Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

estera, zazdroszcze ze juz moglas poczuc dzidziusia, ja narazie nic... no ale chyba mam jeszcze troche czasu. U mnie poczucie coraz lepsze, mam tyle energii ze szok :D dlatego tak malo siedze na forum, wole teraz pozalatwiac sprawy, zeby pozniej jak juz bedzie brzuszek miec czas na odpoczynek. Co do zakupow powiem szczerze ze jednak jeszcze sie boje kupowac cokolwiek, niby nie wierze w jakies przesady, ale boje sie ze pozniej gdyby sie cos stalo bede musiala patrzec na te wszystkie rzeczy, no ale jak narazie jest wszystko ok, bole brzucha mi przeszly, mam nadzieje ze u was tez wszystko w porzadku, ciesze sie ze w koncu na forum troche radosci, bo jednak te pierwsze tygodnie nie dla wszystkich skonczyly sie tak pomyslnie, dlatego mysle ze powinnysmy cieszyc sie strasznie, ze do tej pory wszystko ok, bo teraz to juz bedzie tylko lepiej :) Ja za 2 tygodnie wizyte mam, juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc mojego babelka, a nie wiecie moze w ktorym tygodniu bedziemy mogly sie dowiedziec jaka bedzie plec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam wszystkie ciezaroweczki:) Chcialabym sie Was poradzic otoz jestem w 12 tyg nie mam pracy zaproszono mnie na rozmowe w piatek i tu moje pytanie czy powinnam odrazu powiedziec o ciazy? wtedy pewnie mnie nie przyjmie a moze ulituje sie? moze lepiej nie mowic nic? jak myslicie doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIKAM1313
Witam wszystkie przyszłe mamuśki :) Jestem strasznie ciekawa jak sie czujecie i czy spokojnie śpicie w nocy ,bo powiem szczerze że od kąd zaczęłam 14 tydzień to znowu mam bóle w okolicach kości łonowej , nasilony ból piersi i bezsennosc w nocy. A jak juz uda mi się wygodnie ułożyć do snu (a trwa to czasami i 2 godziny ) i jak juz zasnę to męczą mnie takie okropne sny że zaraz sie wybudzam.U lekarza byłam całkiem niedawno i upewniał ze wszystko jest ok :) Nawet filmik z usg nam podarował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goska, jezeli teraz pojdziesz do pracy to ile zamierzac popracowac? Ja bym powiedziala, za pare tytgodni i tak wyjdzie na jaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, wczoraj bylismy na badaniu i moj maluch dobrze sie rozwija, jest bardzo zywy, kreci sie, wygina, kopie no i na 70% bedzie dziewczynka :)... a ja juz kupilam ubranka dla chlopca buu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia mysle ze spokojnie do 8 mies to nie ciazka praca ale prosze doradzcie czy powinnam powiedziec nie chce tylko liczyc na faceta ze da na dziecko i wszystko kupi poprzedniej pracy umowy mi nie przedluzyli i szukam od wrzesnia wkoncu ktos mnie zaprosil na rozmowe sadze ze mam duze sznase ale no wlasnie ale nie chce przyjmowac w ciazy kto by chcial:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia, jestem nowa, podczytuje was tylko bo też jestem majóweczka 2010, mam termin na 2.05.,ale szczerze mówiąc jesli zamierzas zpracować do 8 miesiaca ja bym nie mówila, bo na bank cie nie zatrudnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Gosia, tez Ci radze lepiej nic nie mów, bo Cie nie zatrudnią, moja siostra tak miała... Gitanita, to fajnie, czyli jesteśmy w tym samym tyg 15:) Byłam dzisiaj u lekarza, ale nie robiła mi USG, zrobi za 3 tyg. i wtedy powie "mniej więcej" czy chlopczyk czy dziewczynka. Ruchów dziecka jeszcze nie wyczuwam, lekarka powiedziała, ze tak ok. 20 tyg. ciąży. A Ty? Zapisałam się dzisiaj na badania prenatalne (te w II trymestrze, mam na 5 stycznia. A Wy dziewczyny robicie te badania czy rezygnujecie? Mam niby skierowanie, ale limit z NFZ się wyczerpał i trzeba chyba będzie zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajajjkkka
Witajcie dziewczyny. ja jestem w 12 tygodniu ciąży i mam pytanie na czym polega te badanie prenatalne i kedy się je wykonuje?jak była u lekarza prywatnie to sugerował mi żeby je zrobic.czy tylko tak powiedział,bo wszystkie ciężarne powinny mieć takie badanie czy cos u mnie jest nie tak i dlatego tak mi powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anda76 jak byłam tydzień temu na USG to lekarz powiedział że się domyśla co będzie ale na 100% powie nam na następnej wizycie. Co do ruchów to nie jestem pewna czy to właśnie to co czuje co wieczór... jak się już położę do łóżka czuję dziwne ruchy, jakby delikatne muśnięcia. O badaniach nic mi lekarz nie wspominał. Myślę że jak ma być dobrze to będzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Pierwsze badanie prenatalne wykonuje się miedzy 11-13 tyg. ciązy, a drugie miedzy 18-23 tyg. ciąży. Są lekarze, którzy wogóle nie informują pacjenki o takich mozliwościach, nie wiem od czego to zależy. Wiem natomiast , ze gdy ma się ukończone 30-lat, to powinno się je wykonać, a do tego, gdy jest to twoja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxi4
Witam:) Wczoraj byłam u mojego Ginka i pooglądałam sobie znowu mojego maluszka:) taki już duży się robi, posłuchałam sobie serduszka:) To juz prawie 16 tydz:) podobno jeszcze po mnie w ogóle nie widać ale ja tam widzę te poodkladane pary spodni do których już się nie dopinam. Dziś zrobiłąm pierszy zakup:) Kupiłam spodnie i spódniczkę ciążową:) super wygodnie mi teraz. Następna wizyta za 4 tygodnie i wtedy będę miała robione usg połówkowe, lekarz powiedział też, że może będzie już płeć widać:) nie mogę się już doczekać. A jak tam wasze brzuszki? uwidoczniły się już? Pozdrowioneczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Dawno sie nie odzywalam bo tak sobie Was czytam i zazdroszcze, ze tyle wiecie o maluszkach. Ja mieszkam w Anglii i jeszcze nie mialam ani jednego usg:( teraz jest 13 tydzien a ja nic nie wiem. Nie mialam zadnych badan, nie slyszalam serduszka:( Mam nadzieje, ze na dniach dojdzie do mnie skierowanie na upragnione usg. W grudniu bede w Polsce to nadrobie sobie prywatnie:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, miałam wczoraj to badanie przezierności karkowej, wszystko w normie, dziecko zdrowe, ruchliwe. Ale się cieszę ze wszystko ok. Pan doktor powiedział, że na następne badanie 8 grudnia mogę przyjść z partnerem, wtedy pozgadujemy płeć:) Myślę, że lekarz już coś widział, ale nie chciał mówić, ja tam zbyt wiele na usg nie rozróżniam, ale jak zapytałam o to kiedy będzie można określić dokładnie, to się uśmiechnął i powiedział, że powinno pokazać mamie i tacie co ma:) Już się nie mogę doczekać. A propos ciuszków ciążowych, dorwałam ostatnio na Allegro spodnie h&m za 50 zł, dałam do krawcowej bo lubię rurki a one były proste i jest super. Na brzuszek jak znalazł. Przydała by się jakaś spódnica i sweterek ładny. Hehe zaraz chyba posiedzę na Allegro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus3d-- jeszcze nie miałaś usg? myślałam, ze w Anglii dbają o takie rzeczy. A rozmawiałaś na ten temat z lekarzem? Ale chociaż jedno usg powinnaś mieć zrobione.W sumie w Polsce jak się chodzi państwowo to też chyba nie zbyt często robią usg. Ja chodzę prywatnie to nie wiem jak to jest na fundusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze mnie tez dziwi ze jeszcze nie mialas usg, ja niedlugo ide juz na 3 :) ja chyba bym nie wytrzymala i poszlabym prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liliancia
paulus ja na Twoim miescu nie martwiłabym sie tym za bardzo , mieszkam w Danii, tutaj jest nardzo podobny system "ciążowy"jak w Anglii , ja jestem w 12 tyg ciąży , tutaj nie ma"nadwrazliwosci"na ciąże, nie traktuje sie ja jak chorobe .miałam tylko 2 wizyty z moim lekarzem , na 1 test z moczu a na 2 badanie gin,i badanie krwi, gdyby cos wyszło nie tak zaraz szpital by powiadomił. w 13 tyg mam 1 sze badanie usg i badanie prenatralne, wogóle wykonuje tu sie mniej badan ale za to sa wszytskie badania prenatralne bez wzgledu na wiek kobiety .i wiem od kobiet które 1 sze dziecko rodziły w polsce a 2 tutaj , ze badania sa tutaj bardziej dokładne , wiec ja mysle ze nie masz sie czym martwic, na dniach dostaniesz "zaproszenie" na 1 usg ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:-) jestem tu nowa chciałabym do Was dołączyć bo też jestem majóweczka termin mam na 7maja :-) może powiem kilka słów o tym jak przechodzę ciążę a więc tak jak do tej pory żadnych wymiotów tylko jak robię się głodna to mnie mdli , bolą mnie krzyże i często siusiam a po za tym oki:-) chciałabym już poczuc ruchy mojego maleństwa wtedy napewno będę spokojniejsza o nie ... Jutro mam wizytę u gina i jakoś tak się przed nią denerwuje.... No to się rozpisałam :-) ale miło będzie mi tu zaglądać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liliancia mi nie chodzilo o to ze ciaza to choroba i trzeba chodzic caly czas do lekarza, chodzilo mi o przyjemnosc zobaczenia swojego babla na ekranie jak fika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liliancia
ok :) wiem wiem, ja mysle ze paulus wkrótce dostanie list z terminem usg ... nie wiem jak jest w Angli ale w Danii badanie USG prywatnie to koszt ok 800 zł na nasze ,więc ja czekam tylko na to państwowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pocieszenie:)Dzis zadzwonila do mnie polazna i powiedziala, ze mam zglosic sie do szpitala na usg w nastepna srode:). Juz sie nie moge doczekac, bede duzo spokojniejsza. Co do systemu w Anglii to faktycznie jest inaczej niz u nas w Polsce. Tutaj sa tylko 2 usg i raz badanie krwi. Prywatnie nie ma lekarzy, mozliwe ze gdzies w Londynie sa ale tutaj u mnie nie ma. Za tydzien podziele sie z Wami co mowili na usg:)pa trzymajcie sie majowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liliancia ja się nie zgodze z tobą że w PL traktuje się ciążę jak chorobę. Państwowo tak jak u was są też tylko 3 usg, ale większość dziewczyn woli chodzić prywatnie, już prawie każdy prywatny gin w PL dysponuje swoim usg w gabinecie i skoro może zrobić to badanie to robi - najczęściej bardziej dla przyjemności mam. My w PL poprostu mamy lepszy i tańszy - prrzez co łatwiejszy dostęp do prywatnego leczenia co uważam za lepsze niż zachodnie systemy gdzie kobiety skazane są wyłącznie na państwowe lecznice i nie mają zbytnio wyboru. Moja koleżanka jest lekarzem i po studiach medycznych wyjechała do Anglii i spędziła tam 8 m-cy ciąży to była w ciężkim szoku ich podejściem. To już jej zdaniem jako lekarza nie tyle - nie cacakanie się, co ignorancja. Przykładem może być to że badanie moczu odbywało się papierkiem lakmusowym - właściwie żadnego posiewu w ten sposób nie robiono, żadnego badania stężenia krwinek - szok, a na koniec położna powiedziała jej żeby nie wyrzucała pojemnika w którym przyniosła mocz bo jej się przyda na następne badania!!!!! Każdy myśli co chce, ale ja wolę mieć wybór i wybrać taki sposób prowadzenia ciąży który dawałby mi pełen komfort psychiczny , a taki daje mi tylko monitorowanie tego co się dzieje z dzieckiem i świadomośc że ktoś (lekarz!!)nad tym czuwa a nie tylko odbębnia swoje. Czasem jak coś się zaczyna dziać to o życiu płodu decydują dni- godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tez w Uk jestem i wlasnie dla wlasnego spokoju chodze sobie prywtanie dodatkowo na badania. A z tym badaniem krwi i moczu to prawda, tez uwazam, ze to zakrawa na ignorancje, wiec dokladniejsze badania robie albo w prywatnym laboratorium albo zrobie sobie w Polsce na swieta. Jesli chodzi o ilosc usg to jesli nie ma zadnych wskazan, to nie trzeba latac co miesiac, ale krew i mocz i szyjke nalezy kontrolowac moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tak szybko się melduje, jutro postaram się nadrobić :) Zuzia ja też ostatnio wyhaczyłam spodnie H&M Mama proste rozmiar 36 - dziś je miałam na sobie w kinie i jestem zachwycona, to nieprawda że na allegro nie ma nic.... Ja już zakupiłam: jeansy H&M Mama - allegro 45 zł z przesyłką - w sklepie 179zł dresy H&M Mama - allegro 26 zł z przesyłką - w sklepie 79zł 5 tunik ciążowych - allegro 35zł z przesyłką - w sklepie ??? radocha z upolowania ciuszków - BEZCENNA!!! :D Wszystkie te ciuchy są w idealnym stanie i doskonale pasują na mnie :) Moja ostatnia wizyta w 3 sklepach ciążowych i obejrzenie metek z cenami wywołały u mnie większe mdłości niż ogórkowa miesiąc temu :P Teraz poluję na łóżeczko GLUCK które w sklepie kosztuje 989zł.... nie komentuje tej ceny................. ale łózio mi się podoba i pasuje do naszej sypialni więc mogę za nie dać max 350zł.... poluję poluję :) Ja cierpię ostatnio na brak czasu, przez 4 dni mieliśmy moich rodziców i brata w gościach - było superowo! Po drodze zmiana mebli w salonie i sprzątania na moc...... :):):):) buziaki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z 1 dzieckiem chodziłam az do 3 lekarzy. Najpierw państwowo, ale po znajomości za każdym niemal razem miałam robione w jego prywatnym gabinecie usg;), za darmo, było więcok do czasu. Ginekolog zmarł. Potem chodziłam(2trymestr)do najbliższego, całkiem państwowo. Nie miał usg, był staruszkiem,wogóle przeciwnikiem jeszcze częstych badań i może dobrze że w 3 trymestrze zmienił miejsce pracy bo wylądowałam wtedy u mojegoobecnego lekarza, chodziłam wtedy do niego prywatnie a po skierowaniado przychodni. Teraz też tak jest. Wolęchodzić prywatnie i płacić, przynajmniej wiem za co niż potem np. dawać jakieśprezenciki czy coś, to jest jawne i ok:P Awogóle podejście lekarzy orywatnych jest inne, nagle mają więcej czasu, na wizytę mogę się umówić po pracy, nawet o 20, wcześniej na pewno nie miałabym czasu zdążyć byćz mężem;)Co do UK to słyszałam za to ze przynajmniej w kwestii znieczuleń nie ma problemu. u nas nie wszedzie przy naturalnym porodzie dadza znieczulenie wewnatrzoponowe na zyczenie, zrobia cesarke, a u Was...to na pocieszenie mialo byc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja musze spodnie upolowac, bo ostatnio poplamilam oliwka moje stare po 1 ciazy.zostala mi jeszcze sukienka ale spodnie i tak potrzebuje no i jakiis dreski po domciu tez:)Nie mam pieniazkow i sily zeby sobie kupic nowe a i i widze potrzeby;)ale sie rozpisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeeeesc dziewczynki:)) witam nowe przyszłę mamusie:):):) jak już się rozpisałyście o służbie zdrowia, to ja napiszę że mieszkam w de i tu, mam za każdym razem mierzone ciśnienie, ważenie, krew na żelazo bo ja statystyczny anemik jestem , z synem też miałam słąbą morfologie:D:D:D, mój pan dr jest bardzo przezorny , na kasę chorych miałąm przepływy robione, w spzitalu na skierowanie gdy podczas pierwszego ktg spadło synkowi tętno, wolał zaraz sprawdzic, okazało się że bąbel bawił się pępowiną i sobie ja zacisną:D:D:D, też jest usg na kasę chorych tylko 3 razy na całą ciązę a za dodatkową opłatą za każdą wizytą:):), my wybralismy tę drugą opcje:):):), dla nas samych, ale wrazie W'' to i tak robi je za każdym razem też na kasę chorych, wiec mogłabym powiedziec że mam troskliwego lekarza, i na opiekę medyczną też nie mogę narzekac, gdy podejrzewał cholestelazę to zaraz pobrał krew i wysłał do laboratorium na specjalistyczne badania, jak czytam gdy piszecia jak jest w innych tych :P wysoce rozwiniętych krajach europy czyt Anglia:P to drżę bo z włąsnego szerokiego doświadczenia wiem że tam pewnie dalej byłabym bezdzietnia, bo tyle co w poprzedniej ciąży zjadłam tabletek na podtrzymanie, trochę trzebabyło plackowac i potem uważac,, od 17tc skracałą mi sie szyjka:O, pewnie nie byłąbym szcześliwą mamusia mojego urwisa, ach tyle z zanudzania:D:D:D:D:D:D ja mam wizytke za tydzień wg ostatniego usg powinien byc to 17tc gdy termin na 2.06 to możę już coś zobaczę hahaha!!!! coś to na pewno::D:D:D:D:D:D ale kto to:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, też kiedyś myślałam,że przez NFZ tylko same podstawowe badania robią i olewają pacjentów, traktuja taśmowo, zawsze chodziłam do gin prywatnie, a teraz zmieniłam zdanie i uważam, że można trafić na lekarza z prawdziwego zdarzenia i korzystać z jego usług państwowo. Jestem w programie dla kobiet ciężarnych "Mama, zdrowie i Ja", na wizyty jestem umawiana regularnie,co 4 tygodnie, mam wspaniałego lekarza prowadzącego, który ma czas i serce dla pacjentki i jej maleństwa w brzuszku,co wizyta mam ważenie, mierzenie ciśnienia, badanie moczu,krwi,glukozy,badanie ginekologiczne i inne badania wskazane w ciąży, a lekarz to prawdziwy anioł, który zawsze odpisuje na smsy i odbiera telefony, też wam życzę takich ginekologów :) Acha na usg też z chęcią kieruje :) Sprawdzcie, czy w swoich miastach też macie taki program, bo to jest naprawde super sprawa dla przyszłych mam i ich dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×