Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rimm

Zony muzulmanow

Polecane posty

wlasnie rimm tradycja.. a ja przytocze Twoje slowa zeby nie bylo: Jednak nie czytales/ czytalas Koranu i nic nie wiesz na temat muzulmanek Otoz kobieta ktora przyjela Islam ma obowiazek chodzenia w chuscie chcialabym zobaczyc ten fragment Koranu o ktorym tutaj mowisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej moniska tego nie dotyczy nie chodzi wlasnie o seks tylko ze dziewczyna od 1 miesiaczki musi zaslaniac wlasnie te swoje ozdoby!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bylam w Jordani to dla sama dla siebie poprosilam siostre mojego o chuste bo chcialam w spokoju buszowac po sklepach,moj pstrykal zdjecia i smial sie ze znajomi nie uwierza jek nie zobacza,ja na to "Ty sie nie smiej bo w Europie tez bede zakladac"zazartowalam,a on mi na to"Po moim trupie",takze w chuscie nie bylabym jego wymarzona kobieta jak ktos wczesniej napisal,taka jaka jestem z moimi zaletami i wadami jestem jego wymarzona kobieta,tego jestem pewna na 100%.I nigdy w zyciu nie zmusil by mnie do przejscia na Islam,szanuje to co ma i tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
rimm przestań wysłałam Ci fragment koranu w którym nic nie pisze że ma chodzić w chuście... i wiem że także muzułmanki rodowite z dużych miast stołecznych też nie chodzą.. owszem większość chodzi ale to raczej z tradycji wynika i odmiennej kultury, a nie z Koranu. daj przykład wersu z Koranu gdzie jest napisane że ma chodzić w chuście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Koran i wiara sa oczywiscie dla nich bardzo wazne ale tak z "reka na sercu"nie kazdy go scisle przestrzega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rimm ja Cie prosze o jedno.. chce zobaczyc fragment Koranu w ktorym pisze ze kobieta ma okrywac glowe.. prawda jest taka ze go nie ma.. noszenie hijabu zalezy tylko i wylacznie od kobiety od tego w jakiej tradycji zostala wychowana nie ma nakazu.. fakt jest szkola ktora uczy ze jest to narzucone ale to jest tylko ludzka interpretacja.. dziewczynka staje sie kobieta z dniem pierwszej miesiaczki.. to o to chodzi w tym co przytoczylas wybacz ze nie dotyczalam za pierwszym razem.. jest to moment w ktorym z dziecka staje sie kobieta.. od tej pory moze zostac wydana za maz.. takie bylo kiedys prawo.. wiec powinna ubierac sie nie jak dziecko ale jak kobieta i szanowac wlasne cialo.. nie bierz wszystkiego co jest napisane tak doslownie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj nie pije kropli alkoholu,ja czasami sie napije drinka,moj nie pali ja kopce jak smok,moj gotuje,ja nie,moj nie lubi sie klocic,ja lubie czasami,czym roznimy sie od innych rodzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
Ponadto Muzułmańscy mężczyźni jak pobierają się z europejką to albo: - z miłości - a wtedy kochają ją taką jaką ją poznali - bez chusty i w takim a nie innym make up, stylu ubierania się, charakterkiem, wtedy też szukają z kochaną wspólnej drogi porozumienia - dla obywatelstwa, papierów - a wtedy z europejki chcą zrobić 100 % muzułmankę - chusty itp... a Ty rimm... obchodzisz święta chrzescijanskie... nie wiem po co... chyba tylko dla miłej tradycji i nic wiecej... chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga a prawdziwie wierzący muzułmanin jest DOBRYM CZŁOWIEKIEM koran mówi jak dobry mąż ma żonę traktować "Najlepsi z was to ci, którzy najlepiej traktują swoje żony." (Sunna: Ahmad, Tirmidhi i inni. Sahih wg. Szeicha al-Albâni) Wierzący (mężczyźni), którzy posiadają najdoskonalszą wiarę to ci, którzy mają najlepsze maniery; a najlepsi z nich to ci, którzy najlepiej traktują swoje kobiety." (Sunna: at-Tirmidhi i Ibn Hibban. Sahih wg. Szeicha al-Albâni) "Zaprawdę, kobiety są w pełni siostrami mężczyzn." (Sunna: Ahmad, Abu Dawud i inni. Sahih wg. Szeicha al-Albâni) jednym słowem - jeśli jest prawdziwa miłość wzajemna to nie ma problemu w małżeństwie chrześcijańsko - muzułmańskim i w oparciu o wzajemną miłość i duże podobiestwa obu religii można zbudować fantastyczny związek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy kobiety w rodzinie waszych mezow chodza w chustach?u mojego jedna chodzi,jedna niedawno zaczela,jedna nie chodzi(wszystkie mezatki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojego w rodzinie nie widzialam kobiet ktore chodza w chustach.. chyba ze wymaga tego sytuacja np modlitwa w meczecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
tak jestem w związku mieszanym :) ale, nie zostałam muzułmanką, moja druga połówka uważa że dobrze się ubieram... tzn. nie wyzywająco. Ja szanuję jego religię a on jest pełny podziwu dla mojej wiary chrześcijańskiej - podoba mu się że z mojej strony to nie tylko teoria ale i praktyka... :) ps. modlimy się razem raz dziennie wieczorem do jednego wspólnego Boga i prosimy o błogosławieństwo i opatrzność więc da się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„O Proroku! Powiedz swoim żonom i swoim córkom, i kobietom wierzącym, aby się szczelnie zakrywały swoimi okryciami. To jest najodpowiedniejszy sposób, aby były poznawane, a nie były obrażane" (33:59). »...Zaleć niewiastom aby spuszczały oczy, aby strzegły swej czystości i tylko to ze swego ciała okazywały co powinno być odkrytem. Niech zakrywają swe łona, a twarze swoje mogą pokazywać tylko swym mężom, ojcom, dziadom...[i innym osobom które są mahram]« (Surah an-Nur, 24:31 ) »O proroku! Powiedz swoim żonom i swoim córkom, i kobietom wierzących, aby się szczelnie zakrywały swoimi okryciami.« (Surah al-Ahzab, 33:59)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rimm podalas ten sam fragment co kolezanka wyzej.. nawet ona napisala do niego interpretacje.. chyba nie czytasz uwaznie.. pierwszy i ostatni to tez to samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie o to chodzi o interpretacje.. dlatego ja sie zawsze wystrzegam mowienia czegos co nie do konca jest prawda.. albo czegos co mozna wytlumaczyc w dwie strony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane nie ma sensu sie tu kąsać,ważne żebyście były szczęśliwe,każdy dom w związku mieszanym jest inny,wazne jak wy sie w nim odnajdujecie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprostu jak szukalam to nie czytalam zbytnio uwaznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
pochodzi z Malezji Na razie mieszkamy w Niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
przy pomyślnych wiatrach "zadryfujemy" do Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w nawiasie (wiem ze jak sie czepie to sie nie odczepie heheh :) ) ale chusta na głowie to esharb a hijab to ogólne zasłoniecie sie w przetlumaczeniu.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×