Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justyśka24

Jak zdrowo się odżywiać i żyć- kto ze mną?

Polecane posty

ładnie - czekamy na fotki Ania. Ja nie piwkuje- ja mlekuje i herbatkuje :/ i zajadam tablety i śmierdziuszki :) katar ustapil troche to tyle dobrego :) Ale niedziela nadal na kurowanie :/ Jutro bede wcinała kotlety drobiowe panierowane- wieki nie jadlam- tylko ziemniaka bym do nic zjadła a nie mam........hmmmm chyba wyśle miśka po ziemniaki jeszcze przed poludniem :P Bo tak znowu z samą sałatką......chyba mam ochote na te ziemniaczki :) takie ugotowane zrobione na puree, albo takie małe w łupinkach i w koperku i odrobinie masła.........mmmmmmm głodna sie robie z tu trzeba spac isc. Jeszcze masaz mam dostac przed spaniem- od razu lepiej bedzie zasnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wycieczce - polazilam 2 godziny, zmokla, ublocilam sie ale bylo fajnie :) teraz jem ciasto bananowo-toffee mmm - nie powinnam bo nie dosc , ze cukier to do tego biala maka itp ale nic to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie lepiej ale gardło nic- dalej tak jak było, płucze szałwią, rumiankiem, ssie/ssam (jak sie mówi) tabletki i nic :/ Idę zaraz kanapki robić, na obiad będą schabowe :P małe ziemniaczki i zielona sałata :) później się odezwę :) pozdrawiam- miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania mogłabyś mi pomóc...... w j. angielskim :P nigdy się nie zastanawiałam czy jem mąkę razową pszenną czy żytnią....... tzn nie znam się na tym. Ciągle moja mama pyta a z jakiej mąki razowej ten chleb? a ja nie wiem :/ mam jedną whole grain whole wheat flour (ona ma takie ziarenka wieksze i jest ciemniejsza) a jedną mam white whole wheat a jeszcze jedna zwykłą whole wheat........... i co teraz jak nie wiem jak to ma się do pyt. żytnia czy pszenna razowa :) właśnie pieczemy 2 chleby, aby na tydzień były, bo nie kupowaliśmy, a oczywiście nikt nie pamiętał, że mieliśmy zrobić- wszystko przez moje samopoczucie- 2 dni siedziaąlm w domu. Ale jest poprawa znaczna- tylko troche gardło czuję, chwilami katar- ale bez porównania, moglabym powiedzieć chyba, że zawdzięczam to naturalnym bardziej metodom- czisnek, cebula, miód, cytryna, rumianek i szałwia do plukania gardła oraz mięta z rumiankiem do inhalacji :D A o chlebach pisałam :P jeden robimy pszenno orkiszowy- własnego pomysłu z ziarnami słonecznika plus 7 ziaren ( zastanawiam się czy wogóle wyjdzie) a drugi sam razowy (pół na pół mąka razowa ta 1 co pisałam i ta 2 co pisałam, z mieszanką 10 ziaren i zwiększoną ilością siemienia lnianego :) Co u WAS? Ale dziś cicho na forum było........... Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że w końcu trafilam na właściwą stronę :P czyli razowa żytnia oznacza pełnoziarnista razowa, a jak nie jest pełnoziarnista to jest pszenna............... tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:)ale zaszalalam w weekend,zaczne od soboty,byli u nas znajomi,2 drinki i 3 piwka,chipsy,czekoladki....rano czulam sie fatalnie a musialam prowadzic:(moj misior popil totalnie:)w niedziele na obiedzie byli moi tesciowie wiec tez nie "cudowalam"jadlam to co wszyscy ale bylo i tak zdrowo:)na wieczor mojemu strasznie zachcialo sie pizzy,wiem jak to jest wiec zjadlam z nim maly kawalek,potem jeszcze chipsy i m&msy na filmie.Coz byl weekend:D:D:D Justyska-zdrowiej nam szybciutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na sniadanie zjadlam musli z mlekiem i banana,na obiad kurczak lub roladka z wolowiny z surowka,bez ziemniekow czy ryzu.Dzis zmuszam sie do cwiczen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda ,ze zadnej nie ma:(popijam kawke,niedlugo obiad a potem mam troche spraw do zalatwienia,chandre mam nadal,mam nadzieje ze potrwa to jeszcze tylko kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz po obiadku:)kasza z sosem,palka kurczaka(jednak) i pyszna surowka z pekinskiej,czerwonej cebuli,papryki czerwonej i zielonej,kukurydzy i lyzeczka majonezu:)czerwona herbatka juz zaparzona,coz musze leciec papapa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jak tam po weekendzie?? U mnie było kulinarnie i spacerowo :D w sobotę przez kilka godzin ciasto piekłam, bo dosyć pracochłonne i jeszcze takie dla mojego na walentynki będę piekła zaraz link dam, bo oczywiście przepis z garnka;) w niedziele z Orłowa do Gdyni i z powrotem po plaży oj super było :D a dzisiaj od rana zalatana, bo załatwiam sprawy z obrona jeszcze tylko poprawki muszę nanieść i trzeci rozdział mam do odbioru na piątek jak dobrze będzie a i z tego wszystkiego to dzisiaj na śniadanie zjadłam jogurt naturalny z bananem i jakąś godzinkę temu bułeczkę z pasztetowa ze szczypiorkiem minami opakowanie Ciasteczek petit beurre takie duże :P i popijam mięte :D a po pracy do babci lecę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam ale za godz.znow musze wyjsc:(zimno jak cholera😠zjadam 2 male paluszki krabowe,mam chetke na tosta z twarozkiem i szczypiorkiem:)chyba sobie zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co dziewczyny z wami dzisiaj:(zjadlam jednak tego tosta z serkiem wiejskim i szczypiorkiem.Teraz na kolacje nalesnika bo robilam i sie skusilam na takiego suchego bez dodatkow,zmeczona jestem,kapiel i do lozeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja oczywiscie w pracy bez netu,a pozniej nie mialam czasu, kolacje ropuchowatemu robilam :) teraz robie swoja a pozniej pocwicze :) aha a co do maki to whole wheat to po prostu pelnoziarnista pszenna wholemeal to razowa, whole grain - pelnoziarnista ale to sa wszystko maki pszenne, maka zytnia to rye flour ale namieszalam- najlepiej rob chlebek tak jak ja - wrzucaj po trochu kazdej maki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziwczyny, ja już lepiej, oczywiście poza gardłem, boli mnie tylko z 1 strony, czuje kuleczkę jak dotykam szyji pod uchem tak :P Ania a masz taką mąkę u siebie? Rye- bo wiem właśnie, że to jest żytnia, ale tu takiej nie moge dostać, a chleb taki kupic sie da..... hmmmmmm znalazłam tez to: http://www.gotujmy.pl/maka-zytnia-razowa,artykuly,2731.html ale cos mi sie wydaje, że to jest tak jak mówisz ze to jest pszenna ale taka pełnoziarnista tylko i z żytnią nic wpólnego miała nie będzie.......ughhhhh Achlebki robię rożne, tylko chciałam taki prawdziwy żytni zjeść :P Ja dzis tez mam panierowane piersi kurczaka na oliwie z pestek winogron smażone :P także niezdrowo, ziemniaczki w łupkach takie małe, pieczone z maselkiem i sałatka :) Postaram się dziś wrzucić jakieś fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ale od wczoraj cisza ;) ja właśnie owsianke wcinam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyśka24 zdradzisz przepis na chlebek ??:):):):):):) wygląda apetycznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane... Ja wczoraj zrobilam sobie wolne,maly wypad z kolezankami na zakupy,pozniej kawka z ciastkiem,a kolacja w chinskiej---kaczka na warzywach w sosie slodkokwasnym,surowka lagodna,i coca cola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale nie zaluje,bardzo udany dzien mialam,i taka zrelaksowana jestem,i gotowa dzisiaj do pracy.... Ach a u was cisza widze,dziewczyny co u was? Jystyska biedna choruje,ania bez neta sie meczy,alko piecze ciasta pyszne,a healthy co ty chlebek chcesz piec? Ja bym tez chciala upiec bo nigdy jeszcze nie pieklam,ale wiesz na garnku sporo kobitek piecze,i tam maja naprawde fajne przepisy,mnie by interesowal taki z ziarnami,i taka mala podluzna blaszka zeby nie wyszedl mi za duzy.I tak sobie mysle ze na wekeend bym jakis upiekla. No a ja z racji wczorajszych szalenstw dzisiaj z umiarem hah,sniadanko platki z mlekiem,a na obiad mam kasze ciemna i warzywa,i zrobie sobie cos malego. No dzisiaj caly dzionek w pracy,i bebe z wami caly czas,jak oczywiscie nie zawale sie praca.......pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyśka,rzeczywiscie twoje chlebki wygladaja przepysznie!!! Ja tez jetem ciekawa czy podasz przepis...chyba ze to kolejna wasza mala tajemnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde wiecie co zjadlam na sniadanie..........az wstyd mi sie przyznac ale nie mialam nic w lodowce oprocz jogurtu naturalnego i dodatkow typu musztarda i ketchup.Zjadlam 2 kromki chleba bialego z pasztetem:(taka mialam ochote .....i sie ciesze bo bardzo mo smakowalo hehehe Kalina-nie planowalam piec chleba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
healthy woman też mam dzisiaj pasztet w pracy :d ze szczypiorkiem i dwie ciemne bułeczki do tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem wiem healthy,widzisz nie doczytam i pisze pierdoly! Ja wlasnie chce upiec w sobote i szukam na garnku ,ale ja mam nadzieje ze moe znajde jakis przepis bez drozdzy......choc nie wiem czy uda sie upiec chleb bez drozdy,bo jak ja mam piec cos z drozdzazami to mnie trzesie,bo niestety to jest jedyna chyba rzecz ktora rzadko mi wychodzi....nigdy mi nie chca wyrosnac jak trzeba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja dawno nie jadlam pasztetu,ale smaka robicie..... Pamietam jak u kogos kiedys jadlam pasztet z dzika z boczkiem i przyprawami.....swojej roboty oczywiscie i byl nieziemski.......ale ja sobie kupie na kolacje dzisiaj jakis dobry pasztecik....ale ja lubie calkiem lekko posmarowany musztarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki pasztet już ze szczypiorkiem :D jeszcze uwielbiam borowikowy mniami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No laseczki ale ciszaaaaaa Ja w necie szukam pysznego przepisu na chlebek,ale wiecie co ten garnek to jest "kradziej" czasuuuuuu,ja uwielbiam ogladac zdjecia,i nawet jak wejde do kogos przez przypadek to jak zobacze fajne fotki to siedze i ogladam ---wszystkie 900-set hah,lubie ogladac gdzie ludziska byli co widzieli.... Niedlugo zrobie sobie przerwe na male co nie co,ugotuje kasze i chyba zrobie sobie warzywa na patelni,wszystko mam wiec raz dwa i bedzie gotowe...na razie pije czerwona herbate,kupilam sobie teraz inna i jakas taka niedobra jest uch....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w koncu sie dorwalam do netu :) teraz w miare grzecznie jem bo wieczorem wyjscie na kolacje do wloskiej knajpy i znowu sie najem bialej maki haha bo planuje sobie pizze zamowic :) ale dawno pizzy nie jadlam :) zaraz uciekam spowrotem do pracy, tak mi sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×