Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alilah

Ciasteczka na Święta.

Polecane posty

****Ciasteczka żurawinowe**** Kostka masła ¾ szkl. cukru Mały cukier waniliowy 2.5 szkl. mąki Łyżka śmietany 1.5 szkl. żurawiny suszonej Zagnieść kruche ciasto, dołożyć owoce żurawiny, wymieszać, ulepić wałek, schłodzić. Kroić w plasterki grubości ok. pół cm, piec w 200 st. Celsjusza ok. 10-15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***Ciasteczka a’la Rafaello*** (Bez pieczenia) 10 dag białej czekolady 1.5 szkl. wiórków kokosowych Szkl. zmielonych migdałów Aromat migdałowy – kilka kropel Czekoladę stopić na parze, dodać aromat, 1 szkl. wiórków i 1 szkl. migdałów, wymieszać, szybko uformować kuleczki, obtoczyć w pozostałych wiórkach, schłodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaa
uwielbiam rogaliki wanilowe I rogaliki francuskie nadziewane powidłami mmmmmm pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uwielbiam ciasteczka
z makiem. Jak ktoś ma łatwy przepis to poproszę:-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można ugnieść kruchego ciasta, podzielić na kawałki, a każdy z nich inaczej doprawić: makiem, cynamonem, orzechami, zurawiną, kakao, wiórkami kokosowymi itp. i udekorować lukrem, miodem, galaretką, czekoladą itd. Forma dowolna: gwiazdki, ślimaczki, kułeczka, ciasteczka z kilku warstw (skladane), kuleczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosianica ==> chyba trochę się zagalopowałam. Nigdy nie liczę ciastek, ale tak przemyślałam i sądzę, że ze 20 to raczej tak, ale trzydzieści to bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annawioletta domyslilam sie ze musialas cos zle policzyc po ilosci masy jaka zobaczylam ;) ale ogolnie bardzo dobre.wczoraj zrobilam i zaraz znikly.zdarzylam chyba 3 zjesc a reszty juz nie bylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIASTECZKA Z PLATKOW SNIADANIOWYCH A tu jeszcze jeden przepis na cos latwego, moje dzieciaszki to robia: platki sniadaniowe najzwyklejsze (ja uzywam kellogs to opakowanie z tym kogutem), duzo czekolady moze byc gorzka lub mleczna w zaleznosci co kto lubi. Rozpuscic czekolade w kapieli wodnej, do plynnej czekolady dodac platki sniadaniowe az zrobi sie dosc gesta papka i wymieszac, wylozyc lyzka na arkusz papieru do pieczenia i zostawic do stezenia. Sorki ze nie ma miar ale tego ucza sie dzieci z przedszkola a jak wiadomo u nich to tylko oko sprawnie pracuje, hihihi. Metoda prob i bledow dopracowalam ten przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Ciastka czekoladowo-orzechowe**** (ok. 15 szt.) Ciasto: 20 dag czekolady, 4 jajka, 2/3 szkl. cukru, ½ kostki masła, ¾ szkl. mąki, 15 dag orzechów włoskich zmielonych. Dekoracja: 2 łyżki kakao, 2 łyżki cukru, 2 łyżki mleka, 2 łyżki masła, połówki orzechów włoskich. Ciasto: czekoladę stopić w kąpieli wodnej, dodać masło, 2 łyżki wody, jajka utarte z cukrem, dokładnie wymieszać. Ostudzić, dodać mąkę i orzechy, wymieszać na gładką masę. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, rozprowadzić ciasto, piec ok. 15-20 minut w temp. 170-180 stopni Celsjusza. Zrobić polewę, podgrzewając mleko, kakao, cukier i masło. Ciepłą polewą udekorować ciasto, szybko pokroić w kwadraty (lub wyciąć inne ciastka), udekorować połówkami orzechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do tych choinek
cytrynowych - toż to zwykłe ciasto kruche ze skórką cytrynową!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za ciastka upiekłyście
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Odżwieżam temat. Może coś nowego uda się dodać? ;-) Ja będę eksperymentować, jakby coś wyszło, dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luizzzzzzaa
Ja w zeszłym roku robiłam pierniczki w czekoladzie z tego przepisu i bardzo go polecam http://www.gotujmy.pl/pierniczki-w-czekoladzie,przepisy,52172.html w tym roku tez planuje je zrobić tylko z podwójnej porcji bo szły jak woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasteczka orzechowe z pestkami słonecznika 50g masła, 100g cukru, 1 jajko, 50 g mąki, 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia, 140g pokruszonych płatków owsianych, 2/3 szkl. pestek słonecznika, 2/3 posiekanych orzechów włoskich, kilka kropelek aromatu śmietankowego Masło utrzeć z cukrem, dodac aromat i jajko, wymieszać. Połączyć z mąką, proszkiem do pieczenia, płatkami, pestkami i orzechami. dokładnie wymieszać - będzie gęste. Kłaść porcje ciasta na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia, robić spore odstępy pomiędzy ciatkami. Piec ok. 15 minut w tem. 180 st. C., ostudzić, by stwardniały. Wychodzi ok. 25 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z jakim wyprzedzeniem można
upiec pierniczki świąteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qert
czy znacie przepis na jakieś ciastka bez dodawania jaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upiekę pierniczki :)
Pysznie się zapowiadają te pierniczki świąteczne :) W weekend wypróbuję i mam nadzieję, że większość wytrzyma do świąt. Naszło mnie na takie wypieki bożonarodzeniowe po tym, jak przeczytałam o świętach na blogu wafli wyżowych ;D;D:D Skomplikowane trochę, wiem :) Codziennie klikam tam na kalendarz adwentowy (sami możecie kliknąć http://www.facebook.com/GoodFoodPL#!/GoodFoodPL?v=app_164781900226912) , dzięki któremu zbierają na prezenty dla domów dziecka a dziś przeczytałam o zapachu świątecznych wypieków:) Mniammm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość de la roche
Super akcja z tym kalendarzem!!!! Oby więcej firm organizowało coś takiego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 45235325
Mam pytanie co do ciastek: na ile je piec przedtem, tzn jak dlugo wytrzymaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megann84
Ja zrobię napewno makowiec na świeta, przy okazji Wielkanocy znalazłam rewelacyjna masę makową z bakaliami z Helio, oszczedza wiele pracy a samkuje super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×