Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pyyytam

Miesięczne koszty utrzymania rodziny - wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość już się tak nie podniecaj jaka
ty niezastąpiona jesteś, jaka młoda i zdolna bo zanim się obejrzysz a zobaczysz, że tracisz co najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaskost
Jedna osoba dorosła 1300 nazwijmy to błedy młodości 450 czynsz 200 gaz prąd telefon 45 internet 300 paliwo 70 inne oplaty 150 zł utrzymanie kochanego sierściucha :) Zarobki w 2 miejscach pracy 2700 zł Reszta zostaje na jedzenie ciuchy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ja sama "99% Polek to żebraczki, które żerują na mieszkaniu od rodziców i teściów i na zarobkach męża" Można odwrócić kota ogonem - 99% polek ma nieudolnych mężów, którzy nie potrafią utrzymać swojej rodziny na "normalnym" poziomie. Dla jednego to 3, dla innego 5 czy 10 tysięcy/mies. Zobaczymy jak ty mądralo założysz rodzinę, druga połowa będzie zarabiać tyle co ty albo mniej i zajdziesz w ciążę i może stracisz swoje słodkie 5000 brutto. Ciekawe jak sobie wtedy poradzisz - i szczęściarą będziesz jeśli rodzice będą chcieli ci pomóc, wtedy skorzystasz z tej pomocy zapewne. Jesteś nie fair że tak generalizujesz. Jestem na wychowawczym, pomagają mi rodzice i nie czuję się jak żebraczka. Mając po 26 lat kupiliśmy z mężem nowiutkie mieszkanie z własnych pieniędzy, potem przyszedł czas na dzieci i na wybór: własna kariera czy szczęście dziecka przez pierwsze 3 lata zanim pójdzie do przedszkola, a co za tym idzie przyszedł czas na schowanie dumy i przyjęcie proponowanej pomocy od rodziców, przejściowo, żeby dziecka do niani ani do żłobka nie oddawać. Gdy miałam 23 lata, zarabiałam trochę więcej od ciebie, tylko ja potrafiłam odłożyć, dlatego 3 lata później wspólnie z mężem mogliśmy kupić mieszkanie. Nie masz jeszcze dziecko pojęcia o życiu, więc staranniej dobieraj słowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar31_ta_
ja nie pracuje mąż zarabia 2700 plus rodzinne 91 zł. mieszkanie wynajete 765 zł prąd 85 zł paliwo 100 zł woda co kwartał 150 zł gaz co dwa miesiące 40 zł(butla) raty ok 700 zł cyfra 59 zł net 45 zł szkoła małej składka co mieiąc15 zł miesieczne wyjazd do lekarza ok 50 zł szczerze to na opłaty idzie prawie cała wypłata jest cienko czasami mąz wypłate ma co dwa tygodnie po 1350 jedna.Czasami jest lepiej czasami gorzej zalezy czy nie wypadnie nic nieprzewidzianego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar31_ta_
no i telfony malej doladowanie 10 zł ,nasze około 120 miesiecznie za dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar31_ta_
do mi mała * bardzo duzo zarabiasz na osobe w tym wieku osoby po studiach starsze stażem nie maja takich zarobków jak ty. Masz racje nalezysz do 1% polek o takich dochadach ale wątpie zeby był to legalny dochód. Załozysz rodzine napewno nie bedziesz juz miala takich dochodów.Wtedy prędko skorzystasz z pomocy rodziny lub panstwa. Ja sie nie wtydze z tego ze korzystam raz na 3 miesiące z opieki społecznej ,jestem chora przewlekle,renta mi sie zadna nie nalezy bo nigdy nie pracowałam,więc musze poprostu korzystac a raczej powinnam.Na pomoc rodziny nie mam co liczyc.Z tesciami nie utrzymujemy kontaktów zadnych.Moi rodzice tez nie pomagaja nam bo poprostu nie stac ich. czasami tata cos da jak jest wyjazdz z córka do lekarza na zabieg jezdzimy z nia co 3 -4 miesiace koszt takiego jednego zabiegu to 350 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar31_ta_
przepraszam ,miało byc do ja sama*a nie do mi mała*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar31_ta_
no tak przeprosilam sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas dwoje dorosłych
dwoje dorosłych i dwóch synów 16 i 11 lat zarobki: mąż - 2000 zł ja 3700 zł koszty czynsz: 470 zł prąd: 200 zł telefony komórkowe 150 zł TV, telefon, net 150 zł kredyt 2500 zł alimenty na dziecko męża 500 zł gaz 30 zł kredyt 2500 zł zajęcia dodatkowe dzieci - 350 zł Reszta idzie na życie - jedzenie, kosmetki, ubrania itd. Wydatki dodatkowe szkolne, bezyna, wszytsko. Nic nie odkładamy. Chyba że dostaję jakąś premię czy nagrodę (2-3 razy w roku, wtedy staram się odłożyć np. na wakacje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyzej
dziwne wszyscy pisza o kolosalnych zarobkach mało kto tu ma ponizej 2000 czy 3000 zl?????a wszyscy tak narzekaj na brak kasy paranoja jakas?ja jak juz pisałam na podobnym topiku mam ok 1200zł na miesiac sama wychowuje 11 letniego syna i utrzymuje mieszkanie.raz jest lepiej raz gorzej ale daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas dwoje dorosłych
wiesz, jakbym nie miała kredytu też by było inaczej :). JA się zastanawiam, gdzie wszyscy takie małe czynsz płacą 100-200 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widze ze tu kazdy sie licytuj
e i przesciga kto ma wiecej.nie ma przecietniakow ktorzy maja ok 2-3 tysiace na miesiac.niech ci,napisza moze-jak im sie wiedzie a nie ci co maja po 10 15 tysiecy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyzej
i powiem wam jeszcze jedno gdybym zarabiała te 2000 czy wiecej to byłabym w 7 niebie czuła bym sie bogata bo duzo z tej kasy mogłabym sobie odłożyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar31_ta_
no nie wszyscy zarabiają powyzej 3000 tys ja mam mniej. Jak wynajmowalam mieszkanie w domku jednorodzinnym placilam tylko 150 zł za wynajem wiec sa male czynsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar31_ta_
do wyzej no ok zarabiasz tyle masz syna na utrzymaniu i mieszkanie. A czy masz jakies wydatki inne kredyty lekarze miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyzej
moj czynsz wynosi 380zl ale ze mam dofinansowanie z urzedu gminy to place 230zl poza tym gaz 110.prad 170.telefon ok 70 to jest ok 600zl reszta idzie na zycie.niestety na wieksze przyjemnosci juz nie starcza :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyzej
do mar31_ta_ na kredyt mnie nie stac zeby go wziasc zreszta nie widze takiej potrzeby bo wtedy pewnie nie wyszłabym z długów jak to z bankami bywa wiec staram sie je omijac z daleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaskost
No własnie z tymi czynszami to jakos tak dziwnie u mnie znow podniesli od stycznia....a co do zarobków ja pracuje w 2 pracach po 14-16 godzin dziennie nie jest łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka sama
dochody: 1000 stancja: 300 rata1: 130 rata2: 50 telefon: 25 dojazdy: 40 lekarz: ok. 160 (zależy ile wizyt w miesiącu wypadnie) apteka: 50 reszta na życie, materiały na studia więc czasem brakuje nawet na bilet do domu na weekend :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie osądzajcie siebie po pensj
bo to głupota, fakt- jedni są bardziej obrotni, inni mniej ,ale nie znaczy to, że ktoś jest lepszym czy gorszym człowiekiem. u mnie wygląda to tak, że dokształcam się akutalnie by w nowej branży móc zdobyc to,czego tu nie mam... 1300 zarobki z czego: 477 czynsz 83 internet+tv 100 tel 60 prąd 12 gaz = 632 reszta na jedzenie i ubranie, czasem udaje sie odłożyć z 200 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar31_ta_
do wyzej* masz racje z tymi kredytami lepiej nie brac,my mamy samochod na raty i kredyt ratalny jeszcze rok jezdzimy z mezem czesto po lekarzach wiec samochod jest potrzebny nam nie jest luksusowym autem ale dobre i takie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarobki: 2500 zl Dwie osoby dorosłe i jedno dziecko 2,5 letnie czynsz-340 zl kredyt-200 zl kredyt-75 zl prąd (co 2 miesiące)-80 zl gaz(co 2 miesiące)-60 zl bilet-150 zl kablówka-25 zl internet-30 zl telefony-100 zl ubrania, kosmetyki-300 zl W sezonie od maja do pażdziernika mamy jeszcze dodatkowy dochód w postaci 1000 zl miesięcznie, no i 5 ha pola uprawnego, z którego tez jest jakis zysk:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wyzej
do mar31_ta_ oczywiscie ja nie mam nic przeciwko temu ze ktos bierze kredyt,jesli potrzebne było wam auto to jak najbardziej mnie poprostu na taki luksus nie stac.a wiesz wydaje mi sie tez ze im czlowiek wiecej ma kasy tym wiecej wydaje:-) ciekawa jestem jakby naszym posłom zabrac im te dietki i ich pesnje i dac im tak po 1500zł na reke?ciekawa jestem jakby przezyli za to????oj jak bardzo chciałabym to zobaczyc!!!! :-) bo tu gdzie sie człowiek nie rozglada za praca to na dzien dobry dostaje najnizsza krajowa ktora ledwo przekracza 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar31_ta_
zgadzam sie im wiecej tym człowiek wydaje wszystko ,jak masz mało musi ci to wystarczyc prawda z tym.Kiedys było gdzies na necie ze politykom dac najnizo krajowo ktos sie wypowiadal ze dla nich by straczylo to na jeden dzien nie licza sie z takimi osobami jak my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssssssssssssssoo
Ja 1300zł Mój facet 2500 - 3000zł 800zł wynajem mieszkania wraz z czynszem 70zł prąd 60zł mój dojazd do pracy (mój facet ma służbowe auto więc odpada koszt jego dojazdu) telefon 30zł Reszta na jedzenie, środki czystości i przyjemności :) Spokojnie wystarcza nam do pierwszego i jeszcze jesteśmy w stanie odłożyć np na wakacje czy nowy samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssssssssssssssoo
zapomniałam o gazie 40zł ale butla wystarcza nam na 4 miesiące mimo tego, że gotuje prawie codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawww121
mar31_ta_, mąż ci 2700 zarabia i ci jeszcze z opieki dają? Nie żebym ci żałowała, tylko znajoma sie starała i powiedzieli jej że musi miec nie wiecej niż 300 pare zł na osobę żeby coś dostac czyli jeszcze mniej niz do rodzinnego, bo chyba 504 nie mozna przekroczyć jak dobrze pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar31_ta_
mój mąż zarabia tyle ile zarabia ma na umowie 1350 zł.Chcesz to krytykuj mnie ,ja przynajmiej nie mam tych pieniedzy na picie tylko na wyjazd do lekarza z malą i na moje leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar31_ta_
a tak wogle to nawet jak twojej znajomej przektracza dochod to moze dostac zasilek jednorazowy celowy.Na osobe jest 385 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×