Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość polkolor

instynkt macierzyński

Polecane posty

Gość polkolor

mam pytanie do trzydziestolatek: czy wszystkie bardzo pragniecie mieć dziecko? skonczylam w tym roku 30 lat i jak na razie nie odczuwam instynktu macierzynskiego, a co wiecej, coraz czesciej mysle o ty, ze nie chce miec dziecka. wszystkie moje kolezanki juz dawno urodzily swoje pierwsze dziecko i nadal rodza jedno za drugim. ja ciagle slysze pytania kiedy sie zdecyduje, bo przeciez nie jestem juz mlodka. tlumaczenie wszystkim, ze uwazam, ze na dziecko nie mam jeszcze warunkow zyciowych a co gorsza nie mam meza i chyba nie spieszy mi sie z malzenstwem dostaje razy ze jak to kobieta nie chce slubu i dziecka? czy miara kobiety w naszym spoleczenstwie naprawde sa pieluchy i malzenstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlotowłossaaa
nie mam jeszcze 30stki ale pozwól ze odpowiem-my ludzie jako nie zwierzęta mamy rozum który zastępuje nam instynkty(w tym macierzyński-nikt się do tego nie przyzna ale takie sa fakty:) juz dawno udowodnione:)))-dlatego nie wszystkie odczuwamy chęć posiadania dziecka. Przez to fakt-jesteśmy gorsze od "dzieciatych" i każdy próbuje nas uszczęśliwiać na siłę. Ale odpowiadając na pyt.tak to jest jakiś wyznacznik w społeczeństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz DOPIERO 30 lat
młoda jesteś. Koleżanek nie słuchaj bo to fałszywa "troska". Lej na niej wąskim strumieniem. Same pewnie mają dosyć swojego kieratu i żal im dupę ściska, że nie masz tych problemów co one. Nie chcesz mieć dziecka - też dobrze. Nie musisz mieć. Ale czas na zastanowienie jeszcze masz. Wyluzuj i żyj jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"my ludzie jako nie zwierzęta mamy rozum który zastępuje nam instynkty" Większych herezji w życiu nie słyszałem :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze nie myślalaś tak majac 20 :) ja znam wiele kobiet które w tym wieku juz becza ze ich kolezanki czy kuzynki maja gromadke dzieci :) to chyba normalne ze jedne kobiety pragna dziecka inne nie. A społeczeństwa nie ma co słuchac, tak sie juz u nas przyjelo ze kazda kobieta musi urodzic i zostac matka polka, sprzataczka i kucharka w domu swojego pana. Jedne chca inne nie wiec niech kazdy robi co chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś RER
Właśnie skończyłam 33 lata i tzw. instynkt nadal się u mnie "nie budzi". Z tym, że od pół roku mam chłopaka, z którym myślimy o wspólnej przyszłości, więc pewnie kiedyś dziecko będę mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do rozumyu i instynktu
to raczej nie chodzi o to, ze rozum zastepuje instynkty tylko , że jako istoty go posiadające powinniśmy sie własnie rozumem a nie instynktem, w koncu to nas odróżnia od zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitabio
"my ludzie jako nie zwierzęta mamy rozum który zastępuje nam instynkty" ahahahahahahahahahahahahaha aaaaale jajaaaaaaaa!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do rozumyu i instynktu
* powinniśmy sie kierować własnie rozumem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo tak to jest jak ktos
zamiast tym co ma w głowie "myśli" tym co ma trochę niżej.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitabio
ty masz problem podwójny bo nie masz ani instynktu ani rozumu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joko chudy
kiedy spotkasz odpowiedniego faceta to poczujesz:) choć teraz chyba masz trudniej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu autorka musi najpierw trafić na odpowiedniego samca, wtedy jej ciało zrobi resztę - włączy się instynkt macieżyński - rozum tu nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta rozum nie ma nic
do rzeczy..:O no wiec mnóżta sie jak króliki bo macie faceta, oczywiscie warunki finansowe itp. sie nie licza bo liczy sie ślepy instynkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senza
Ja nie wierze w takie cos jak instynkt macierzynski. Baby sie rozmnazaja, bo mysla, ze dzieki tobie zatrzymaja przy sobie samca. Ja mam 25lat i odkad skonczylam 16 wiem, ze dzieci miec nie bede, nie odczuwam po prostu potrzeby poswiecania swojego czasu i kasy na wychowywanie malego pasozyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pełno takich
ledwo 20-letnich co to maja instynkt macierzynski i faceta ale nic poza tym. No ale w końcu dziecko wykarmi sie samą miłością...przeciez dziecko w niczym nie przeszkadza...w razie czego podrzuci sie dziadkom a jak zabraknie na papu to weźmie sie od nich pieniądze. No ale co - instynkt ponad wszystko!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda grazia
Ja odczułam instynkt macierzyński kiedy poznałam mojego męża, czyli kiedy miałam 24 lata. A żeby było na "papu" wcale nie trzeba zarabiać 5.000 miesięcznie, ludzie opanujcie się. Tak samo jak słowa o zatrzymaniu samca i dziecku-pasożycie. Ciekawe czy Twoja mama, autorko posta, nazywała Cię pasożytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senza
ruda grazia, moja mama pochodzi z innego pokolenia, gdzie kobiety byly mniej swiadome i byly przekonane, ze ich celem zyciowym jest splodzic dzieci i je wychowywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitabio
jak się ma rozum, to i kasa na "papu" się znajdzie...jeśli się go nie ma wystarczy pierdoolenie na kafeterii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×