze szpitala ważył 3650, a teraz po prawie 11 tyg od tamtego czasu waży jakieś 6500:-) A ja zamówiłam dla Maluszka taką huśtawkę http://www.allegro.pl item1085430445_fisher_price_hustawka_rainforest_na_prad_gratis.html mam nadzieję, że mu się spodoba i będę miała troszkę odpoczynku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agita my tez jedziemy nad morze, jak mała bedzie miała 3 i poł miesiąca. jedziemy do rowów koło łeby. moja mała spi od 20 do 5 rano, a potem do 8 :) i tez pakuje piąstki do buzi, ale mam nadzieje, ze to jeszcze nie zęby :) uciekam bo tak gorąco, ze na balkonie sobie siedzimy, wróciłysmy już ze spaceru. miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mieliśmy z synkiem ciężki dzień.Od 3 dni nie robił kupy i chyba go już dzisiaj brzuch bolał,dałam mu w końcu pół czopka i zrobił ale póżniej przez 1 godz cały czas płakał i nic nie pomagało,smoczek,picie i nawet noszenie na rączkach w końcu ze zmęczenia padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Agita - oj odpoczniesz, a huśtawka sprawi wielką frajdę!!!! Ja mojej kupiłam używkę i jest nieodzownym elementem naszego życia ... Mała ją uwielbia...bawi się w niej, cieszy i zasypia a ja mogę w między czasie coś zrobić :) Nie miałyśmy dziś jednak szczepienia, bo opowiedziałam lekarzowi o naszych problemach z bekaniem, a on stwierdził że to kolka - ja nie do końca jestem przekonana...ale może ma rację...w każdym razie ja najpierw zamiast leków odstawię totalnie nabiał na 3 dni do tej pory ograniczałam i zobaczymy, a jak nie przejdzie to podam te kropelki itp itd. Choć już je kupiłam .... Także lekarz stwierdził, że są problemy brzuszkowe, to lepiej nie dawać szczepionki, więc idziemy za 2 tygodnie. Mała waży już 5kg!!! Ponadto walczymy z ciemieniuchom - skutki mizerne - doktorek polecił krem z serii AA - sprawdzimy czy zadziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzis cały dzien przed domem siedzielismy, mała smacznie spała, w sumie do południa obudziła sie tylko 2 razy na cyca, wykąpałam ja i dalej śpi. Opaliłam sie nieźle, aż mnie wszystko boli, chyba troszke przesadziłam ale zaraz sie lepiej wyglada:) Chociaz takiego kontrastu nie ma juz jak obok meża stane:p Rany 260 ml|!!!!!! Moja to je tyle co nic, jak jej czasem zciągam to wypija jakies 60 ml a z cyca to nie wiem ile uciągnie, moze ciut wiecej ale tez sie w sumie w chwile najada. No ale przybiera ładnie wiec ja tam sie nie martwie:) Ja chyba uciekam sie położyc bo cos spac mi sie chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Was ciągnie nad morze, a ja najchętniej wyrwałabym się z Trójmiasta w góry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frogus, jesli to alergia na białko mleka to 3 dni diety nie wystarczy na poprawe, jak coś zjesz uczulającego to reakcja moze byc dopiero po 3 dniach a oczyszczanie z alergenu chyba dluzej. Ja za to myslalam ze juz małemu przeszło, bo jadłam powoli nabial już od piątku i nic mu nei dolegało... do dzis.. obudzil się o 4 i od tej pory marudzi i poplakuje i kurczy nózki, ewidentnie boli go brzuszek Ja dziś wbieram się z Małym i bratową na basen odkryty, rozłożymy kocyk w cieniu i moze uda mi sie troche popływać, trzeba zadbać o poporodowy brzuch a dla mnie pływanie najlepsze i najprzyjemniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
a mnie ciagnie do lasu z trojmiasta hi hi hi jutro jedziemy na 1 dzionek do piatku do stezycy na domek moj mly mial ciemieniuche pomogla oliwka nasmarowalam mu glowke zalozylam na 20 min czapeczke i wyczesalam jego szczoteczka wloski i juz jej niema.pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
frogus - mam andzieję, że Mojemu Małemu spodoba się huśtawka tak jak Twojemu Maluszkowi:-), a tak wogóle to nei wiedziałam, że kolka jest przeciwwskazaniem do szczepienia?, a jeśli chodzi o oczyszczanie się organizmu z alergenu to tak jak pisała Justyna, to troszkę potrwa. U nas Aleks jeszcze prawie dwa tygodnie po odstawieniu mleka miewał bóle brzuszka i własnie nam Pani pediatra mówiła, że to organizm oczyszcza się z tego co dostał do tej pory:-( A co do ciemieniuchny to u Nas też jest, udało się wytępić ładnie, ale znowu się troszkę pojawiła i ja robię podobnie jak Malutka mówi - smaruję Aleksowi główkę tak godzinke przed kąpaniem oliwką (ale nie zakładam czapeczki) i przed kąpielą wyczesuję i jeszcze po kąpieli na mokre włoski wcieram troszkę oliwki i staram się w ciągu dnia jak najczęściej go czesać i wszystko znika super:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Justynka - no masz rację, że 3 dni nie starczą, sama jestem alergikiem i nie pomyślałam na ten temat ... *Agita - lekarz powiedział, że kolka powiązana jest ze sprawami brzuszkowymi, a szczepiona na rota jest doustna i te dolegliwości może zaostrzyć A myśmy mieli jechać nad wodę, ale pomyślałam sobie, że zanim spakujemy się wyjdziemy z domu i dojedziemy to będzie samo południe...więc powiedziałam mężowi, że jutro zbierzemy się rano i pojedziemy sobie gdzieś Co do ciemieniuchy to ja smarowałam oliwka i wyczesywałam, ale nie pomagało... a czym wyczesujecie grzebykiem czy szczotką? Bo mi kiedyś położna powiedziała że jeśli się pojawi to grzebykiem, ale ja się boję, że porysuję jej główkę ... ;) wiec może dlatego nam nie szła walka z ciemieniuchom...no ale zakupiłam ten krem i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
frogus - a to faktycznie nie pomyślałam o szczepionce na rota. A co do wyczesywania to normalnie czeszemy się szczotką:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie wywiało nad wodę :P *Agita a Ty pewnie w domku jak ja?? Moja śpi na balkonie...mam nadzieję że troszku pośpi, bo ostatnie 4 dni mnie wykończyły. Wiecie co, ja mogę nie jeść nabiału, ale bez mleka i jogurtów żyć nie mogę ;) Moje ukochane bawarki, płatki czy kawa bezkofeinowa ....dopiero pół dnia minęło ... czy mleko sojowe w zamian za to myślicie że mogę spróbować???Choć pewnie powinnam też sobie darować ... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
frogus - dokładnie ja też siedzę w domku, a Aleks buszuje na macie, chociaż coś czuję, że chyba powoli zacznie protestować:-), a co do mleka sojowego to sama nie wiem, ale ponoć jak dzieciaczke jest uczulony na mleko krowie to jest bardzo duze prawdopodobieństwo, że mleko sojowe też Go uczuli:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez w domu siedze ale chyba zaraz ide na powtórke z opalania:) Dziecia moje spią i jedno i drugie wiec jakies 2 godziny mam spokój , chyba zaraz sie rozłoże przed domem:) Byłam dzis na masazu bo okrutnie plecy mnie bola ale jakos duzo lepiej sie nie czuje. My nad wode to jedynie w niedziele bo tak to męż pracuje. A mnie juz nad morze ciągnie, mam nadzieje ze uda nam sie gdzies jechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Hej! :) Wlasnie dostalam gazetke z tesco i jest super oferta pieluch huggies za 50 zl 128 sztuk i rozne rodzaje. :D pampersy 70 sztuk za 47 zl, a pampersy premium care 52 sztuki za 47 zl ale one sa bez promocji. Sa jeszcze mokre chusteczki pampers 6 opakowan po 72 chusteczki za 25 zl, albo chusteczki dzidzius 108 sztuk za 8 zl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, my juz po basenie i zakupach, Maciuś łądnei spał w wózku w cieniu a potem po karmieniu zasnąl na kocyku, oczywiscie w cieniu. frogus, soja tez jest silnym alergenem wiec lepiej nie ryzykuj, mleko kozie tez nie bo ma białka zblizone i tez uczula. Ja kupowałąm mleko owsiane lub mleko ryżowe, jest w "Piotrze i Pawle" i pewno też w delikatesach "Alma' ale u nas nie ma tego sklepu. A do kawy dodawalam mleko kokosowe. A zamiast jaj kurzych jaja przepiórcze. Wszysko wiec idzie zastąpić, ale musisz sama przygotować, a niestety nic z jedenia w mieście, zadne lody, desery i ciastka:( Wytrzymaj tydzień dwa i jak bóle brzuszka przejdą to znaczy ze to skaza białkowa. a my bylismy wczoraj na lodach, zaszalalam z 3 galkami (oczywiscie nie truskawkowe i nie czekoladowe) i bita śmietaną. Jak skaza nie minela to do konca tygodnia też bede miala hardcore z brzuszkiem malego. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
No i dotarła do nas huśtawka:-), a teraz czeka na złożenie. Napiszę później jak Aleks zareagował na nową atrakcje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heya! asica234-widzę że nasze dzieci wagowo podobnie ;-)na wczorajszej wizycie waga 7100 a skończyła wczoraj 3 miesiące dopiero ;-)ale jak tu dziecku jeśc odmówić jak płacze???? frogus 80-na ciemieniuche polecam szampon DENTINOX,czasami jest na allegro dostępny bo ja w Anglii mieszkam i tu kupuje... czarna25 fakyycznie 60ml to się mało wydaje przy naszych 260 jednorazowo ;-) Ale WAM zazdroszczę wypadów nad wodę...my do Polski wybieramy się dopiero pod koniec sierpnia i już trzęse tylkiem jak damy radę zwlaszcza że mała wyrasta z fotelika samochodowego do 13kg a siedziec jeszcze nie bedzie więc jak ją przewieść.... pozdrawiam i miłego dnia zyczę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a powiedzcie czy któraś z was była może na solarium już po urodzeniu dziecka? bo ja opalać nie mam się gdzie, a blada jestem strasznie i az głupio mi , a gorzej ze się z tym strasznie czuje i wkurzam na wszystko. ale sama nie wiem, czy na przykład z powodu hormonów nie wyjdą mi jakieś plamy czy coś, no i czy nic sie nie stanie jak karmie i pojde na to solarium... moja mała dzisiaj płaczliwa, moze to z powodu tego upalu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadłam dziś jajka kurze, ale nie piłam mleka, ani jogurtów i dziś był spokój... w ogóle dziecko przespało pół dnia... :) A ja razem z nim :P *Justyna a mleko kokosowe to masz na myśli takie małe w puszeczce co często dodaje się do potraw z kuchni azjatyckiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się wydaje ,ze moj synek tez w wieku 3 mc będzie miał bardzo blisko do podwojenia wagi bo na dzień dzisiejszy waży 6200 ( specjalnie go dzis zwazyłam :P) a dopiero wczoraj skończył 2 mc a w dniu urodzenia miał 3650 więc naprawdę duzo nie brakuje a mój pediatra jest bardzo zadowolony ,ze mały tak przybiera .Widać co pediatra to inne zdanie na temat żywienia niemowląt . My dziś cały dzień spędziliśmy u teściowej na ogrodzie ,malutki cały czas przespał w hustawce ogrodowej tak mu sie to kołysanie spodobało a mamusia miała czas na posiedzenie w basenie i poopalanie sie bo tez nie byłam na solarium .Ale ja generalnie mam ciemniejsza karnacje wiec na razie stawiam na opalanie w ogródku i balsamy brązujące. Wypróbowałam huggisy i moje zdanie jest takie ,ze są sztywniejsze od pampersów premium care i jakieś takie mi nie bardzo :D U nas upał straszny ,mały tez przez to jest marudny wieczorami ,ale mam sposób w dzień też go kąpie tylko bez mycia główki ,spokojniejszy mi jest wtedy. Dziewczyny cieszmy sie ,ze ciąże i te wielkie brzuchy mamy już za soba bo dziś na spacerze widziałam dwie ciężarówki i z całego serca im współczuje w taki upał :o Lecę robić koktajl z truskawek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zazdroszcze wam ze dzieci spia Wam po 2-3 godziny , moja Lenka śpi jak ,, zajączek,, po 30 min i to jak dobrze pójdzie . ale za to po kąpaniu dostanie cycusia i odrazu do łóżeczka i śpi :) je też nie zawiele odciągniętego mleka too przeważnie 50-60 ml góra, a jak chce ją dokarmić do jak zje 50 to jest sukces :) ale przybiera na wadze robi dużo siku wiec sie nie martwie , ogólnie jest dość drobna :) a co do upałów to mała ich nie cierpi... i jest marudna. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie dziewczyny rozpisalyscie w ostatnich dniach! Ciezko nadazyc czyatac! :) * Justyna - bylam kiedys w Sarbinowie - to zaraz kolo Gasek - i potwierdzam, ze okolica ladna i spokojna. Pare krokow od tlumow puste plaze. Tylko woda zimna, ale moze ja tak trafilam. * Frogus - ja tez ponad dwa miesiace po cesarce i dalej mam plamienia :( Lekarz ostatnio mi powiedzial, ze tak moze byc do trzech miesiecy (ale nie badal mnie). Kurcze tak piszecie o butelkach i nie wiem czy dobrze robie, bo moja mala jest wylacznie piersiowym dzieckiem. Jeszcze nie miala w buzi smoczka ani butelki :/ I nie wiem czy sobie krzywdy nie robie. Tez nie mialysmy w tym tygodniu szczepienia, bo u lekarza sie okazalo, ze ma temp 37,5 mierzone w uchu. Ja jej mierze pod pacha i w sumie zawsze ma tak kolo 36,9 i nie sadzilam ze to za duzo, a teraz wyczytalam, ze pod pacha jest zawsze nizsza. Teraz sie martwie, bo to by znaczylo, ze zawsze ma podwyzszona. Zobaczymy za tydzien. Ale wam zazdroszczę wychodzenia na spacery tak ogólnie! Bo moje dziecko nienawidzi być w wózku :( Naprawdę żadko udaje nam się wyjść - już w depresję przez to wpadam, bo ja za to uwielbiam spacerować i do ostatnich dni w ciąży po 5 km robiłam niezależnie od pogody. Już próbowałam chyba wszystkiego z nią - podwyższenie w gondoli, wożenie w foteliku, zabawki, kołysanie - i nic! Przeważnie zaraz za rogiem jest wrzask nie do opanowania. Nawet jak śpi to się obudzi i wrzeszczy :( Może macie jakiś sposób? * Malowanalala - ja jestem w Irlandii i też planujemy w sierpniu do Polski. I tym bardziej mnie to przeraża, bo tak jak pisałam wyżej Weronika nienawidzi wózka i fotelika :( Ja nie wiem jak my taką podróż wytrzymamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Justynka - kawa z mleczkiem kokosowym SUPER, EXTRA !!! Dzięki za podpowiedź!!!! *Irysek - to odetchnęłam z ulgą, mój też niby powiedział że o możliwe (tez mnie później nie badał gdyż kilkakrotnie rozmawiałam z nim przez telefon) ale tak jakoś rozmawiałam z innymi dziewczynami będącymi po cc i żadna nie krwawiła ... A co do butelek, na pewno dziecku krzywdy nie robisz...WHO i inni zalecają tylko karmienie piersią, a jak już podawać pokarm to łyżeczką, kubeczkiem. Ja smoczka podałam Małej bo miała silną potrzebę ssania,więc moje piersi by tego już nie zniosły. A butelkę stosuję dla swojej wygody :) A herbatki podaję gdy jest upał, poza tym na brzuszek i czasem jak gdzieś z Małą jadę/idę niedaleko a jadła dopiero co biorę herbatkę na wszelki wypadek. Ale moja za herbatkami nie przepada, wypija na raty max 40ml - raz czy dwa wypiła po 90ml, na ogół kończy się, że ja wypijam tą herbatkę :P A co do spacerów to ja nic nie pomogę, bo moja uwielbia i zasypia od razu i w samochodzie na ogół też śpi :) Moja dziś nie płakała w kąpieli - SUKCES - tyle że woda moim zdaniem chłodnawa była -ale testowałam- i test się udał więc dziecko w mamę się nie wdało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny , pisałam dość dawno temu tutaj , jestem w tabelce ale niestety później nie miałam dostępu do netu a pozatym do ja raczej należę chyba do majówek bo urodziłam 7 maja , 9 dni po terminie....mam córeczkę , dobrze się chowa ale mam do was pytanie- może rozwiejecie moje wątpliwości , otóż mała miała robione badanie słuchu po porodzie , wyszło ok ale teraz mam wątpliwości czy dobrze słyszy albowiem nie budzą jej żadne hałasy. Może sąsiad wiercić, mogą dzwonić telefony i grac glosno muzyka a moja mała śpi! pozatym nie odwraca głowy do dzwięków i troche sie martwię... co prawda jak klasne lub z nienacka puzcze glosno tv to rusza oczami i nawet czasem ma taki odruch ciała że uważam ze słyszy ale nie do końca jestem pewna. Zgłaszałam to pediatrze ale mnie zbagatelizował , niemniej nie do końca mu ufam bo w ogole nie przykłada si edo badania i leczenia, jestem na etapie poszukiwania lepszego... proszę o jaką pomoc i wasze doświa=dzczenia , pozdrawiam i mam nadzieję , że mnie przyjmiecie do forum ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My własnie wrócilismy z pizzerii, maludy zostały z babcia i grzecznie poszły spac..super bo juz dawno sami nie wychodzilismy, zawsze był problem bo Kuba płakał a dzis ładnie sie zachował. Irysek moje zdanie jest takie: Dziecku krzywdy narazie nie robisz tym że nie zna butelki, ale z własnego doswiadczenia wiem że lepiej tą butle podać, jak nie chcesz herbatek dawac to spoko ale radze ci chociaz odciagnac czasem pokarm i jej dac z butli bo później bedziesz miała problem taki jak ja z Kubą...jak go od piersi odtawiałam to juz zadnego mleka z butli nie ruszył , nawet kaszki w płynie..NIC, nie nauczony był i tyle. teraz staram sie byc ciut mądrzejsza i mała czesto dostaje moje mleko z butli, tak żebym to mogła gdzies wyjsc bez niej i żeby nie miała problemu za jakis czas jak bede chciała przejsc na butelke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
under_pressure - Mój Mały ma podobnie, słuch miał badany i wyszło OK, ale jak mocno śpi albo coś to wcale nie reaguje na dzwięki, sprawdz, jak jest rozbudzony Maluszek, czy jak zagrzechotasz mu koło jednego uszka to odwróci główkę w tamtą stronę, jeśli tak to nie ma się co martwic:-) A tak wogóle to zakupiona hustawka to istny cud póki co:-), Aleks patrzy na zawieszone zabawki jak zaczarowany, a pozniej po rpostu zasypia:-), normalnie super, mam tylko nadzieję, że mu się szybko nie znudzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejjj nie pisałąm bo nie miałam netu !! musze poczytać co u Was ale później... buźka Laseczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×