Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość z dziura w zebie

Boję się dentysty!!!!!

Polecane posty

Gość gość
niestety zdarzają się jakieś nieprzyjemne sytuacje w gabinetach dentystycznych, ale to na pewno nie jest norma i tak naprawdę nie ma się co dentysty bać. odkąd chodzę do Bamedu to nic złego mi się nie przydarzyło i wszystkie wizyty są bezbolesne i bezstresowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie też spotkała niemiła sytuacja, jak byłam dzieckiem potem nie bardzo chciałam chodzić do dentysty, ale przez to bardzo zęby zaniedbałam i jak mi przyszło leczyć dużo zębów postanowiłam, że nigdy wiecej i teraz regularnie chodzę do dental servcies. Mam bardzo dobrą opiekę i pozbyłam się strachu przed dentystą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paniskaksa
Jeżeli nie chcesz się bać, to polecam zabiegi w gazie rozweselającym :) Wtedy nic nie boli, nic a nic :) Możesz nie wierzyć, ale tak jest naprawdę :) Ja miałem taki zabieg przeprowadzany w klinice Dental-Design Jaworska w Pruszkowie. Na ich stronie możesz sobie poczytać szczegółów o tym znieczuleniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fobie na tym tle mam od mlodosci.W mlodym wieku zaczelam nosic protezy.Obecnie pojawily sie problemy,powiem tylko tyle ze chodze prywatnie od kilku lat do przemilej mlodej lekarki,plombuje mi przy znieczyleniu,teraz sa takie zele znieczulajace ze nawet grzebanie w dziasle nie boli.Ostatnio tak bolalo ze zadne tabletki nie pomagaly.Do publicznego gabinetu nie pojde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też przez wiele lat bałam się dentysty i regularnie go unikałam. Zdecydowałam się na pójście do dentysty dopiero wtedy, kiedy w kilku zębach zauważyłam ubytki. Nie były one bardzo duże, ale chciałam je szybko wyleczyć. Umówiłam się na prywatną wizytę w warszawskim Centrum Ortodoncji i Implantologii Odent - http://odent.pl/. Trafiłam na bardzo miłą i delikatną Panią Stomatolog, która bezboleśnie wyleczyła moje ząbki. Teraz zastanawiam się nad założeniem aparatu na górny łuk, bo mam trochę krzywe trójki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak trafisz do dobrego gabinetu to naprawde nie masz sie czego bac. Jak mieszkasz w Krakowie to na pewno godna polecenia jest Klinika Dentist. Jedna z lepszych jesli chodzi własnie o leczenie zębów. I nawet napisze, zeby bedziesz chciała wracac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak mozna odradzać wizytę u dentysty. Przecież bez tego nie wyleczy sie nagle nasz ząb. A wiadomo ze od zebów zaczynaja sie też bardzo czesto wszelkie infekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda sam się ząb nie wyleczy. Poza tym wiesz jeśli będziesz odkładać tą wizytę to będzie jeszcze gorzej i możesz sobie bardziej zaszkodzić. Ale rozumiem, że można się dentysty bać. Mnie najbardziej stresowało to, że słyszałam te wszystkie urządzenia i wiecie na pewno ten specyficzny zapach też do przyjemnych nie należy. Ale odkąd chodzę do Galerii Uśmiechu nie mam tego problemu. U nich pachnie przyjemnie, kwiatkami i kawą. Wszyscy mili i uśmiechnięci. Strach przed dentystą jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamssu
ja też się bałam i długo zwlekałam... za długo... gdy wreszcie zdecydowałam się na wizytę okazało się że z powodu nieleczonej ropy wytworzył mi się torbiel w żuchwie który rozpuścił znaczną część kości... dlatego idź czym prędzej... miałam wyrwane dwie ósemki... zero bólu... to naprawdę nic strasznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vedrtitallitt1979loorc
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Jestem zapisana na poniedziałek po świętach, nie wiem jaki to stomatolog bo u żadnego już baaardzo dawno nie byłam. Wiem tylko, że to mężczyzna. Wstyd mi otworzyć buzię...takie mam fatalne zęby Trzęsę portkami i pocą mi się dłonie na samą myśl. Jasne http://twsi.in/enNW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i bardzo dobrze :D ja też się przeprosiłam z dentystą. Moja pani doktor Beata Kosowska jest bardzo miła i przy niej zapomniałam co to strach przed dentystą. Dużo zależy od tego, gdzie do tego dentysty chodzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się tylko zastanawiam jak to wygląda cenowo. Bo przyznam że mam troszkę zębów do leczenia, a nie chce też zostawić tyle pieniędzy w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też się bałam nawet bardzo, ale jak sobie zaniedbałam zęby to się przełamałam i zaczęłam chodzić do Bamedu do dr Beaty Kosowskiej. Moim zdaniem ona jest super dentystką i też bardzo miła i sympatyczna, dzięki niej zmieniłam podejście do dentysty. Zdecydowanie mniej się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokłądnie, trzeba się przełamać. Ja pamietam traumę z dzieciństwa, ale ile mozna sie patrzeć na przeszłość, a zęby to zęby trzeba dbać. Ja mam zaufanych dentystów (http://www.nzozalmadent.pl/) i tam już się nie boję chodzić. Szczególnie, że znamy się już od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistkastomblogspot
Jestem Higienistką od 8 lat. Rzadko który pacjent jeśli przychodzi na wizytę się jej nie boi. Proszę wierzyć wizyta teraz nie jest tak straszna jak kiedyś. Do gabinetu coraz częściej przychodzą trzy latki. Proszę pamiętać że zawsze ma Pani Prawo do znieczulenia, a wizytę można zacząć np od przeglądu i czyszczenia aby zobaczyć czy dany gabinet będzie pani odpowiadał i budzi zaufanie. W razie pytań zapraszam do mnie na bloga - higienistkastom/blogspot/com za / prosze wstawic kropki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dentysta nie jest straszny poprosisz o zastrzyk znieczulający i nawet nie poczujesz czyszczenia zęba,lepiej idź i nie czekaj bo wszystkie się popsują i co zrobisz? dzieci małe chodzą a ty dorosła jesteś i boisz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co się bać. Jak miałam spore problemy z zębami które wyleczyłam u www.new-dent.pl to też na początku się bałam, ale pani stomatolog znalazła do mnie dobre podejście i przeprowadzała całe zabiegi z wyjątkowym wyczuciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, strach niczego nie zmieni. Niepotrzebny tylko stres. Czasem to jest kwestia samego dentysty. Ja na zabiegi chodzę do www.prodent.net.pl i nie stresuję się, bo zawsze spotykam się tam z podejściem pełnym wyczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bać jest się czego, bo jeśli ktoś gmera Ci w zębach i nie ma do tego odpowiedniego przeszkolenia, doświadczenia i podejścia to coś jest nie tak. Ja chociaż mam teraz dobrego dentystę (sanusdent) to panicznie nadal boję się chodzić do dentysty, mam duży uraz z dzieciństwa. Kiedyś potrafiłam uciec nawet z fotela, teraz jest lepiej, ale to tylko dzięki cierpliwości i podejściu pani doktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że jakby kiedyś były takie metody jak na przykład komputerowe znieczulanie (norma w gabinecie stomatologicznym http://www.vipdental.pl/, do którego chodzę) to na pewno mniej osób miałoby urazy z dzieciństwa i nie bałoby się teraz chodzić do dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też chodzimy tam niemal całą rodzina i musze powiedzieć ze leczenie i miejsce jest mega profesjonalne. Ciesze sie ze tam własnei trafiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Krakowie jest bardzo dobra klinika stomatologiczna Dentist. I jesli w Krakowie chcecie założyć sobie aparat to polecam własnie wybrac sie do tej kliniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odkąd trafiłam do pani Gadomskiej (http://dentysta-gadomska.pl/) też już się nie boję chodzić do dentysty. Jest zawsze miła i uśmiechnieta, daje mi znieczulenie bez zbędnych komentarzy typu: "przeciez to nic nie będzie bolało", "albo nie opłaca się strzykawki brudzić do takiego zęba", jakie zdarzały się wcześniej u innych stomatologów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorzej jak tak się człowiek boi iść do dentysty, bo ma uraz z dzieciństwa. Ja też dobrze nie wspominam swoich pierwszych wizyt w gabinecie stoamtologicznym, pamietam, ze zdarzało mi sie z bólu pogryźć dentystkę. Teraz na szczęście juz nie mam takiego problemu, bo trafiłam do dobrego gabinetu (http://stomatolog-ostroda-ilawa.pl/), ale w przeszłosci bywało różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki problem, że w czasie każdej wizyty u dentysty mdleję - zazwyczaj zanim jeszcze zacznie się samo leczenie. I dlatego przestałam chodzić, bo nie umiem sobie z tym poradzić. Nie wiem właściwie co zrobić, bo wiem dobrze że wizyta w gabinecie jest konieczna, ale jak , skoro tego nie kontroluję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak miałam długi czas. Okropnie bałam się bólu... Niestety przyszedł dzień, gdy ząb bolał mnie już tak, że to było nie do wytrzymania i okazało się, że trzeba będzie go leczyć kanałowo. Przezwycięzyłam strach i poszłam do http://cenker.pl/ - byłam w szoku, że tak szybko i bezboleśnie dało się wyleczyć tego zęba. :) Od tamtej pory zawsze tam chodzę, mój strach zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety lęk przed dentystą potrafi być uciążliwy, ale to da się przezwyciężyć. Udało mi się znaleźć dobry gabinet ze świetną atmosferą, gdzie dentyści mają naprawdę dobre podejście do pacjenta - http://dentalservice.pl/ . Teraz tam chodzę i już nie boję się tak jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ifiii
Dlatego warto chodzić do klinik nowoczesnych, dobrze wyposażonych, takich jak Klinika Borczyka w Katowicach. Generalnie poziom kliniki można wybadać już po postawieniu w niej pierwszego kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie nie boje, w zasadzie juz od kilku lat chodze do www.dentysta-gadomska.pl i to wlasnie dzieki tej dentystce moj strach przeminał :) fajnie, bo gdyby nie ona, to pewnie ciagle by mnie to paralizowalo, tak niczego sie juz nie boje. nawet borowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×