Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Hej dziewczyny! Śniło mi się dzisiaj, że urodziłam (w PL i bez Małża :O ) i Kluska była śliczna i miała czarne włoski :) i razem czekałyśmy na Małża . Jednym słowem zaczęło mi już odbijać... Hope ta kołyska teoretycznie jest do 6 miesiąca, ale naprawdę do czasu aż dziecko zacznie siadać, czyli może być krócej. Ja też z niecierpliwością czekam na wiadomości po wizycie ;) Goga czyli u ciebie "awangarda w kuchni" ;) Smile to ty chyba powinnaś rozglądać się przede wszystkim za jak najlżejszym wózkiem? Średnio ważą ok 13kg, na 3 piętro - współczuję... Banmon z własnego doświadczenie powiem ci że warto zastanowić się nad rodzajem fotelika. Kupiliśmy fotelik w zestawie z wózkiem i porażka :O Niby ładnie wygląda, ale jak go wsadziliśmy do auta i zrobiliśmy mu własne crash testy to poległ, nie chcę sobie wyobrażać co by się z maluszkiem działo. Teraz już kupiliśmy drugi z tzw bazą i polecam taki rodzaj. Jest bardziej stabilny i znacznie wygodniejszy w obsłudze. A co zrobimy ze starym to nie mam pojęcia, mam adaptery to mogę przyczepić go do wózka i tak jeździć, ale w zimie? jak mam gondolę? Daliśmy ciała i tyle :( Marzena trzymam kciuki żebyś się jednak wyrobiła. Może pogadaj z szefową , może zrozumie że to nie twoja wina, może zaproponuj w zamian za to że weźmiesz nadgodziny? Amerie nie trzymaj nas dłużej w niepewności i pisz :) Marta kiedy zamierzacie zacząć się starać o rodzeństwo dla Emilka? A co do imion to w naszym przypadku był jeszcze jeden problem, często nie mogliśmy się dogadać między sobą :) I tak przepadła Nina, Gabrysia, Ida , Anastazja, Gustaw, Błażej i wiele innych. Za to Leon dołączył do Antosia i Ignasia, ale okazało się że jednak trzeba szukać imion dla dziewczynki ;) Ale teraz , jako że Lili jest pomysłem MAłża to przy ewentualnej następnej dzidzi wybór ma być tylko i wyłącznie mój, on nie ma nic do gadania :) A poza tym nigdy nie da się wszystkim dogodzić, nie zapomnę miny teściowej jak powiedzieliśmy że będzie Antoś albo Ignaś - bezcenne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam na stronie z wynikami z testów bezpieczeństwa dla fotelików i te maxi cosi dobrze wypadają i właśnie dlatego go kupimy i wózek jakiś taki gondolka + spacerówka. Słyszalam też dużo dobrego o tych fotelikach. Ola no powoli zacynasz wariowac ale się nie dziwię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i słusznie Banmon, tym bardziej że chcecie dużo z Małą podróżować :) Ten nasz pierwszy ma niby europejski certyfikat, ale tak naprawdę to jest g.... warte. Ważne są właśnie te testy bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co nam z tego podróżowania wyjdzie ;) ale myślimy, że jeśli chodzi o foteliki to warto miec taki w miarę bezpieczny a wózek no jak to wózek, jakies atesty mieć musi ale fotelik ważniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę się dziewczyny pochwalic ze widziałam zdjęcie Sebastianka naszej Amerie :) śliczniutki mały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope czekamy na potwierdzenie tego że dziewczynka w Tobie bryka :) Dzisiaj zimno więc siedzimy w domku. Właśnie mały wciągnął niecałe pół słoiczka dania :) niektóre dania ze słoiczka widać że mu bardzo smakują, a niektóre nie za bardzo :o je ale krzywi sie wtedy i patrzy na mnie jakby chciał powiedzieć : "stara co ty mi kuffa za dziadostwo dajesz!" :o i tak było dzisiaj :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga a robisz też czasami swoje dania dla małego ? dobrze chociaż, że je pomimo ze się troche krzywi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może twoje mu lepiej podejdą, przynajmniej te które ze słoiczków za bardzo nie smakuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie sie umówiłam na wizyte u dentysty na jutro... Goga to mały juz różne smaki poznaje..ale fajnie:) Ola jak sie tak o porodzie czesto mysli to i w nocy takie sny przychodzą..bedzie dobrze:) Juz nie długo.. Ja o foteliku tez myślałam żeby jakis lepszy był.. w zestawie z wozkiem chodzi mi tylko o to nosidełko,bo wiem ze sie przyda...A fotelik nie wiem czy nam tam w salonie BMW nie dadzą w prezencie za ten kolor auta nie taki jak miał byc..A ceny były powalające z tego co pamietam.. No i ostatnio coraz czesiej o jakiejs kołysce mysle żeby stała tutaj na dole gdzie cała czesc dzienna jest mieszkania...albo łożeczko turystyczne...dłuzej wtedy sie przyda..nawet jako kojec do zabawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jednak kupuje osobno, gondolka + spacerówka to może z 700zł wyjdzie a już nawet taki bardzo drogi fotelik maxi cosi kosztuje 700zł więc i tak taniej niz miałabym w zestawie kupować .... ale my kupimy taki fotelik do 500zł. Zastanawiam się nawet czy samej gondolki nie kupić a później spacerówkę.....ale chyba jednak bedzie 2w1 Smile jesli macie dwupoziomowe mieszkanko to dobrze miec to łóżeczko turystyczne - tak mi się wydaje..... My chyba kupimy ale będziemy je używac jak trzeba będzie gdzies wyjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśle że sie przyda takie turystyczne...zwłaszcza,że pozniej dom planujemy,wiec tez tak jak teraz beda dwa poziomy..no zobaczy sie jeszcze.. Narazie to normalnego nie mam łóżeczka;) No wozek i 3 pietro to porażka..ale zleci jakoś,wiecznie tu nie bedziemy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2w1 troche taniej wychodzi..mówie o tym moim upatrzonym,ale jednak chce to nosidełko tez..widze po znajomych,że sie przydaje..nawet w mieszkaniu albo jak gdzieś z małym pojedziemy..Nawet nie raz widziałam jak do chrztu w kościele rodzice mieli dzidzie w nosidełkach..przynajmniej nie trzeba było trzymać śpiacego malucha... A my planujemy chrzest ok. maja,czerwca wiec sie powinien zmieścić w takim czymś:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze możesz zostawiac na półpietrze.... u nas tak dziewczyna z drugiego pietra robi i nikt się nie czepia, może u ciebie też tak mozna. my na parterze jestesmy to o tyle luz ale za to mamy male mieszkanie i nie wiem gdzie będziemy trzymac wózek, pomysłów nie mamy :o graciarnia będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i w foteliku mozna brać, tylko pamietaj Smile że podobno godzina w takim foteliku dla takiego malego dziecka to maks, w ogóle zalecaja najlepiej po pół godzinki trzymac, nie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka no chyba gdzieś w okolicach lata :-P No ale jescze zobaczymy czy sie nie rozmyślę, jeśli Miluś da mi w kośc to pewnie przełoże to o rok. Co do tych znaczeń imion - to poprostu czytając znacznie imion stwierdziliśmy ze bardzo pasuje do charakterku naszego synka, no a że mi sie to imię podobało to tylko utwierdziło mnie ze musi być Emilem :-D. Wiadomo, ze znaczenie to jest takie troche wydumane no bo logiczne ze tysiące pawłów w polsce nie moga mieć takiego samego charakteru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Marta juz drugie dzieciatko planujecie-fajnie;) ja bym chciala drugie tak za 3-4 lata a trzecie tak po 30;) Goga dla Lenki mam juz wszystko ale czasami dokupuje jakies drobiazgi. np skarpetki czy cos w tym stylu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"stara co ty mi kuffa za dziadostwo dajesz!" haha, ale się uśmiałam ;) Trzeba było, Goga, tych gołąbków dać Michasiowi ;) Ja pamietam jak próbowałam jedzonka brata jak był mały, to się dziwiłam jak można to jeść :o co z tego, ze dziecko, ja tam bym dosoliła, dopieprzyła, niech będzie smaczne... najwyzej bym coli dała do popicia :P Co do imion... Dla dziewczynki podoba mi się Inga albo Iga... Dla chłopca mam tyle pomysłów, a zaden się nie podoba mojemu R :D Błażej, Sergiusz, Cyprian, Oskar (ale to już zbyt częste sie robi), Olek, Oliwier, Seweryn... Ale to tak czysto hipotetycznie, niestety ;) W sumie to z tymi imionami ciężko utrafić...Ostatnio rozmawiałam ze znajoma, która sie żaliła, że jak 9 lat temu rodziła Oliwkę, to nie pomyślałaby że kiedyś to imie będzie takie popularne i ze teraz chętnie by zmieniła... A tego sie nie przewidzi Ale i tak najbardziej rozłożyła mnie na łopatki taka dziewczynka ostatnio z przedszkola, która opowiadała o swojej siostrze Pameli... no jak ja to usłyszałam, to nie wiedziałam jak zareagować, w szoku byłam, no ale może rodzice mieli nadzieję że natura równie hojnie obdarzy dziewczynkę co jej znaną imienniczkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope, też czekam z niecierpliwością na wiadomości... I też obstawiam dziewczynkę ;) Może bedę miała kumulację i dobrze obstawie dwa razy :) Ja sie dzisiaj biorę za pulpety... Dawno nie robiłam, ale chyba nie da sie tego zepsuć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha ja dzis też pulpeciki robię takie jakby ;) marzena mojemu M się podoba Inga lub Iga, no i Liliana ;) Smile taki maluszek musi leżec na płasko a te foteliki, leżaczki itp za bardzo plecki obciążają i cos tam jeszcze, poszukaj coś na ten temat to na pewno się dowiesz więcej. Przynajmniej ejst tak przy tych malutkich dzieciach..... od jakiego wieku mozna trzymac dłużej to niestety nie wiem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzena dobrze radzi, trzeba było Goga gołąbki małemu dać :D hihi a mi bardzo smakuja te wszystkie deserki, zupki itp w słoiczkach, jak moja siostra była mała to chetnie jej podjadałam ;) a już stara byłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaglądam żeby zobaczyć czy Hope już napisała po wizycie a tu nic... to wpadne później :p ide bawić sie z Misiakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogłabys się z nami troche pobawić :) ja tez czekam aż tu Hope wparuje i obwieści dobrą nowinę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie wkurzylam. Trafiłam na taka niemiła babę. Ogólnie dziecko było złe ustawione, nie mogła pomierzyc wszystkiego jakos później pomierzyla, a jak sie pytałam o długość to nie mogła, wagę też nie wiem. Wg niej pól na pól że to chłopiec ale nie jest pewna więc tyle to wcześniej wiedziałam że mam 50/50. mi to nie wygląda ma siusiaka raczej pepowna albo noga z profilu. Ogólnie jestem zla za taka obsługę, teraz już było ciężko zobaczyć cokolwiek bo dziecko jest większe i ciągle jej uciekalo. Łaskawie mi wogóle zdjęcie dała. Wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak kobietki :) gołąbki napewno by mu bardziej smakowały ale na to jeszcze musi poczekać :D Banmon niektóre są dobre :) ale chyba nie jadłaś puree jarzynowe z indykiem :o faktycznie dziadostwo i nie dziwie sie maluchowi że sie krzywił :o tego już więcej nie kupie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×