Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pyyytam

Miesięczne koszty utrzymania rodziny - wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość jagodowajagodzianka
wszystko zależy od częstotliwiści smaku , apetytu , ochoty , ilości osób , kasy , wydajności i wartości (kJ) pożywienia ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studenteczka
Ja jestem studentką.Od rodziców dostaję 700 zł i zarabiam na stażu 600-800 zł (różnie bywa). akademik 290 zł jedzenie 200- 300zł bilet miesięczny 50 zł telefon 25 zł internet 50 zł raz na trzy miesiące ubrania W sumie razem:715 zł.Resztę oszczędzam.Za jakiś czas uzbieram choćby na kawalerkę w Łodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PatiKrajek
Hej dziewczyny! Mam pytanko... Z jakiego ubezpieczenia na mieszkanie i samochód korzystacie? Czy znacie serwis: http://ubea.pl/? Ostatnio ktoś mi polecił i chciałabym złapać jakieś opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeny gdzie wy wynajmujecie mieszkanie za 300-400 zl? Ja z chlopakiem placimy za sam wynajem 1200 za kawalerke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Niemczech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 osobowa rodzina dzieci; 5 , 3 , 1 rok. Zarabiamy razem; ok, 5 000 zł co miesiąc; na jedzenie; 1200 zł, (MINIMUM) kredyty; 1500 zł, woda; 100 zł, kablówka z netem ; 60 zł prąd ; 400 zł gaz 25 zł, chemia; 100 zł, kosmetyki 150 zł, Leki 100 zł pieluchy, 120 zł maluch, 200 zł, rozrywki( place, zabaw, wycieczki i jedzenie po za domem; 250 zł, prezenty dla innych; 100 zł zabawki dla dzieci od 100 zł ubrania; 100 zł, ogrzewanie 200 zł budowa i wykańczanie domu; pozostała suma. NIE MAMY OSZCZĘDNOŚCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my za granica we 2, bez dzieci mąż - minimalna 1200e ja dorabiam ok 200e oplaty: 500 - mieszkanie w tym media ok 20 telefony ok 300 jedzenie 200 kredyt 70 paliwo ubezpieczenie auta 600 rocznie to licze 50/mc co zostanie to a to cos do domu kupimy, do ubrania a to na lekarza trzeba czy auto szlag trafi i tak nic nie odkladamy, oszczednosci 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy 3 tys netto na 2 osoby. Woda, prąd, gaz, śmieci, rata-650 zł miesięcznie (w tym odkładamy po 250 zł na opał na zimę) Tv, internet, tel, polisy na życie -250 zł paliwo-600 zł mies leki-150 zł mies żywność /chemia 600-700. 1200 zł - raz na rok na przegląd i ubezpieczenie Wiadomo, że wypadnie też czasami a to dentysta, a to zakup ubrań, naprawa auta, wesele itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Razem około 4500 zł. 2 plus 2 nastolatki. 600 mieszkanie, 300 prąd, 250 telefony i net 54 śmieci 350 raty za sprzęt rtv 100 angielski 100 klub sportowy córki 150 studia moje aerobik 50 wydajemy wszystko co zarobimy.Dzieci to nietrafiona inwestycja a bardzo kosztowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Art Y sta
2 os dorosłe, 2 dziec*****es, własna działalność 1500 kredyt 1000 ZUS (minimalny a i tak mocno obciążający) 1500 dodatkowe koszty w firmie (leasing, raty na potrzebny w pracy sprzęt) - nie masz nie pracujesz więc konieczne 300 przedszkole 800 złobek 500 opłaty mieszkaniowe (czynsz, prąd, gaz) 100 telewizja i internet 200 telefony abonament 100 karma dla psa 1200 jedzenie RAZEM: 7200 do tego trzeba ubrać siebie i dzieci i zapłacić podatek podsumowując: istny debilizm! od 5 lat nie byliśmy na żadnych wakacjach, kupiliśmy namiot w promocji i w weekendy jeździmy nad jezioro na dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hajs musi się zgadzać
Dochód 12k netto / msc na 2 osoby. Wydatki miesięczne (na 2 osoby): - 1400 wynajem mieszkania z rachunkami - 800 jedzenie - 400 paliwo - telefony 30 :) - 800 rozrywka (wypady weekendowe, teatr, imprezy na mieście, itp.) - 300 zakupy inne (ubrania i inne drobne sprzęty użytkowe) - co kilka miesięcy jakiś większy wydatek tj. wycieczka, zakup drogich sprzętów związanych z pasjami, naprawa auta - średniomiesięcznie 1500 zł Czyli wydajemy 5k a odkładamy 7k miesięcznie. Mamy po 26 i odłożone 50% kosztów budowy domu - planujemy nazbierać na dom w połowie 2017 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona210486
Witam. Weszlam tu bo chcialam plus minus ocenic czy przezyje w Polsce za 4500 majac swoj ogrod, swoje miesko, warzywa i owoce. Oczywiscie nie odmawialabym sobie banana bo nie mam palmy bananowej. Nie rozumiem krytykowania ludzi, ktorzy jedza malo albo duzo. Moja rodzina- 1 pracujace, 1 ciezarna wiec teraz nie pracuje, 3 dzieci- 9,5,3 lata. Kupuje miesiecznie: Chleb- 35 sztuk Bulki- 10 sztuk Maslo, margaryna- 4 kg Mleko- 40- 60 l- kochamy mleko ja i dzieci Pozostaly nabial- ok 20 jogurtow, 20 smietan 150ml, 2-3 sery gouda w plastrach, 2 almette, 2-3 w kielbaskach.... jajka mam wlasne ale kur nie zjadam- nie mam serca Miecho, ryba na odiad- przewaznie 4-5 razy w tygodniu podstawowe potrawy typu- mielone, schabowe, golabki, zeberka, pierogi z miesem gulasz- kazdy wie co i jak, w pozostale dni- zupa na kosciach Kupuje ok pol kilo kielbas do smazenia, gotowania i na kanapki w tygodniu. Do bigosu dodatkowo pol, 1 kg. Olej z ktorego sie tu ktos smial- 3-5 l- w swieta do 5 normalnie do 3- dlaczego?- smaze tylko na oleju- po kazdym smazeniu myje patelnie a olej wylewam- chyba, ze jajka smaze. Nie wyobrazam sobie smazyc kotletow a pozniej filetow rybnych na tym samym, co najmnie raz w tygodniu robie frytki- 1,5 l do frytkownicy- dodaje do ryzu i makaronu zeby sie nie skleil. Smiano sie z cukru- spoko nie slodzis kupujesz malo- ja slodze i zuzywam 1kg na tydzien- jak cos pieke to wiecej. Moja mama pije 3 kawy dziennie- slodzi 3 lyzeczki- plus kolezanki na kawe, moj tata.... Nie oceniajcie innych ludzi bo mi sie wydawalo, ze pytanie bylo ile wydajecie a nie co myslisz o tym co wydaje Dodatkowo ok 20 kilo warzyw i 20 kilo owocow w miesiacu. Innych rzeczy juz mi sie nie chce wymieniac a sumy nie napisze bo wydaje funty brytyjskie wiec nijak sie to ma do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 123
Małżeństwo bez dzieci Nasze dochody się różnią w zależności od miesięcy. Średni dochód to około 3tyś. zł Rata: 650 Czynsz: 350 Prąd: 150 co dwa miesiące Gaz: 60 co dwa miesiące TV + internet: 100 Tel: 100 Ubezpieczenie: 50 Dojazd do pracy: 100 Papierosy: 150 Kosmetyki + chemia: 100 Rata za meble: 400 Reszta zostaje na jedzenie, leki, dentystę, lekarza. Zawsze uda nam się też dokupić coś do mieszkania, które dopiero urządzamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
małżeństwo z dzieckiem następnym w drodze, dochód razem ok 7 tysiecy -kredyt 1200 -czynsz 260 -gaz zależy od pory roku średnio 120 -prąd co drugi miesiąc 220 zł -kablówka 170 -komórki 130 -szkoła muzyczna córki rocznie 500 -obiady w szkole 170 -paliwo 400 -odkładamy co miesiąc 2000 - reszta na życie czyli jedzenie, ubiór, teraz dojdą pieluchy i mleko, no wszystko inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jujuj
3 osoby Maz ja i male dziecko Dochody 5000-5600 Prad 300 Energia 1800 Gaz 68 Smieci 30 Podatek od nieruchomosci 100zl ale to co rok Podatek drugi 30 zl Dziecko ciuchy pampersy mleko ojeju z 500 miesiecznie Zarcie to tak 500 zl na tydzien Cyfra+ 20 zl Cyfrowy polsat 68 zl Internet 45 zl Telewizor raty 250 zl Provident 1 : 62 zl co tydzien Provident 2 : 86 zl co tydzien Paliwo 500 zl na miesiac Samochod jeszcze tam oplaty typu ubezpieczenie Wiec nie starcza nam troche wiec nie placimy pradu i wody na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On Młody Ona Śliczna
Witam. Przeczytałem większość z waszych komentarzy i zdania są strasznie podzielone co do jedzenia opłat itd. Chciałbym zapytać was o zdanie. Chce wynająć z narzeczoną mieszkanie. I czy wystarczy nam na życie ? Zarobki: Ona - 960 zl On - 2800 zl Razem: 3760 zl Dotychczasowe stałe wydatki miesieczne: Sieciówki - 150 zl Telefony: 80 zl Internet : 100 zl Papierosy: 300 zl Kosmetyki: 100zl Razem: 730 W sumie do tej pory to by bylo na tyle. Zostawało nam 3000 zl na jedzenie i przechulanie reszty. Teraz mamy 3000 zl i tak. Wynajem mieszkania - 1200 zl Czynsz - liczmy 350 zl Oplaty - 200 zl prad, gaz, woda ( w kazdym mieszkaniu jest inaczej ale piszemy tak ogolnie) Razem: 1750 zl liczmy ze 1850 bo w okresie zimowym pewnie te oplaty wzrosna. Zostaje 1150 na Jedzenie i jakies ewentualne wypady kino, piwko. Czy damy rade tak wyzyc ?? Chodzi mi ogolnie o to ze nie chce sie skazac na chleb z maslem czy zupki chinskie bo nie ukrywam ze lubie dobrze zjesc :D ?? Prosze o odpowiedz jestesmy mlodzi chcemy zaczac wspolne zycie razem ale nie chcemy zadnych kredtow czy cos w tym rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopieropostudiach
Ona 2100 netto Paliwo dojazdy 500zl Inne oplaty, skladki 100zl Moje wydatki, zakupy ok 300zl Mieszkam z rodzina Odkladam 1000zl miesiecznie Teraz w wakacje bd miec dodatkowa kase w weekendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też chciałabym zapytac, gdzie mieszkacie, że płacicie czynsz 300,400,500 zł? Ja mieszkam w Gdańsku w głupim akademiku i płacę 400 zł, wynajem pokoju na mieszkaniu to koszt ok 600-700 zł, a nie myślę nawet o czynszu za cale mieszkanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam kredyt we frankach 540frankow plus czynsz 380zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak moze 5 osobowa rodzina wydawac na jedzenie 1200zl miesiecznie ja mieszkam z chlopakiem obydwoje sie nie obzeramy a miesiecznie wychodzi z 1500zl albo i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Życie - jedzenie 1000 - lekarstwa, tabletki 100 - fryzjer, kosmetyczka 100 - kosmetyki, drogeria 300 - ubrania 400 - papierosy 400 - dentysta 50 - lekarze 50 - ubezpieczenie na życie 150 RAZEM 2550zł Dziecko - przedszkole/szkoła 250 - kieszonkowe 100 - ubrania i inne 200 RAZEM 550zł Mieszkanie - czynsz 500 - podatek od nieruchomości 20 - prąd 100 - gaz 40 - ubezpieczenie 40 RAZEM 700zł Media - abonament rtv 20 - telefony 100 - internet 50 - tv kablowa 50 RAZEM 220zł Kredyty - mieszkaniowy 1000 - samochodowy 500 RAZEM 1500zł Samochód i transport - naprawy 100 - paliwo 300 - OC i AC 200 - miesięczny 50 RAZEM 650zł Hobby - zwierzęta domowe 100 - książki 20 - kręgle, basen itp. 100 - wyjazdy w weekendy 200 - prezenty, wizyty gości 200 RAZEM 620zł Wakacje - letnie 200 - zimowe 200 - kolonie dziecka 100 RAZEM 500zł Inne - oszczędności 500 - inne nieprzewidziane 200 RAZEM 700zł W sumie wyszło 7990zł ZARABIAMY OBYDWOJE PO 1500zł, więc razem mamy 3000zł i wprowadziliśmy korekty: Życie - jedzenie 700 - lekarstwa, tabletki 50 - fryzjer, kosmetyczka 60 - kosmetyki, drogeria 100 - ubrania 100 - papierosy NIE PALIMY JUŻ - dentysta 50 - lekarze 50 - ubezpieczenie na życie NIE PŁACIMY RAZEM 1110zł Dziecko - BRAK - przedszkole/szkoła - kieszonkowe - ubrania i inne RAZEM 0zł Mieszkanie - czynsz 500 - podatek od nieruchomości 20 - prąd 100 - gaz 40 - ubezpieczenie BRAK RAZEM 660zł Media - abonament rtv NIE PŁACIMY - telefony 50 - internet 50 - tv kablowa 30 RAZEM 130zł Kredyty - mieszkaniowy 1000 - samochodowy BRAK RAZEM 1000zł Samochód i transport - naprawy - paliwo - OC i AC - miesięczne 100 RAZEM 100zł Hobby - TYLKO TELEWIZJA, NIGDZIE NIE WYCHODZIMY - zwierzęta domowe BRAK - książki BRAK - kręgle, basen itp. BRAK - wyjazdy w weekendy BRAK - prezenty, wizyty gości BRAK RAZEM 0zł Wakacje NIGDZIE NIE WYJEŻDŻAMY - letnie - zimowe - kolonie dziecka RAZEM 0zł Inne - oszczędności BRAK - inne nieprzewidziane BRAK RAZEM 0zł I tak to wygląda... ale przecież obydwoje mamy więcej niż pensja minimalna... ;) żyć nie umierać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zycie.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my około 2400-3000 euro. Wynajem mieszkania i rachunki 270 euro (nie mieszkamy sami). Karty do telefonu, internet- 60 euro. Jedzenie 500 euro. Reszta to przyjemności, jakieś ubrania itp. I tak miesięcznie oszczędzamy minimum 1000 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hosznek
Mieszkamy poza Warszawą, sama Akacjowa Aleja w Radzyminie dała nam 150 tysięcy realnych oszczędności. Nie szukajcie na siłę mieszkania w stolicy - pod miastem jest ładnie, wygodniej, wszystko jest tańsze, tak więc można żyć inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie mysleliscie też o tym zeby chodzić na zakup do takich tańszych sklepów? Mysle ze PoloMarket jest tutaj na pewno bardzo dobrym pomysłem i rozwiązaniem jesli chodzi o takie własnie zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jestesmy w temacie PoloMarketu to musze przyznac ze bardzo lubie robić tam zakupy. Jedzenie maja dobre, wędlin Twojego Smaku bardzo dobre. Polecam, naprawde warto jest tam robić zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mysleliscie też o tym zeby chodzić na zakup do takich tańszych sklepów? Mysle ze PoloMarket jest tutaj na pewno bardzo dobrym pomysłem i rozwiązaniem jesli chodzi o takie własnie zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×