Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Zmierzyłam obwód brzucha w najszerszym miejscu - 93 cm!!! Brzuch jest okrąglutki i jędrny istna fabryka kolagenu ;) Hiihi A ja smaruję się oliwą z oliwek - tak poleciła mi znajoma. Ogólne smaruję się dwa razy dziennie (przynajmniej sie staram :P) albo 2 x oliwa, albo 1x kremem nawilżającym i 1 x oliwa Nie bedzie rozstępów - tak sobie wmawiam ha ha ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozstępy mogą się pojawić niezaleznie od smarowania, jeżeli od 7-8 mca następowałby bardzo szybki przyrost wagi, co się czasami zdarza, ale nie jest to przesądzone. Ja szybko przybierałam wtedy na wadze, jednakże na brzuchu nie pojawiły mi się rozstępy. Rozstępy pojawiły mi się na piersiach po porodzie, gdy nastapił nawał pokarmu i gwałtownie się powiększyły. Nie są bardzo widoczne, ale skóra jest taka inna, cienka, "papierowa" i piersi nie są już takie fajne jak kiedyś. Jest to mój mały osobisty dramat, ale cóż zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka oczywiście się z Tobą zgadzam. Ogólnie rozstępy to indywidualna sprawa organizmu :) Ja się śmieję tylko , że rozstępów nie biorę pod uwagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frogus - i tego się trzymaj :) ja też zamierzam się tego trzymać, chociaż smaruję się codziennie, w poprzedniej ciąży mustelą, ateraz Dax Cosmetics krem do piersi i drugi do brzucha, posladków i ud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Widzę natusia88 że jesteś z wrocka tak jak ja:) ale ci zazdroszczę że znasz już płeć.Ja zaczęłam właśnie 19 tc i niestety dzidziuś jest tak ułożony ze na razie nie da się podglądnąć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... a co tu taka cisza od rana ? mój brzuchol ma 107 cm !!! w szoku byłam...i też go dumnie wypinam :D a co ! :) ja zaczełam właśnie 18 tydz., wizyta u gina dopiero 30-tego... Dziewczyny robicie sobie usg 3d lub 4 d ? ja sie zastanawiam ale chyba poprostu poprosze o nagranie z normalnego usg A zastanawiacie się nad pobraniem komórek macierzystych ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. rzeczywiście cisza tu dzis aż smutno :( jak zwykle znów boli mnie głowa i nic mi sie nie chce. moluś mi dużo do ciebie nie brakuje ja mam 102cm :) A moja duma z brzuszka jest ogromna,mój M go uwielbia:) czy czuję się atrakcyjniejsza?- NO JASNE ŻE TAKKKKKK ;) ;) ;) to najcudowniejszy okres w życiu każdej kobiety:) co do 4d to nie ukrywam że bardzo bym chciała i rozmawiałam przedwczoraj o tym z mężem i stwierdziliśmy że nie stać nas na taki wydatek. Ale jeśli było by mnie stać na taki 20minutowy filmik to bez wachania poszła bym na to badanie. miłego dzionka brzucholki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej znowu boli mnie głowa, męczy mnie to już, dzień w dzień ból głowy... Ja chciałam mieć USG 3D/4D ale myślałam, że u mnie w centrum medycznym je wykonują i że może jakaś zniżkę dostanę, ale nie ma takich badań w LIM'ie w Krakowie. Dlatego zaczęłam się zastanawiać czy robić czy nie... nie wiem czy 300/400zl jest warte, zwłaszcza ze widziałam takie zdjęcia na żywo i aż tak mnie nie zachwyciły ;) Może gdyby były tańsze w ogóle bym się nie zastanawiała ...a teraz sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Razem z mężem również rozważaliśmy zrobienie usg 4D, jednak jeszcze nie zdecydowaliśmy. Koszt troche nas przeraża, tym bardziej że powinnam miec je zrobione w grudniu. A przecież Święta! No może jeśli dostanę extra premię od szefa to sie skuszę, w przeciwnym wypadku będzie musiało wystarczyć nagranie ze zwykłego usg. U mnie pogoda taka jak wczoraj. Bardzo mokro. A przez to nic sie nie chce. Za tydzień mam połówkowe usg, co prawda będzie wykonane w 21tc. Jeszcze trochę i czeka mnie wykonanie badan w kierunku cukrzycy. Na samą myśl że mam wypić tę glukozę mam mdłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie piłam glukozy ale na samą myśl mi źle ! my w tym roku nie robimy prezentow na świeta i problem z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my nagrywaliśmy sobie ostatnie usg w 17 tc i lekarz na końcu przełączył na 3D i 4D, ale muszę powiedzieć ze na tym etapie to chyba nie ma sensu za bardzo, bo i tak za dużo szzcegółow nie widać, to już w 2D chyba więcej. 3D to chyba dopiero pod koniec ciąży warto zeby zobaczyć twarz dzidziusia i wiedzieć jeszcze przed narodzeniem do kogo bardziej podobne:) Ja wczoraj wieczorem czułam bulgotanie w brzuchu i sama nie wiem czy to już ruchy czy poporostu praca jelit... czekam na dosadniejsze kopniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"po prostu" osobno, wybaczcie:) a w obwodzie brzucha mam 102cm, czyli przez 2 tyg urósł zaledwie 2 cm. I też licze na to ze przy takim stopniowym, regularnym wzroście uda mi się uniknąć rozstępów. A smaruję kremem Elasti-Q 2 razy dziennie a czasami na noc zamiast kremu to oliwka na całe ciało, a na brzuch obficie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, badanie usg 4d najlepiej wykonać w ok 21 tygodniu ze względu na to że dzidzia jest już na tyle duża i ukształtowana i ryski twarzyczki wyostrzone.Ja w swoim limie będe płacić 190zł, ale to dopiero za 2 tygodnie, myśle ze cene nie jest wygórowana, ale to raczej dlatego ze jestem ich pacjentką.Co do płci to dołączam się do chłopaków;) Niestety jeśli chodzi o samopoczucie to od wczoraj miewam omdlenia, co mnie bardzo martwi gdyż boje się wyjść sama z domu w tej sytuacji. pseudonim......wiek....I dzień ostatniej @....termin....miasto......Płec paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04. ........Gdańsk Katrina0408.......31.......30.06....... ...06.04. .......Irlandia Anabel26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07...........26.0 4.. ....Poznań agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice martuska21........22......16.07...........14.04. ...Dąbrowa G/Koln szuwik.............23.......07.07...........15.04 ......Rzeszów justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07.............25.04.......Biały stok mamuska298 ....29......13.07.............20.04.......RACIBÓRZ bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław luiza602........30........12.07.............18.04 .....Warszawa...CHŁOPIEC Joanna25........25......19.07.............25.04. ......Toruń Natusia88......21.......22.07.............29.04 .....Wrocław DZIEWCZYNKA frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Luiza 190zl to dałabym raczej bez wahania :) Ale LIM w Krakowie nie oferuje tego typu badania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, zauważyłam właśnie na książeczce ciąży ze nie posiadają w Krakowie aparatu do trójwymiarowego usg.Swoją drogą to jakaś zenada, niby jedna sieć klinik a zakres w innyh miastach ubogi.Ja ciąże prowadze w limie, ale chodze tez państwowo do ambulatorium przyszpitalnego, bo jak wiadomo lim nie odbiera porodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Bydgoszczy usg 4D kosztuje ok 250 zł. Niestety nie wiem jak długo trwa takie nagranie. Co do świątecznych prezentów to my robimy jak co roku. Mamy 4-latka w domu, który wierzy w Mikołaja. Już w październiku rysował list co by chciał dostać. Nie możemy go zawieść. Poza tym spędzamy Święta z rodziną i tam też będą małe dzieci. One równiez dostana od nas drobny upominek. Muszę tylko "zatrudnić" kogoś na Mikołaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc pamietacie mnie jeszcze :-) niestety nie miałam kompa od ponad tygodnia wiec mnie nie było nie przeczytałam was bo dopiero bede nadrabiac zaległosci ale napisze wam tylko ze u mnie ok dzidzia chyba zdrowa dowiem się za tydzień bo bedzie wizyta mam nadzieje ze u was ok całuje kochane do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jestem 26-letnią mama prawie sześcioletniej Zuzy a teraz spodziewamy się drugiego dziecka, jestem w 17 tyg. ciaży. Mam duże komplikacje w ciąży i kontaktuje sie ze swiatem za pomocą komputera :) Można dołączyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Luiza 0 Ja w LIM'e znalazłam lekarza, który pracuje w szpitalu w którym chce rodzić jest świetny , więc chodzę tylko do niego :) *Ladi Dadi - witaj serdecznie 🌼 Aaaa dziś zaczynamy 18 tydzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę marudzić, dalej boli mnie głowa... oszaleje z tymi bólami. Chyba będę przy następnej wizycie rozmawiać z moim gin o L4 - praca siedząca, przy komp mnie wykańcza! A buuu 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
dzień doberek mam nie lada kłopot mimo tego ze jeszcze jest czas do rozwiazania ale zastanawiam sie nad szpitalem ;( chcialam rodzic na zaspie bo ten szpital ma dobre opinie na temat opieki po porodzie,niechce byc zostawiona sama sobie. a znowu kolezanka mi naopowiadala dziwnych historii na temat tego ze panowal tam gronkowiec a jej kolezance zostawili polowe łożyska ... wiadomo są dobre i zle opinie poradzila mi wojewodzki ale znowu tam nie moge liczyc na opieke po porodzie bede zdana sama na siebie troche mnie to przeraza. jak bede zdesperowana to chyba w domu urodze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj zaczynam 17 tydzień :) Termin mamy na 27 kwietnia. Wiecie co, bardzo często słyszę że kobiety w ciąży boli głowa. Ja na szczęście nie mam tego problemu, narazie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
jak to jest z porodem w wodzie?? moze macie jakies opinie na ten temat?? dzisiaj wyczytalam ze skurcze sa mniej bolesne,ze w niektorych przypadkach nie nacinaja krocza. ale tez ze niby rodzi sie dziecko w wodzie ... a potem i tak trzeba przejsc na stol aby urodzic lozysko/ prawda czy mit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka872 ja zastanawiam się cały czas nad tym samym :) Też nie ma pojęcia gdzie rodzić ??? Dużo znajomych rodziło na Żelaznej bo to teraz modne haha ale ja jestem jakaś inna bo mi się tam nie podoba a poza tym ten szpital jest nastawiony na " poród rodzinny" a ja nie chce żeby mąż był na sali. Wolę żeby czekał za drzwiami, przynajmniej w tym ostatnim momencie. Z pierwszym porodem nie miałam problemu bo też miałam komplikację z ciąży i lekarz wskazała mi szpital jak najbliżej Centrum Zdrowia Dziecka ( sprowadzali Nam stamtąd duży inkubator )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas we Wrocławiu usg 3 i 4D można już zrobić za 180 zł z kolorowymi zdjęciami,nagrana płytą i komentarzem do płyty.Ja chyba zrobię sobie za jakieś 3 tygodnie bo chciałabym poznać płeć maluszka.U mnie już się zaczyna 19tc i byłam w piątek na usg ale dzidziuś był ułożony pośladkowo i nie można było zerknąć co ma między nóżkami i lekarz mówił że to jeszcze za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam usg 3D w 8 tyg. ciaży i moje dziecko urodą wtedy raczej nie zachwycało :) Starsza córka dostała na pamiątkę wtedy krótki film na DVD gdzie widać jak jej rodzeństwo mimowolnie machnęło rączką :) Bez paluszków jeszcze ... Ale bratowa poszła specjalnie na takie usg i to około 20 tyg. to wtedy dzieciaczka było fajnie widać. Napewno jest to piękna pamiatka ale i pozwala podobno lepiej wykryć ewentualne nieprawidłowości. A powiedzcie mi czy wiecie może jakie to jest usg 4D bo grudniu mam mieć usg połówkowe i lekarz mówił że bedą mi robić 3D albo 4D. Czego to nie wymyślą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka - ja rodziłam w wojewódzkim i teraz z problemami też leżałam w wojewódzkim, jestem bardzo zadowolona. zapisz się do szkoły rodzenia, która jest na piętrze sklepu "mama i ja", prowadzą ją położne z wojewódzkiego - świetne babki. ja na pewno zamierzam rodzić w wojewódzkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem 21 tygodniu ciąży i już mialam usg 4D kosztowało nas to 200 zł, trwało ok 45 minut wrażenia niezapomniane i do tego płytka z nagraniem naszej dzidzi. na usg dowiedzieliśmy sie ze będziemy mieli córeczkę, było to dla nas fajne przeżycie szczególnie jak widać twarzyczkę małej , strasznie się wzruszyłam :) pierwsze ruchy poczułam bardzo wcześnie mimo tego że jest to moja pierwsza ciąża ok 16 tygodnia , teraz już czuje je wyraźnie . moim problemem jest to że jestem osobą dość szczupłą i skóra na brzuchu strasznie mi sie napina używam oliwki w żelu penaten a ostanio w prezencie dostałam krem Elancyl ale szczerze mówiąc oliwka lepiej działa przynajmniej jak na mnie :) Pozdrawiam wszystkie kwietnióweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 4 tyg. ciąży zaczęłam smarować skóre na brzuchu - nauczona doświadczeniem pierwszej ciąży. Piersi sobie trochę odpuściłam, bo po 3 letnim karmieniu Zuzy cycem moje piersi i tak wyglądają jak z " National Geographic " :( Cóż, coś za coś Na początku ciąży używałam oliwki Ziaja ale nie pasowała mi, nie nawilżała. Teraz kupiłam krem na rozstępy AA Ja i Mama, w cuda nie wierzę ale chociaż dobrze nawilża i nie mam takiego uczucia swędzenia skóry. A ruchy poczułam tez bardzo wczesnie, bo koło 14 tyg. Fakt że przy pierwszej ciąży czułam ok 16 tyg więc tez dosyć wcześnie, z tym że przed ciążą ważyłam 45 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×