Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

Anecia - ja daje Frankowi Flegamine w kroplach zeby mu zeszla ta wydzielina bo tez kaszle tak nieladnie. Poza tym dostaje antybiotyk, chociaz przepisany byl w piatek to postanowilam nie brac go z apteki bo skonczyl poprzedni antybiotyk zaledwie 2 tygodnie wczesniej (ale w miedzyczasie byl kilka razy w przedszkolu). Niestety bylo coraz gorzej wiec w poniedzialek dostal juz lek. Teraz konczymy z przedszkolem na kilka miesiecy. Podobno chorowanie uodparnia,ale faszerowanie antybiotykami co 2 tygodnie na pewno nie a GP mi mowi wciaz ze tym razem bez antybiotyku sie nie obedzie i tak w kolko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agauk no ladnie znow antybiotyk!🌼 wczoraj robilam porzadki w ciuszkach amelii i znow torba pelna malych ciuszkow:o wystawila bym na ebay,ale tam jako sprzedajacy trzeba miec stacjonarny telefon,a ja nie mam:( do tego mam wozek,fotelik samochodowy,kosz wiklinowy,baby bouncer ojjj chyba telefon trza zalozyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez podalam adasiowi flegamine, w syropie mam tylko nie wiem czy chorowanie uodparnia moze i tak,ale te leki ciagle i antybiotyki! adas tylko raz w tygodniu chodzi do przedszkiola,bo tak to wszedzie full maja:( od wrzesnia pojdzie na caly tydzien ale sie rozpadalo!dobrze,ze reczniki sciaglam rano aaa zapomnialam pralke wlaczyc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dziewczyny mam pytanie plissss odpowiedzcie jak cos wiecie,bo ja sie boje zadzwonic!!! amelia ma juz rok,a my polskiego aktu nie mamy,nigdzie nie zglosilismy w pl ze ona sie urodzila nie jest tam zgloszona,ani zameldowana,a na necie wyczytalam,ze 14dni jest na zgloszenie dziecka w USC :o czy dziecko urodzone poza pl tez trzeba zglosic w ciagu 14dni od urodzenia???bedzie kara za to jesli nie zglosilam??? i wiecie juz o tym,ze teraz dla dziecka do 5tego roku zycia paszport dadza tylko na rok?juz nie ma ze na 5lat paszport dla dziecka powyzej roku,na stronie konsulatu jest to wsz\ystko i jest napisane tez,ze pierwszy paszport z pl aktem ur tylko w uzasadnionych przypadkach brytyjski:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia - ja jeszcze Franka nie zglosilam w polskim USC. Nie wiem czy jest na to jakis czas, ale moja mama bedzie tam zalatwiac i juz tam raz byla sie pytac i nikt nie mowil o 14 dniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby tak bylo! agauk ja to wyczytalam na internecie wpisalam akt ur dziecka w google i tam byly info. Urodzenie dziecka należy zgłosić w ciągu 14 dni w urzędzie stanu cywilnego właściwym ze względu na miejsce urodzenia dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia a rejestrowałas córke w angli?jesli tak to wystarczy.Ja dostałam tam brytyjski akt urodzenia z którym pojechałam do polski i tam zaczeły sie schody...bo najpierw ten akt musialam przetłumaczyc u tłumacza przysiegłego,a pozniej spotkanie w usc i te straszne babki najpierw sie czepily ze nie mam slubu z ojcem dziecka wiec musze miec pisemna zgode ze ojciec zgadza sie na wydanie polskiego aktu urodzenia,próbowałam jej wytłumaczyc ze jezeli jest wpisany w akcie brytyjskim wiec uznal dziecko za swoje wiec wystarczy,ale ona madrzejsza była bo w polsce inne prawo,pozniej jakies głupie pytania ze moze mam jakies inne dzieci z innymi partnerami,chociaz nie wiem do czego jej te informacje,jeszcze musialam nasze akty urodzenia dostarczyc i jak dostarczylam to wszystko nagle okazalo sie ze dziecko trzeba zameldować,jakis koszmar:P a ja wlasnie specjalnie to załatwialam zeby dostac ten paszport 5 letni a tu sie teraz nie da?mialam wlasnie w tym miesiacu jechac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skuls no wez mnie nie zalamuj z tym tlumaczeniem aktu:o ale rzeczywiscie ktos pisal juz o tym...aaaaa do dupy z tym:p ja wlasnie tez sobioe czekalam rok zeby ten 5letni wyrobic a tu od 19lutego zmienili przepisy😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do najważniejszych zmian, które będą obowiązywały od dnia 19 lutego 2010 r. należą: 1. Małoletnim, którzy nie ukończyli 5 lat, będą wydawane paszporty tymczasowe ważne 12 miesięcy. Oznacza to, iż nie będzie możliwości złożenia wniosku o paszport 5 letni dla tej kategorii osób. 2. Wniosek o wydanie dokumentu paszportowego dla małoletniego do 5 roku życia składają obydwoje rodzice, zaś obecność małoletniego nie jest wymagana. 3. Odbiór dokumentu paszportowego następuje osobiście, z wyjątkiem osoby małoletniej i ubezwłasnowolnionej całkowicie, dla których odbioru dokumentu paszportowego może dokonać jeden z rodziców lub ustanowionych przez sąd opiekunów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki dodzwonilam sie do usc wiec moge wybrac akt tzn.mama moja,ale musze wyslac brytyjski akt i przetlumaczyc i upowaznienie mamie,ze moze wybrac,jesli dziecko z malzenstwa to juz nic nie musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laski :) pocieszyłyście mnie,że nie tylko ja tego nie załatwiłam :) ja słyszałam,że jest rok na to,ale na razie nie potrzebowałam paszportu więc odpuściłam,a poza tym nie mam gdzie małej zameldować. Hania lepiej,nadal gorączkuje i znowu wymiotowała,wstałyśmy jakieś 30 minut temu.Wezwałam wczoraj pogotowie,zbadali ją dali leki. A pytalam o tą karetke bo w tych całych nerwach wymysiłam sobie,że ja po karetkę muszę zadzwonić na A&E :O nie wiem skąd mi się to wzieło,ale byłam przekonana,że nie przyjadą tylko będą ja leczyć przez telefon:O dopiero jak Aga mi napisała,że jak dzwonie na 999 ........ to mnie olśniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo a wy z mezem i Ola gdzie zameldowani?nie mozesz jej tam gdzie wy???a jak dowod,paszport wam sie skonczy to tez gdzies musisz miec zameldowanie,dziadki nie chca meldowac?ja wlasnie tez sie o to martwilam,ze jak mieszkanie sprzedamy to dowody trzeba bedzie wymienic i gdzies sie meldowac,ale narazie nie sprzedajemy przynajmniej przez 3lata spokoj:) moze Hania ma wirusa?co pow.ci z pogotowia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Boze co ja dzisiaj sie nastresowalam moja Olimpia zjadla paste do zebow aquafresh dla doroslych no i ona zawiera fluor i nie wiem jaka ilosc oczywiscie na internecie sie naczytalam i zaraz do szpitala pojechalam a tam oczywiscie ze to nic powaznego i nawet lekarz nas nie widzial tylko pielegniarka poszla zapytac,powiedziala ze to nie toksyczne.Mam nadzieje ze nic jej nie bedzie,moment nieuwagi bo bylam w sypialni a moja Nikola z Olimpia w drugim pokoju i nie zauwazyla jak mala weszla do lazienki i sobie paste jadla. Anecia ja pol roku temu zglosilam dziecko w Polsce no i oczywiscie duzo papierkowej roboty.U mnie to nawet musialam byc z ojcem dziecka aby wszystko podpisac ale to moze dlatego ze my slubu nie mamy.A teraz jak bylam to musialam Olimpie zameldowac w Polsce aby dostac pesel bo slyszalam ze do drugiego paszportu potrzebny bedzie pesel dziecka,ale z tego co widze to przepisy sie zmienily i tylko mozna wyrobic roczny paszport wiec moze pesel nie bedzie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx twojej siostrzenicy na poczatek wystarcza nozyczki ktore sa w cenach do 500 zlotych po co jej drozsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo mam nadzieje ze Hani spadla juz goraczka.Ja wiem jak to jest jak dziecko choruje.Ja ostatnio jak bylam w Polsce z Olimpia to dostalam telefon od mojego m ze Nikola chora i ze goraczka nie spada i musialam wrocic wczesniej niz planowalam bo tak sie martwilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec tak jak myslalam Anecia :) Ja ten brytyjski akt urodzenia mam juz w PL przetlumaczony i reszte papierkowej roboty trzeba bedzie zalatwic teraz. Ja jeszcze nie bylam w Polsce od momentu narodzin Franka wiec "zlece" to mojej mamie ;) A tak w ogole to kilka dni temu zaczelam pisac posta,ale poniewaz bylam jak w malignie to o nim zapomnialam :o Wiec dzieki Onyx i Patinka za wszelkie rady prozdrowotne :) I Patince zycze zdrowka, doskonale rozumiem co znacza problemy z kregoslupem wiec nie zazdroszcze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do paszportu to ja tez liczylam na to ze wyrobie Frankowi w Polsce ten 5-letni i bedzie spokoj a tu masz.... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dziewczyny wrocilam boli ciagnie ale to normalne ok 4-5 razy byla proba wbicia do kregoslupa ale juz nie pamietam za ktorym weszlo troszke nieprzyjemne tym bardziej ze musialam byc zgarbiona a mnie plecy bola :( 2 lekarzy mnie szylo jakas nowa metoda wczesniej mialam mc donalds teraz nie wiem jezeli do tygodnia nie strace wod nie wda sie infekcja to bedzie dobrze dostaje specjalne leki aby nie doszlo do skurczy oraz globulki dopochwowe aby nie doszlo do zakazenia-infekcji. 1 dzien byl straszny po 3 ciej bylam juz po zabiegu a dopiero kolo 21 moglam postawic 1 sze kroki tak dlugo dzialalo znieczulenie ale nic nie swedzialo mieli przygotowany lek w razie swedzenia wiec moze zdecyduje sie jednak na porod w znieczuleniu piekna sprawa denerwuje mnie tylko ze po ostatnim porodzie przez 2-3 godz nie bylam zdolna wstac. pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drogie mam z angli
mam pytanko czy wiecie jak sie tu nazywa i gdzie mozna kupic nebulizator to urzadzenie do inhakacji domowych dla dziecka:) plis zalezy mi na szybkiej odpowiedzi jestem w angli nie dlugo i nie mam pojecia gdzie kupic i jak sie to tu nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebulizator to nebuliser - kupisz w aptece, rowniez przez internet (sa na amazon.co.uk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla dzis karuzelka dla Briana (rainforest- fisherprice) no i swietna jest :) a jak sie maly cieszyl bo zamontowalam od razu plus dla sprzedawcy bo baterie zalaczyl :) szkoda tylko ze cos niespokojny sie teraz wieczorem zrobil- jakby go kolki meczyly? :roll: aaa- katarek poszedl- a cos mi pokasluje tak na mokro jesc za bardzo nie chce- tylko pic- a temperatura w normie-36,6 dziewczyny- co sie na kaszelek daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou! Ale jazda z tymi chorobami! Wszystkim dzieciom zyczymy duzo zdrowia, zreszta calym rodzinkom :D Kurujcie sie, wiosna idzie, tu w przyszlym tygodniu ma byc podobno 11 stopni i juz sie ciesze! Kamila - dzieki za namiary do nozyczek, wlasnie mialam cie prosic o rade, bo siedzialam na gg i moja siostrzenica tylko tak napomknela o tych nozyczkach, wiec wklikalam w googla i mi mowe odjelo a pozniej nie mialam juz czasu sprawdzac innych stronek :) Ale i tak 500 zl to kupa kasy, moja siorka ma 4 dzieci i nie wyrabia, a ja na razie nie zarabiam :( :( :( Bo wymyslilam, ze kupie te nozyczki a siostrzenica mnie bedzie obcinac, hehe :D Spodobalo sie jej :D Kurde, a co z tymi paszportami nakombinowali? To juz wiem, dlaczego nam nie chcieli wyrobic piecioletniego dla Maksa, chyba zdazylismy w ostatnim momencie. Wiecie co, sprawdze jutro kiedy skladalismy podanie o paszport :D A co do USC to co urzad to inne reguly, trzeba dzwonic i sie pytac. U mnie nie mozna bylo nikogo upowaznic :( Maz nie mogl zarejestrowac dziecka bo jest obcokrajowcem niezameldowanym w Polsce, rodzice (moi) nie zyja itd. Rzeczywiscie tlumaczylismy brytyjski akt urodzenia (pani w urzedzie miala watpliwosci, czy tlumaczenie moze byc z Anglii!!!!!!!!!!), oczywiscie pozabierali nam wszystkie oryginaly. Czekalismy na polskie akty cos okolo 3 tygodni, a pozniej trzeba bylo Maksa zameldowac, zeby dostal PESEL. Meldunek zostal zalatwiony od reki, a na PESEL czekalismy chyba ok. tygodnia, przy czym pani uprzejmie wpisala go na jeden z aktow urodzenia. To juz w Urzedzie Miasta, a tam u nas juz Europa :D Znalazlam jakies gacie sciagajace, po glebszym zastanowieniu doszlam do wniosku, ze prawdopodobnie kupilam je przed slubem zeby miec na wypadek, jakby spodobala mi sie jakas bardziej obcisla sukienka. Chociaz nie mialam (wtedy) nic do sciagania. Ale wiecie, to jest to! Spodnie teraz leza o wiele lepiej, tylko do meza sie nie moge dobrac tak szybko jak dotychczas. No i musze sie pilnowac przy obieraniu, zeby mnie w tym nie zobaczyl, bo wygladam jak serdelek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam cos napisac.usiadlam przy kompie, ale piekarnik zaczal pipczec ze pizza gotowa.otwieram-dziwny zapach. wlozylam pizze razem z piankowa tacka... ide spac. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Aga uk mam nadzieje ze samopoczucie juz lepsze ? :) kiedys widzialam pare osob cierpiacych z powodu kregoslupa plecow nie sadzilam ze to moze tak bolec,czlowiek jest sparalizowany :( na szczescie ruszam sie wszystko robie choc nie powinnam :O czuje bol ktory jest do zniesienia frugo mam nadzieje ze u Hani juz lepiej? Moja mnie budzila w nocy czesto a o 5 tej jak ja dotklam to az podskoczylam z lozka byla cala czerwona goraca szybko podalam calpol rozebralam ja byla w samym body otwarla troche okno i do godziny byla juz ok. ewag tez mam ta karuzele i bylam zadowolona a Olivia czesto zasypiala przy tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie juz duzo lepiej. Wciaz slaba jestem,ale oslabienie przy tak dlugim chorowaniu i antybiotykoterapii to normalne. Wczoraj doznalam szoku. Otoz 8 miesiecy temu zapisalam sie do dentysty - podobno mieli mnie przyjac w styczniu. W styczniu dzwonie i dowiaduje sie, zebym sie nie niecierpliwila bo moja kolej przyjdzie -przyjmujemy 10 osob co 2 tygodnie z listy oczekujacych. Juz dalam sobie spokoj az tu wczoraj po poludniu telefon-mamy wolny termin na jutro o 12-pasuje Pani? Pojechalam tam dzis (moja pierwsza wizyta u dentysty tutaj). Wrazenia - co najmniej mieszane. Facet, ktory byl recepcjonista rownoczesnie biegal miedzy gabinetami 3 dentystow, przy tym wkladajac i zdejmujac maseczke na twarz, tudziez jednorazowe rekawiczki. W pewnym momencie uzywal tylko jednej reki wykonujac obowiazki recepcjonisty a druga w jednorazowej rekawiczce chowal za plecami zeby moc wskoczyc znow do gabinetu bez koniecznosci zmiany tejze rekawiczki(!!!). Nie wspomne juz o dyskrecji kiedy oczekujacy mogli widziec lezacych pacjentow z rozdziawiona szczeka podczas tej bieganiny :o Byl jednoczesnie asystentem przy zabiegach, pielegniarka.recepcjonista, porterem, ktory wystawial za drzwi rampe na wozek inwalidzki i sam go zwozil. Powaznie sie zastanawiam nad moja kolejna wizyta tam, szczegolnie ze zabki mam na glanc, tylko jakas mala dziurke i oczyszczanie z kamienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×