Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ola _b

Od kiedy można wkładac dziecko do chodzika??

Polecane posty

Gość gość
fallenangel20 dziś , takie dzieci zostawia się w takich wypadkach w kojcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fallenangel20
To zależy od dziecka. Mój syn rozwalił łóżeczko, dla niektórych może to być śmieszne ale tak jest. :) Ma dożo siły jak na swój wiek i nic na to nie poradzę, nawet lekarz miał problemy z utrzymaniem go na badaniach ogólnych, wiec to nie jest tylko moje zdanie. Dzieci nie są takie głupie, na jakie wyglądają - są bystre i szybko się uczą. Synek mojej koleżanki potrafi sobie wyjść z łóżeczka, wiec jak dla mnie bezpieczniejszym rozwiązaniem było wsadzić go na te 2 minuty do chodzika. Szukacie problemow tam gdzie ich nie ma serio zajmijcie się kobietami, które pija w ciąży czy biorą narkotyki. Każde dziecko jest inne dlatego nie napisze żeby wsadzić do chodzika na określony czas ale jeśli dziecko spędza w nim czas tylko jak mama idzie siku czy zobaczyć na obiad, to wątpię żeby od tego poprzestawiało sobie kości ;) Bardziej krzywią się przez trzymanie dziecka na rekach, bo się garbi, wygina itp. A co do Pani, która określiła niektóre osoby jako "debilki" sadze iż powinna zwrócić uwagę na siebie i przede wszystkim nauczyć się kultury, iż nie sadze aby to było forum da gówniarzy z gimnazjum a dla ludzi dorosłych. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przypadkowy
Tak cisniecie za ten chodzik a pewnie wszystkie bez wyjątku z niego korzystalyscie ,a na forum udajecie wielkie znawczynie,dziecmi sie zajmijcie a nie przed komputerem tluszcz okladacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama mnie i rodzeństwo wkladala do chodzika i cała 4 ma rozwalony kręgosłup.. młodzi ludzie od 20-29 lat a już chodzą na rehabilitację. Jak byliśmy mali też miało być wszystko ok, przecież tylko na chwilę. A tu poszedł człowiek do szkoły i masz plaskostopie, skolioza i niespojenie łuku trzonu S1. Aha.. i sama mam 2 dzieci..i nigdy chodzik.. Tylko pchacz gdy już samo zaczyna chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie wy jesteście głupie książkowe mamusie wasze matki wkladaly do chodzikow karmily wszystkim i jakoś żyjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój obecnie 2,5 letni synek chodził w chodziku jak mial ok 8 miesiecy . Jakos jest wszystko ok. . Synek bardzo szybko sam zaczal siadac ok 4-5 miesiaca , chodził jak mial 10 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. Tak czytam wypowiedzi osób, które wsadzaly dzieci do chodziła we wczesnym etapie i twierdzą że wszystko jest w porządku. Skąd takie stwierdzenie? Bo nadal ma dwie nogi, chodzi i nie kuleje? Mylne pojęcie. Problemy mogą się zacząć dopiero za kilka, kilkanaście lat. Tylko wtedy wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy ( może nie chce zdawac ), że przyczyną wielu chorób kręgosłupa lub miednicy w dużym procencie jest spowodowane wsadzaniem dziecka w różne wynalazki. Zresztą każdy swój rozum ma i zawsze jest ortopeda który zapewne odpowie na to pytanie. Pozdrawiam zwolenników chodzikow i życzę dużo szczęścia użytkownikom tych urządzeń w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skończcie atakować!jakby kobieta chciała wiedzieć o przykrych skutkach czy konsekwencjach to pytanie byłoby nieco inne.kupując alkohol czy papierosy ekspedientka nie poucza jakie to szkodliwe itd.tylko np:Jakie podać?co do odp.-jak dziecko samodzielnie potrafi siedzieć to można próbować z chodnikiem.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy z nas sie wychowal i chodzil w chodaku wiec nie wiem czemu mowicieze nie wolno , co teraz dzieci maja inne kość it

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka4
Mam dwoje dzieci i nie korzystam z chodzika.Dzieci same zaczęły chodzić bez dodatkowych gadżetów.Z tego jest więcej szkody, niż pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Każdy z nas sie wychowal i chodzil w chodaku wiec nie wiem czemu mowicieze nie wolno , co teraz dzieci maja inne kość it x Nie, nie każdy. Normalni rodzice dbający o kręgosłupy dzieci nie fundowali im urazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomijając już fakt, że w "chodakach" to chodziły Holenderki, na stopach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze co za idiotki tu siedza ! Moje dzieci brykaly w chodzikach od rana do nocy i jakos maja teraz 15 lat i sa normalnymi nastolatkami ! I zaczeli tez chodzic w wieku 10-11 miesiecy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na to nie ma reguły ,mój syn wogóle nie korzystał z chodzika a ma podejrzenie skoliozy,garbi się, natomiast córka zaczęła chodzić w chodziku jak miała 7 miesięcy i tydzień i nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzik jest bardzo wygodny pod tym względem że dziecko jest tam bezpiecznie, może się przemieszczać,ma z tego frajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
losie , i ja i moi bracia i kuzyni wszyscy smigalismy w chodzikach i wszyscy zdrowi moje dzieci tez w chodziku chodzily i zdrowe wiadomo ze do chodzika wsadzasz dziecko ktore juz stabilnie stoi a nie takie co dopiero sie siedziec nauczylo i ledwo nozkami ziemi dotyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAga
W Norwegii nie wolno uzywac tych chodzikow i nie ma ich w sprzedazy. One robia z dzieci kaleki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychowalam2 Synow i kazdy mial chodzik wyrosli na zdrowych i duzchy chlopakow. Znam kilka mlodych mam dzisiaj , na nic nie maja czasu, nazekaja jak to ciezko itd. Nowa moda na wychowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wariatki jakieś mamuśki książkowe kiedyś dzieci chodziły w chodziku i nic się nie dzialo moja córka i syn chodzili w chodziku i są zdrowi i juz dorośli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam starszego 3lata wkladlam do chodzika i teraz młodszego 5 mies też wkladam i się bawi. I nic mu nie jest. To tak samo z paleniem papierosów jak wypale 3-4 przy dzieciach i tez im nic nie jest. Wszystko z umiarem i co nas nie abije to nas i nasze dzieci wzmocni. Tylko tępe dzidy matki ktore chuhaja na dzieci zabraniają im wszystkiego nawet chodzikow i poem wyrastają z nich same ćwoki niezdolne do życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem matka trójki dzieci najmłodsze ma 4 mies dwójka wcześniejszych dzieci w chodziku i jakoś okazy zdrowia. Gdyby tak bardzo szkodliwe były to by ich nie produkowano. Jak słyszę to gadanie że kręgosłup że wady bioder to mi się nóż w kieszeni otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha haha
Moje dziecko chodziło w chodaku i nic mu nie jest ! Dziś dorosły chłop ani krzywy ani kulawy ! Tylko zacząć co szkodzi dziecku to końca nie będzie w sporach . Bez przesadyzmu ! A bujaczki nie szkodzą ? ha przecież dziecko siedzi w tym w pól zgięte to dobrze na kręgosłup jest ??? A jak noszą matki na szelkach dzieci czy jak to sie tam nazywa i takie maleńkie niemowlaki Teraz jedna z druga urodzi i juz na drugi dzien zapierdziela po sklepach mysle ze to tez jest zdrowe Nawet w naturze zwierzeta swoje młode ukrywają przez jakiś czas i nie wynoszą ich na zewnątrz Wszystko się zmienia niestety kiedyś było inaczej teraz nowoczesne matki robią inaczej . A chodak w niczym tu nie zaszkodzi no chyba ze dziecko wsadzisz na 24 godziny to i starego by wsadził i jemu tez by sie giry wykrzywiły . Jedzenie też szkodzi wszędzie chemia kurczaka dla dziewczynki lepiej nie dawać bo tam są hormony wzrostu to na czym zupke ugotować indyk a wiadomo czym jego karmili zgadniesz co kupujesz i jesz ? Wsadzidz do chodaka niech dziecko chodzi nic mu nie bedzie oczywiscie w granicach rozsądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszyscy tak gadacie na chodziki, bóle kręgosłupa?skoliozy wady postawy płaskostopie to nie jest tylko od chodzika ludzie odkąd zaczynamy jako dzieci chodzić do szkoły musimy dźwigać plecaki ważące nie jednokrotnie 5kg i więcej a to powoduje problemy z kręgosłupem, dźwiganie zakupów, toreb podróżnych,podnoszenie pudeł w pracy etc. nawet podnoszenie dzieci wszystko obciąża kręgosłup i dlatego szybko są problemy i bóle, chodzika trzeba używać z głową ale nie jest on jedyną przyczyną wad ortopedycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tak teraz policzyłam.znam 34 dzieci które chodziły w chodziku - zdrowie idealne ;) Ja osobiście nie wkładam do chodzika nie dlatego że żekomo szkodzi . Szkodzi jak się dziecko wkłada w 6 czy 7 miesiącu .. W ogole chodzenie dziecka w takich miesiąc to tragedia dla kręgosłupa i nie wiem jak matka.może na to pozwalać :O .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie uzywalam nawet nie bralam pod uwage kupna. I jest okej. Nauczyli sie chodzic samodzielnie w wieku 11 miesiecy i 12 miesiecy. Prawidlowo. Teraz biegaja jak szalency. Teraz mamy etap przyzwtczajania do basenu mam nadzieje ze wkrotce sie oswoja i zaczna uczyc plywac. To samo zdrowie na wszystko. Na sylwetke na kregoslup na rozciaganie na krazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam powiem to tak moji starsi synowie wychowani sa na chodziku i nic im nie jest nawet na palcach niechodza a zato moja srednia corka ktora ma dwa lata i dziesiec miesiecy i jest nie wychowana w chodziku bo niechciala w nim siedziec to za to chodzi na palcach to niema reguly jak ma co byc to bedzie tylko do chodzika nie mozna wkladac dziecka co dopiero zaczelo siedziec nieszalejcie a co do pchacza tez nie jestem tego pewna bo jak dziecko sie wywali to sobie wybrazam na jakiej czesc ciala laduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Wydaje mi się, że chodzik to w ogóle zły pomysł.Dziecko nie uczy się w nim przyjmowania właściwej postawy i utrzymywania równowagi (ani upadania).Do nauki chodzenia lepsze są jeździki i pchacze.A jeśli już ktoś koniecznie musi testować chodziki, to nie radzę robić tego zanim dziecko nie zacznie samodzielnie stać i/lub chodzić prowadzane za rączki, czyli nie wcześniej, niż w 10- 11 miesiącu.Bardzo mi żal tych młodszych maluchów, "pionizowanych" na siłę.Często nawet widać, że one się męczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjww
Dori masz racje chodzik jest dla dzieci-ja wychowalam 5 i NA CHODZIKU nikt z nich nie jest ulomny czy cos podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej nie, trudno potem będzie mu nauczyć się rozróżniać odległość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×