Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

Najlepszego dla Filipka :) Mamuśki jak wygląda menu waszych maluchów? moja mała rano je mleko, na drugie sniadanko kaszke, pozniej obiadek (domowy lub słoiczek) później znów kaszkę i danonka, i na dobranoc mleko. W między czasie jakieś ciasteczka, chlebek, owocki itd :) czasami nie chce jesc popoludniowej kaszki, zalezy jak apetyt ma. U nas pomalutku do przodu, Laura co raz więcej chodzi, co raz więcej tam po swojemu sobie mówi. Rozrabiara malutka. No u nas roczek już za 10dni :) Co do ząbków to na razie ma trzy na dole i dwa na górze, już jej zaczęły wyłazić kolejne, jeden na górze i jeden na dole ale pomęczyła się pare dni i wszystko ucichło. Nawet nie mam jak jej porządnie zajrzeć w gębke bo taka Pani nietykalska się zrobiła... :) Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Hej Dziewczyny Najlepsze zyczonka dla Waszych roczniaków!! Marysia skonczyła roczek 9.02 :) U nas dieta wyglada nastepujaco: rano ok.7-8.00-1 lub 2kanapki z szynką/zoltym serem/jajecznica/serek bialy (do wyboru) 11.00- II sniadanie: kasza na mleku - ok.200 14.00-obiadek (juz zrezygnowalam ze sloiczków), wiec gotuje sama: jej ulubione danie to kasza jaglana ze szpinakiem, mielonymi z cieleciny lub z marchewką/ czasami jeszcze zjada przed daniem glownym zupke ok 150 ml Dania zaczelam doprawiac czosnkiem i ziolami i nic maluchowi nie jest 16.30 - podwieczorek: starte jabłuszko/budyn/biszkopty z owocami 18.30 - kolacja - kasza na mleku ok.240 ml I niestety w nocy pije mleko jeszcze 2 razy - ok.24.00 i 5.00 rano. Musze nad tym popracowac zeby przesypiala cale noce bez jedzenia. Wazy powyzej 11 kg wiec chyba jest OK. Mania nie chce jesc ryb i nie wiem czy uzupełniaja jej sie z mleka kwasy Omega 3,ale postanowilismy ze nie bedziemy jej zmuszac. Pozdrowionka Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Najlepsze życzonka dla roczniaków. Dziewczyny, nie wiem, czy już wcześniej pytałam, ale czy podajecie dzieciaczkom już mleko od krowy. To znaczy, czy gotujecie może np. budyń na zwykłym mleku. Nasz pediatra powiedział, że można już powolutku wprowadzać. Zalecił jednak obserwowanie, czy nic się z dzieciaczkiem nie dzieje. Pozdrowienia dla Was i Waszych maluszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazwyczaj jem na śniadanie płatki i bardzo często jest tak, że mała się do mnie przyłączy i coś tam zawsze zje. Wiadomo nie zje całej miseczki, ale z 4-5 łyżek stołowych podje. Raz już też podjadała zwykły budyń i nie widziałam po niej aby coś jej dolegało... Moja pediatra mówiła, że można już małej dawać wszystko do jedzenia byle by nie ostre i ciężko strawne, no i z umiarem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam laseczki ;) Julka jeszcze nie chodzi , ale ma jeszcze na to czas. Na chwilę obecną ma 5 zębów i idą następne :) Poradzicie mi jakąś dobrą firmę z obuwiem dla małej , ale też taką żebym za buciki nie zapłaciła tyle co za zboże :) U Julki jadłospis wygląda podobnie jak u Baśki ;) tyle ,że Julka nie może jeszcze krowiego , bo ma skazę białkową . a no i mała nie jada mi w nocy :) Ostatnio mam kłopoty z Pampersami ,używam oryginalnych z serii premium care i niestety przeciekają :(:( też tak macie , nie chodzi mi o siku tylko o rzadką kupkę :( Też macie ten problem ?? Myślę nad zmianą pieluszek jakich wy używacie ?? Pozdrawiam i Wszystkiego naj naj naj dla Jubilatów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Blask,Maliszna - ja robie budyn na mleku modyfikowanym Candia (1-3 lata), od 9 miesiąca nie karmie wiec przestawiłam małą na Candię.C. jest mlekiem płynnym a nie w proszku i jest bardzo wygodne.Marysia ma tylko 2 zabki,ale radzi sobie dzilenie z potrawami.Generalnie juz staramy sie ja przyzwyczajac do wszystkich potraw(oczywiscie z umiarem). Dziewczyny robiłyscie juz szczepionke MMR? Jak Wasze maluchy ja zniosły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
hej wszystkiego najlepszego dla Filipka, ja próbowałam dać łyżeczką krowie mleko ale mała nie chciała wiec dałam spokój,w ogóle stwierdziłam że nie bede jej zmuszać jeśli czegoś nie chce albo nie lubi to nic na siłę, już przebiły sie dwie dolne dwójki i kurcze chyba od tego mała ma katar,i lekką temp 37.1 wieczorem, nie chce jeść (już ładnie zjadała wszystko) oraz śluz w kale trochę sie tym martwie bo wcześniej przy ząbkowaniu nie było takich problemów. Co do pampers premium care to miałam ale u mnie niebyło takich problamów bo mała robi dość zwarte kupki my używamy pamper activbaby, szczepionka mmr to ta po pierwszym roku życia tak? to u nas nie było żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam zadne pieluszki nie przeciekały jeszcze,nawet przy rzadkiej kupce. A MMR bede odciagała ile moge bo to zła szczepionka i boje sie skutkow ubocznych.Poczekam mysle tak do lata. U nas w domu zamieszanie bo kupujemy domek i mamy troszke z tym kłopotów. Buziaki dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Łapa -tez sie boimy tej szczepionki,szczegolnie ze Mania po pneumokokach miesiac przechorowala. drugiej i trzeciej dawki na pneumokoki nie podalismy.Moze zrobimy po drugim roku zycia albo wcale.Jesli chodzi o MMR nie rozumiem dlaczego jest ona potrojna.Zrobilam wywiad po aptekach bo chcemy zaszczepic jedynie na odre,swinke i rozyczke dziecko moze przechorowac (nie wiaza sie z tym ciezkie powiklania).Niestety nasze panstwo niepozostawia nam wyboru, mimo tego ze pojedyncze szczepionki sa zarejestrowane to nie ma ich w hurtowaniach ani w aptekach.Postanowilismy rowniez przeniesc szczepionke na czerwiec. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie a my znów po lekkiej chorobie ale na szczęście Adaś już zdrowy własnie wróciliśmy z kontroli, szczepić będziemy dopiero za tydzień przez tą chorobę.... a dziewczyny a będziecie szczepić dziecko przeciwko ospie?? adaś tez ostatnio gorzej sypia budzi sie o 3.30 i potem spi z nami do 6 nei daje rady wstawac tak wczesnie niech te zeby w koncu wyjda jesli chodzi o pieluchy to juz ktorys miesiac uzywamy huggies premium i nie narzekam, wczesniej pampersy tez przeciekaly i musialam w nocy przewijac i przebierac malego a teraz odpukac jest spokoj. a jadlospis jest taki: 6-7 mleko 220 10.30 kaszka/ chlebek / platki owsiane z owocami 14-15 obiad przewaznie 1danie czasem zje 2 17 jakis deserek/ jabłko / platki / kanapka/ kisiel/ jogirt naturalny 19 mleko z kleikiem 240 w ciagu dnia kilka biszkoptow soczek woda herbatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Moja Natalka kończy jutro roczek. Jej, ten rok tak szybko zleciał. Miałam ten sam problem z pampersami- przeciekały. Mała miła całe plecki kupą wysmarowane. Później przerzuciłam się na Huggisy. Jestem z nich strasznie zadowolona. Nie przemakają i nie powodują odparzeń, które moja niunia miała po pomarańczowych Pampersach (chyba Premium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
pomarańczowe to sllep&play miałam są do niczego próbowałam już chyba wszystkich:pampersy activbaby, sllep&play,premim care, huggisy, dada z biedronki, tujurs z lidla,gaga z tesco,bella happy,babysmile z schlecera, a zapomniałam spróbować jeszcze tych babydrim z rosmanna. Powiem wam ze pampersy te activ,huggisy są super niewiele im ustępują równiez dada z biedronki reszta nie bardzo.Mała cały czas spi niespokojnie jeszcze od urodzenia nie przespała ani jednej nocy całej chyba taki jej urok, pije herbatke i kaszke przez sen, tak sie nauczyła a jak jej nie dam to dotąd sie wierci aż sie obudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Dziewczyny, nam najbardziej sie sprawdziły babydream z Rossmana, aktualnie uzywamy 4+ i jest ok pomimo obfityh kupek naszej małej.Dodatkowo nie odparzaja pupy (smarujemy o drugie zmienianie pieluhy sudoremem) nawet podzas biegunki, dlatego polecam.Cena to 39,90 za 74 lub 80 pieluch. Moja mała tez sie budzi,minal rok a ja nie przespałam ani jednej nocy bez przerw.Macie moze jakies sposoby zeby maluch lepiej przesypiał noce?? Buzaiki! Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dawno się nie udzielałam bo tak jaos wyszło..roczek juz za nami mały rośnie w oczach a najlepiej widac po ubrankach co chwile odkładamy cos na bok bo juz za małe. Martwię sie troszkę bo u nas tylko 2 ząbki dolne jedynki ;-) i narazie cisza... ze spaniem bez zmian Iwo zasypia w łózeczku a po 2-3 godzinach juz jest u nas w łózku i tam smacznie śpi....czasem zdarza sie ze budzi sie w nocy i marudzi,no i te wczesne pobudki 6 rano juz jestesmy na nogach ;-) co do chodzenia to narazie z jeżdzikiem i po ścianach ....ładnie tez idzie jak trzyma sie go z rączkę ... Pampersy nie polecam sleep&play są do niczego co chwila trzeba je zmieniac bo przeciekają .Ja używam Pampers tych zielonych 4+ i jestem zadowolona. Buciki i kapcie kupujemy z firmy Befado bardzo sobie chwalimy. Jeszcze zapytam jak tam wasze pociechy z mówieniem bo mój mały tylko cały czas ...ta ta ta ta ...a mama nie chce :-( no i nauczył sie krzyczec krzyczy i sie cieszy z tego ..hehehhe Pozdrawiam i ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
buciki po domu z firmy zetpol, moja tez krzyczy mówi ta ta ta, ma ma ma,ba ba,da da, yyy ,uuu. Kupiłam te pieluch z rosmanna dziś wypróbujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mój szkrab ma już 6 zębów i też daję mu prawie wszystko do jedzenia przed chwilą wsunął pół naleśnika z dżemem i teraz rozrabia wyrzuca wszystkie zabawki z łóżeczka i zagląda na mnie czy go obserwuję :) co do mówienia to ma ma ba ba no i nagminnie używane nie nie nawet dzisiaj przez sen gadał nie nie to dlatego że jak chodzi po mieszkaniu to wszystko go interesuje a cały czas słyszy nie wolno to się skubaniec nauczył . Ja zaczęłam podawać powoli krowie mleko bo mały nie chce żadnego w proszku pytałam pediatry powiedziała że nie ma przeciwskazań uff idę dzisiaj w odwiedziny do koleżanki któr miesiąc temu urodziła nie mogę się doczekać żeby zobaczyć maleństwo może się zapatrzę hi hi żaruję nie w g pozdrowionka pa pałowie mi to teraz a wy kiedy planujecie rodzeństwo dla waszych pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi tam poprzeskakiwało w kompie miało być nie w głowie mi teraz ciąza pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze o rade w sprawie barierek ochronnych na schody? ma ktoras z was? lepiej kupic przykrecane drewniane czy plastykowe rozporowe? musze kupic bo mam dosc strome schody w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
hej niestety nic nie doradze bo nie mam schodów i sie nie znam, mała właśnie śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny U nas również już po pierwszych urodzinkach. Mąż był dziś z Natalką na szczepieniu. Podobno zniosła je dzielnie. łapa, ja również nie doradzę odnośnie barierek zabezpieczających. Mieszkamy w bloku. Moja mała z kolei częściej mówi mama. "Tata", czasem zdarzy się jej wypowiedzieć. Nauczyła się mówić "be" i kiwa głową mówiąc "tak". Gdy zapytam ją, jak robi piesek? Odpowiada: "wrrrr"- mamy psa, który częściej warczy niż szczeka. Na kotka mówi "mamamama" zamiast "miał". Poza tym nic więcej nie wypowiada. Chrupka30- jeśli chodzi o rodzeństwo, to owszem planujemy, ale dopiero za 2 lata. Chciałabym się wyspać, bo tak jak Wasze dzieciaczki, tak i moja niunia w nocy wierci się i marudzi ;) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łapa ja też mam zamiar kupić barierki ochronne, bo też mamy schody w domu ale własnie nie mam pojęcia jakie... Jak się już zorientujesz to daj jakieś info :) Ja z jednej strony chciałabym już rodzeństwo dla mojej Laury, ale jeszcze nie czas na to. Jeszcze z jednym dzieckiem przy studiach jakoś daje rade, ale z dwójką już bym chyba miała problem... :) ale bardziej chodzi o pracę. Po macierzyńskim nie przedłużyli mi umowy i na razie siedzę w domku. A wszędzie gdzie jakieś oferty są to w takich godzinach, że masakra (wcześniej pracowałam w szkole i godziny były super, tym bardziej, że robiłam z teściówką na przemian i nie miałabym problemu z kim małą zostawić). Tam miałam wszystkie weekendy wolne i mogłam spokojnie studiować zaocznie, a teraz to ciężko coś znaleźć z wolnymi weekendami. Ale nic na siłę, w lipcu już się bronię, a z magisterką poczekam aż się jakaś praca znajdzie :) I to mnie przeraża, bo nawet jak od września pójdę do pracy to chciałabym w końcu popracować porządnie... to już nie wiem kiedy zrobimy dla Laurki braciszka lub siostrzyczkę a nie chciałabym dużej różnicy wieku... i tak... albo praca albo dziecko - a lata lecą... Co ma być to będzie :) Nasza mała zazwyczaj spokojnie noce przesypia, chociaż czasem przy ząbkowaniu się nam przebudza w nocy, to wtedy albo ją bierzemy do siebie, albo sama po chwili zasypia. Różnie to bywa. Ogólnie Laura jest spokojnym dzieckiem, chociaż ma swój charakterek :) No my urodzinki mamy w piątek, ale imprezkę przełożyliśmy na sobotę :) Pozdrówka mamusie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam babki Julka roczek ma rołożony na 2 imprezy , jedną w sobotę , drugą w niedzielę , podpowiedzcie mi w sprawie menu , co było u was na stołach oczywiście oprócz tortu :)??? pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
planuję jaką sałatkę , wiadomo jakieś pieczywo coś do pieczywa serek , pomidorek , wędlina , ogóreczek ..... zastanawiam się nad ciepła kolacją i co podać co u was było na stołach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
mała ostatnio nauczyła sie nie nie i pokazuje głową co do rodzeństwa to mam mieszane uczucia, mieszkam w bloku bez windy i trochę ciążko by było oraz chce sie wyspać mała cały czas w nocy sie wierci , a czasem myśle żeby już mieć drugie i mieć już z głowy (planuje dwoje) bo jak sie wyjdzie z pieluch to pózniej ciężko sie zdecydować tak koleżanki mi mówią.Zaczynamy na wiosne budowe domu więc mi nie na ręke ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
a co menu urodzinowego to u mnie były dwie sałatki,chleb, wędliny, udka pieczone,ciasto i tort oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie U mnie też były sałatki, udka, koreczki, wędlinka i owoce. Upiekłam jogurtowe babeczki z Delecty http://www.delecta.pl/produkty/Babeczki-jogurtowe-Barbie.php Poza tym, powiem szczerze, nie lubię siedzenia na imprezach przy stole. U nas to tradycja, zastawić stół przy którym siedzi się i objada. Później z tego obżarstwa aż brzuchy bolą ;) Staram się powoli od tego odchodzić. Myślę, że dobrym pomysłem jest szwedzki stół. Życzę udanych urodzinek. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki ;) mam takie pytanie czy któraś z Was używa nawilżacz powietrza, my ostatnio mamy coraz gorszą wilgotność w domu i nawet lekarka mówiła że może by spróbować z nawilżaczem tym bardziej z Adasia kłopotami z nosem i co chwile gardłem macie doświadczenie możecie jakiś polecić ?? ciepłe pozdrowienia z te mroźne dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mari-posa ja mam nawilzacz.Jest super.Kupiłam na allegro marki Hundai taki za ok 100zł.Jestem zadowolona i roznice bylo czuc juz po kilku godzinach.Tylko załuje ze nie kupiłam jednak drozdzego a z wyswietlaczem ktory mierzy wilgotnosc powietrza.To sie przydaje bo jak juz osiagnie te 40% to mozna wyłaczyc nawilzacz.Minusy to czyszczenie codzienne i czesta zmiana wody i troche zle sie ją nalewa ale ogolnie za te cene jest ok My własnie juz prawie po chorobach.Jakies kaszle i katarki nam sie przyplatały.Cała zima zdrowiuska a teraz nas złapało.Na szczescie juz chyba koniec i oby nic nowego sie nie przyplatało. A od niedzieli ma juz byc ponoc wiosennie.Och.marze o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×