Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gryzzelda

perełki językowe

Polecane posty

wątek założony wyłącznie w celach rozrywkowych ;) mi się najbardziej podobają: 1. kiedy dowiedzialyscie sie o pluci (najlepiej właśnie bez polskich znaków) 2. mniesiąc, mniesiączka itd. 3. częsie 4. uspać 5. chrosty (podpowiedziała koleżanka z innego topiku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregwerg
6. "kują mnie piersi", zresztą słowo "kuć" powtarzane z upodobaniem, we wszelkich odmianach, w miejscu słowa "kłuć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dodam jeszcze 7. kupywać tak, kucie jest świetne. Zwłaszcza przekuwanie uszu :) tylko w je przekuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mi tam 27
piniądze, rotowirusy, szczypionki i jak sobie jeszcze przypomnę na pewno napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jak dla mnie to o pluci
wymiata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem jak ktos
Gryzzelda ;) a to z przed chwili wycięte z innego topiku: ja bardzo sie ciesze ze ze swoim pracodawcom :D:D:D jak można tak napisać :D to tak jak moja koleżanka z Gorzowa Wlkp zawsze mówiła chcem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem jak ktos
tu jest cały kontekst tego zdania ja bardzo sie ciesze ze ze swoim pracodawcom nie mialam problemow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notoryczne mylenie
słowa "bynajmniej" z "przynajmniej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mamy "ja bardzo sie ciesze ze ze swoim pracodawcom nie mialam problemow" kontra np. "słonią" zamiast "słoniom"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak powinno byckupilam perf
perfum?to dopiero dziwadlo jezykowe...ale i mnie drazni jak ktos om zamienia na ą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyrtuś (o męskim narządzie rozrodczym u małego chłopca) w tym już tutaj wspominane chrostki na pyrtusiu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale poligloci fiu fiu fiu a nie pomysleliscie ze nie kazdy tak przywiazuje uwage do ortografi i poprawnej polszczyznie na forum,ja tam pisze aby kazdy wiedzial o co chodzi i nie siedze ze slownikiem w reku, a pracodawcom- to jak poprawnie powinno byc prosze GRYZDELLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypomniało mi się "dyslekcja" są perfumy, a nie perfum. Perfum to jest dopełniacz liczby mnogiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem jak ktos
kasia to ja znalazłam tą twoją wypowiedź powinno być pracodawcą, już się nie ośmieszaj że nie wiesz....;) poza tym co to za różnica czy piszesz na forum czy gdzie indziej, nie trzeba siedzieć ze słownikiem w ręku bo takie rzeczy się wie z podstawówki i do tej pory ma się je we krwi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasola z bretani
chcesz szybko zarobić? wystarczy zalogować się na tej stronie www.polski-bux.pl/?r=nowamary i codziennie klikać w 25 reklam . zarobek gwarantowany, a na start dostajesz 6zl. warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narzYczony
"a nie pomysleliscie ze nie kazdy tak przywiazuje uwage do ortografi i poprawnej polszczyznie na forum," - o tym naprawdę nie trzeba myśleć - poprawne pisanie powinno być nawykiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze to i forum jest
i nie chce sie zaglądac do slownika... ale naprawde mozna sie poczuc jak wsrod poltępych nie znajacych wlasnego ojczystego jezyka kwok. wiec tlumaczenie, ze ''sie nie chce'' to żadne tlumaczenie. lepiej niech niektore do szkol wrocą zamiast dzieci rodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie denerwuje "koment", a już perełką wczorajszą było zdanie : "Jaka wy kare wymierzyliscie by ?" Wymiękłam w tym momencie :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie wiem, ale jak czasami się spieszę i walnę byka, to jest mi autentycznie wstyd. Kasiu, a poligloci to ci, co władają biegle kilkoma językami. My tu na razie skupiamy się na polskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwie rzeczy od których mnie szlag jasny trafia: "wziąść" zamiast "wziąć" i "narzyczony"!! "a nie pomysleliscie ze nie kazdy tak przywiazuje uwage do ortografi i poprawnej polszczyznie na forum,ja tam pisze aby kazdy wiedzial o co chodzi i nie siedze ze slownikiem w reku" widać że nie przywiązujesz uwagi do ortografii i poprawnej polszczyzny... czyli na własne życzenie narażasz sie na obśmianie. nie umieć się z zakresie podstawowym posługiwac ojczystym językiem to obciach na maksa. nikt Ci nie każe pisać wierszy heksametrem, ale poprawna konstrukcja zdania to doprawdy podstawa... czego nauczysz swoje dziecko? niechlujstwa językowego? polskiej wersji "Kali umieć, Kali zrobic?"... "a pracodawcom- to jak poprawnie powinno byc prosze" w kontekście tego zdania - "z pracodawcĄ"!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"spaźniać" jest dobre :D mnie bardzo drażni, jak ktoś nie zmiękcza "ki", np. cyrkel, kedy a znowu mój pan od matematyki mówił "chciałbym zasugierować" przeginka w drugą stronę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiecie na
"dostałam okresu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie wkurza jak ktoś
mówi ''rozumie'' zamiast ''rozumiem'' i ''umie'' zamiast ''umiem''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja trafiałam na
panią DOKTÓR oraz np "dziekuje wszystkim mamusią zamiast mamusiom"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×