Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Dziewczyny czy wasze dzieciaczki smieja sie juz glosno? Co je rozsmiesza? Mi sie w zeszlym tygodniu moja udalo rozsmieszyc wytykajac do niej jezyk i do tej pory nie udalo mi sie tego powtorzyc. Pajacuje przed nia jak wariatka i nic ;) Matrioszka naszej malej po powrocie ze szpitala okropnie odparzyly sie pachwinki. Puder tez nic ne dawal, pomoglo grube smarowanie sudokremem. Po ok 2 tyg pachwinki byly jak nowe. Do pupy uzywamy mokrych husteczek huggis. Sa fajne grube i prawie nie pachna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej uciekłam do mamy przed teściową ;) moja Mała śpi w body na ramiączka i śpimy przy otwartych oknach i balkonie - w domu 29-30 stopni - szok !! Matrioszka - moja na szczęście nie ma wcale odparzeń. I pupke cały czas wycieram jej chusteczkami dada z rumiankiem i smaruje ją Bepantenem i jest git. dajecie swoim Maluchom jakieś wit. oprócz D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do śmiania to czasem wydaje odgłosy zachwytu :) ale ogólnie śmieje się dużo jak się do niej mówi lub jak robi się jakieś miny ;) :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak karmilam piersia to dawalam witamine D i K. Teraz jej tylko czasami D daje bo obie witaminki sa juz w Bebilonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w mleku które daje Młodej też jest wit D ( i wiele innych) ale i tak jej każdego dnia podaje. Miałam koleżanke której mam nie dawała wit D... :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molus a pytalas sie pediatry jak to z ta wiamina D? Bo jak ja karmilam pol na pol to mi kazala witamine co dwa dni podawac. Wydaje mi sie ze ja mozna przedawkowac... Dzienna dawka to 10ug. Mi wychodzi ze mala w mleczku dostaje 7-8ug. To jej tak co trzy/cztery dni tylko podaje. Za tydzien mamy wizyte u pediatry to sie dopytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie pytałam ale położna mi kazała wieć daje sprawdziłąm w swoim mleku i napisane tak: wit d w 100 g w proszku 7,0 ug w 100 ml mleka gotowego do spożycia 0,9 ug a jak piszesz , że dzienna dawka to 10 ug więc to 0,9 to dawka znikoma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ło no to jest różnica... ale gorąco co ?? nie daje już rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwornie goraco nawet bym powiedziala. Moja nie najlepiej znosi te upaly. Okropna z niej maruda. Boje sie ze jak tak dalej bedzie to wejdzie jej to marudztwo w krew i juz tak jej zostanie :P Ale za to jakie wieczory przyjemne mmmmmm. Moj maz dzisiaj urlop zaczyna :) Uczcimy to poznym wieczorem zimnym piwkiem na balkonie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamiętam takich upałów... Moja o dziwo dziś cały czas śpi . chyba nadrabia zaległości z wczoraj... ja już dziś piwko wypiłam bo znalazłam u Mamy w lodówce Leszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej przyszła właśnie już mata z allegro jest boska ,mały zachwycony :) Ja za nią dałam 120 zł bo używana ale w idealnym stanie nawet babka dołączyła baterie .Szybko ją wyprałam i uwierzcie ,ze w ten upał wyschła mi w 20 min :/ masakra ja już tez nie daje rady a Kacper o dziwo spi ,wyglada lepiej ode mnie . Ja oprócz wit D podaje tez K ale to juz ostatni mc bo do 3 mc zalecają . W domu też nie używam chusteczek ,wogóle mycie chusteczkami to dla mnie porazka ,wiadomo na wyjazdach niezastapione ale zawsze mam wrazenie ,ze ta pupa i tak jest jakas niedomyta .Uzywam wacików i wody i nigdy nie miał żadnych odparzen dodatkowo sudocrem ale lepszy wg mnie jest bepanthen .Za najlepsze uważam pampers sensitive i bambino ,natomiast pampers baby fresh śmierdzą jak dla mnie chemia a huggies aloe vera takie nowe w zielonym opakowaniu są beznadziejne nie dość ,ze grube to w dodatku się drą :/ a zostałam uszczęśliwiona przez znajomego 10 paczkami :/ cóż jakoś wymecze .A i nie kupujcie pieluch pampers sleep&play gdy dziecko zsika sie w takiego pampersa zaczyna strasznie śmierdzieć czyms dziwnie chemicznym:o Co do jakosci pieluch nadal uważam za najlepsze pampers premium care .Ale wiadomo co mama to inna opinia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do ubierania to mój synek spi goły tylko w pampersie przykryty pieluszką albo w bluzeczce z krótkim rękawkiem .W domu mamy 30-31 stopni :o mimo ,ze spimy przy otwartych oknach ,balkonach wentylatorach i co tylko mozliwe ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
witam. my konczymy uzywac pampersow 3 active baby kupilismy sleep and play dzisiaj zalozylam na probe i jakos nie wyczulam ze smierdza one maja zapach rumianku moze dlatego taki zapach nie kazdemu odpowiada zadowolona jestem z chusteczek happy zielonych ,papers,pampers sensitiv nie bardzo...nie s= tak bardzo wilgotne w poniedzialek idziemy na szczepienie a za 2tyg w poniedzialek do ortopedy na kontole wlasnie dzisiaj wyprobowalismy sokowirowke i malemu smakowal soczek marchewkowo jablkowy oprocz tego pije herbatki potrafi wypic 400-500 ml przez te upaly tak mu sie chce pic jutro zapowiadaja w mojej okolicy 35 st chyba bedziemy sie prazyc.. malemu w dzien robie kapiele ochladzajace bardzo sie cieszy.. sorrki za błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
a co do siusiania to aleksander sika jak szalony nie dziwie sie skoro tyle potrafi wypic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej mam pytanie do mam karmiących butelką :) Ogólnie rzecz biorąc chce od czasu do czasu podawać dziecku mleko modyfikowane, z uwagi, że za niedługi okres odstawię je od piersi poza tym mam też kilka innych powodów ale to może kiedy indziej bo jest gorąco i laptop grzeje mnie w nogi :) Na mleku napisane jest że można je przechowywać do 4 tygodniu po otwarciu - wiadomo że przy moim karmieniu głównie piersią nie wykorzystam całości w 4 tygodnie ... więc czy można takie mleko trzymać w lodówce? Ewentualnie w jakiej temperaturze w lodówce. Na opakowaniu napisane jest że poniżej 25 stopni - więc jeśli nie w lodówce to gdzie skoro w domu mam 30-32 stopnie PS1 Zarezerwowaliśmy domek w Chańczy, jedziemy ze znajomymi i z ich synkiem,a moim chrześniakiem 2 latkiem :) PS2 Ostatnio znajoma powiedziała mi jak dywagowałyśmy czego nam brakuje spowodowane karmieniem piersią że w szkole rodzenia powiedzieli im iż na wzbudzenie laktacji bardzo dobre jest piwo Karmi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frogus sama nie wiem co Ci z tym mlekiem poradzić chyba ,ze zaraz po otwarciu puszki z mlekiem poporcjujesz je do kilku woreczków próżniowych ( są takie do kupienia na klipsy albo zaciskane za parę groszy) .Bo z tym spozyciem do 4 tyg to pewnie producent zaleca bo chodzi o to ,ze każdorazowo przy otwarciu dostaja sie tam jakieś bakterie.Myśle,ze jak raz otworzysz i zaraz przesypiesz do woreczka to nic sie nie stanie .Swoją droga nie słyszałam o trzymaniu mleka w lodówce ale kto wie może można :) Dziewczyny a do którego mc kapiecie zdrowe niemowłe w Oilatum albo podobnych? Bo właśnie mi sie skonczyło i nie wiem czy jest sens kupować następne skoro z jego skóra wszystko ok. Myślałam by wypróbować johnsons badtime ten fioletowy na dobranoc.Synka myli tym w szpitalu,slicznie pachniał i nic sie ze skóra nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A swoja drogą to nie moge sie doczekac kiedy mój szkrab będzie miał 9 kg bo chce wypróbować te pampers active boy pieluchomajtki wydaje mi sie to ciekawe i wygodne rozwiązanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te goraczki juz kazdemu dały sie we znaki, ciekawe kiedy sie skonczą, moja maluda miała problem ze zaśnieciem znowu ale jakos dała rade i poległa. No a ja dzis znowu mam wypad, koleżanka(ostatnia z panienek:p:p:p ) ma dzis wieczór panieński i robi imprezke nad jeziorem, kilka bab wiec bedzie myśle fajnie. Za miesiac na wesele do niej idziemy wiec kolejny wypad sie szykuje. Boba moje zostaną z tatuśkiem, chcociaż nie wiem jak da rade bo cały dzien na budowie siedzi:) Miłego dzionka życze, zaraz sie musze zaczac szykowac bo o 8 ma podjechac transport po mnie a tu jeszcze bedzie trzeba dzieci wykąpac i spac położyć:) Aha ja tez zmieniłam z lekka zdanie co do huggisów i to na plus. Miałam juz dawno temu jeszcze do Kuby chyba ze 2 paczki i były naprawde bardzo sztywne a teraz kupiłam i naprawde sa dużo bardziej miękkie prawie jak pampers a moze i tak samo wiec mysle że też je bede kupować:) A chusteczki lubie dada, tanie, fajnie nawilżone i nie pachnące wiec spoko. Jak dla mnie to najgorsze pampersa te pomaranczowe sleep &play, z kupą zapach nie do wytrzymania:p:p bambino tez troche za pachnące dla mnie, ale to wiadomo kwestia gustu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia te pieluchomajtki to jak dla mnie nie bardzo.... Musisz zciągac wszystko czyli np spodenki, rajstopki, żeby je zdjać a jak jest kupa to dopiero wyczyn żeby jakos dac rade nie nabrudzic za bardzo... Wiec dla mnie to raczej niewypał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna no właśnie czytałam opinie na temat tych pieluchomajtek i większość jest tak jak Ty mówisz ,ze ciężko z kupą ściągnąć:o a szkoda bo przy zakładaniu bym sie tyle nie gimnastykowała bo Kacperek coraz bardziej ruchliwy się robi szczególnie jak mam mu pieluche zmienić :) A z tymi sleep&play to widzę ze nie tylko mi śmierdzą a już myślałam ,ze mam coś z węchem ;) U mnie straszna burza z piorunami przeszła ,ulice zalane normalnie masakra grzmi od 2 godz .Ale jak przyjemnie chłodno sie zrobiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ;) ufff jak gorąco.... o pieluchomajtkach nie czyałam i jeszcze nie myślałam, ale moja siostra używa dla swej półtorarocznej córki i chwali. A jak jest kupa czy coś to widziała że ona je na bokach rozrywa biorę udział w konkursie ;) Może któraś z Was będzie miała ochotę kliknąć na moje maleństwo :D http://bobovita.com.pl/fotogaleria.php?m1=7&A=PHOTO&sys_id=52478&photosList=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Hej dziewczyny. Dawno nas nie było, bo wypoczywaliśmy u ropdziców na wsi, gdzie nie ma neta:-) My też już po 2 szczepieniu, Aleks waży 6250 i ma 66 cm - kawał chłopa:-), ale zanim miał szczepienie to musieliśmy Mu zrobić badanie krwi i moczu, bo Mały Nam cos ostatnio strasznie dużo pije (wody potrafi pochłonąć tyle co mleka prawie:-)) - płacz przy pobieraniu krwi był sraszny, to płacz przy szczepionce jest pikusiem, Małemu pobierali krew do 2 probówek i trwało to jakieś 15 minut, aż Aleks normalnie zasnął mi ze zmęczenia i płączu na kolanach:-(. Ale na szczęście okazało się, że wszystko jest ok i po prostu Mały tyle pije, a sika też jak opetany, więc nerki dobrze pracują:-). Byliśmy też w poradni rehbilitacyjnej na kontroli i Mały rozwija się super, już się rwie do siadania jak wariat - ale oczywiście jeszcze nie ma mowy o siadaniu - będzie musiał facet poczekać jeszcze ze dwa miesiące:-) i już się powoli zabiera za przewroty:-), tylko że została Mu ta nieszczęsna asymetria w zakresie główki (przechyla w prawą stronę) i od jutra idziemy się "bobathować" - mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo chodzić na ćwiczenia. CO do pieluszek, to My używamy pampersów, chociaż ostatnio kupiłam opakowanie huggisów i jedyne co mi się w nich nie podoba to to, że są ciut twardsze niż pampersy i że nie są tak fajnie wykrojone w kroku jak pampersioki. Co do chusteczek to używaliśmy nivei soft cream, a teraz używamy huggis zielone, ale w domku też głównie przemywam Mu tyłek wacikiem nasączonym nadmanganianem potasu i smaruję bepanthenem, bo tylko dzięki temu udało Nam się zlikwidować odparzenie będące wynikiem uczulenia i trwające jakieś 4 - 5 tyg. Nasza mata edukacyjna już poszła w odstawkę - mały nie chce sam w niej leżeć już, woli jak My się z Nim bawimy, albo buja się w huśtawie - właśnie rainforest:-) A i jeszcze jedno, ja też dziś dałam mojemu Maluszkowi 2 łyżeczki kaszki jabłkowej do jego preparatu mlekozastępczego i normalnie Mały jest zachwycony:-), pochłonął 180 ml w mgnieniu oka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
A witaminy D3 też nie podajemy, bo jest w Nutramigenie i dodatkowo lekarz nam powiedziła, że jak Mały jest godzinkę dziennie na dworze, to nie ma potrzeby podawania:-) Co do spania to Mały sypia w bodziaku z krótkim rękawkiem i w skarpeciochach, bo nie jest niczym przykryty - nawet jak go przykryje na śpiocha kocykiem to zaraz się odkopuje:-) A co do śmiania się na głos, to Mój chłop też dopiero kilka razy się zaśmiał, chociaż też próbuje na wszelkie sposoby Go rozsmieszyć, czasami też już piszczy znienacka i krzyczy bardzo głośno:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff dzisiaj juz chłodniej :) Frogus nam paczka mleka 800g wystarcza na tydzien. To jest jakies 30-40 karmien. Jak kupisz male opakowanie 400g i bedziesz dawala dziecku raz dziennie butle to skonczy sie po 2-3 tygodniach wiec kombinowac nie trzeba. No chyba ze jeszcze rzadziej bedziesz podawala. Ja nie chowam do lodowki. My juz na urlop spakowani :) pijemy kawke i w droge - na tydzien do tesciow jedziemy. A stamtad tylko 10km nad jeziorko :D Ciekawe jak malenstwo podroz zniesie. Od miesiaca nigdzie daleko nie jezdzilismy. Wczesniej to nie bylo problemu bo cala droge zawsze spala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pytania o Oilatum - my naszą córę od początku kąpalismy w wodzie z mydełkiem. Tylko jak dostala wysypki od mleka to zeby tego nie podrażniać uzywalismy przez dwa tygodnie Oilatum. Ale sie skonczylo, wysypki juz nie ma wiec wrócilismy do mydełka. I jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak narazie cały czas myję w Oilatum soft, ale słyszałam, że Ziajka ma podobny czy nawet ten sam skład co Oilatum, nie wiem ile w tym prawdy bo nie sprawdzałam. witaminę D daję 1 kropelkę. Chyba, że niechcący kapnie się dwie....bywa i tak :P Swego czasu jak miała pobieraną krew tt na tydzień całkiem witaminę D kazali jej odstawić, bo wyniki pokazały, że jest za dużo wapnia we krwi. A specerki to obowiązkowo - tej naturalnej wiotaminy przedawkować się nie da :D a co do urlopu to my się wybieramy już w piątek i to będzie nasz pierwsza dłuższa podróż z pociechą. Ciekawe jak zniesie 140 km w foteliku..... hm mam nadzieję, że będzie słodko spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, no w końcu jest chłodniej a po tych upałach to wręcz zimno. My dziś nawet zmarzliśmy w nocy bo w upały zaminiłam kołdrę na samą poszewkę a dzisiaj ciut za zimno było na to. Nad ranem miałam dziś płacz a to za sprawą wczorajszych pierogów odsmażanych na paletni. Był głodny, chwytał pierś a po chwili w płacz i sie zwijał, biedactwo. POdaliśmy mu kropelki Sab simplex i udało isę usnąć. Jednak jeszcze za szybko dla mojego szkraba na cięższe potrawy. Ale co się dziwić skoro nawet mnie brzuch bolał po 3 mcach jałowizny to co dopiero jego. Co do Oilatum to ja kąpie cały czas i mam zamiar używac tego do 3 roku życia. No ale mój skarb ma trochę atopową skórę wiec wolę nie ryzykować z innymi kosmetykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neta nie miałam od soboty, wstyd sie przyznac dlaczego... zasilacz od rutera (nie wiem jak sie pisze) wypiał sie z gniazdka :) co do Oliatum to ja mam druga duza butelke pierwsza starczyła nam na 8 tyg i na razie chyba na niej zakończymy, mam ten płyn do kąpieli jonsona bo ja go używam :) i poprostu zaczne sia nim dzielić z małym. A od dłuższego czasu używam dla małego po kapieli balsamu jonsona z tej serii. Natomiast mydełka uzywamay w płynie nivea takiego w białej butelce. My juz zaczelismy uzywac pampersów activ baby 3 i powiem wam ze jak mały zrobi tylko siku to ja mam wrazenie ze juz jest fuu bo taki dzieny zapach maja w połaczeniu z siuskami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lumpik.com.pl
nternetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówkiwww.lumpik.com.pl Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!!www.lumpik.com.pl internetowy lumpeks,lumpik,lumpeks przez internet,ciucholand,lumpeks online ,ciucholand online,brzdac,odziez uzywana,sortowana odziez uzywana,hurtownia odziezy uzywanej,internetowa hurtownia odziezy,hurtownie odziezy,tania odziez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×