Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ala1984

co sądzicie o meblach IKEI? Trwałość, wytrzymałość.

Polecane posty

Gość gość
jest duzo ladniejszych polskich mebli, nie wszystko musi byc z Ikea, polskim odpowiednikiem sa meble FORTE, wygladaja duzo ladniej http://www.forte.com.pl/pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMariola
Od 6-ciu lat mam rogówkę Ektorpa,fotele, podnóżek i szezlong. Są nie do zdarcia. Pokrowce wrzucam do pralki i mam zawsze czyste. Meble duże,wygodne i przytulne. Mogę zmieniać pokrycia jak mi się znudzą. Oprócz tego 2 rozkładane sofy Beddinge-moje dzieciaki nie rozpracowały jeszcze żadnego z tych mebli. Wygodne,praktyczne i ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szfy z płyt katonowych dla frajerów. He he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poszukiwaniu mebli do nowych inwestycji, zapraszamy do naszego Showroomu Robe Concept przy ul. Ostrobramskiej 126 (Praga Południe) w Warszawie. Jesteśmy producentem mebli designerskich własnych projektów, mebli na wymiar, komód, konsoli, szaf, stołów, krzeseł i reszty wyposażenia, które potrzebujecie Państwo do swoich mieszkań. www.robeconcept.pl e-mail: kontakt@robeconcept.pl tel. 502 522 660, 502 501 704

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ikea w Polsce zawyża ceny !!!! np. fotel Poang w anglii kosztuje 64 funty czyli okolo 300 zl a w Polsce 419 zl !!!! dlatego nie kupuje nic w Ikei dopóki bedą nas tak traktować !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ikea w Polsce zawyża ceny !!!! np. fotel Poang w anglii kosztuje 64 funty czyli okolo 300 zl a w Polsce 419 zl !!!! dlatego nie kupuje nic w Ikei dopóki bedą nas tak traktować !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy co kto lubi, znam ludzi zadowolonych z tych mebli. Osobiście uważam że są to meble z papieru czy kartonu, tanie, a za taką cenę wiadomo, kartonowe. Każdy ma inny gust, dla mnie osobiście te meble są po prostu brzydkie, nietrwałe, raczej jak mebelki dla dzieci, które z założenia wyrzuci się po kilku latach. Mam wrażenie że kupują tam ludzie których nie stać po prostu na nic innego. Szafki i półki są tak słabe że uginają się pod większym ciężarem, farba odpryskuje pod lżejszym uderzeniem, okleina odkleja się. Generalnie widzę to jako tanie meble z papieru dla młodych ludzi którzy je szybko zniszczą lub wymienią bo nie stać ich na nic innego. Ozdoby do domu to już w ogóle są przesadnie drogie i brzydkie. Patrzyłam też na wazony, zwykły prosty wazon w powalającej cenie nie wiem za co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrkebab
Nie wiem, ale ja nie kupuje mebli w IKEI, tylko jakieś mniejsze rzeczy typu talerzyki. Mieszkam w Kalwarii, polecam, więc, Pamil Meb albo meble z kalwarii. Tu możecie sobie sprawdzić: http://www.meblezkalwarii.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamal
Kupiłam pół roku temu zestaw mebli dla córki w tym rozkładane łóżko Hemnes z wysuwanym drugim materacem. Nie wiem czy mam wadliwy produkt czy jest takie tandetne bo już wszystkie śrubki obluzowały się i wypadają. Są za krótkie .Wysuwana część opada i ma się wrażenie, że się załamie. Koszmar. To łóżko jest delikatne i przeznaczone chyba tylko do spania bez rozkładania. Reklamacji pewnie nie przyjmą bo zaingerowałam trochę w te śrubki. Niestety nie na długo. Problem znowu się powtarza.Nie polecam w moim przypadku. Meble są zrobione z materiału kiepskiej jakości. Nie kupiłabym tych mebli dla siebie ale córki już nie umiałam przekonać. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja89Mery
Może lepiej skorzystać z oferty jakichś porządnych firm z meblami którzy sami je robią, a nie takie składane cuda? Ja kupiłam łóżko na meble-marzenie i na pewno jego trwałość jest lepsza i posłuży mi dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam mój temat "jakie tanie meble"? Komoda - rozleciały zawiasy Łóżko z niewygodnym materacem dół na środku- rama pękła i łóżko do wyrzucenia . Co za szajs. Ogólnie szafy tez kijowe drążek w szafie spadł bo nie wytrzymał kurtki zimowej i ku mojemu zdziwieniu dalej już było gorej spadając drażek uszkodził szafę ta pod wpływem uderzenia na moich własnych oczach się rozleciała, przez pęknięcie wywołanie upadkiem drążka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mrkebab, o tak, Kalwaria ma super meble :) Spójrzcie tylko na ofertę http://meblekalwaria.eu/ , jest z czego wybierać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety lepiej chyba wybrać jakieś meble robione na zamówienie. Czasami lepiej dopłacić niż zaoszczędzić, a za parę lat robić nową kuchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigo33
Ja akurat kupuję meble ze strony makrodom.pl i po kilku zakupach jestem zadowolona. Meble dobrze wykończone i w dobrej cenie. Myślę że warto tam zajrzeć jak czegoś szukacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IKEAbeeee
Nie polecam szaf PAX ani PLATSA. Pewnie z innymi systemami modułowymi jest podobnie. Szafy PAX nie udało się skompletować przez 37 dni. Wiecznie czegoś brakuje na magazynie, więc zrezygnowaliśmy - szkoda poświęconego czasu. PLATSA - brakuje szyn do koszy. Na infolinii informacja; jest 29 szt, więc pędzę 48 km na złamanie karku do magazynu. NIE MA. Lecę do punktu obsługi - właśnie się sprzedały - ktoś nagle wziął cały karton 29 szt i wykupił wszystkie. Na stronie IKEA - stan nadal figuruje: dostępność 29 szt (jeszcze po 2 godzinach od feralnej wyprzedaży). Szyny, oczywiście można kupić przez INTERNET. Nie sprawdzałam jak długo czeka się na skompletowanie zamówienia (pewnie zależy od stanu magazynowego ;)). Sprawdziłam za to, ile kosztuje DOSTAWA. Paczka, która u najdroższego kuriera kosztowałaby ok 25 zł w IKEA- koszt dostawy 88 zł !!! Szyny można kupić również na Allegro - 6 zł drożej na sztuce + koszt przesyłki niewygórowany: 9 zł za 4 kpl. Ikeo - mniej się reklamuj, poświęć więcej uwagi klientom i ich problemom z Twoim magazynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Meble Ikea szczególnie te z litego drewna to naprawdę wysoka jakość i solidne wykonanie. Remont robiłam już 3 lata temu i mimo małych dzieciaków, które chyba testowały je już na każdy sposób, wciąż wyglądają jak nowe, polecam, mama 4 urwisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ich meble w salonie już drugi rok i póki co wciąż wyglądają dobrze. Delikatne ślady zużycia posiadają co jest normalne ale w stosunku do nowych to mało co się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam łóżko, stolik, szafę, półki. Wszystko razem jednorazowy zakup i; nigdy więcej. Miałem remont wiec rozkręciłem meble żeby je przenieść do innego pomieszczenia i to był błąd. Okazało się że WSZYSTKIE meble firmy IKEA to jednorazowy montaż. Po rozkręceniu nadają się tylko do kosza i trzeba kupować nowe. Jak dla mnie pieniądze wyrzucone do kosza. Jakościowo też mają wiele do życzenia są wykonane z bardzo miękkiego drewna i możn******ardzo łatwo uszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torrator
Ikea nie jest taka zła . Jeśli ktos chce sobie kupić meble, które są tańsze, nie zależy mu na jakiejś super hiper jakości to może się wybrać. Bedzie zadowolony, szczególnie,ze sklep ma dobre promocje Jednak jeśli zależy Wam na dobrej jakości to polcam meblotap villadecor https://www.villadecor.pl/53-meble-rattanowe-i-drewniane ewentualnie kolekcje premium od Black Red White Meble będą droższe, ale równeiż o wiele wytrzymalsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLA

Kupowałam produkty IKEA OD początku działalności w Polsce.

Były w porządku i z przyjemnością robiłam tam zakupy.

W tej chwili, a mówię to z przykrością nie polecam.

Po ostatnich zakupach: taborety krzywe, suszarki do naczyń, tragedia i to samo poduszki.

Fotel biurowy, coś strasznego.

I nie mówię tego złośliwie, ale niestety, jako wieloletni klient, który chyba nie kupi u nich nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vladi

Fotele rozpadły się po 3 miesiącach, pękła jakaś deska w środku (fotel obity skaiem i nie można zobaczyć co to dokładnie). Reklamacja odrzucona (bez obejrzenia w środku) bo to niby uszkodzenie mechaniczne - a jakie ma być jak dają złe materiały, które się łamią. Unikajcie IKEA Targówek Warszawa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

Gdy jeszcze nie było w Polsce Ikei, mieliśmy już flagowy stolik Lack i meble z kostek w okleinie sosnowej 60x60 cm Malwina/Ambasador a to dlatego, że były u nas produkowane i w Krakowie trafiły do jakiegoś sklepu produkty w II gatunku. Ten II gatunek służy nam do dziś. Potem było wieeele zakupów drobnicy (i tak jest do dziś), łóżko z materacami, materace, sofa Klipan, biurko pod komputer, wreszcie meble kuchenne, kilka szaf Pax, wreszcie meble kuchenne Factum, wypoczynek EKtorp. Moje aktualne opinie z doświadczenia: meble  kuchenne w poprzednim systemie (teraz jest Metod) - bez zarzutu ale jeśli ktoś ma małą kuchnię, warto zauważyć, że szafki tak dolne jak i górne są bardzo głębokie, na dolne nie pasują żadne gotowe blaty poza ikeowskimi bo norma to 60 cm szerokości a tyle mają same szafki z frontami i blat musi być szerszy; szafy Pax, wszystkie zestawy z lustrzanymi drzwiami otwieranymi, wyglądają super, zarówno ze skromnym środkiem (półki, drążki, kosze) jak i bogatszym (pełne szuflady, szuflady na biżuterię i drobiazgi ze szklanymi półkami nad nimi - gdzie jest haczyk? otóż w szafach o szerokości 1 m uginają się wszystkie półki! najpierw podejrzewałam, że córka naładowała za dużo ciężkich rzeczy ale właśnie dziś zwróciłam uwagę, że w mojej szafie po kilku latach ugięta jest półka na której leży kilka małych lekkich torebek (pustych). Półka z grubej płyty ale kiepskiej jakości ot co! Dziś byłam w Ikei po tkaniny z metra. Kupowałam wielokrotnie różne - świetna jakość w przystępnych cenach. Ucięłam 1 mb materiału za 14,99 zł/m, położyłam na wadze i wydrukowałam cenę a tu z kapelusza 16,49 zł... Kupuję 1 m a płącę za 1 m i 10 cm materiału jeśli nie zauważę co wydrukowała waga. Akurat zauważyłam od razu i pani z obsługi działu napisała mi ręcznie kod i kwotę na nalepce... I dziwnym trafem nie chciała sprawdzać ile ja tego materiału mam. Kupowałam jeszcze 2 mb innego,droższego materiału, tam do 2 m waga doliczyła 5 cm, czyli można by zaniedbać ale ponieważ byłam już wnerwiona to te 99 groszy też korygowałam. Co się dzieje? To nie jest ta Ikea, którą poznaliśmy ponad 20 lat temu kiedy weszła na rynek Polski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tanie, ale nie do końca wytrzymałe niestety. Chociaż z półek wiszących jestem zadowolona, to z reszty mebli (stół, szafa, szafka nocna) już nie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andy

Montaż koszmar! Szafka stuva spadła na dziecko chociaż do ściany mocował monter IKEA! Granda bez żadnej klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W drugiej połowie lat 80-tych zakupiłam w IKEI szafę, a właściwie dwie, połączone ze sobą 60-tki, co tworzy razem szafę o szer. 1,20 m. Szafa jest wysoka, ok.2,40 m i ma lustrzane drzwi. Do tej pory jej używam (czyli ponad 30 lat!), wytrzymała nawet przeprowadzkę i wciąż wygląda cool :) NAPRAWDĘ! Mam też trochę innych rzeczy z IKEI, ale nie tak "wiekowych", np. fotel, stolik pod telewizor, 2 wieże na CD, lustro i inne. Do tej pory nie miałam z nimi najmniejszego problemu! Może mam wyjątkowe szczęście? :) Ogólnie lubię IKEĘ za 2 rzeczy: ładne wzornictwo i fajne, praktyczne pomysły. Właśnie zamówiłam trochę nowych mebli, do tego z montażem, do nowego mieszkania. Czytając to, co napisali inni, muszę powiedzieć, że jestem PRZERAŻONA! Zastanawiam się nawet, czy nie anulować zamówienia... no bo, skoro ma to tak wyglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×