Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nikolka28

jaki kupic ekspres do kawy zeby robić Cafe Latte

Polecane posty

Gość latte to po włosku mleko
Cafe latte to zwykła kawa z mlekiem a o co chodzi autorce to Latte Machiato czyli spienione ciepłe mleko i do tego wlane esspresso ;) jak we włoszech poprosisz latte to nie zdziw się jak dostaniesz samo mleko ;) nawet zimne latte to po włosku mleko;) Wystarczy kawa z ekspresu albo moki (taki dzbanek co sie na kuchenkę stawia) i zwykły spieniacz do mleka (wygląda jak mały blender albo cos co przypomina elektryczną szczoteczkę ze spręzynową końcówką) cena tesco ikea ok 8-10 zł to wystarczy żeby zrobić sobie przepyszną kawę ;) moja mam sobie sprawiła zajebisty ekspres saeco na kawe taka a śmaką(mieloną i ziarnistą) i spienia mleko parą ale co z tego jak to ustrojstwo nie każdy potrafi obsłuzyć, kosztował 2000 zł a i tak spieniacz za 10 zł lepiej to mleko spieni. Ekspresy sa przereklamowane no chyba ,że kogos stać na taki jak mają restauracje za 50 tys zł i które robią do 10 kaw na raz ;) nie dajcie się nabierać na reklamy bo szkoda waszego zachodu i pieniędzy wyrzuconych w błoto na ekspres + sp[ecjalna kawa i rachunki za prąd bo np taki ekspres ciśnieniowy potrafi brać więcej prądu niż czajnik bezprzewodowy ponieważ zamienia wode od razu w parę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego
ja i tak wole moke do robienia kawy a za taki durny ekspres to dwie osoby na ekstra wycieczke pojadą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam, że zdecydowanie lepiej kupić taki porządny ekspres i ma się go na lata, niż kupować taką zwykła kawę, wcale takie ekspresy nie muszą być tak strasznie drogie, spokojnie można znaleźć takie w dobrej i rozsądnej cenie np cos takiego http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/drobneagd/kategoria/?id=171&prod=36936, rozsądny cenowo a bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu napisał
kup przadny eks. ciśnieniowy np. Saeco.. - porządny i saeco to dwa przeciwstawne pojęcia. te ekspresy to złom. połowa psuje się w czasie gwarancji a druga połowa zaraz po. wiem bo je przez długi czas sprzedawałem. dodatkowo serwis zamiast je pokornie naprawiać nadzwyczaj często tego nie robi argumentując to tym że stosowało się zła kawę. w instrukcji nie ma podanej lepkości kawy a nawet ci którzy używają wyłącznie kawy saeco mają ciężko to udowodnić bo nikt przecież nie zbiera rachunków za kawę. częstym kruczkiem jest też to że w gwarancji jest adnotacja że ekspres służy w wyłącznie do użytku domowego wiec jak wezmiesz fv na firmę co wielu robi to zapomnij o naprawie. reasumując 50% się rozsypie w ciągu dwóch lat a 50% z tych oddanych do serwisu raczą naprawić. pominę już że raz oddany do naprawy będzie tam wracał co miesiąc. unikajcie tego złomy zwłaszcza modeli giro,giro plus, talea. a zwłaszcza odea go. lepiej kupić zwykły via veneto najwyżej termostat nawali. ludzie często przesiadają się z via venetto na lepszy model i przeżywają szok. ta firma w mojej ocenie produkuje złom nie ekspresy. widzę że już na forach jej pracownicy się wpisują bo wystarczy wklepać saeco serwis forum i już widać z czym mamy do czynienia. zanim serwis nie zmieni podejścia do klienta a expres nie będzie lepszej jakości to nawet milion chińczyków skaczących po forach wizerunku firmy nie naprawi. zapomniałem jeszcze wspomnieć że oprócz zapychania się młynka i awarii płyty głownej expres ten zwykle po ok. roku przecieka a jeśli kupiliście go za granicą to polski serwis go nie naprawi. ogólnie serwis bardzo chętnie wykona płatna naprawę a na gwarancji będzie cię traktował jak pani w mięsnym klientów w czasach komuny. juz nie jeden do bochni pojechał i zostawił im ten złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Bosch to porządna firma, Lambada spoko ten model co dałaś, może nie najtańszy ale na pewno porządny. Jak się chce mieć gwarancje smaku dobrej kawy to lepiej raz a dobrze zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghjpoiuzt3456
do kafy latte nie potrzebujesz zadnego expresu, tylko przyzad do ubicia mleka na pianke cala reszta to tylko bzdety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja planuje kupić EKSPRES CIŚNIENIOWY PHILIPS-SENSEO HD7854 bo ten model jest przystosowany własnie do robienia kaw z mlekiem typu latte i jego cena nie jest wysoka. Ekspres ten jest na saszetki saszetki nie wychodza drogo i jest ich naprawde spory wybór smakowy mozna dokupić do niego Pad albo specjalne sitka na kawę sypaną jesli nam sie np skoncza saszetki koszt saszetek przykładowy 100 szt kawy Castello kosztuje na allegro 27 zł sa tęż droszsze :) mozna zrobić gorącą czekoladę bo sa też saszetki np czekolady milka jest spory wybór wedle upodobań a jeszcze mleka nie trzeba robić osobno link do filmiku http://www.youtube.com/watch?v=0g5lYd7UCig moim zdaniem warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż, jeżeli mamy ograniczony budżet, warto najpierw skupić się na funkcjach jakie chcielibyśmy otrzymać. W tym przedziale cenowym warto mimo wszystko poszukać ekspresy ciśnieniowego, gdyż kawa z takiego urządzenia jest niezwykle aromatyczna. Może warto zwrócić uwagę na ten model: http://www.redcoon.pl/B282095-Severin-KA-5987_Ekspresy-bez-młynka, który posiada wspomnianą funkcję spieniania mleka, która jest przydatna kiedy spotkamy się z ochotą na Latte Macchiato czy Cappucino. Dodatkowo, posiada podgrzewacz filiżanek: kawa nie traci temperatury po wlaniu jej do naczynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mam jakieś wątpliwości co do ekspresów, to radzę się tylko specjalistów, jakoś nie ufam laikom, albo się mylą, albo wyrażają osobiste zdanie, w żaden sposób nie poparte uzasadnionymi argumentami. Nie chciałabym cię wprowadzać w błąd, ale pomóc, więc mogę polecić ci sklep, zadzwoń, zapytaj, udzielą ci rzetelnej informacji, doradzą, nie musisz od razu tam kupować, wystarczy że zapytasz http://sklep.ekspresyjura.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ekspres Cafissimo z Tchibo i cafe latte robię nim bez problemu. Ale teraz ogólnie sporo ekspresów ma taką opcję, więc jest w czym wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parę dni temu kupiłam jednak inny ekspres niż planowałam i mogę się wypowiedzieć Kupiłam Delonghi Magnifica Esam 3000 b i jestem zadowolona jest na kawę w ziarnach bądź mieloną można robić kawę late bezproblemowo ma program samoczyszczenia zaraz po włączeniu i przy wyłączaniu ekspresu też przeczyszcza wyloty kawy . Mozna ustawić wielkość kawy mała mocna duża słabsza czy średnia możemy dostosować kawę do filiżanki czy kubka jaki lubimy. Dysza bardzo ładnie spienia mleko pianka sztywna długo się utrzymuje i co ważne ekspres informuje o tym ze np pojemnik na fusy jest pełen czy ze brakuje wody w pojemniku na wodę. Ma miarkę na kawę której używamy do dozowania kawy mielonej. Ma podgrzewacz filiżanek Kawa pycha taka jaka lubie Tak że mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimbamBompim
a ja mam ekspres cisnieniowy AMICA, malutki, zgrabniutki, na jedną filizankę kawy. Kosztował 200 złotych. Jak mi się chce latte to też daje radę. Używam go 5ty miesiąc i jest bez zarzutu. A jak się popsuje - cóż. 200 zł jakoś przeżyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktos z tu obecnych kupowal ekspres w http://flintespresso.eu/10-domowe ? słyszałam że są dobre, ale wlasnie tez zastanawiam sie czy mają takie do cafe latte, ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babazmłyna
Najważniejszą rzeczą żeby zrobić latte jest spieniacz do mleka, czy wybrać ręczny czy elektroniczny to warto zajrzeć tu http://www.parazgara.pl/spieniacz-do-mleka/ a samą kawę można zapatrzyć w zwykłym zaparzaczu czy kawiarce, a jak ktoś wyżej napisał, za resztę kasy którą trzeba by wyłożyć na fancy ekspres - można gdzieś wyjechać... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggggi
W sumie nie jest tak trudno zrobić latte nawet jak ekspres nie ma pojemnika na mleko… Ja po prostu podgrzewam mleko w mikrofalówce, potem spieniam je ręcznym spieniaczem i dopiero podstawiam pod ekspres i dolewam kawę. Te ekspresy kapsułkowe to robią latte z mleka w proszku, a ja nie mam zamiaru pić chemii. Więc jeśli nie chcesz koniecznie wydawać mnóstwa kasy na ekspres z pojemnikiem na mleko, spieniaczem itp., to kup jakiś mniejszy. Ja wybrałam ekspres Saeco, nie wiem, skąd jesteś, ja kupiłam go w sklepie Flint w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neer
Mniej więcej od piętnastu lat współpracuję z firmą http://biopoluk.pl. Zaopatruję u nich mój drobny sklepik. Mają atrakcyjne ceny hurtowe produktów spożywczych, np. napojów, słodyczy, win mołdawskich czy kaw. Ogólnie spore zamówienia premiują rabatami lojalnościowymi. Uważam, że oferta jest sprawdzona, dostawy szybkie. Od wielu lat jestem ich partnerem i trudno coś złego powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ekspres przelewowy, kupiłam go w tamtym roku i codziennie z niego korzystam robiąc i sobie i mężowi kawę. Najbardziej lubię taką z dużą ilością spienionego mleka, jest pyszna ;). A osobom, które jeszcze zastanawiają się nad kupnem, a nie wiedzą na jaki typ ekspresu się zdecydować polecam zajrzeć tutaj - https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/dobrze-zaparzona-146.html Mam nadzieję, że pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janinna336
szych czasach jedne z najlepszych ekspresów na rynku ! Ostatnio wpadłem na ciekawy portal http://www.ekspresysaeco.edu.pl mają niesamowite ekspresy Saeco i świetnie opisaną funkcjonalność tych ekspresów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że każdy ekspres Ci taką zrobi :) ja mam panasonica i jestem z niego bardzo zadowolona a latte piję ze 3 razy dziennie, zawsze z pysznym, spienionym mlekiem i odrobiną cynamonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spory wybór dobrych ekspresów do kawy można znaleźć na www.sklep-bicafe.pl Po za samymi ekspresami do kawy, zajmują się też sprzedażą kaw, herbat i akcesoriów do nich. Polecam wam przejrzeć ich ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak chce się Latte to zasadniczo potrzebny jest ekspres ciśnieniowy. Nie ma co też oszczędzać bo to jednak jest sprzęt na lata. Jeśli chodzi o firmę to proponuję Saeco albo DeLonghi. Jeśli konkretny model to taki https://www.al.to/p/381411-ekspres-do-kawy-delonghi-dinamica-ecam-35055b.html .Jest na kawę ziarnistą i mieloną, sterowany elektronicznie, system spieniania mleka LatteCrema, funkcja Cappuccino czy nawet podgrzewanie filiżanek :P Swoją drogą do tego jeszcze fajna promocja jest teraz, bo dodają do niego 4kg kawy w prezencie, do końca października :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×