Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

Bartolini zjadł chleba z masłem i muszę go przebrać od stóp do głow :D łącznie z myciem włosów, ale to sobie daruję, trudno musi wytrzymać do wieczora, bo teraz czas na spacer a nie kąpiele :) za oknem wiosna więc śmigamy :) Frugo mój chleb chyba podobnie robię, tylko ja na szklanki liczę więc może proporcje trochę inne, nie umiem się doliczyć :P jak znajdę później chwilę to przepiszę ten mój Lolli jesteś dzielna! jeszcze tylko dwa dni! ile potem będziesz odpoczywać??:) ja bym sobie chyba zastrzegła jakiś miesiąc czy cuś :D Anecia, Patryk jest słodki:) tam koło tego linka była jakaś reklama 11latki w ciąży, kliknęłam i wyskoczył przepis na pączki w wersji light :) ale się nie przyjrzałam im, bo muszę już spadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w przepisie olejek rumowy,ale dodaje smietankowy czesciej i powidla ze sliwek wegierek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja was czytam i czytam i ciagle tyle produkujecie ze normalnie szok.. co do mojego porodu, mam nadizeje ze bede wlasnie biegac jak sarna ;)lepiej sie trzymac pozytywniej. chociaz moja cesarka to porazka, bo pewnie i przez to nei karmilam cyckiem ani nie mialam ochoty, bol, bol ijeszczeraz bol, nie tylko piersi sutkow ale i brzucha ani sie przekrecic ani podniesc dziecko ani ulozyc, porazka. te paczki wygladaja smakowicie, ael czy znajde czas zeby jes zrobic :( wracam do pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do przepisu na chleb to my robimy "na oko": make zytnia wymieszac z ciepla woda i lyzeczka soli do konsystencji jogurtu - to zwykle robie w sloiku wiekszym. Zostawiam taki zaczyn na 7 dni. Jak juz zakwas jest gotowy to wlewam go do miski, dosypuje make zytnia, ciepla wode i troche soli-wyrabiam do kosystencji blota. Przykrywam i zostawiam na 10 godzin. Nastepnie odkladam czesc do sloika na kolejny zakwas, reszte mieszam z maka zytnia, pszenna razowa, orkiszowa (razem ok.1 kg), dodaje ziarna(sezam, dynia, slonecznik, siemie lniane),kminek. Wyrabiam niezbyt dlugo na 2 bochenki - do form keksowek, smaruje wrzaca woda i wstawiam do piekarnika z wlaczonym swiatelkiem na 1.5-2.5 godziny. Wyjmuje-piekarnik nagrzewam do 230 st. -wkladam chleby, po 20 minutache obnizam temperature do 180 st, przykrywam folia i pieke kolejne 50 minut. Po wyjeciu posmarowac obficie wrzatkiem. Pycha :-) Franek uwielbia sie nim zajadac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha- ten zaczyn odlozony do sloika nie musi juz czekac 7 dni, ale 48 godzin :) 7 dni dotyczy tylko poczatkowego zaczynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh!mamy nowa ,,mamuske,,:p ja paczkow nie,ale drozdzowke kiedys na suchych i wyszla tam jest ile suchych odpowiada na swieze moj rozczyn na paczki cos nie wyrasta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leżę i kwiczę :D mąż tygodnia nie zna przepisu na kaczkę?? może ubrać kaczce jakieś fajne buty :D Aga Uk ja w UK wszystko piekę na suchych drożdżach i zawsze wychodzi,te pączki (przepis stronę wcześniej ) też tak piekę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wjezdzacie mi na ambicje z tymi paczkami, chlebami... U nas w Soton sa zapisy w PL sklepie na paczki, kurcze, nie zapisalam sie ,chyba bede jesc angielskie bulki paczkopodobne ;) Aha, przypomnialo mi sie, ze jak sprzedawali w PL sklepach karpie na swieta to tylko w jednym sklepie PL nie bylo zapisow, a teraz jest wywieszka "Mrozone karpie " :) :) Amelka juz druga noc z rzedu nam wymiotowala , wiec jestem lekko niekontaktowa ;) Pomijajac,ze moj m zaburzyl mi dzis moj parzadek dnia (czyt forum) i pracowal z domu wiec nie mialam szans nawet sobie poprawic humor Wami :) Fillipa, zapomnialam Ci napisac, ze jezeli chcesz miec najbardziej wyrozniajacy sie wozek w tlumie to zapytaj Bes gdzie swoj kupila :) No wlasnie, mam sie spotkac z Bes w sobote na miescie i teraz sie zastanawiam jak ja poznam bez wozka ;) Mamo Eli kombinuj tak zeby wyszlo na Twoje :) BO jak mama zadowolona to i dla dzieci dobrze....no i dla meza :) Witam nowego forumowicza :) czyzby Lolli nie byla w stanie juz nawet pisac....... ????biedactwo :) NO wlasnie, AgaUk nie wiem czy przeoczylam, czy sie wywinelas z tej historii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia jak tam Twój zaczyn ?? mój odpukać pięknie rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suthamptonianka -witaj :) moj brat od 2 lat tam mieszka :) u nas takze sa zapisy na paczki ale i tak zamierzam przed szkola Laury wstapic do sklepu moze mi sie uda :p dziewczyny mam problem staralam sie O Income Support czekam juz 4 tyg dzis dzwonilam w tej sprawie i dowiedzialam sie ze mi sie nie nalezy poniewaz nie mam HRT jakas nowosc tzw rezydenta przepracowalam 2.5 roku w uk po roku uzyskalam REzidence certyfikat taka niebieska ksiazeczka wszystkie dokumenty z HO od samego poczatku i nie wiem podobno tysiace polakow dostaje teraz taka odpowiedz.Jestem w szoku. i gdzie mozna kupic ksiazke polsko angielska o histori anglii chcialabym zaczac sie uczyc. mam dzis zly dzien :( zdenerwowali mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bycie pieknna -bezcenne!!! donosze:Lolli zyje.huuu ma sie dobrze nawet nie protestuje/hmmm/karmie ja nalezycie -trzeba sil do noszenia butow w IRL caly bozy weekend!!!/ drozdzowki by me -bulka z maslem !!3 dni non-stop -mistrzostwo moge osiagnac! Lolii twierdzi: szkoda ze w piciu piwka nie ma mistrzostw-chlopak na medal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on zadowolony :) ja bylam raz na swieta u niego :) wyjechal z naszego miasta z powodu iz dostal bardzo inetresujacą propozycje pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ja piernicze :D lolly nie dość, że w niewoli to jeszcze o samych bułkach z masłem :D te buty są ze złota czy cooo? :P Sotonianka, heh nie będzie Ci wózek potrzebny, żeby mnie rozpoznać :) jak będzie szła taka mała, gruba z dużym nosem to ja będę :D a swoją drogą nieźle będziemy wyglądać na zakupach, mała gruba z długą chudą :D :D ja w temacie wózków się nie wypowiadałam, bo mój (tako jumper) oprócz tego, że ładny i super się prowadzi, to coraz więcej wad ma :o ciężki jest i składa się beznadziejnie i jeszcze by się coś znalazło raczej bym go nie kupiła drugi raz :) co to ja jeszcze.. aaaa niedobrze miiiiiii zrobiłam te pączki, syn się na mnie obraził, bo przez nie musiał stać i wyć pod bramką do kuchni, obżarłam się ich na obiad, bo małża nie było w porze obiadowej, więc mi się dla siebie samej nie chciało robić.. no i teraz mi niedobrze :D w ogóle to nie wiem czy je dobrze zrobiłam :D jak usmażyłam (tzn wydawało mi się że usmażyłam), odkładałam na talerz i patrzę po chwili, a te na talerzu mi popękały i z tych pęknięć ciasto wyrastało jeszcze :D umiecie tak?? :D :D hehe no to drugi raz smażyłam i w efekcie.. chyba strasznie tłuste są :) no i miętę piję teraz.. jutro nie tknę już ani jednego pączka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh bes nastepnym razem bedzie lepiej:) ja sprawdzam wykalaczka czy sie usmazyly biedna ta nasza lollibelly🌼 dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa wykałaczkąąąą no to za rok też sprawdzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz Bes,boj sie Boga, nie grzesz wiecej i bij sie w piers dziewczyno :) (nie za obzarstwo paczkami bynajmniej :) ) Nic mi nie pasuje do twojego wlasnego opisu oprocz tego ,ze jestes blondynka ! a z mojego opisu .......... nos jak kartofel tez sie zgadza :) Ja juz sie zawijam do lozeczka bo ost noc mielismy przygody ;( dobrej nocki !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej wieczorowa pora :) usg czesciowo ok- lewa nozka juz dobrze- prawa niestety jeszcze nie bardzo i nadal szeleczki zalecane- ale widac juz poprawe wiec moze za miesiac zdejmiemy? ale kontrola za 2 tyg a w szpitalu wszyscy sie zachwycali ubrankiem Briana- bo dzis go wystroilam w kostiumik z tygryskiem- swietny jest :) oj, zaraz wrzuce fotki na NK to same zobaczycie jakie mam ladne dziecko :) bylismy dzis w odwiedzinach u babci/ teciowej- troche mnie co prawda zirytowala- bo gawrzyla z malym pt: no powiedz co ci ta niedobra matka robi- no zesz kurde :/ poza tym naspaccerowalismy sie ze ho ho- chyba z 8 km trzaslo- no i waga ruszyla- 1 kg mniej :) co prawda do celu jeszcze 16 zostalo i ta falda na brzuchu- no ale mysle ze do lata sie z tym uporamy :) no i na koniec dnia maz mnie zdraznil- bo ja caly dzien z malym, obiad, pracie, kapiel- a on spal- a jak go poprosilam o pomoc i zeby mi pranie rozwiesil- bo maly juz glodny kwekal- to stwierdzil ze on wlasnie wychodzi do pracy- i za chwile go nie bylo- to sie nazywa wyreka w mezu- kurna jego mac :/ jutro i piatek ma 2 dni wolnego- ciekawa jestem ile mi pomoze znajac zycie- to on bedzie musial odpoczac od pracy- i pewnie tyle samo co do tej pory- 1 godz dziennie- jak sie kapie czy sniadanie rano jem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Southamptonianka, właśnie sprawdziłam wózek bes, faktycznie ładny i oryginalny ale jak mówisz bes, że drugi raz byś go już nie kupiła to już się nim nie zajmuję :) Ewag współczuję, że wszystko na Twojej głowie. Koniecznie porozmawiaj z mężem bo na dłuższą metę tylko będziesz bardziej sfrustrowana no i zmęczona. Najlepiej ustalić jakieś tam zasady, podział (chociaż z grubsza) obowiązków. Powodzenia! Lolli be strong! i pozdrowienia dla "oprawcy" :) Patinka26 czemu mnie to nie dziwi, jak zauważyłam angole już na wszystkim oszczędzają, jeżeli chodzi o ludzi z E8. Kombinują jak mogą żeby nie wypłacić należnej kasy. Ciągle wynajdują jakieś "ale" i tworzą nowe zasady i ograniczenia. No ale ich budżet jest też ograniczony a przecież w pierwszej kolejności muszą wspomóc SWOICH OBYWATELI znaczy się Pakistańców itp (którzy się z angoli za plecami śmieją). Ale ten temat mnie wkurza wiec się chyba już zamknę Ja bym Ci bardzo radziła iść po poradę do Citizens Advice Bureau albo innego miejsca gdzie zajmują się doradztwem. A w ogóle to odwołuj się tyle razy ile się da! No i zapomniałam o tłustym czwartku :( Pozostaną mi pewnie tylko pąki z greegsa. Za rok upiekę, już Wasze przepisy sobie zachowałam, a za chlebek to może jeszcze w tym tygodniu się zabiorę, choć nie wierze za bardzo w sukces bo nigdy chleba nie piekłam a i mój piekarnik jest jakiś dziwny. Dobra, spadam. Miłej nocki życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×