Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Julka_13

Imiona waszych dzieci

Polecane posty

Gość W Polsce w USC też możesz
nadać tyle ile chcesz. Możesz nawet 3 i 4. Nie ma problemu. Znam osoby z 3 imionami w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba mieszkam nie w tym regionie, bo u nas daja tylko 2 imiona. Wiem o tym, bo mam dziecko w odpowiednim wieku i wiem, jak znajome mlode matki daja na imie. Ucze tez w szkole, wiec naturalna koleja rzeczy widze, co dzieci maja wpisane do dziennika. Do tej pory mialam tylko jednego ucznia, ktory mial wiecej imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mara Jonas i Emelie
Przyjeżdżam, choć nie tak znowu często. Znajomi reagują normalnie, to w większości wykształceni i otwarci ludzie, obyci w świecie. Mówiąc szczerze, nikogo jakoś specjalnie nie zdziwiło to imię. Każdy się kiedyś tam w życiu z nim zetknął, bo to prawie jak Marysia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WAJLET
głupoty gadacie- żaden Kierownik w USC nie pozwoli na nadanie wiecej nie 2 imion- to reguluje ustawa. Niektórym się tylko wydaje że imię z bierzmowania to też oficjalne 3 imię- no cóż ciemnota............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No przestań
mój przyjaciel (dziś 26 letni chłopak) ma 3 imiona. I wszystkie legalnie nadane w USC, nie żadne bierzmowane ani chrzcielne, bo rodzina nie jest wierząca. Nie wiem czy teraz coś się zmieniało, ale jak widzisz w 1983 nie było problemu z nadawaniem wielu imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sialalaaj
Gbriel Józef Ksawery Wojciech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W USC ludzie sami stanowią
prawo według własnych widzi mi się, a nie według pisanych reguł - przykład: w jednym USC masz zakaz nadania imienia Brian albo Angelika, bo każą ci spolszczyć pisownię na Brajan i Andżelika, ale już w drugim USC wpiszą ci bez problemu wersje obcojęzyczne/oryginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WAJLET
Art. 50 pkt. 1 prawo o aktach stanu cywilnego- Kierownik Urzędu stanu Cywilnego odmawia przyjęcia oświadczenia o wyborze dla dziecka więcej niż dwóch imion, imienia ośmieszającego, nieprzyzwoitego w formie zdrobniałej oraz imienia nie pozwalającego odróżnić płci dziecka. Tyle przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wajlet może wprowadzono teraz
jakieś zmiany, ale jak mówię fakty są takie że kiedyś je nadawano i ci ludzie jak najbardziej żyją obok nas mając te swoje legalnie nadane 3 lub więcej imion. A i mało które USC kurczowo trzyma się reguł bo znam i Angelę przez "g", więc jak widzisz reguły regułami a ludzie robią jak im się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to tak
dawid sebastian karolina wiktoria natalia weronika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WAJLET
jeśli chodzi o imiona obcobrzmiące - wystarczy ze wykażesz iż przynajmniej jedno z rodziców przynależy siię do jakiejś mniejszości narodowej i w zasadzie każde imię jest dozwolone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wajlet jesteś w błędzie
Owszem takie są reguły, ale równie często nie są przestrzegane, bo rodzice Angeli przez "g" to zwykli Polacy, przeciętni, bez żadnych korzeni, a dziewczę jest już w gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewewe
Pedro Andrzej i Gwendoline Jolanta Blizniaki w drodze bede prawdopodobnie : Jesus Mieczyslaw i Nori Grazyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WAJLET
Zgadza się, cześto jest to sprawa uznaniowa. Kierownicy to też ludzie i są bardziej albo mniej liberalni. cóż niektórzy są bardziej papiescy niż sam papież. Jeśli chodzi o 3 imiona to już przynajmniej (może i wcześniej, ale musiałabym sprawdzić)od 1955 r. nie wolno nadawać więcej niż 2 imion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w USC to same tęgie głowy
siedzą:O jednej mojej znajomej wpisali w metrykę: ANDRZELINA:O tak! przez "RZ":O a wcześniej wydawało mi się, że DŻESIKA to szczyt:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wajlet ci ludzie naprawdę
istnieją i są jak najbardziej realni. :) Czemu z ciebie taki niedowiarek, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzelina
OH MY GAWD! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WAJLET
albo urodzili się nie w Polsce, albo poproś o udowodnienie Ci tego. Po prostu nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi3333
czy Helena to ładne imię dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wajlet oni urodzili się w PL
bo ich rodzice to bardzo przeciętni ludzie (szczególnie rodzice Angeli). Rodzice chłopaka z 3 imionami są po studiach. Rodzice Angeli po zawodówkach. Żadne z dzieci nie przyszło na świat zagranicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej__________
Znam 2 chłopaków z 3 imionami urodzonych po 1980 roku. Jeden ma Wiktor Jan Metody a drugi Oskar Mateusz Tomasz + znam gro Angelik z 'g', Sandr i Sar urodzonych też po 1980.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej__________
A i znam jeszcze Nastazję i Lilian (bez 'a' na końcu) urodzonych przed 1980.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajlsjfhs
Nie wiem skąd ktoś wytrzasnął ten dziwny przepis, że niby dziecku nie można nadać w USC dwóch imion. Może to jakiś "martwy" przepis? Ja mam w skróconym akcie urodzenia syna wyraźnie napisane: Mateusz Wojciech. Więc chyba nie ma problemu z nadaniem drugiego imienia. Podobnie mam w dowodzie podwójne imię. Chyba, że mowa jest o jakimś innym kraju a nie Polsce, a ja nie doczytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dzieciaczki maja po jednym imieniu: Dominik i Olga a czy imię z chrztu to nie jest to samo imię,które się rejestruje w USC????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×