Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

graminis

wysypka na buźce miesięczniaka...

Polecane posty

na policzkach mojej niuni pojawiły się małe pęcherzyki wyglądają jak potówki ale są w grupach i jakby odrobinę większe... no i czemu na policzkach??? czym z tym walczyć??? sudocrem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A karnisz piersią
Jeśli tak, to pewnie żeś troszkę poszalała i zjadłaś coś co mogło dziecko uczulić. Inna przyczyna może być taka, że dziecko dostało tzw. trądziku niemowlęcego. Trądzik niemowlęcy jest bezbolesną dolegliwością skórną, występująca w pierwszych miesiącach życia dziecka. Czas trwania to zazwyczaj kilka dni do kilku tygodni. Przyczyna powstawania trądziku niemowlęcego nie jest znana i charakteryzuje się pojawieniem się w okolicach twarzy, szyi, czoła małych krostek, które przypominają potówki właśnie i które mogą zamienić się w czerwone plamki. W miejscach ogrzanych natomiast (np. na policzku, na którym dziecko śpi) trądzik jest bardziej widoczny, a krostki robią się czerwone. Podczas ochładzania (np. na spacerze) krostki przybierają znowuż kolor skóry i wydaje się wówczas, że trądzik zanikł. Trądzik ustępuje samoistnie, a ponieważ nie są znane przyczyny jego powstawania, nie ma konkretnego lekarstwa na tę dolegliwość. Zaleca się mycie skóry tzw. emolientami (nawilżaczami), a nie powinno się jej myć zwykłym mydłem ani rumiankiem. Jeśli nie ma poprawy po paru dniach lub gdy trądzik występuję u niemowlęcia powyżej 4 miesiąca życia należy udać się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za radę... po to chyba jest forum, żeby pytać??? nie sądzisz??? gdyby miała gorączkę albo się zakrztusiła to uwierz mi nie czekałąbym na radę forumowiczek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podnoszę__________
To pewnie zwyczajny trądzik niemowlęcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To mogą być prosaki
Normalne u maluchów.Albo właśnie uczulenie.Możesz posmarować odrobiną Sudokremu ale nie za dużo.Skóra musi oddychać i lepiej idź do pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem jak wyglądają prosaki bo widziałam na buźce innego maluszka... więc chyba to jednak ten trądzik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepiej niczym
nie smaruj(może raz Sudokremem) Przemywaj dość często buźkę wodą przegotowaną beż żadnych dodatków.Samo zejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mojej zeszło po miesiącu
a przemywałam tylko wodą przegotowaną.To normalne u niemowlaków, ale najpierw poszłam do pediatry czy to nie skaza białkowa albo inne uczulenie więc tobie też radzę najpierw sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmisz piersią? Mój synek miał tak samo i niecały miesiąc. Wyeliminuj z diety nabiał (mleka, jogurty, sery, jajka) - konsekwentnie. Po 3 tygodniach po wysypce nie będzie śladu. Dziecko poprostu ma pierwsze objawy alergii pokarmowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W razie czego
zawsze możesz pytać o jakiś emollient w aptece. Nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×