Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Witam Synka karmiłam 7 miesięcy i w sumie sama przestałam, chociaż później żałowałam, że tak krótko.Teraz też chcę karmić piersią, ale jak tylko będę mogła to do roku, a potem się zobaczy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Któraś z dziewczyn pytała czy jestem rocznik 1986-tak Propo płci jak tak ogródkowo mówi gin to trochę źle albo się dobrze na usg nie zna albo naprawę było trudno określić bo za stary aparat usg i sonda nie wyraźnie pokazuje,ja po wizycie u mojej ginki idę jeszcze do prywatnej przychodni gin (sprzęt maja super nowiuśki) gdzie chcę żeby tylko mi pleć potwierdzono(bo co dwie osoby to już większe prawdopodobieństwo) i określono wymiary córci bo moja ginka powiedziała ze tylko rączki,nóżki i czaszkę mierzy bo płód jest w takiej pozycji że nie jest w stanie określić ile ma cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do karmienia nie wiem jak długo będę miała pokarm ale czasami jak za dużo połażę po sklepach to w staniku mokro się robi a to dopiero 25 tydz,planuję karmić piersią a na noc dopajać buteleczką kupnego mleka żeby dzidzia przespała nockę spokojnie,moja mama tak robiła(mam siostrę 2 latka) i Gosia spokojnie spała w nocy ,mamie dawała się wysypiać,i nie była taka zmęczona i nie dojedzona na kupnym,i nic jej nie zaszkodziło jak na razie bo kupki normalne robiła,przeziębiona nie była ,wagę ma odpowiednią..śmiać mi się chce bo jak jak do rodziców,wchodzę na wagę z mężem wchodzimy które przez ciążę więcej przytyło to Gosia już w kolejce za nami i też sprawdza hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniocha
Witajcie dziś byłam u gina, i wyniki ok. Ale mam za mały brzuszek i stanowczo za mało tyję tzn. w ciągu 3 tyg przytyłam z 58,7 do 59, dodam ze jestem w 28 tyg. Na początku ciąży ważyłam 54. Dostałam skierowanie na USg, żeby sprawdzić czy mała rośnie. Czy ktoś tez tak miał z tym tyciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolezanka jest w 28 tc a tez w sumie przytyla tylko 5 k ga dzidzius jest duzy na swoj wiek, szkodz ze nie zrobili usg od razu po co sie denerwowac, bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam ;)) Znalazłam bardzo fajną listę zakupów dla dzidzi . Wyśle wam taką jaką znalazłam - bez żadnych zmian , ja osobiście pare punktów z niej wykreśliłam . Lista zakupów na teraz (te rzeczy lepiej byłoby zgromadzić przed urodzeniem dziecka) : kaftaniki - 5 szt. body bez rękawka - 3 szt. body z długim rękawem - 3 szt. śpioszki rozpinane w kroku - 5 szt. pajacyk cienki - 3 szt. pajacyk cieplejszy - 3 szt. Kombinezon na spacer (przydatny wiosną, jesienią i zimą) Czapeczka bawełniana wiązana pod brodą - 2 szt. Cieplejsza czapeczka Skarpetki – 3 pary Rękawiczki bawełniane – 2 pary Pieluszki tetrowe – 5 szt. Flanelowe pieluszki – 3 szt. Miękki kocyk bawełniany lub z polaru – 2 szt. Ciepły kocyk anilanowy Ręcznik kąpielowy z kapturkiem – 3 szt. Proszek do prania niemowlęcych ubrań lub płatki mydlane Oliwka lub mleczko Spirytus 70% do pielęgnacji pępka Sterylne gaziki Patyczki higieniczne do pielęgnacji pępka Sól fizjologiczna Mydło niemowlęce w płynie lub kostce Płatki kosmetyczne Maść lub krem do pupy Pieluszki typu New Born Wilgotne chusteczki Krem ochronny do twarzy Nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi czubkiem lub cążki Szczoteczka i grzebyk Termometr Przewijak lub plastikowa podkładka do przewijania Wanienka Kosz na zużyte pieluszki Komoda na ubranka dziecka Wózek głęboki Fotelik samochodowy Dodatkowo (pierwsze tygodnie z niemowlęciem ułatwią): Rożek do karmienia Chusta do noszenia Mała lampka nocna Torba do wózka Delikatna myjka frotte Łóżeczko z twardym materacem Na później: Śpiworem do spania Kołderka z anilany Komplet pościeli – 2 szt. Prześcieradło z gumką – 2 szt. Nieprzemakalna podkłady pod prześcieradło Ochraniacz na szczebelki łóżeczka Karuzela nad łóżeczko z pozytywką i miękkimi zabawkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam ;)) Znalazłam bardzo fajną listę zakupów dla dzidzi . Wyśle wam taką jaką znalazłam - bez żadnych zmian , ja osobiście pare punktów z niej wykreśliłam . Lista zakupów na teraz (te rzeczy lepiej byłoby zgromadzić przed urodzeniem dziecka) : kaftaniki - 5 szt. body bez rękawka - 3 szt. body z długim rękawem - 3 szt. śpioszki rozpinane w kroku - 5 szt. pajacyk cienki - 3 szt. pajacyk cieplejszy - 3 szt. Kombinezon na spacer (przydatny wiosną, jesienią i zimą) Czapeczka bawełniana wiązana pod brodą - 2 szt. Cieplejsza czapeczka Skarpetki – 3 pary Rękawiczki bawełniane – 2 pary Pieluszki tetrowe – 5 szt. Flanelowe pieluszki – 3 szt. Miękki kocyk bawełniany lub z polaru – 2 szt. Ciepły kocyk anilanowy Ręcznik kąpielowy z kapturkiem – 3 szt. Proszek do prania niemowlęcych ubrań lub płatki mydlane Oliwka lub mleczko Spirytus 70% do pielęgnacji pępka Sterylne gaziki Patyczki higieniczne do pielęgnacji pępka Sól fizjologiczna Mydło niemowlęce w płynie lub kostce Płatki kosmetyczne Maść lub krem do pupy Pieluszki typu New Born Wilgotne chusteczki Krem ochronny do twarzy Nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi czubkiem lub cążki Szczoteczka i grzebyk Termometr Przewijak lub plastikowa podkładka do przewijania Wanienka Kosz na zużyte pieluszki Komoda na ubranka dziecka Wózek głęboki Fotelik samochodowy Dodatkowo (pierwsze tygodnie z niemowlęciem ułatwią): Rożek do karmienia Chusta do noszenia Mała lampka nocna Torba do wózka Delikatna myjka frotte Łóżeczko z twardym materacem Na później: Śpiworem do spania Kołderka z anilany Komplet pościeli – 2 szt. Prześcieradło z gumką – 2 szt. Nieprzemakalna podkłady pod prześcieradło Ochraniacz na szczebelki łóżeczka Karuzela nad łóżeczko z pozytywką i miękkimi zabawkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniocha;) ja rowniez przytylam 4kg od poczatku ciazy a jestem w 28 tyg jak Ty. Mala wazy 1100 i ma 33 cm, moj lekarz mowi ze bardzo szybko rosnie i dziwi sie ze sie jakos miesci w tym moim niewielkim brzuchu. Przyjaciolka z ktora chodze rownolegle w ciazy ma juz 22 kg na plusie i to ona musi sie obawiac o cukrzyce ciezarnych, wiec mamy lepiej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja dziś zaczynam 27 tydzień, ale ten czas pędzi:o Dziewczyny nie martwcie się małymi brzuszkami, to zależy od kobiety. Ja mam np dużo większy niż w 1szej ciąży, ale moja koleżanka rodząc dziecko miała taki jak ja w połowie ciąży - pod luźniejszym swetrem mogła ukryć. Urodziła zdrową córcię 3,5kg:) gryfnofrela - ja bym zmieniła lekarza w takim wypadku. Jakoś nie lubię ginów-kobiet, własnie przez taka niedelikatność. Też zmieniam od następnej wizyty lekarza - mój prowadzący miał operację i prawdopodobnie wróci dopiero pod koniec marca. Ale z tą rekonwalescencją różnie bywa, więc położna przepisała mnie do innego (bo zastępstwo za mojego starego było fatalne). Estera - wg mnie lista zbyyyyt długa. Ale z doświadczenia wiem że co u jednej sie nei sprawdzi u drugiej będzie hitem. Jeśli chodzi o wózki - ja mam już wybór i zakup dawno za sobą;] Ale jak widzicie nie ma 1 uniwersalnego wózka który każdemu odpowiada, kazda mi inny gust, inne potrzeby;) Warto jednak pooglądać wózek przed zakupem;) Mnie już daje w kość siedzenie w pracy przed kompem, boli kręgosłup a i wstać po kilku godzinach ciężko. No i dzidź naciska na pęcherz. Taki ruchliwy stworek:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ważyłam 50kg kiedy zaszłam a teraz ważę 57,6kg w 25tc i się stresuję że jeszcze dużo przytyję a waga skoczyła mi dopiero od początku stycznia,przyznam się wam że odżywiam się racjonalnie żeby dzidzi dostarczać witaminek a nie sobie tłuszczyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łee:( Aja po USG, dzidzia duza jak na 24 tydz. - ma 864g :P, ale ja od wczoraj przytylam 1kg, jakim cudem nie wiem, ale lekarzowi taka waga sie nie spodobala, bo przytylam wciagu mies.ponad 2kg, a on uwaza ze wolno mi do 2 :P nigdy go za takie mysli nie posadzalam, bo w 1 ciazy prztylam 18 i jakos nie marrudził, ale moze dllatego ze koncowa waga byla 68kg, a teraz mam juz 64,3. Poczatkowa byla 55kg.A on mi wyjechal z takim tekstem ze az nie chce cytowac, chyba przejde na diete. Ale potempomyslalam, ze moze dobrze ze mi takpowiedzial, bo sie troche powstrrzymam :) 3majcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje owlosienie uleglo zmianie minimalnie tzn. jest mocniejsze i ale nie zaatakowalo mi brzucha czy rak. Co do karmienia, chcialabym jak najdluzej karmic piersia, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Kupilam nawet nakladki na wklesle brodawki, zeby jakos to sobie ulatwic. A tak w ogole to pachwiny mnie bola jak po cwiczeniach rozciagajacych , chodzic tez nie moge za duzo, bo szybko sie mecze, musze czesto odpoczywac. Calodzienne zakupy odpadaja, po prostu nie mam energii. Czasem tak sobie mysle, ze lepiej byloby miec dzieci majac te powiedzmy 25 lat. Moze jakos latwiej kondycyjnie byloby latwiej przejsc przez te 9 mcy... Rozstepow brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z owłosieniem nie zauważyłam różnicy jakiejś większej, a na nogach to raczej wolniej odrastają :) Jeśli chodzi o wagę to 4 kg na plus, ale przez ten biust i brzuch to jakaś cięższa się czuję. Cwiczę regularnie w domu i na szkole rodzenia :) mam nadzieje ze to pomoże przy porodzie :) Gryfnofrela kurcze współczuję Ci, bo faktycznie dziwna ta Twoja ginekolożka... :/ To że nie podaje Ci długości dziecka to chyba raczej mozliwe, podobno teraz juz nie da sie dokladnie zmierzyc dziecka, ale wagę powinna Ci podac. Ja też mam zamiar karmic piersią - chciałabym tak do pół roku, chyba ze się uda tak do 8mego miesiąca. Macie juz brzuchy pod żebrami?? U mnie to jeszcze trochę brakuje do żeber, nawet całkiem sporo, więc jak na razie mam spokój z bólem żeber, ale za to kręgosłup czasem dokucza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie podobnie z owłosieniem brzuch zrobił mi się jakiś kudłaty :D ale na nogach jakby słabsze i wolniej rosły ja startowałam z wagi 52 i 165 ,teraz mi się waha 59-60 to dużo a gdzie do końca....pocieszam się że tyjemy razem z M i później łatwiej nam będzie się razem odchudzać :D fajna ta lista ale tyle ciuszków na najmniejszy rozmiar to chyba dużo???? ja mam 4 szt śpioszków ,4 szt body w tym 2 z długim 2 z krótkim ,2 szt półśpiochów i 2 kaftaniki ,reszta na rozmiar 62...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he Niezapominajka, uwierz mi że nie byłoby łatwiej :) ja mam 24 skończone a wcale nie czuje się jak motylek tylko powoli jak mały słonik, który musi odpocząć po zakupach w markecie :) w ogóle nawet jak paliłam, to nigdy nie miałam takich zadyszej jak teraz gdy chce gdzieś podejść szybszym krokiem nie mówiąc co się dzieje jak chce podbiec :)))))) he he ale spoko-loko damy rade do maja a potem bedą długie spacerki z bobasami, zajęcia fitness, szybko zrzucimy dodatkowe kg i będziemy super sexi mamuśkami :-) taki mamy plan, prawda Majóweczki ?!?!?!?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J ateż nie zauważyłam jakoś szczególnego owłosienia. No może poza tym że włoski na nogach jakoś wolniej mi rosną :) Co do goleia miejsc intymnych to jakoś sama sobie radzę :) Jakoś nie mogę się przkonac do golenia mnie przez męża ;) Ja też nie kupowałam za dużo ubranek w najmniejszym rozmiarze a później tego żałowałam i ganiałam męża po sklepach żeby mi coś dokupował. Mały był wcześniakiem i na niego ubranka w rozmiarze 56 były dużo za duże i przez to musiałam mieć ich troszkę więcej. Z resztą jak się idzie do szpitala to kilka zmian ubranek trzeba miec bo maluch jest 2 razy dziennie przebierany przez pielęgniarki. Ja synka karmiłam przez pół roku a na noc dokarmiałam butlą ale jakoś nie widziałam znacznej różnicy po karminiu piersią i butelką. Spał tak samo. Teraz trochę żałuję że przestałam karmić i mam nadzieję że tym razem będę karmiła dłużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy któraś z Was jest z 87r?? Ja pierwsze dziecko urodziłam w wieku 21 lat i też wcale nie miałam lekko. Zanim weszłam do swojego mieszkanka na pierwszym piętrze to musoałam sobie robić przerwę :/ Ale powiem wam że teraz jest mi nieco lżej. Latam po schodach kilka razy dziennie i to z dzieckiem na ręku i jakoś nie jest mi tak ciężko. Może to dlatego że teraz nie mam czasu siedzieć i zastanawiać się ;) W pierwszej ciąży prawie cały cza byłam na zwolnieniu więc miałam czas na to żeby siedzieć i wymyslać sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*ja nie proponowalam mezowi zeby mnie golil (jakos sie wstydze) ale wkrotce moze to nastapic, poniewaz brzuch zaczyna przeszkadzac coraz bardziej, a i depilacje woskiem mi odradzono. Tylko nogi piekne .. :) *Znacie dziewczynki kosmetyki dla malucha ktore nie uczulaja, bez konserwantow , bezzapachowe itp, takie ktore w 90 % sie sprawdzaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati-ja jestem z 87r. niezapominajka- niestety nie wiem, czy są takie kosmetyki, które można polecić każdemu maluchowi, każdy ma inny stopień wrażliwości skóry. Wiem tylko tyle, że kosmetyki Johnsona baaardzo często uczulają. Co do ubranek, to mam mętlik w głowie, jedni mówią to, inni tamto. Nie wiem nawet jak duża dzidzia mi się urodzi. Jak pójdzie w tatusia, który ważył 4850g, to ciuszki w rozm.56 będą za małe. Będę miała trochę rzeczy po córeczce mojego brata, kupiłam ostatnio 4 body, kilka pajacyków, śpiochów, półśpiochów, kaftanik. Na pewno potrzebuje czapeczek, skarpetek, niedrapek i jeszcze masy rzeczy typu wanienka, laktator, butelki itp. Aż się myśleć o tym nie chce. Najgorsze, że mój ukochany dużo pracuje i wszystko na mojej głowie. A już się ciężko pomału robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezapominajka ja słyszałam ze im mniej kosmetyków tym lepiej i sprawdzone są Oilatum lub Oillan do kąpieli - maluszek juz z kapieli "wychodzi" taki natluszczony że nic dodatkowo nie trzeba stosować, ewentualnie do pupki zamiast pudru sprawdzony jest Sudokrem.. Oilatum jest dosc drogi ale wydajny i nie powoduje uczuleń w przeciwienstwie do Johnsona np ja sama mam uczelenie na wiele kosmetyków Johnsona.. co do reszty to nie wiem ale tak slyszalam od znajomych co maja dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jestem sama z tego rocznika :) Niezapominajka ja polecam kosmetyki Oilatum. U nas sprawdziły się w 100% :) Nawet na nasze częśte odparzenia bo mały ma delikatną skórkę stosujemy ten krem. A pozatym szmpon i emulsja do kąpieli i to są wszystkie kosmetyki jakie stosujemy. Wcześniej jeszcze nivea. Też jest niezła :) Ale jakoś przyzwyczailiśmy się do oilatum mimo że ma wysoką cenę ale jest rewelacyjne i wydajne :) Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Majóweczki:) Co do kosmetyków to moja koleżanka też powiedziała, ze im mniej tym lepiej;). Radziła Kupić BEPANTHEN (nadaje się i dla sutków poranionych od karmienia dla mamy i dla dzidzi na odparzenia), a do mycia to kostka La roche-posay LIPIKAR. Podobno bardzo dobrze tolerowana przez noworodki i b. wydajna. Potzrebne tez są gaziki Leko(do pępuszka- nasączone juz spirytusem), sól fizjologiczna (PHYSIODOSE) oraz aspiratorr do noska-FRIDA. A co sądzicie o łóżeczku z opuszczanym bokiem? Bo jeszcze zadna nic nie pisała ten temat... a ja nad takim się zastanawiam.... Bo nie potrzebuje z szufladą. http://www.allegro.pl/item904643460_lozeczko_agata_opuszczany_bok_nowosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, Ja juz mam 27 tydzien i duuzy brzuch. Od stycznia sie taki pojawil. Odnosnie owlosienia, to ja mam slabsze i cieszy mnie to, bo coraz ciezej mi sie golic ;) A co do listy, to widze, ze w sumie i ja mam podobna. Chcialam sie wypowiedziec odnosnie gazikow do pępuszka- nasączonych juz spirytusem. Moje dwie kolezanki mamy mi odradzily, gdyz te waciki podobno sa twarde i dosc ostre, mozna nimi zrobic krzywde. Takze chyba lepiej spirytusik rozrobiony i zwykly wacik lub patyczek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*macie racje dziewczynki, uzywac jak najmniej kosmetykow, a jesli juz to te, ktore sa niezbedne, nie mozna przesadzac. Poczytam sobie teraz o Oliatum i innych.. *co do przemywania pepka, to czy aby na pewno uzywa sie spirytus, jesli tak to chyba w rozcienczeniu, co myslicie o gencjanie czy czyms takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J też mam na maj 18 do 28 przy dobrych wiatrach gin mowi ze przy moim szczęsciu nawet w kwietniu mogę synuś mój urodziłsie w pierwszym dniu 9 miesiąca czyli prawie miesiac wczesniej. Teraz w porównaniu do poprzedniej ciaży czuje sie bosko nie zwracam nie muszę spac na siedząco ze względu na zgage i mdłości i przede wszystkim nie leżałam jeszcze w szpitalu przy synku lezałam przynajmniej 2 tygodnie w miesiącu . We wtorek ide na usg może powie mi co bedzie wiedziec na pewno wie ale ja sie boję jakoś go pytać o cokolwiek zaznaczam że inny lekarz robi usg swojegogina bym sie nie bała. A powiedzcie kupujecie już ciuszki? ja po Kacprze powydawałam i nie pamiętam wsumie kiedy zaczynałam kupowac. Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Codo tych gazików nie polecam ja osobiscie maczałam patyczki do uszu w spirytusie lepiej wszedzie doją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak spisywałam na porodówce co potrzeba do szpitala to tam pisało Emlium albo Oliatum . Zastanawiałam się czym to się różni bo Emolium jest tańsze , więc poszłam do apteki po rade . Tam Pani powiedziała , że produkt ma te same składniki ale różni się tym , że Oliatum jest zagraniczną firmą (dlatego droższe) . STAWIAM NA EMOLIUM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nas do pempuszka szedł 70% spirytus i fiolet ale na spirytusie. No i oczywiście wywinięta pielucha żeby pempuszek miał powietrze :) Co do kosmetyków to faktycznie im mniej tym lepiej. A co do gazików to są bardzo niepraktyczne i nie polecam. Najlepszy jest zakraplacz. Wlewa sie kropelke spirytusu i kropelke genicjany daje się maluszkowi poleżeć z gołym brzusiem aż się wchłonie i jest w porządku :) Piszę jako doświadczona mama ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj chyba wszystkie po sklepach szalejemy bo tak pusto :) JA dzisiaj nabylam oliwke, kremik, butelkę, na wszelki wpadek mleko i nawet proszek juz kupilam, choc zamierrzam prac i prasowac gdzie ok kwietnie,początku maja:) Zastanawiam sie gleboko nad ta werrsja x landerra bez fotelika:)i chba taki kupie, bo fotelik mamy. ale nie jestem do konca zdecydowana . buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fakt buszowalismy w baby sklepie, wózków multum, i w sumie nie umielismy się na żaden zdecydowacza dużo promocji:D:D:D,ja chcę taki męzowi podoba się inny, echhhh z tego wszystkiego kupilismy 2 butelki z aventu w komplecie ze smokami, gdyby mi karmienie nieszło nastawiam się na dokarmianie, synka też dokarmiałam od samego początku i nie żałuję bo szykbo zaczął mi przesypiac całe noce, nie wisieliśmy na cycu, po 2h, bo na początku to ustawianie dzidzi i laktacji zajmuje czasu czasem dostosowanie się laktacji do potrzem łasucha trwa a to małe głodne a brodawki zjedzone idt, a teraz już starszak jest wiec w mleczko będę okupiona:):):), i gruszkę z nuby, miałąm ją też z synkiem i potem gdy ją obgryżł:D:D:D wiele innych, ale żadne tak nie zasysają ewentualnego katarku tfutfutfu jak ta:):), rossmanowskiej czy ''mam'' nie polecam a propo spirytusu u nas nie ma z tym problemu bo położna przynosi jakiś specjalny puder inny niż ten do pupci ale talk, u wysusza to pępuszek na kikucik:):) aż odpadnie, ciuchotki moj mąz sam dokupuję przy byle okazji, zabierą mi tę przyjemnoś:(:D:D:D nio baby propo włosków na girach:D:D:D:D to faktycznie depilator raz na pół roku, szkoda że pod pachami nie dam rady:D:D:D:D:D to byłby spokój dopiero:D:D:D:D:D:D:D:D klauda pewnie że zaczynam kupowac poprzegladałam stare ciuchotki, tez częsc oddałam kuzynce by włąsnie mie teraz tą przyjemnośc kupowania:):):) tych ślicznosci, wpadam w syndrom braku czasu, że się nie wyrobie, i pomyślec że połowę grubszych rzeczy jak łóżeczko itp mam:):):):):), ale ze starszakiem cały wypad, człowiek szybciej się meczy, ciągle coś do zrobienia, dobrze że w baby sklepachs ą kąciki z bajkami do zabawy bynajmniej wiem co robi moje starsze gdy buszujemy z mężem za gadżetami dla babika. miłęgo wieczoru!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×