Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa 33

wykiełkował pomidor

Polecane posty

Gość Frytz ­
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frytz ­ ­
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quyuqwe
A ja mam pytanie odnośnie auksyn i wpisu zaczynającego się: "Za tę nienormalność odpowiedzialny jest syntetyczny enzym AUKSYNA (pochodna kwasu masłowego). " Trochę nie rozumiem, bo przecież auksyny to normalne, zwyczajne hormony roślinne, dzięki którym wszystkie rośliny w ogóle rosną. Używa się ich w uprawie m.in. do tworzenia owoców bez zapylenia, czyli takich bez nasion. Skoro pomidor wykiełkował, to znaczy, że miał nasiona... No i skad stwierdzenie, że są szkodliwe..? Gdyby ktoś się ich opił, to pewnie tak, ale ogólnie to bez przesady... Nigdzie nic takiego nie stwierdzono. I musielibyśmy zrezygnować z jedzenia wszystkiego, co roślinne, jeśli auksyny byłyby takie straszliwie groźne. Mam nadzieję, że ktoś zorientowany się wypowie jeszcze i rozwieje moje watpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że chodzi o ILOSĆ tych auksyn jak np. z hormonami wzrostu dla kurczaków kazdy organizm te hormony ma, bo dzięki nim rośnie ale jak się ich dowali wiaderkiem do kurnika, to się roślnie 5 x szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tadeusz43
słyszeliście coś na temat choroby szalonych korzeni pomidora? :/ znajomy mi wspominał, ale nie wiem czy się zgrywa czy jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JakŻyć
HAHA...brzmi nieprawdopodobnie, prawda? Jest coś takiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tadeusz43
ale o co w tym chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JakŻyć
EHH... rozrastają się korzenie, a skutkiem tego jest obniżenie plonowania... rośliny wymagają wtedy większych nakładów pracy na pielęgnację. Zdecydowanie większych, a ich owoce i tak są gorsze jakościowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tadeusz43
w życiu nie spotkałem się z takim przypadkiem i dlatego myślałem, że mnie wkręcają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JakŻyć
No bo póki co ta choroba dotyczy plantacji w Holandii...w Polsce chyba nie było jeszcze takiego przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tadeusz43
aha, w Holandii?? to trochę zmienia postać rzeczy...no, ale nie mogę i tak nic znaleźć na ten temat w prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JakŻyć
Z tego co pamiętam to ostatnio czytałam na ten temat artykuł na stronie podoslonami.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tadeusz43
dzięki ogromne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sergeevna
Piszę pracę na temat odmian pomidorów oraz ich uprawy. Może orientujecie się na co zwrócić uwagę w czasie nawożenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYBIK21
Ważny jest nawóz + to jaką odmianę chcesz uprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sergeevna
yyy, no tak...ale to jaka jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYBIK21
No, np. masz trzy odmiany Torero F1, Foronti F1 i Tomimaru Muchoo F1 i w ochronie każdej na co innego zwracasz uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYBIK21
W przypadku Torero F1 powinno się pilnować by nie nastąpiło zbytnie osłabienie wierzchołków i utrzymywać rośliny w równowadze wegetatywno-generatywnej. Dlatego w nawożeniu tej odmiany duże znaczenie ma Pioner Żółty, o dużej zawartości azotu,. Nie można tek odmiany prowadzić np. na pożywce o dużej zawartości potasu, bo może to doprowadzić do osłabienia wzrostu roślin, zwłaszcza w czasie letnich upałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYBIK21
Z kolei w przypadku Foronti F1 zalecane są inne pożywki, niż dla poprzedniej odmiany – pomidorom o silnych tendencjach wegetatywnych nie można podawać zbyt dużo azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYBIK21
Z kolei w przypadku pomidorów malinowych, uchodzących za bardziej podatne na występowanie suchej zgnilizny wierzchołków owoców, zwykle dużo uwagi poświęca się nawożeniu wapniowemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYBIK21
Zresztą zajrzyj sobie na tą stronę, którą wcześniej ktoś wstawił na forum. Na tym portalu PodOsłonami jest dużo ciekawy informacji na interesujący cię temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sergeevna
bardzo dziękuję! a gdzie link do tej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Same profesory , a nikt nie napisał czy zjeść można. Takiego samego mam i mam ochotę go zjeść! I po to tu zajrzałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uprawa pomidorów z nasion
Przeczytałem całą rozmowę, mam jednak dodatkowe pytanie. Czy znacie może Państwo odmiany pomidorów które wykiełkują i zdążą zaowocować jeśli nasiona wysieję dopiero teraz? mam na myśli wysiew w połowie czerwca? Czy możecie polecić jakąś odmianę z tego linku http://sklep.swiatkwiatow.pl/nasiona-pomidorow/ Oczywiście proszę brać pod uwagę tylko pozycje dostępne :) Dodam, że uprawę planuję na balkonie w dużych donicach 40 litrowych w ziemi uniwersalnej. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliw
Dobre pytanie jeść czy nie jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna dziewnna
Nie jesc jest niesmaczny i trujacy. Nasiona psiankowatych wytwarzaja toksyny podczas kielkowania. Pewnie dostal za duzo azotu do wzrostu i byl zzle przechowywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwiatostanPomidora
P__dole..... wrzucam:/... eseje niektórzy pisza tylko nie na temat.... Wole wyrzucic niz umrzec wolnąi bolesna smiercia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×