Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zajebiście boli mnie ząb

Co na ból zęba? Jaki lek najlepszy?

Polecane posty

Gość gość
Jak na razie to sprawdzają mi się te kompresy Flex co do Sanity zamawiałem. Długo zachowują temperaturę – zimną czy ciepłą, w zależności od potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczegoboli
Najlepszy sposób na ból zęba to po prostu dentysta. Jeśli szukasz domowych sposobów na ból zęba to zapraszam po porady www.cocidolega.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaPia
Na ból zęba prosze Panstwa najlepszy jest dentysta. A chwilowo to można sobie ulżyć : apapem ibumem, olfenem czy ketonalem . Albo nimesilem. Niektórzy w skrajnych przypadkach brali tramal. Co do stomatologow, to bardzo dobrym jest pani dr Szantyr ze Stomatologii Cichoń w Krakowie ( polecam dla tych osób, które sa z tego miasta )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kompresów używam przy bólach zęba bólach głowy – to najcześciej. Mam też Flex i nie narzekam długo utrzymują temperaturę w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie trzeba szybko szukać dentysty. Leki przeciwbólowe podziałają na chwilę, ale nie rozwiążą problemu. Staram się dbać o zęby i regularnie odwiedzać dentystę. Zaczęłam nawet używać acidolac dentaix, żeby porządnie zadbać o mineralizację swoich zębów. To bardzo ważne, jeśli człowiek chce mieć zdrowe szkliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy jest olejek goździkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również podpowiem kompres Flex właśnie do stosowania na ciepło. Ja używam zwłaszcza przy moich bólach bioder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dobre doświadczenia z kompresami Flex jak na razie. Nic się nie niszczy, nie przerywają się, długo trzymają temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jordan71
Miesiąc temu miałem ten problem. Konieczne było leczenie kanałowe, a co do leku przeciwbólowego to brałem Gardan - pomagał mi w kryzysowych momentach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też najlepiej pomaga Gardan, biorę go tylko w kryzysowych sytuacjach, ale naprawdę daje rade. Polecam też metodę autosugestii - powtarzanie sobie, że ząb nie boli, dopóki faktycznie nie przestanie boleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myśle ze tak czy inaczej trzeba po prostu iśc do lekarza. A co do stomatologa to polecam LuxMed. Dla mnie maja najlepszych lekarzy dentystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mad

Jak najbardziej też będę podpowiadała i zachwalała kompresy Flex. Produkują okłady w różnych formatach do stosowania na różnych częściach ciała. Mamy kupione wszystkie 4 formaty. Mniejszy wiadomo że lepiej sprawdzi się do okładów na głowie, przy bólach zęba itd. A już taki większy kompres który zajmie większą przestrzeń ciała lepiej zda  egzamin jak trzeba zrobić okład pleców, kręgosłupa, uda, łydki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darrr

Mi ostatnio zimny kompres Flex to bardzo pomogl na bolące kolano. Chyba nadwyrężyłem na nartach i oklad okazal się strzalem w dziesiątke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floksi

Mój mąż ma takie zęby, że nie bolą go nawet, kiedy się psują, a u mnie mała dziura skutkuje wielkim bólem... Ale ostatnio odkryłam tabletki gardan, które rzeczywiście radzą sobie nawet z takim silnym bólem, jaki miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może dentysta? to chyba jest najskuteczniejsze? W Warszawie wiadomo ze jest wiele miejsc w których można leczyć zęby. Ja się zdecydowałam na centrum demed bo jak dla mnie mają fajne podejście do pacjenta – miło, komfortowe warunki, jest bardzo ok. Dla mnie klinika jest godna polecenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaPiotr

Łyknąć gardan, działa u mnie nawet jak już nic innego nie pomaga i dzwonić do dentysty. Zwykle jak już boli to potrzebne jest kanałowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kSZimboński

Ja też brałem gardan na zęby. Miałem kanałowe na dwie tury z odstępem prawie tygodnia, więc w tym czasie nie było opcji, zebym przetrwał bez czegoś na mega silny ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imkowa

to dobrze wiedzieć, ja też mam jednego żebą do leczenia który mnie pobolewa a wizyta dopiero za tydzień, wiec nie chcę sie męczyć i chyba skoczę do apteki po ten gardan skoro i Tobie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koxi

Kiedyś starałem się przeczekać ból zęba, ale raz już dochodziłem do limitu i żona dała mi gardan, który okazał się strzałem w dziesiątkę, bo ból minął błyskawicznie. Niesamowite, że tak dobre tabletki są bez recepty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyszeptankowiec

Ależ mnie bawią te wszystkie szeptankowe polecane gabinety 😉 Mimo to napiszę swoją propozycję, bo może komuś się przyda. Mamy dzisiaj majówkę, a ja borykam się drugi dzień z ropniem, oczywiście antybiotyk ale to nie załatwi kwestii bólu, więc może ktoś skorzysta z moich doświadczeń.

Nasilny ból może być ketonal, ale ma dawkę dobową max 200mg. To są 4 zwykłe tabletki dostępne obecnie bez recepty (50mg). Mi, żeby pomogły, muszę wziąć min. 2 na raz, czyli... dwie dawki po 2 tabletki i tyle, dawka dobowa osiągnięta. Nie opłaca się zatem Ketonal na dłuższe stosowanie.

Więc z innych silniejszych leków polecam bardzo Pyralginę - silna, do tego przeciwgorączkowa (przy ropniu to istotne), można brać dłużej, a działa.

Poza tym jest też Antidol, choć w moim przypadku mniej skuteczny. Jak na kogoś działa Paracetamol ale czuje, że taki Apap to za mało, Antidol będzie w porządku. Mi niestety Apap nie dał kompletnie nic, Antidol... poczułam, ale bardzo słabo. Więc wybieram Pyralginę, jak na ten moment.

Oczywiście jest też Doreta, czy wszelkie inne zawierające Tramal, ale trzeba pamiętać żeby nie brać go razem z ketonalem, a najlepiej z żadnym innym lekiem, nawet kilka godzin po tamtym. Tramal wchodzi w silną reakcję z praktycznie większością leków, a połączenie Ketonal + Tramal to murowany zjazd, nie polecam nikomu. Owszem, sam w sobie jest silny i skuteczny, ale tylko i wyłącznie sam, bez łączenia z choćby Ibuprofenem, czy innymi lekami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martinello

Najlepszy jest Tramadol retard 100 lub 200 albo oksykodon ale potrzebna recepta. Odłącza ból w mózgu więc nie boli ale nic nie leczy, nie zmniejsza stanu zapalnego. Poprostu nie czuje się bólu więc doraźnie przy bardzo ciężkim bólu każdy powinien to mieć. I trzeba pamiętać, że opioidy uzależniają więc nie wolno ich za często brać. Awaryjnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacylka

A który to ząb? Jak ósemka ponownie to może trzeba ją wyrwać, zamiast co jakiś czas faszerować się lekami? Chodziłam do kilku dentystów ze swoja problemową ósemką, każdy przepisywał tabletkę na ból (antybiotyk), a dopiero dr Borowski w Starachowicach stwierdził, że ząb trzeba usunać. I w koncu zaznałam całkowitego spokoju 🙂 Kiedyś ból w ósemce złapał mnie w czasie urlopu- teraz nie musze się martwić 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irekk

Zobacz może kompresy Flex od Sanity. W praktyce super się sprawdzają, bardzo dobrze wykonane, nie tracą swoich właściwości. Bez problemu wiele razy można je wykorzystywać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIAA

Jak boli ósemka to trzeba wyrwać. Ja długo zwlekalam, ale ból już był tak silny że nie dało się funkcjonować. Po wyrwaniu nie jest też wesoło... Jestem drugi dzień od wyrwania, biorę ketanol 3 razy dziennie, ale muszę zacząć brać 4 bo łapie mnie ból między przyjęciem tabletek. Czy jest coś silniejszego od ketanolu bez recepty?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dentysta oczywiście! Teraz ciężko z wizytami u lekarza, ale polecam sprawdzić w Corten Medic, zadzwonić i zapytac, bo koleżanka była kilka tygodni temu i normalnie ją przyjęli. Oczywście były kontrole temperatury na wstępie i pełna sterylność 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bólem zęba należy jak najszybciej udać się do stomatologa. Ja polecam Centrum Medyczno  - Stomatologiczne  Prima Medica. Nie musiałam długo czekać, profesjonalna i miła obsługa. Leczyli mi ząb kanałowo i obyło się bez bólu. Polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to w Warszawie wlasnie chodzę do Centrum Demed - bardzo jestem zadowolona z opieki i rezultatu! jest dobrze i bezboleśnie! i takiej opieki to ja potrzebuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej udać się do stomatologa. Jeśli jesteś z Warszawy to mogę polecić Ci gabinety Eurodental. Pracują tam świetni fachowcy z dużym doświadczeniem. Dodatkowo mają szybkie terminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja z kolei jestem zadowolona z Centrum Demed - bardzo dobrze leczą, dokładnie i bez bólu. u nich zawsze trafi sie na fachową i dobra opiekę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z opieki stomatologiczne w ramach pakietu Komfort. Jestem bardzo zadowolona. Myślę, że to naprawdę świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×