Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gizula888

Wiem, że było, ale...URODZINOWE MENU

Polecane posty

Gość a moja mama nie piecze
i nigdy nie piekła ciast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie moje urodziny były ponad miesiac temu, a topic sie rozwija :)) Jak ktoś z Was ma przepis na sprawdzony piernik, który nie musi leżakować 4 tyg, i wyjdzie mi na 100% dziękuję:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie jeszcze pomyslalam ze ciekawa opcja na urodziny jest taka zawijanana szynka w srodku np z jajkiem albo pomidorem.. moja mama zawsze takie robila, stad ten pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tej zawijanej szynki, u mne robie się to tak: plastry szynki smaruje się chrzanem, zawija się w to jajko i wiąże szczypiorkiem:)) ale z takich dań ktre często powtarzają się u mnie na urodzinach to wymieniłabym sałatkę z tortellini - dużo jej wychodzi a jest pycha:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomocy, znów robie impreze, kończą mi się pomysły - nie moge juz robic ryby po grecku, szaszłyków, koreczków, zup i strogonowow - nie mam az tylu miseczek, schaby tez piekłam - choc chyba powtórze bo zszedł na pniu:), galaretek drobiowych, jajek faszerowanych szynką, łosoiem - może macie jakieś swoje dania które teraz na świeta u Was cieszyły się wzięciem?? U mnie śledzie ze śliwką kalif i czerwoną cebulą - bede wdzięczna za pomoc, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lazanię zrób albo pieczarki
faszerowane, albo kanapeczki z ciasta francuskiego z zapieczonymi pieczarkami z cebulą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lazanię zrób albo pieczarki
jajko gotowane, natka pietruszki, ogonki od pieczarek, ser żółty - wszystko drobniutko posiekać, wymieszać, doprawić solą i pieprzem, nadziać kapelusze, usmażyć na oleju na patelni do rozpuszczenia sera. W piecu też można, ale jak dobzrze kojarzę, to koleżanka nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lazanię zrób albo pieczarki
czyli ciasto francuskie i lazania to kiepskiu pomysł, przepraszam.... Moze jakiś makaron na gorąco - z sosem z krewetkami, tuńczykiem,r rybą, kurczakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lazanię zrób albo pieczarki
sorki, skojarzyło mi sie z przemiłą Emmi:-) - co do tego pieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może faktycznie zrobie te pieczarki, brzmią zachęcająco:)) A jakies inne pomyśły na mięsne przekąski:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
===krokiety z pieczarkami i zółtym serem: na 50dag pieczarek startych na tarce o dużych oczkach i podsmażonych na oleju dodaje sie 25-30 dag sera zółtego też startego na dużych oczkach tarki, +sól i pieprz, tym nadziać naleśiki, panierowac, smażyć. ===sałatka selerowa seler konserwowy 1 słoiczek - odsączyć puszka kukurydzy puszka ananasa - pokroić owoc w kostke 25-30dag szynki pokrojonej w kostke sól, pieprz, majonez ===ciastka francuskie ze szpinakiem i fetą op. ciasta francuskiego 25 dag paczka szpinaku mrożonego (45-50dag) 2-3 posiekane ząbki czosnku op. fety pieprz (nie dodajemy soli, bo feta jest słona) Czosnek zeszklić na łyżce oliwy, dodać szpinak, rozmrozić mieszajac z czosnkiem, żeby masa odparowała. Zdjąć z ognia. Wkruszyć fetę, doprawić pieprzem, nakładać nadzienie na kwadraty z ciasta francuskiego, zlepiać wtrójkąty, prostokąty - jak kto woli, piec ok. 15 minut w temp. 200-220st. Celsjusza - do zarumienienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny juz skoowałam przepisy na piecZarki i sałatke:) jak wam jeszcze coś wpadnie innego do głowy piszcie - ja na razie znalazłam przepis na krwawe śledziki a umnie rodzinka rybnolubna;), więc przepis mnie zainteresował: Składniki 4 podwójne śledzie marynowane (filet) 1 cebulka bardzo drobno pokrojona 1 papryka czerwona 1/2 papryczki chili 4 łyżki kwaśnej śmietany 4 łyżki majonezu 4 łyżeczki papryki słodkiej mielonej 1/2 łyżeczki ostrej mielonej papryki pieprz czerwony świeżo mielony cytrynka do ozdoby Etapy przygotowania Wymieszać ze sobą śmietanę, majonez, cebulkę, słodką i ostrą papryczkę. Każdy filet opłukać, osuszyć, podzielić wzdłuż na pół i pokroić na skos. Sos wylać na półmisek, rozprowadzić łyżką. Układać na sosie, pomiędzy dać kawałki czerwonej papryki. Posypać pieprzem i drobno posiekaną chili (z chili usunąć pestki). Udekorować cytryną. Podawać z dodatkiem białego pieczywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula, ja jadłam wczoraj na mieście taką zapiekankę z łososiem wędzonym... http://www.mniammniam.com/Zapiekanka_ziemniaczana_z_lososiem_z_mnostwem_koperku_i_odrobina_zielonego_pieprzu-1591p.html Pychotka, mam nadzieję, że ze znalezionego w necie przepisu taka też wychodzi. Ja ze swojej strony bym jeszcze na górę położyła serek żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do sledzi - w tym roku robiłam takie w sosie musztardowym.... na 4 płaty sledziowe - tj. 2 śledzie matjasy (robiłam z resztek) wymoczone, pokrojone na kawałki dodałam jedną małą (średnica 5cm) cebulę czerwoną posiekaną drobno, sos: 3 łyżki majonezu wymieszanego pół na pół z jogurtem naturalnym, 3 łyżki musztardy sarepskiej, kozackiej - jakiejś ostrej, pół łyżeczki zmielonej gorczycy (zmieliłam w młynku do pieprzu, a co tam:-) ), odrobina pieprzu. Sos wymieszać z cebulą, zalać śledzie, włożyć w słoik i do lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli tten przepis jet na 4 matijasy uprzednio wymoczone, brzmi interesujaco juz opiuję:)) dizęki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, 4 filety sledziowe. śledzie na słodko SAŁATKA ŚLEDZIOWA PO HAWAJSKU 2 puszki ananasa (odsączonego, pokrojonego w kosteczkę) 2 puszki kukurydzy (odsączonej) 10 dag rodzynek namoczonych w ciepłej wodzie, odsączonych 50 dag płatów śledziowych marynowanych pokrojonych w kosteczkę i majonez połączyć, schłodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdjjtu dikxd
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
===sałatka makaronowa z łososiem łosoś wędzony koperek, makaron.ogórek świeży, pieprz, majonez pół na pół z jogurtem ===sałatka ryżowa 2 woreczki ryżu puszka ananasa puszka kukurydzy 30 dag szynki pokrojonej w kostkę majonez, sól, pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta druga sałatka to prawie jak ta selerowa. jak ktoś chce, do tej drugiej można dodać nieco papryki swieżej pokrojonej w kostke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu na sylwka wypróbuję te śledzie, choć powiem szczerze ze zaintrygowałaś mnie tą sałatką z łososia bo u mnie wszyscy lubią bardzo:) a ile gramów łoosia wędzeonego na 1 dużego ogórka - ile tego makaronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annawioletta - czy zamiast śledzi solonych mogę dodać rolmopsy marynowane do śledzi w sosie musztardowym, tylko takie były w sklepie obok a z chęcią bym je zrobiła. Wczoraj przyszła mi na myśl taka sałatka; 4 jaja na twardo 1 por puszka groszku i kukurydzy 5 ogorkow kiszonych majonez sol pieprz:)) Pycha - polecam bo jest szybka w wykonaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula, sałatka to twór mający w sobie wszystko, co lubimy.... czyli dodawać można dowolne składniki. Do śledzi w sosie musztardowym dodawałam zwykłe solone matjasy, nie wiem, śledzie w occie z pewnością by zaostrzyły smak, ale rezultatu nie znam... Na sałatkę z łososiem daję opakowanie 200-250g plasterków łososia, pokrojonych na kawałeczki, ogórka węża i makaronu - no nie wiem, ja zawsze daję "na oko", tak jakoś na 3 osoby na danie obiadowe/kolacyjne.... Może 25 dag? Nie umiem powiedzieć. Koperku średni pęczek, ja nie żałuję, bo uwielbiam zieleninę. Zobaczysz, czy danie nabierze koloru - wtedy wszystkich dodatków będzie w sam raz. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to tylko jaaaaaaaaaaaaa222
sałatka gyros , warstwowa w szklanym naczyniu , u mnie to bł hit , kazdy sie zajada z pysznym sosem czosnkowym , poszukaj przepisu na necie , na forum u pewnego kolesia jest wszystko fajnie opisane z zdjeciamim, serio polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×