Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EsiaSmH

Jak zabić karpia?? - pierwszy raz

Polecane posty

tak jak w temacie , jestem młodą żoną i nigdy tego nie robiłam, nie wiem jak się do tego zabrać a niestety moj mąż nie jest w stanie tego zrobić :) Proszę o rady doświadczonych Pań domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to obowiązkiem młodej żony jest mordowanie karpia? pierwsze słyszę w życiu bym tego nie zrobiła, jak już muszę, to kupuję karpia nieżywego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podajmy sobie rękę :D:D:D Ja co roku bawię się z karpiem,bo mój chłop za wrażliwy jest ;) Podstawa to nieźle jego ogłuszyć! Ja walę rączką od młotka w łeb,ale tak porządnie.Wtedy jest nieźle ogłuszony i można spokojnie odciąć łeb :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli walnąć :) krok I ale oczywiscie jesli bedzie plywal wwannie to muszę go złapać i będzie mi się wyrywał.. czy celować w jego łeb w wannie? Matko przepraszam za takie pytania szczegółowe..ale normalnie nie wyobrażam sobie jak to zrobie :) a niezywego nie chcę kupować wolalabym go przygotowac jak nalezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oollkkkki
Esia to co to za chłop ,najlepiej nie kupuj karpiia ,i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dghghghghghgh
ja płacę w sklepie za zabicie jakieś 5zł (odcina mi tez pan głowę, bo karp lubi odżywać, jdengo roku 3 razy mi go zabijał:P ) i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny niestety mężuś do najbardziej "mężnych" nie należy.. nie pytajcie co jest jak widzi ranke jak przetne sie nożem haha... nie wiem czy warto walczyć z tym karpiem.. choć może i warto się nauczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błagam NIE RÓB TEGO
😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a za co chcesz go zabić
może lepiej niech odsiedzi dożywocie w tej wannie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedne karpie
Ja raz kupiłam karpia żywego - pan mi go ogłuszył, teść zabił, wypatroszył i dostałam już gotowca bez łebka, wnętrzności i płetw. Układałam biedaka (czyt. karpia) w misce i jak mi odżył!!!:D Dobre 5 minut ganiałam go po kuchni:D:D Poważnie mówię - rybki takie są, że czasem dotknięte w odpowiednie miejsce podskakują. Mój zaczął skakać w misce a że jest śliski wymknął się był na szafki a potem na podłogę. Raz kupiłam karpia żywego i więcej tego nie zrobię. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EsiaSmH ----Jak zabieram się za polowanie to zdecydowanie wcześniej spuszczam wannie wodę.Wtedy biedak ma mniej siły :D Więc dla mnie pierwszy krok to spuszczenie wody i odczekanie trochę.Krok drugi to walnięcie w łeb.Krok trzy ostry nóż i tne łeb.Krok czwarty wyciągnięcie b3ebechów i krok ostatni skrobanie jeśli jest to karp łuskowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedne karpie
A te kombinacje tylko dlatego, że to cwana bestia jest i się nie da związać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kupujcie ludzie żywych karpii - to sadyzm - nie chodzi mi o zabijanie, ale ten transport do domu w siatce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oollkkkki
tak Pupa dlatego niechludziska kupia wiaderka i w wodzie transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jedno, a poza tym ci sprzedawcy też trzymają je w fatalnych warunkach... Za dużo ich w jednej balii, a potem sami je pakują w siaty... Ja nie kupię żywego karpia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh jaja jakieś
łapiesz pod skrzela podcinasz gardło szybko i kładziesz na stole łapiesz za głowe i tuż za nią łamiesz kręgosłup i koniec potem patroszenie a taki waleniem młotkiem po nim :o lol jak nie macie siły jak jest silny to spuścić wode chwile przed bez tlenu słabnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie zabijajBłagam
Przecież to czyiś syn , ojciec , mąż , brat !!!😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to raczej sadystyczna metoda. Czytałam apropos ryb akwariowych, że najbardziej humanitarne to jak najszybciej ogłuszyć i zmiażdzyć łeb. Ew. zamrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DSVv
jak można w 21 wieku być tak prymitywnym aby żywą rybę kupwać? W imię czego? Tradycji? Naprawdę nie widzicie że to nieludzkie? Możecie potem spokojnie siąśc do wigilijnego stołu? Z ciekawości - świnię też zywą upujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chłopak autorki
Trzeba skazać go na smierc, jak się nie odwoła do trybunału ...to mozna wyrok wykonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karpow
Najlepiej wskocz na golasa do wanny...Taki widok na pewno go zabije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karpow
Albo wynajmij płatnego morderce. On fachowo zajmie sie tą sprawą. W ramach zapłaty możesz go zaprosić na wigilie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuję karpie w hodowli i tam zostają zabite na miejscu tzn dostają drewnianą pałką w głowę "między oczy" i śmierć następuje natychmiast. Głowę odcinam w domu i obrabiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karpow
Albo poproś go poprostu żeby zdechł. Wyjaśnij mu, że jego sytuacja i tak jest beznadziejna i nie ma szans na życie. Na pewno zrozumie. Często szczerą rozmową zdziałasz więcej niż brutalną siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest źle
nalej do wanny szamponu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karpow
słuchaj najlepiej powiedz mu że jest niudacznikiem i frajerem z małym ptaszkiem...już wielu facetów po takich słowach popełniło samobójstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze , a nawet rzadko, przypadku kobiet ogłuszenie karpia powoduje śmierć, tak więc ....sekcja zwłok .... na żywca :(. Rybi mózg chroni puszka kostna, spore trzeba "walnąć" aby pękła ..... trochę wędkuję to chyba coś wiem :). Do autorki .... ale jest sposób na Twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze , a nawet rzadko, przypadku kobiet ogłuszenie karpia powoduje śmierć, tak więc ....sekcja zwłok .... na żywca :(. Rybi mózg chroni puszka kostna, spore trzeba "walnąć" aby pękła ..... trochę wędkuję to chyba coś wiem :). Do autorki .... ale jest sposób na Twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze , a nawet rzadko, przypadku kobiet ogłuszenie karpia powoduje śmierć, tak więc ....sekcja zwłok .... na żywca :(. Rybi mózg chroni puszka kostna, spore trzeba "walnąć" aby pękła ..... trochę wędkuję to chyba coś wiem :). Do autorki .... ale jest sposób na Twój problem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×