Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

Witajcie, mysmy mieli lekkiego stracha w sobote bo Frankowi skoczyla temperatura i pomimo Calpolu urosla jeszcze bardziej, nawet nie zjadl kaszki przed spaniem co do niego niepodobne. Za to o 23.00 pierwszy raz sie obudzil w nocy na jedzonko (juz bez temperatury) i wypil duszkiem cala butelke :) Dziewczyny jak czytam ile razy wy karmicie maluchy w nocy to sobie nie gdyby Franek tak czesto chcial jesc. Borowka, podziwiam i mam nadzieje, ze to minie. To jednak chyba fakt ze Franek pil mleko modyfikowane sprawil, ze przesypia noce od 3 miesiaca. Te kilka tygodni kiedy ostatnio byl chory sprawily ze budzil sie w nocy bo go meczyl katar, gardlo, itd. i juz bylam wykonczona, szczegolnie ze w dzien mam zajecia i brak mozliwosci nawet krotkiej drzemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz odpowiadam na pytania :D pralkę kupiłam z jednak z hotpointa i jestem mega zadowolona.Strasznie podobał mi się aqualtis,ale wszędzie kosztował ponad 500 f więc zdecydowaliśmy,że kupimy optime,ale gdy już byliśmy zdecydowani na 100% mój m przypomniał sobie o jeszcze jednym sklepie,nie chciałam już tam jechać,chciałam kupić już pralkę jechać do domu i oprać domowników,ale ten się uparł więc pojechaliśmy.Wchodzę do sklepu i zaraz na przeciwko drzwi stoi mój wymarzony aqualtis za .............. 350f :D :) :D oczywiście już nawet nie oglądałam co mają innego w tym sklepie :) Jest srebrny,ma 1600 obrotów wirowania,opóźnienie startu o 24 h,bęben na 8 kg,inteligentny system wagowy,sam dobiera odpowiednią ilość wody i informuje mnie ile proszku mam nasypać :) oczywiście wyświetlacz(nie potrafiłam sobie odmówić nowinek technicznych :) )i dużo programów,w tym jeden do ręczników który już wypróbowałam i mam ręczniki jak z reklamy lenora :) Na razie jestem zadowolona oby jak najdłużej :) A teraz o Hani :) Kamila nie wiem co jest powodem tylu nocnych pobudek,ale Hania budzi się tak samo często po piersi jak i po butli :O na dodatek nie zje więcej niż jedna porcję mleka z butelki :( przy drugiej próbie jest płacz,szarpie się,nie chce w ogóle butelki,a jak już jakimś cudem smoczek wyląduje w ustach to i tak pluje mlekiem,jak jej dam cyca to łapie od razu,poje i śpi dalej.Poza tym zauważyłam,że ona je mniej,a częściej.Nie zje więcej niż 150 ml na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i Kamila :) śpię tak jak mi Hania pozwala ........... niestety jak dla mnie za krótko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka-to do mnie o tym jablku? :) Ja zwykle kiedy robie mu jakies owoce jako samodzielny posilek a nie tylko deser (na deser sam starty owoc)to zageszczam je papka z kleiku lub kaszki bez dodatkow(tych ululowych-proso, orkisz czy pszenica) i dobrze mieszam. Owoce przewaznie daje surowe, czasami podduszam jablka i gruszki jesli sa twarde. Staram sie zeby te owoce nie byly juz papka tylko taka sieczka pokawalkowana i powoli daje rade :) On mi zjada zwykle 2x125 g sloiczek albo 1x190 g plus np. 100g puree owocowego wiec staram sie kiedy moge robic sama a sloiczki tylko do przedszkola bo zdecydowanie taniej przy takim zarloku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie skonczylam. kawkę. No duza dziolcha i co z tego. juz mi sil brak. moze zeczywiscie ten masaz...ale to dziecko ni eda sie dotknąc!a co mowić masować:(.To jest dziwne bo w dzien dokladnie w tym samym miejscu spi jak susel 3-4 godz, wiec to nie jest niewygoda. Myslala,m ze jak jest w dzien na modyfikow to bedzie spac bez probl w nocy. W nocy jeszcze piers, powinnam przestac ale boje sie bo i jak ona mi zasnie ? kolysanie godzinami bo sama nigdy...bedzie wyla i caly dom obudzi.Ostatniej nocy to samo. po pierwszym karmieniu zasnela, po drugim dopiero po 3 godzinach zasnela, na meza rekach. I spi do tej pory co do niej niepodobne.Mam nadzieje ze w pl ktos mi pomoze. Tutaj jak powiedzialam hv o tym ze mala nie przesypia calej nocy, a miala wtedy 6-7 m-cy to "doradziła" mi ze koniecznie musze znaleźć tego przyczynę bo musze sie wysypiac by normalnie funkcjonować. Znalazła się, profesjonalistka. no juz sie wyzalilam. pożniej poskarżę sie na ten pieprzony ebay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za sugestie. Aga jak pisalaś o jablku z ryzem myslalam sobie o tym ryżu gotowanym. Rozumiesz: ryż, jablko i cynamon. a ty poprostu z kleikiem ryzowym. tez takie cos kiedys jadala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka ja mysle, ze problem polega wlasnie na tym, ze boisz sie by nie obudzic reszty. mialam bardzo podobny problem z Ela i mam teraz z Kuba. co prawda Kuba budzi sie na dojadanie 2 razy: raz ok 24 a pozniej ok 6 rano. zdaza sie jednak ze wisi mi na cycu cala noc (jak mu cos dolega). wracajac do tematu... z Ela balismy sie co powiedza sasiedzi wiec zaczelismy od dziennych drzemek bez nas, w swoim lozeczku. pozniej poszlam do sasiadow i uprzedzilam ich, ze uczymy dziecko spac samodzielnie i ze moze sie zdazyc sytuacja, ze bedzie dlugo wieczorem/w nocy plakalo. musze przyznac ze bylam mile zaskoczona ich zrozumieniem, mimo iz nikt z nich nie posiada dzieci :). z Kuba jest inaczej, bo nie chcemy by obudzil Ele, mysle jednak ze niepotrzebnie, bo mala spi dosc mocno. mysle ze to raczej moje wygodnictwo powoduje sytuacje ze nadal z nami sypia i cycuje w nocy (choc juz rzadziej) ;) dobra nasza! czas zajac sie domem. wpadne pozniej. jesli ktos jest zainteresowany voucherami znizkowymi do B&Q zapraszam na maila :). podpowiem tylko, ze mozna go wykorzystac nie tylko na materialy dekoracyjne ale tez i poduszki, zaslony, ozdoby choinkowe itp. sprawdzcie, moze cos sie Wam spodoba na diy.com ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty chyba masz racje, mamo Eli...Skąd Ty to wszystko wiesz?Bo ta mala rządzi sie okropnie. Wie ze jak sie obudzi to albo cyc bedzie albo noszenie, a jak tego nie ma jak juz strace cierpliwość - to placz. a na plakac tez dlugo jej nie pozwalam bo przeciez mąz musi sie jako tako wyspać, a jak juz pozwalam to on nie wytrzymuje i ja nosi. I tak w kółko. W dzien sie nie budzi, albo budzi i zasypia bo wie ze mnie obok nie ma i cyca nie bedzie, ani noszenia. Cos w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc mamy borówka współczuje tych nocnych pobódek, ja mam pytanie odnośnie pralki-póki w temacie, baaardzo głupie pytanie, moja pralka ma miejsce na 2 węże do wody, ja podłączony mam jeden czy przez to pralka bierze mniej wody do prania czy ttym jednym wężem weżmie tyle ile trzeba tylko że dłużej jej to zajmie, dodam że wydaje mi się że troche mało nabiera wody chociaż te nowe pralki teraz biorą mniej wody niż te stare, pytam bo nie wiem czy dokupic wąż czy nie a te co mam to nie pasują,-wieecej nie zadam tak głupich pytań, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae mi sie wydaje, ze drugi waz jest do cieplej wody. prawdopodobnie mozesz wybrac czy ciagniesz ciepla wode z sieci czy tylko zimna i grzejesz. nie jestem pewna ale cos mi tam swita, ze tez mielismy ten dylemat 3 lata temu jak podlaczalismy swoja ;). jest tez z tylu waz wyprowadzajacy, ale on inaczej wyglada. borowka no nieeee :D:D:D ale rosnie Ci terrorystka!a skad wiem, mniej wiecej, na czym polega problem? ...z autopsji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to przerabane z tymi dzieciaczkami/ terrorystami a ja tradycyjnie 100 pytan do: 1. gdzie wyscie sie zaopatrywaly w pieluszki- pt. ktory sklep najtaniej? azda, tesco sainsbury? 2. a propo paszportu- czy jest mozliwe od razu wyrabiac ten 5- letni- jak umiejscowie akt urodzenia w PL- czy mi nie dadza- i najpierw musze wyrobic ten roczny? 3. cos jeszcze- ale nie pamietam- zapytam innym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie Magda tak jak pisze Mama Eli :) jeden idzie do ciepłej wody,a drugi do zimnej i pralka sama sobie podgrzewa.Według mnie lepiej podłączyć pralkę do zimnej bo masz pewność,że pierzesz w takiej tem jakiej chcesz,no bo przecież jak bierze ciepła to ona jest taka jak leci w kranie i jak włączysz np wełnę to pralka nie czeka aż temperatura wody spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda nie sadze zeby przez to, ze pobierasz tylko zimna wode, pralka pobierala jej mniej. masz racje, ze te nowe automaty pobieraja jej duzo mniej niz np kiedys Wiatki i Polary w Polsce. jak przypomne sobie pierwszy "automat"... i jakie placilo sie przez to rachunki, i jak moja mama na powrot wniosla franie do domu, bo nie mogla zdzierzyc tego postepu mysli technicznej :D:D:D ojciec dlugo nie potrafil jej tego wybaczyc. musial uruchomic znajomosci zeby to "cudo" dostac :) ech... wspomnien czar :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo nie czeka, ale dobiera zimna. jesli podlaczasz ciepla to musisz podlaczyc i zimna, natomiast jesli podlaczasz zimna to cieplej juz nie musisz. tak mi sie wydaje. Ewa z tego co pamietam, to pierwszym paszportem dziecka jest paszport roczny i to chyba bez wzgledu na to, jakie posiadasz dokumnenty. moge sie jednak mylic, wejdz na strone konsulatu, tam na pewno cos o tym bedzie. pieluchy kupuje w asdzie lub morisonie. najtaniej chyba w asdzie. ok czas do tyry :O. do zobaczenia wieczorkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag ja wyrabialam paszport 5 letni ale umowili nas dopiero jak dziecko skonczylo rok nie wiem czemu, nam sie nie spieszylo z paszportem wiec poczekalismy ale faktycznie wejdz na strone konsulatu i sie tam spytaj jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka, ja na razie z tym kleikiem bo powoli wprowadzam mniej rozdrobnione jedzenie i ryzu ziarnistego raczej by nie zjadl. Na razie byl juz makaron zmiksowany,ale niedokladnie, to samo z warzywami. TEraz mamy juz muesli na sniadanie. Zajmuje mu troche zaakceptowanie kawalkow zamiast puree, szczegolnie ze ma tylko 2 zabki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae-juz dostalas odpowiedz z wezem-potwierdzam i dodam, ze z tym wezem do cieplej wody wiaza sie moje przykre doswiadczenia, poniewaz w jednym z moich pierwszych mieszkan dzieki takiemu polaczeniu pralki z goraca woda z bojlera stracilam ulubiona kurtke, w ktorej stopila sie warstwa przeciwdeszczowa a cala kurtka skurczyla sie :o Nowe pralki maja tylko 1 waz na szczescie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli ja też sie nie znam :) tak tylko napisałam,że wydaje mi się,że lepiej zimną podłączyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Aga to mnie zaskoczyłaś,że wszystkie nie mają :) moja nowa ma tylko jeden,ale nie wiedziałam,że wprowadzili takie rozwiązanie :) no i jak się okazuje bardzo słusznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo-tak mi tlumaczyl facet u ktorego kupowalismy pralke rok temu :) Kurcze,ale Ci fajnie - masz nowa zabawke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga żebyś wiedziała :) najfajniej było jak ją przywieźliśmy,mąż podłączył,załadowałam pierwsze pranie,a cała rodzinka za moimi plecami przeżywała światełka na wyświetlaczu :) ale prawdziwy cyrk był jak skończyła :) idę wyciągać no bo następne trzeba prać,wchodzę do kuchni a tu się światło pali w bębnie :D wołam małża a on mi na to - NO W TO,TO JUŻ CI NIE UWIERZĘ :D no ale ubłagałam go,przyszedł no i minę miał ciekawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo, gratuluje, ciesze sie, ze udalo ci sie kupic ta wymarzona! :D Jak my cos kupujemy do domu a maz chce zaoszczedzic, to sie zawsze go pytam, czy chce maluchem jezdzic, czy wolalby cos lepszego. Wtedy bierzemy pod uwage nie tylko cene :) Ale zescie mnie uziemily z tym dokarmianiem... Maks je o 18.30-19.00, jeszcze niedawno budzil sie ok. 2.00 na cyca, teraz udaje mi sie go usypiac i budzi sie o tej 2.00 coraz rzadziej. Karmienie o 4.00-5.00 jest regula. Chcialabym mu zaczac podawac mleko, ale nie wiem jakie i w czym :) Probowalam mu podawac we wszystkim i wszystkie rodzaje (modyfikowane, modyfikowane z kaszka ale plynne, z kartonikow, z butelek i wreszcie krowie) i wszystkim pluje. Z checia je za to kaszki mleczno-ryzowe albo mleczno-pszenne na mleku modyfikowanym. Szkoda, bo pozbylabym sie jednego karmienia i zostaloby mi juz tylko to bezposrednio przed snem... :( Dzis Maks ogladal z tata "Krecika". Wchodze do kuchni (tam mamy laptop), patrze, a moj maz komentuje bajke gromkim glosem, Maksio zas spi martwym bykiem na jego kolanach... :D Lolli, jak tam plecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo ze mnie tez taki hydraulik jak z koziej d... traba :D.tak tylko na chlopski rozum to wzielam ;) probuje wgrac cos na fotosik i kiepsko mi to idzie :O. chyba daruje dzis sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nie onyx ja mam mega katar,a ty mi historyjki od rana smieszne piszesz!!! borowka jesli ci pije mleko modyfikowane to nie dawaj cyca w nocy tylko modyf.ja dopoki nie przestalam cyca dawac to nie spaly w nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×