Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maggda78

WADA WZROKU 4 letnie dziecko

Polecane posty

Gość gość
kurcze na temat plusów to nie wiem jak jest z korekcją laserową, ale moja Zosia miała -4 i zdecydowaliśmy się na zabieg Lentivu, bo ja w tak młodym wieku ma taką wadę, to co by było dalej. Plusem jest to, że nic jej nie bolało i doszła szybko do siebie, nie musiała opuszczać szkoły itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plusy, zdaje się, ograniczają możliwości leczenia laserem, ale to już trzeba dopytać w danym miejscu, gdzie robią takie zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazmon
Witam.u mojego synka 5 letniego zdiagnozowano na jednym oku +9.25 a na drugim 8.5. Dostał okulary ze szklami o takiej mocy. A teraz czytam, że powinno się zacząć od mniejszej mocy i stopniowo zwiększać :-/ czy mogę mu wyrządzić większą krzywdę tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niram
ojj nie wiem, musiałabyś się zapytać lekarza czy jakiegoś specjalisty. myślę że nie ejst dobrze szukać na forum takich rad :)mimo najlepszych naszych chęci. ja w końcu się zdecydowałam na lentivu i już się doczekać nie mogę kiedy pozbędę się okularów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jako dziecko miałam zeza wyleczonego w 8 roku życia, niestety trochę za późno (mimo, że rodzina sprawy nie zaniedbywała) i w konsekwencji niedowiedzenie jednego oka, częsta i dość poważna sprawa w takich przypadkach, i nieuleczalna, nie nadaje się do operacji, ponoć jak się do 6 roku nie wyleczy to w uproszczeniu mózg wyłącza jedno oko (przestaje prawie wcale z niego korzystać, bo dostawało z niego błędne sygnały), w efekcie drugie pracuje za dwoje, dlatego nie lekceważcie takich spraw u dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beber
od małego dizecka noszę okulary, ale wkońcu zdecydowałam się na zabieg Lentivu - szybko i bez problemów. generalnie jedna z lepszych moich decyzji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fregatta
jedną z najnowocześniejszych metod leczenia laserem jest dzisiaj metoda Lasik, poczytajcie sobie na temat tej metody. Bezpieczna, bezbolesna, szybka, brak możliwości komplikacji po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, wada powoli ale spada głowa do góry. My półtora roku nosimy okulary wada + 9 + 6,5 .. teraz 8 ... i 6......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JagódkaMalina
Wada może się zwiększyć lub zmniejszyć, na to nie mamy wpływu, ale niestety częściej się pogłębia, ważny jest dobry dobór okularów, szczególnie wybierając te pierwsze dla swojego malucha, proszę o tym przeczytać http://inwestokracja.pl/kupno-pierwszych-okularow-dla-dziecka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartynaKuc
Zazwyczaj jest większa szansa że wada się powiększy, ale zawsze jest jakaś szansa że zmaleje. Najlepiej często badać wzrok dziecka i chodzić do okulisty, może być tak że będzie potrzebna laserowa korekcja wzroku. Proszę przeczytać http://samorzadue.pl/wizyta-dzieckiem-u-okulisty-dzieciecego/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laserowa korekcja wzroku to raczej nie ten wiek, dziecko sie jeszcze rozwija. Mysle, ze okukary sportowe były by ok, albo soczewki? Ale to trzeba skonsultować z okulista dziecięcym. Na wizycie wszystkiego mozna sie dowiedzieć. Podeślę Ci fajny lekarzy http://www.spektrum.wroc.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilenaJ
Laserowa korekcja wzroku zdecydowanie odpada, bo można ją wykonywać dopiero po ukończeniu 21 roku życia. Prawda jest taka, że warto być po prostu pod stałą opieka okulistyczną. Tylko specjalista jest w stanie udzielić wyczerpującej informacji. Ja z dzieckiem chodzę do Centre de la Vision. Co prawda nie ma on wady wzroku ale chodzimy kontrolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia881
Hej autorko wątku . Moje dziecko akurat nie ma nadwzroczności . Na całe szczescie . A czy wada ulega zmniejszeniu , tego niesttey nie wiem , Na takie pytanie moze Ci tylko okulista odpowiedzieć . U mnie dziecko miało zeza , wmawiano mi ,ze to normalne . Udałam się do bardzo dobrego okulisty ( u mnie w Warszawie jest świetna klinika Dzięgielewska Instytut Oka ) .Okazało się ,ze ma początek jakiejś poważnej choroby . Na szczescie dzieki szybkiej interwencji udało się to wszystko przyhamować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrej jakości dziecięce okulary dostaniecie w łódzkim Okooko http://okooko.com.pl/ przy Próchnika. Do tego dobra, miła obsługa, która dobrze sobie radzi z dziećmi. Mają tam też badania na NFZ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Servetkova
współczuje , jeżeli dziecko ma nadwzroczność . przerabialam to :( I wiem jak to potem wygląda . A co d okulisty to właśnie u mnie sprawdziła sie pani dr Monika Dzięgielewska . Wspaniała pani dr , która ma bogate doświadczenie oraz podejście do najmłodszych pacjentów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bratek04
Moje drogie ja mam dziecko 2 lata i 3 miesiace chodzilo na eizyty nfz raz na pol roku okulists moei wszystko ok, przed Bożym narodzeniem 2017 r zauwazyl maz ze dziecko zezuje prywatna wizyta atropina i badanie +10 na oboje oczu, gdzie na nfz lekarz mowil ze jest wszystko ok. Postanowilam wniesc zadośćuczynienie od przychodni i potrzebne mi byly papiery o przebieg wizyt a tam pisze ze moje dziecko ma + 7 i ma sie zglosic za 1,5 roku, gdzie za jakis czas jedno oko przestaje widziec i co wy na to? Tylko udusić p.okulistke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Brzozko
Ja bym wniosła skargę za cos takiego !!! a tej pani okulistce odpowiednio bym nagadała !! Dlatego ja juz nie chodze na nfz do okulisty a tym bardziej dziecięcego.wolę isć prywatnie. I fakt świetnym lekarzem jes pani dr Monika Dzięgielewska. A mam porównanie bo byłam u trzech lekarzy okulistów i wiem ,ze niejednemu sie nawet nie chce do porządku zbadać. Np takiego niesfornego malucha , które ma 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Właśnie dostałam diagnozę dla mojej dwuletniej córeczki Nadwzroczność +6 na obu oczkach. Zwaliła mnie z nóg i załamała ... Przypadkiem zauważyłam ze czasami ucieka jej prawe oczko i dlatego szybka wizyta u okulisty. Mamy już przepisane okularki. Jestem w rozsypce nie wiem czy mała będzie skazana już na okularki do końca życia i czy będzie miała problemy z widzeniem. Proszę odpiszcie mi jeśli mieliście podobną wadę bo mój świat się zawalił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juleczkakarla
Gość . Głowa do góry ;) Będzie dobrze. A gdzie chodzisz do specjalisty ? Faktycznie bardzo dobrym okulista dziecięcym jest pani dr Monika Dzięgielewska . Wie jak obchodzić się z najmłodszymi pacjentami .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juleczkakarla. Na razie byliśmy w klinice w Kielcach ale czytałam ze e Krakowie tez są dobrzy specjalisci Okularki mała nosi super a tak się tego bala ale ja nadal mam nadzieje ze nie będzie skazana na nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggda78 napisz jak u Was z wada? Juz duuuuzo czasu minęło i jestem ciekawa efektów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha nie wiem czy ktoś doczyta do tej strony ;) moja lekarka powiedziała mi, że miała pacjenta, który miał wade +3 i mimo długotrwałego leczenia nie wyszedł z niej i miała pacjenta z wada +7 i wyszedł z tego do "0". Wiec jak widać, zależny od organizmu :) Zawsze warto nosic okulary!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Soboń
U mnie dziecko właśnie miało nadwzroczność i tez zeszło do zera ;) wszystko dzięki pani dr Monice Dzięgielewskiej, z Dzięgielewska Instytutu Oka w Warszawie ;) Wspaniały lekarzi do teg profesjonalista ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ofcooo
Aniu z jakiej wady zeszło dziecko? ile miało lat jak zaczelo chodzic w okularach? i jak dlugo trwalo leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula

Drogie mamy, w jakim wieku pierwszy raz poszłyście z dzieckiem do okulisty? Czy wam również lekarz rodzinny mówił coś o tym, że jest zez fizjologiczny i że dziecko może z tego wyrosnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felicja2236

Mnie takie coś próbowali wmówić, ale jakoś wybrałam się do okulisty właśnie do pani dr Moniki Dzięgielewskiej. Drogie mamy, jak dziecko zezuje to idźcie do specjalisty, moze się okazać że rzeczywiście to nic groźnego, ale może byc tak że zez jest oznaką poważnych schorzeń wzroku !! Tutaj przynajmniej w gabinecie u wpsomnianej pani dr przejdziecie specjalistyczne badania i postawi się diagnozę . wiem co pisze 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula
Dnia 21.12.2018 o 18:38, Gość Felicja2236 napisał:

Mnie takie coś próbowali wmówić, ale jakoś wybrałam się do okulisty właśnie do pani dr Moniki Dzięgielewskiej. Drogie mamy, jak dziecko zezuje to idźcie do specjalisty, moze się okazać że rzeczywiście to nic groźnego, ale może byc tak że zez jest oznaką poważnych schorzeń wzroku !! Tutaj przynajmniej w gabinecie u wpsomnianej pani dr przejdziecie specjalistyczne badania i postawi się diagnozę . wiem co pisze 😉

A w jakim wieku było Twoje dziecko jak poszłaś do okulisty? Podobno w zależności od rodzaju zeza może być on operacyjny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkaaa8988

Nadwzroczność może być dla dziecka spory problemem, a szczególnie dla tak małego dziecka, które jeszcze dokładnie nie potrafi określić, czy widzi dobrze, czy jednak potrzebuje dodatkowej pomocy. Zabierz swoje dziecko do kliniki Vidium Medica w Krakowie lub Warszawie. Tak wszystko dokładnie zbadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rehab Amy

Nie wiem czy ktos tutaj jeszcze to czyta, ale z mojje strony moge sie podpiąć pod to, że pani dr Dzięgielewska jest bardzo dobrym lekarzem. Kompetentnym. Przejechałam dosyc kawał drogi, by zoperowała zaćmę mojemu synowi, ale... warto było 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×