Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

A ja jeszcze w łóżku :-o Rano mam lenia okropnego. Ktoś tu pisał ze do sutkow też można bephanten używać. Kurcze też muszę kupić coś do apteczki, ale kupie tylko coś na kolke. Sama nie będę podawać dziecku na gorączkę nic a zatwardzenia chyba nie będzie mieć od razu. Strasznie tego dużo do ogarniecia :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuję na goraczkę i zatwardzenie - mama mi poradziła, bo dobrze miec takie coś pod reką. ja się tak zbieram i zbieram do apteki i nadal w połowie w piżamie leżę :D dziś już prania dla małej nie zrobie bo nie mam miejsca na suszarce.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bepanthen też wiem ze mozna ale wazelinka tańsza ;) na razie nie kupuję też nic na odparzenia tylko mam ten alantan profilaktycznie a jakby się pojawiło odparzenie to chyba dopiero wtedy kupię.... kurcze drogie to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny na kosciuszki jak w marcu rodzila ciotka tez byla wizyta przez okienko nawet meza nie wpuszczali na prostej normalnie wpuszczaja. Banmon polecam sol fizjologiczna- bo czesto dzieciom ropieja oczka i tym przemywac kup tez witamine k i d bo po porodzie kaza dawac dziecku waciki do przemywania woda jamy ustnej i herbatke z kopry wloskiego jest od tyg reguluje trawienie:P no i wkladki laktacyjne bo jak bedzie pokarm to mowie wam strasznie mleko cieknie Smile skoro miala 3 cc to nie chce cie straszyc ale przygotuj sie, wy wybralyscie kosciuszki wiec duzo wam nie pomoge ale jakbyscie sie wahaly to na prostej ten szpital jest specjaslistyczny i tam jest specjalny oddzial noworodkow- moje ciotki rodzily na kosciuszki i ja dlatego zrezygnowalam z tego szpitala choc moj gin byl stamtad ale zmienilam i szpital i gina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sól fizjologiczną mam. czytałamże wit K i D podaje sie tylko jak ise karmi piersia a jak mleko sztuczne to nei trzebo bo jest odpowiednia ilość, troche inaczej ejst chyba z wczesniakami, więc na razie nie kupuję. Jak ostatnio bylismy w sali do porodu rodzinnego to normalnie widziałam w salach facetów i rodziny..... było to tydzien temu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze mam wit. d mama mi przysłała. A wit K to podają u nas w szpitalu. Ciekawe co dawniej robiły kobiety jak tego wszystkiego nie było? Kawałek szmatki do buzi i już był skoczek. Gdzie tam jakieś sterylizatory i witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz ta grypa moze dlatego ale rok temu jak ja bylam to nie wpuszczali i przez okienko bylo widzenie dagus szukalam twojego maila ale nie mam a tu sioe nioe wyswietla wiec nie mam jak linka zapodac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope mi normalnie mama przemywała buzie nasaczona pieluszka tetrową i jak też tak bedę robic jesli potrzeba. Kiedys tego wszystksiego nei było a teraz sie dzieci jak w klatce trzyma i stąd te alergie wszystkie, no i zarcie oczywiście, to co jemy w ciązy ale i przed ciążą też ma wpływ, te wszystkie konserwanty itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz milion różnych butelek, smoczków, kosmetyków dla niemowląt i sie jeszcze okazuje ze to złe to niedobre, a ta butelka nie pasuje albo ten smoczek, kiedys były butle szklane, smoczki jedne (samemu sie dziurke robiło) z kosmetyków to mydło i jakos nikogo szlag nie trafił..... mi sie wydaje że teraz to sie wszystkim w dupach za przeproszeniem poprzewracało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rozumiem ze sa teraz rzeczy które pomagaja i ułatwiaja to wszystko ale nie mozna dac sie zwariowac bo przeciez ci producenci tylko raczki zacierają, ładna reklama, parę sponsorowanych artykułów i badan i leci kabarecik ;) z każdej strony człowiek jest bombardowany - czesto sprzecznymi informacjami - trzeba jakis zloty srodek znaleźć bo ogłupiec mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety za duzo tego, tamtego i czlowiek wydziwia:( moj maly np nie toleruje kauczukowych smoczkow tylko silikonowe..🌼 a Ty Bnmon tez po porodzie musisz bardziej ograniczyc cukirer bo wtedy wlasnie najbardziej skacze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tym cukrem to się wcale Agnes nie przejmuję .... nie wiem czemu ale czuję że nie jest źle.... mam coraz większą zlewkę do tego. No patrz w Anglii bym żadnej cukrzycy nie miała :D:D:D jesli będe karmić to wiadomo slodycze i inne rzeczy pójda w odstawkę ale jesli butla bedzie to wale to wszystko i jem normalnie ;) powiem wam że na początku jadłam same chrupkie pieczywo, ryż ciemny, makaron też, same gotowane rzeczy itp i miałam takie zatwardzenia że myślałam ze się popłaczę, nic nie pomagało. Powoli się wkurzyłam i zaczełam jeśc normalnie tzn ryz zwykły, białe pieczywko, no wszystko tak jak zawsze procz oczywiście słodyczy, ciast, zero cukru i jogurtów smakowych..... i nie wiem jak to mozliwe ale zaparcia przeszly jak ręką odjął .... :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie cos znowu do slodkiego ciagnie...:) Przeciez dzisiaj to wszystko wokol pieniedzy sie kreci a takie przyszłe mamy jak my są bardzo atrakcyjne dla tego rodzaju przemysłu..I biznes sie kreci;) Jakie kiedys maty edukacyjne były? Zabawek nie było a co dopiero te wszystkie bajery jakie dzis są..Np ciesze sie,że ktos wymyslił pampersy ale bez wielu innych udziwnien mozna by sie obejsc spokojnie;) Ja np zrezygnowalam z kolyski mimo,że sa cudne...Mam duza gondole i przez te pierwsze miesiace tez maly moze w niej spac na dole.. Ja widze ogromna roznice pomiedzy tym co bylo 10-11 lat temu jak brat sie urodził a miedzy tym co dzisiaj jest.. Pewnie za nastepna dekade znow cos wymysla;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon ja mam tak z tyciem...jak przez jeden miesiac jadłam tylko zdrowe rzeczy to przytylam 4kg a jak teraz pozwalam sobie na wiecej to niecałe 2:D No jak to jest?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie po ciazy to juz nie bedzie tak funkcjonować,bo wiadomo ze teraz organizmem rzadza hormony:D I to nie zalezne od nas..to tycie:) Ja tam przytyłam bardzo duzo moim zdaniem a lekarz mnie tu straszy,że nie urodze..URODZE i koniec:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15, 16 kg to ja już mam a jeszcze 5 tygodni niby :-o i wogóle sie nie ograniczam, jem to na co mam ochotę, a w sumie tyle co normalnie. I skąd te kilogramy? Umylam dopiero głowę i muszę się zbierać parę spraw pozalatwiac. Ja chyba się za mało ruszam bo wszędzie jadę autem a to ze względu ze zawsze coś kupię i nie chce nosić, i brzuch mi twardnieje jak dużo chodzę. Też nie mam miejsca na pranie. Zaraz wywiesze wczorajsze i znów czekać aż wyschnie i dopiero będę prac ubranka i kocyki. Nie wiem czy nie za mało tego mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to przez ta zmiane w gospodarce hormonalnej tak sie tyje - taka mam teorie ;) moja siostra rodzila sie prawie 15 lat temu, no widac ze teraz nowe rzeczy podochodziły ale jest tez duzo takich rzeczy które sa na prawdę niepotrzebne a do tego mega drogie..... ja się sama zastanawiam nad matą bo co za róznica jak położe kocyk i różne zabawki dookoła... wiadmo jak się ma pieniadze i sie chce wydawac to można kupowac ale jesli ktos nie chce albo go nie stac to wcale krzywdy dziecku nie zrobi ... na pewno świetna rzeczą sa lezaczki, moja siostra miała (no wtedy jeszcze takie zwykle były bez bajerów) i to był po prostu genialny wynalazek :) dlatego lezaczek kupuje musowo :) kurde ja se jeszcze stanik do karmieni a musze kupic.... musze się dokładnie zmierzyć i cos kupic bo czas leci.... chociaz się zastanawiałam ostatnio czy ten mój sporotowy nei wystarczy, piers wyciagne bo patrzyłam, on jest bawełniany, ładnie nie naddaje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilogramy to ise ładnie zrzuci po ciąży :) ja tak myslę. Moja mama zrzuciła po mnie kilogramy i na prawde zadnej diety ani cwiczeń nie robiła a była jeszcze chudsza niż przed ciąża. Po prostu moja skromna osoba :) zajmowanie ise domem itp były najlepszymi cwiczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. pisze tak szybko bo mam brzdaca na kolanach i mi klawiature zapluwa hehe....i gada do literek.... widze ze jeszcze narazie zadna nie rozpakowana:) ale juz niedlugo:) u mnie nuda....k w delegacji a ja z malym:) ciaza narazie sie dobrze rozwija pod koniec lutego mam usg. a co do sterylizatorw to powiem wam ze ja mam ale ani razu nie uzylam go i sie ciesze bo...moja kumpela ciagle stryizuje butle i jej maly podatny na wszysto jak cholera....co wezmie do buzi zaraz mu wyskakuje...a ja tylko korzystam z wrzatku i jak widac jest ok:) uciekam bo maly mi kasuje wszystko co pisze i juz 3 razy pisze to samo:) wieczorem moze znajde chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenka najwazniejsze ze się dobrze czujesz oby tak dalej, mam nadzieje ze ciąża minie ci gładko tym bardziej ze maluszkiem sie musisz zająć :) zdrówka wam zyczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogladam sobie własnie karuzele na allegro ale nic mi nie pasuje, tzn nie moge się zdecydowac... a nie chcę tez duzo kasy wydawać :o patrzyłam tez na maty edukacyjne i strrrrrrasznie drogie one są - szok. jakie możecie dziewczyny polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wychodzę z podziwu dla tutejszego szybkiego zalatwiania spraw. 3 tygodnie temu zglaszalam ze nie mamy ogrzewania w łazience powinien być taki nawiew na ścianie i była babka spisała to i mówiła że zamówi. Dziś mieli to zrobić był pan który wszedł do łazienki i powiedział ze ktoś zadzwoni i przyjdą zrobić. Dwie osoby w przeciągu 3 tyg musiały przyjść zobaczyć że tego faktycznie nie ma. Zabieram sie za obiad i coś trzeba porobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope smiac mi ise chce bo przypominam sobie jak w grudniu w domku który wynajmował M padł podgrzewacz do wody, naprawili go dopiero w połowie lutego !!!!! wiem ze sie wkurzasz ale przypomniała mi sie ta sytuacja :D musisz sie uzbroic w cierpliwość chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon ja chyba nie kupię maty tylko lezaczek z takimi uczepionymi zabawkami. Upatrzylam taki który służy od urodzenia, a później można z niego zrobić krzeselko dla 2, 3 latka. Nie będę wydawać kasy ma takie rzeczy. Teraz w sobotę pójdę na duży baby market może kupię coś z drugiej ręki. Karuzelke chciałam ale narazie nie mam łóżeczka. Muszę koniecznie znaleźć miejsce na nie ale to nawet po porodzie kupimy bo nie sądzę żeby dziecko spalo w łóżeczku odrazu. Mam koszyk do spania na początek i nasze łóżko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banmon ja ostatnio dostalam taki katalog pt novum baby i tam sa wypasione maty za 70 zl,sprobuj poszukac tego na necie moze znjadziesz i pewnie da sie zamowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już znalazłam, te maty sa tez na allegro patrzyłam na nie bo były jako jedne z tańszych, na allegro wychodzi mniej niz 70zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie nad karuzelą z canpola, sa stosunkowo tanie wychodzi chyba z przesyłka koło 65zł .... tylko nie wiem czy sa dobre. Moze któras z mamus je ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×