Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość seasida

do karmiących piersią - pomocy...

Polecane posty

Gość seasida

dziewczyny, mam prawie trzymiesięczną córkę, którą karmię piersią. Nie wiem jednak, czy się najada, bo strasznie ssie piąstki, a moje piersi są całkowicie miękkie :( nie płacze jednak, bawi się ładnie i śmieje. nie wiem, co o tym myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli nie płacze to sie najada. Piersi miekkie, bo laktacja unormowana, ssie piastki, bo je odkryła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli maluch nie placze to znaczy ze nie jest glodny, moze po prostu ma taka duza potrzebe ssania. A czy slyszysz ze mala polyka jak pije ? Maluchy maja duza sile ssania :) Ja troche tez odciagalam mleka i nieraz juz odciagnac nie moglam, wydawalo mi sie ze nic juz nie ma a maly zarlok jeszcze sie dossal mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się,że głodna nie jest skoro jest pogodna, może mieć silną potrzebę ssania, stąd ssie piąstki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie płacze, ładnie przybiera na wadze to jest ok. piąstki ssie bo 1.poznaje świat i siebie a zaczyna od piąstek bo to najlatwiejsze, 2. może ząbki zaczynają iść. ja tez piersi mam zupełnie miękkie, mleka nie ściągnę nic, max 15 ml a młody jak je to aż mu mleko po brodzie leci :P więc mleka jest i to dużo!!! jak dziecko je to ono się wtedy produkuje. to sie nazywa ustabilizowana laktacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badz dobrej mysli
Jesli mala ma 3 miesiace to nic dziwnego ze ssie piastki - to taki okres u dziecka. Piersi nie musza byc twarde. Jesli chcesz pobudzic produkcje mleka pij bawarki ( herbata z mlekiem ) lub ziolowe herbatki dla karmiacych ( najlepsze sa z koprem wloskim - do kupienia w sklepach zielarskich ). I jeszcze pytanie - karmisz na rzadanie dziecka czy trzymasz sie zegarka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jak napisała paula. Dodam, że karmię córkę już rok i prawie 4 miesiące i piersi mam miękkie prawie od samego początku, tylko przez pierwsze jakieś 3-4 tygodnie miałam piersi powiększone i twardniały od większej ilości pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seasida
dzięki dziewczyny. ale i tak mam wątpliwości, bo ona je w ten sposób: ssie "słyszalnie" przez dwie, trzy minuty, a potem to tak sobie ciamka przez 10-15 minut. Może tak być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bawi się
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek nigdy nie jadl dłużej niż 5 minut!!! zawsze było to ekspresowe jedzenie! zwykle wystarczają mu 2-3 minuty i jest najedzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psik psik
tak jak juz wcześniej napisały dziewczyny ajak nie płacze to znaczy ze jste najedzona , a piąstki moze sobie ssac , bo faktycznie ząbkowanie sie juz mogło rozpoczac :) mojej kol córeczce ząbek wyszedł jak miała miesiąc , drugiej jak skonczyła 3 miesiące miała 3 zabki u nas wyszły w 5 miesiącu , ale jednak zanim sie przebija dziąsełka swędza , masuj jej dziąselka zinnym palce, zobaczysz czy po takim zabiegu dalej nerwowo pcha :łapki : do buzi - jak nie to znaczy ze ząbki sie zblizają a to przyniosło jej ulge a zeby sprawdzic wartosc mleka odciągnij sobie rtoszke i odstaw , na górze powinno sie zrobic cos takiego jak śmietana , potem mleko , a na spodzie szara woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badz dobrej mysli
Tak, moze tak byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seasida
no to cóż, pozostaje mi tylko ją zważyć, prawda? jutro idę do przychodni i się okaże. Dzięki za odzew dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psik psik
no pewnie jak ssie na poczatku szybko , mleko szybko napływa , potem po co ma sie męczyc :D wystarczy delikatnie pociągnac i mleczko leci - ale Ty juz tego nie czujesz :D taki sobie sposób znalazła na jedzenie bez męczenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może tak być :) Nie masz się co martwić. A najważniejsza jest Twoja obserwacja - piszesz że mała jest spokojna i radosna - dziecko głodne zachowuje się zdecydowanie inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała agatka, te nasze Franki strasznie podobne, szybko jedzą, maja refluks i "charakterek" , śpi Ci w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek ma 2,5 miesiąca i też ssie piąstki już od jakiegoś czasu i zauważyłam że czasem robi to dla zabawy a czasem ssie bardzo mocno że aż mlaska i zwykle potem robi kupke albo puszcza bąki i potem przestaje ssać, tak jakby miało mu to pomóc się skupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula nie śpi :( dziś zrobił sobie od 1 zabawe i do 4 .łaził po łóżku, bawił się i spać nie mógł. zwykle mamy od 2 do 4 pobudek. rekord to 17 wstań przez 7 godzin snu! ale już nie ulewa i to nas cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seasida
moja mała też niezła jest pod tym względem- wypracowała sobie pobudkę o 5 rano. Buszuje, śmieje się, rozrabia... a kiedy zrezygnowana biorę ją do łóżka i wstaję zjeść baardzo wczesne śniadanie, ona zasypia w najlepsze. Ale tylko wtedy, gdy mnie przy niej nie ma ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no czyli Franki tak mają:) mój ma prawie rok i się wybudza.... chyba przez refluks - bierze gasprid i gasec, jest lepiej na usg, tez nie ulewa, ale jak sie budził tak budzi. Od 3 miesiecy biore go do łózka bo nie mam siły wstawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie daję nic. z miesiąca na miesiac coraz lepiej jest. teraz już uleje tylko jak sie opije, albo zje za dużo :) a Franki to prawdziwe rozrabiaki są :D mój teraz nocnik obrabia :) bo siku robił i teraz podziwia swoje dzieło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w nocy też już czasem śpi ze mną, bo sił brak, ale staram się odkladać. a wstajemy codziennie o 6 jak w zegarku!!! czasem w niedzielę śpi do 7, nie wiem skąd wie że niedziela, ale w żaden inny dzień nie śpi do 7 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×