Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ecjjjjjjjjjjjjjj

CZY WARTO PROWADZIĆ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ ?

Polecane posty

Gość ecjjjjjjjjjjjjjj

No właśnie. Jestem w takiej o to sytuacji: Mam 24 lat, mam licencjat. Aktualnie odbywam staż i gdybym chciała miałabym szanse na pozostanie w tym miejscu - jest to instytucja państwowa, mundurowa, praca całkiem nieźle płatna ( myślę, że ok. 2500-2700zł ). Problem w tym, że ja tam nie chce zostać, kierowniczka jest szalona w tym negatywnym znaczeniu, stale kłótnie, wyzwiska, obgadywanie, afery. Wszyscy są źli i leniwi, ona jedna wspaniała. Nie chce świadomie pchać się w to bagno. Moja rodzina natomiast usilnie próbuje mnie namówić bym jednak postarała się i próbowała tam zatrudnić. Uważają, że praca daje mi stabilność i przyzwoite pieniądze i że wszędzie będą jakieś kwasy ! No ja wyobrażam sobie, że wszedzie jakieś niefajne sytuacje mogą wyniknąć, ale nie sądzę, że aż takie ! I teraz zmierzam do sedna... wymyśliłam sobie, że jestem na tyle młoda, nie mam zobowiązań w postaci np. dziecka, że mogę zaryzykować - oczywiście ze strony rodziny zero wsparcia i chciałabym ruszyć z czymś swoim. Dowiadywałam się i mogłabym po zakończeniu stazu postarać się o dofinansowanie z UP bądź Unii. Myślalam o założeniu punktu przedszkolnego bądź sklepu z odzieżą z UK ( nową, nie lumpeks ;) ) ... No i co będąc w mojej sytuacji ryzykowalibyście ? Bez wsparcia bliskich, krytykujących takie pomysly ? Nie wiem zupełnie co robić, nie mam nawet kogo o to wszystko zapytać, nie mam ze strony nikogo żadnej pomocy, wsparcia... Co o tym wszystkim myślicie ? HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak unia cię dofinansuje
to ryzyko masz niewielkie, musisz tylko rok utrzymać firmę :) a równie dobrze może się firma rozwinąć i przyniesie niezłe zyski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecjjjjjjjjjjjjjj
Tak, tak wiem o tym, dofinansowanie z UP tez wlasnie opiera sie na podobnym warunku, tyle ze tam jest masa wytycznych czego za ich sponsoring nie mozna kupic ;) , ale wlasnie rok firma musi funkcjonowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram :) Sama mam 26 lat i własną działalność, malutką ale się kręci, wystarczy tylko chcieć.. Polecam Ci Ośrodki Wspierania Przedsiębiorczości np, ten w Poznaniu http://www.powp.poznan.pl/, prowadzi fajne kursy dla początkujących przedsiębiorców, doradztwo np. w zakresie podatków , zusów, biznesplanów itp. Natomiast jeśli chodzi o dofinansowanie z urzędu pracy lub Unii to Ci nie pomogę, bo z tego nie korzystałam, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AshAsh
Fajnie, że będziesz mieć jakiś staż pracy i nawet jeżeli zdecydowałabym się na założenie firmy i za jakiś czas przeszłabyś znowu na zatrudnienie z jakiegoś powodu to nie strartujesz od zera ... Bo doświadczenie w dzisiejszych czasach to bardzo dużo. Ja miałam już kilka prac. Większość z nich była wielkim niewypałem. Dopiero ostatnia podobała mi się pod wzgledem tego, co robiłam. Ale atmosfera po pewnym czasie także zrobiła się bardzo nieprzyjemna. Wiem jak ciężko pracuje się w złej atmosferze. Odechciewa się ... Wiec nie ma co siedzieć gdzieś na siłę. Nie wiem z jakiego jesteś miasta i czy ze znalezieniem pracy w twoim mieście jest ciężko, ale faktycznie ja bym zaryzykowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dostaniesz dofinansowanie to bardzo ci to pomoże. Jeśli masz zaparcie to możesz mieć etat a swoją firmę rozkręcać po godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszowy
to zależy jak się czujesz i na ile chcesz mieć własną działalność.. Jeśli jesteś zdeterminowana i chcesz tak pracować to ok, jednak jeżeli nie jesteś tego pewna to może lepiej etat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grinch
A jak najbardziej otwieraj własną działalność :) nie przejmuj się krytyką rodziny , ja mam prawie 19 lat i też chce otworzyć coś swojego i tylko słyszę weź się za robotę a nie biznesy ci w głowie tylko pamiętaj że jak Twoja działalność zacznie przynosić zyski to Ci co krytykują pierwsi stawią się po kasę, mnie osobiście ta krytyka i brak wiary mobilizuje bo chce pokazać że jednak można a wiadomo jak ja to mówię że lepiej robić na siebie niż kogoś:) także powodzenia i jak mówiła moja katechetka "don't give up" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×