Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aguś1984

ślub - sierpień 2010..kto jeszcze??..

Polecane posty

ide a malutka robi często luźne kupki? bo jeśli nie to nie podawaj tej marchwianki, bo ona zatwardza stolec i będzie w drugą stronę, mała nie będzie mogła się wypróżnić. ja podawałam ibum 2 razy na dobę - na noc na 20min przed samym zaśnięciem, a dziąsełka smarowałam dentinoxem. tak naprawdę to te środki ulżą chwilowo, niestety ale trzeba po prostu tu przejść. dentinox znieczula miejscowo dziąsełko, ale te maści długo nie trzymają niestety :( ja mam dentinox i jeszcze bobodent i na zmianę smaruję, bo dentinoxem można 3 razy na dobę a bobodentem 6 razy. tak sobie powyliczam zawsze odpowiednie odstępy i po karmieniu smaruję. michaś też w ogóle jeść nie chciał, troszkę w nocy nadrabiał, tzn mało ale często np. co godzinę 1,5. ale na zasadzie pociągnął łyka czy dwa odwracał głowę i za chwilkę znów. takim sposobem karmiłam 20 min a wypił 60ml, a za godz znów, chodziłam jak zombie :/ a u nas wyszedł 3 ząbek :) aa i napisałam na naszej poczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
dzieki sylowunia,ta marchew podalam bo mial okropne rozwolnienie i balam sie ze sie odwodni,wczoraj sprawdzilam i corka ma juz nie 2 kreseczki a 2 wystajace leciutko biale kuleczki ale schowane jeszcze w dziaselkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
sylwia czytalam poczte rozumiem ze nie chcesz odp. na forum ciesze sie ze wszystkon szczesliwie sie skonczylo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
kurcze mam wrazenie ze pisze sama ze soba. musze sie pochwalic mojej corci wyszedl 1 zabek:-D jest jeszcze malo widoczny ale wczoraj z rana jeszcze lyzeczka nie stukala a o 22 sprawdzalam i jakas ostra krawedz mi sie wydala no to lyzeczka w reke i bach a tu slysze ze stuka. no i w koncu zaczela troche wiecej jesc i pic uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, przepraszam że się nie odzywałam ale u mnie sporo się dzieje :) najprawdopodobniej mąż trafił za pierwszym razem i jestem w ciąży :D na 99% ;) bo testy pokazują dwie krechy, ale w piątek na usg jeszcze nic nie było widać, bo za wcześnie, to dopiero jakiś 4tc. Dopiero 7 marca mam teraz wizytę i się potwierdzi. Ale mam pewne objawy... strasznie kłuje mnie podbrzusze i jest to zupełnie inny ból niż na @... poza tym pierwszy raz w życiu mam tkliwe piersi i jakoś tak pobolewają... co więcej rozchorowałam się a nie chorowałam już kupe czasu... lekarz kazał mi leżeć bo ponoć infekcja na etapie zagnieżdżania się zarodka jest niebezpieczna. Ale było widac że macica jest powiekszona i rozpulchniona. Ajjjj jak ja wytrzymam te 10 dni ;) a póki mi lekarz usg nie potwierdzi to nie uwierzę :) później dzewczynki poczytam i odniose sie do waszych postów bo jestem cały czas śpiąca i jakaś taka zmęczona... ide łyknąć syropku z cebuli i do wyra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
paulatko to uwierz, ja tez zaszlam za 1 strzalem:-D tez bylam senna gdzies do 9 tyg potem przeszlom lekarz ma racje musisz na siebie uwazac zwlaszcza teraz,tylko nie pij soku malinowego i herbat bo slyszalam ze malina dziala poronnie. super ciee sie a pogratuluje wam jak ci lekarz potwierdz, heh musialas zajsc podobnie jak ja rok temu ja zalszalm 9 lutego a 10 marca lekarz potwierdzil ciaze termin mialam na 3 listopada:-D jak sobie przypominam te wyczekiwanie na pierwsza wizyte to cie rozumiem, ja test zrobilam juz o 4 rano bo nie moglam sie doczekac:-D trzymam mocno kciuki i kuruj sie kobietko,odpoczywaj duzo i nie miej wyzrzutow ze sie zdrzemniesz w dzien organizm na poczatku pracuje ze zdwojona sila i masz prawo byc zmeczona. kurcze ale sie ciesze naprawde super:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide.... cholercia a ja piłam i sok malinowy i jadłam malinki ze słoika bo to babciny sposób na przeziębienie :( Ja miałam owulke tak 8-10 lutego więc termin wychodziłby idealnie jak u ciebie :D Test zrobiłam w czwartek o 5 rano ;) bo w środę się rozchorowałam i podbrzusze bardzo mnie też bolało... miałam przeczucie... więc spać nie mogłam i wstałam nad ranem żeby test zrobić ;) A ciebie kłuło w podbrzuszu? bo mnie to trochę niepokoi... Ide gratuluje pierwszego ząbka Igi :) jak wsio będzie dobrze to już niedługo będziemy miały wspólne tematy czyli ząbki, kupki itp ;) Sylwunia cieszę się że już wszystko ok. Dużo zdróweczka życzę Michasiowi :* Ide fajnie że dobrze się bawiłaś w kinie i się wystroiłaś :) oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
paulatko spkojnie,poprostu juz nie jedz malin. mnie kulo jakos 7 dni po wszystkim przez 3 noce budzilam sie z bolem brzucha,potemtez mnie kulo spokojnie macica i wiezadla musza sie rozciagnac. namiost jak mialam krwawienie to bolalo mniebardzo jak na okres ale ciebie boli inaczej. zobaczysz ze lekarz powie ci ze to normalne lykaj kwas, zrob sobie blagam tsh i te inne zwiazane z tarczyca bo ja przez polowe ciazy nawet nie wiedzialam ze mam niedoczynnosc a to moze zaszkodzic maluszkowi jesli w pore sie nie zacznie lykac hormonu,napewno u ciebie z tym problemu nie ma ale lepiej sprawdzic niz potem miec stresa. a i nie schizuk sie az tak ani nie denerwuj to nie sluzy ani tobie ani dzieciaczkowi. ja owulacje mialam idealnie 10 lutego czyzbys zaciazyla w ten sam dzien;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mnie uspokoiłaś Ide :) No na to wygląda że zaciążyłam idealnie w twoją rocznicę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
no to niezle paulatko, jak jeszcze urodzisz tydzien przed terminem to nasze dzieciaczki beda mialy taka sama date urodzin:-D a u mojej corci wszystko wskazuje na to ze dzisiaj wyrznal sie drugi zembol;-) wogole caly dol ma strasznie opuchniety o bardzo bidulka placze az jej momentami nie mozna uspokoic ale mama mi powiedziala ze ja sie tak darlam noc i dzien przez miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fajnie by było, tymbardziej że nie chciałabym urodzić dzidzi 1 listopada ;) lepiej przed lub po tym terminie ;) Biedna Igunia, kurcze te dzieciaczki to mają przechlapane, najpierw cierpią bo kolki albo kłopoty z brzuszkiem, później bo ząbki... no ale niestety musza to przejść :( Oby Igunię mniej bolało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
hehe tez nie chcialam 1 listopada;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ida gratki dla igi ząbków :) paulątko, spokojnie nie malina i sok z malin działa poronnie ale LIŚCIE malin, czyli np. herbatki (są takie, kiedyś się piło m.in. na wywołanie porodu, gdy maluch się ociągał). sok z owoców można pić, poszperaj na necie, zobaczysz :) no i trzymam kciuki za wizytę :) penie zobaczysz już serduszko, ahh wzruszająca chwila :) my dzisiaj na kontrolę lecimy, mam nadzieję, że wszystko ok. i chyba 4 ząbek idzie, bo znów marudzi, dziąsełka trze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Paulątko - ale szybko się wam udało, super:) kiedy robiłaś test, rano pewnie cała podekscytowana? :) U nas na razie praca dom szkoła i tak w kółko, więc przepraszam, że rzadko pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Paulątko gratulacje!!!! bardzo się cieszę i trzymam w kciuki :) Ida tak jak pisała Ci Paulątko musisz pamiętać ze nie jesteś tylko mamą ale też kobietom. Wiem że takie maleństwo przysłania cały świat ale musisz też zrobić coś dla siebie a jesteś już na dobrej drodze :) Oj dziewczyny współczuje tego ząbkowania i się już nastawiam że nie będzie łatwo. Sylwunia mnóstwo zdrówka dla Was:* paulątka tak jak pisze sylwunia możesz pić i jeść malin ile chcesz, uważaj tylko na herbaty które zawierają liście z malin :) ja w ciąży to zjadłam tyle malin co przez całe życie chyba nie zjadłam :D a co do pobolewania brzucha na początku to też tak miałam ale to normalne w końcu nasze ciało się zmienia. A gin kazała mi na ból brzucha zażywać no-spę, początkowo w ogóle jej nie łykałam bo stwierdziłam że ból nie jest tak bardzo uciążliwy i że nie będę się faszerować ale moja lekarka mnie uświadomiła że nospa nie zaszkodzi a może tylko pomóc, działa rozkurczowo. A nieraz i ratuję ciąże jak by się coś działo niedobrego... A u nas mały rośnie jak na drożdżach :D zmienia się z każdym dniem. :)Za to ja przez tą pogodę to mam takie humorki, masakra czasami sama z sobą nie mogę wytrzymać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa Paulątko a na przeziębienie w ciąży polecam syrop Prenalen, mnie kilka razy uratował jak coś mnie brało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Paulątko - jak tam samopoczucie, powtarzałaś test? Co u reszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja we wtorek powtórzyłam test. I tak jak poprzednio robiłam to po "zakropleniu" pojawiła się jedna kreska i dopiero po paru minutach druga i to jasna, tak jak zrobiłam w ten wtorek to dosłownie po sekundzie pojawiły się dwie grubaśne mocne krechy! :D Ale i tak w 100% nie wierzę hehe już się nie mogę doczekać wizyty - 7 marca będzie wszystko jasne :)) A co u was? Sylwunia jak tam zdrówko Michasia? Ide a Igunia dalej męczy się z ząbkami? Dulcia a wy kiedy planujecie powiększanie rodzinki? Pozdrawiam was dziewczynki gorąco :* A! i mam pytanko do mamusiek :) Polecacie moze jakieś kremy przeciw rozstępom które można całą ciążę używać? Bo ja mam mega skłonności do rozstępów więc i tak ich nie uniknę ale może od smarowideł chociaż nie będą tak złe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
mi kremy,oliwki nic nie daly cale podbrzusze mam poryte glebokimi rozstepami,ale przestzalam sie tym przejmowac Guska ma juz 2 malusie zabki wyglada przeuroczo i juz tak nie marudzi tylko potwornie sie slini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) co do powiększania rodzinki to myśleliśmy, żeby w wakacje się zacząć starać, ale zobaczymy co z tego wyjdzie:) Paulątko, jestem pod wrażeniem, że wam tak szybko poszło:) w styczniu były plany a teraz już hop udało się:) Jak tam wasze dzieciaczki dziewczyny:) Kusi mnie, żeby zacząć myć okna, ale to chyba jeszcze nie pora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
paulatko no i? duza fasolka? piszkobieto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, już już się spowiadam ;) jest Fasolinda!!! moja kochana! wszystko w porządku,tętno już było widać maluszka - to 6 tc :) ale od początku. Poszłam do gina prywatnie, pierwszy raz. Super lekarz, ma poczucie humoru, nie czuję się przy nim skrępowana, wszystko też tłumaczy i pokazuje. Najpierw był krótki wywiad, a potem na fotel. Od razu pobrał wymaz na cytologię, potem usg... i od razu widać! piękna moja Fasolinda, widać było jak serduszko puka, lekarz pokazywał moje tętno a dzidzi, moje znacznie szybsze ale maleństwo też już ładnie czadu daje :D potem ważenie itp. Co mi się bardzo spodobało, sam zapytał mnie czy jest ze mną mąż, kazał go zawołać i pokazał mu filmik z Fasolindą i wydrukował fotę :) Termin na 31 października, ale sam przyznał że porody równo w terminie rzadko się zdarzają. Pracować mogę bez problemu bo wszystko jest ok :) Dostałam skierowanie na przeróżniaste badania, kolejna wizyta za miesiąc :) Ależ się cieszę!!! Jutro pojedziemy do mamy z niespodzianką - kupiłam kartke z napisem "gratulacje" a w środku dopisałam "zostaniesz babcią" i włożyłam zdjęcie z usg :D , a akurat przyjdzie też do mamy moja ulubiona ciocia z wujkiem więc będzie rodzinne świętowanie! kurcze nie mam skanera bo bym fotkę przesłała... może uda mi się zrobić w miarę wyglądającą fotę foty to wrzucę ;) A jak u was? Dulcia fajnie że myślicie pomału o starankach, my też na początku chcieliśmy zacząć od wakacji a potem jakoś tak nam się wcześniej zachciało hehe ;) Ide a jak Igunia się czuje? WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET MOJE DROGIE PANIE :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Paulątko:) to superaśnie, że jest fasolinda:) normalnie jesteś w ciązy:) kolejna mamusia:) jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
paulatko gratuluje i zycze ci oby ciaza byla bezproblemowa:-* naprawde super pewnie sama sie jeszcze oswajasz z ta nysla,ja na poczatku nie wierzylam ze we mnie rozwija sie nowy czlowieczek, a tu moj czlowieczek juz ma ponad 4 miesiace;-) ciaza zleci i poleci aoe pozniej to dopiero wyzwanie;-) ale jest super. kurcze ale sie rozczulilam jeszcze raz gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję dziewczynki :* A czuje się dobrze, nawet bardzo :) pobolewanie podbrzusza, tkliwość piersi i czasem zmęczenie to póki co jedyne objawy. Generalnie jakoś tak nie dociera do mnie to że noszę w sobie nowe życie :) tzn. ciągle mówię o ciąży, oglądam na allegro ciuszki itp. ale jakas taka abstrakcja to troszkę, nawet czasem zapominam że w ciąży jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
poki nie ma brzuszka to sie wydaje abstrakcja,tez tak mialam a jak poczujesz ruchy normalnie niesamowite uczucie.igusce idzie 3 zabek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to Iga już malutki gryzoń się robi hehe :D a ty karmisz ją piersią? bo się pogubiłam która z was karmiła a która nie... no właśnie też myślę że dopiero jak zacznę rosnąć to uświadomię sobie co się dzieje :D a dziś miałam nowy objaw - otóż popłakałam się bo mi się przykro zrobiło ;) ej masakra co za uczucie! pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się popłakać tak bez powodu.... teraz już wiem co znaczy słynna burza hormonów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ida - gratuluję trzeciego ząbka:) Ida jest z października nie? Paulątko, na kiedy masz termin? Kiedy masz następną wizytę? No i opowiedz, jak mąż zareagował na wiadomość o ciąży:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×