Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aaniaa

Kiedy pokarmy stale???

Polecane posty

Mieszkam w Anglii i tutaj specjalisci maja do tzw.solid foods dziwne podejscie. Mianowicie zalecaja do 6-go mca jedynie mleko i dopiero potem wprowadzanie kaszek,zupek itd. Ja widze w sklepach kaszki i deserki juz od 4 m-ca, kiedy Wy zaczelyscie je wprowadzac w diecie swoich maluchow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam podawać dziewczynką dużo wcześniej. Mleko zagęszczałam kaszką jak skończyły 3 miesiące. I słoiczki od 4 miesiąca. Spokojnie możesz dawać bez stresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 4 msc kaszki, kleiki potem pierwsze jakies dania np. marchewka, marchew i dynia, jabłko, gruszki na pocatek sloiki od 6 msc sama gotowalam normale zupy i wcinał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jedno i drugie dziecko karmiłam "nowościami" od skończonego 3 miesiąca. Dodawałam kaszki ryżowe, kukurydziane i mieszane do mleka, dodatkowo jabłko skrobane, malinki, jagody, śliwki, truskawki, winogronka bez skórki, marchewki jedno i drugie nie cierpiało, potem od 4 skończonego słoiczki BoboVita uwielbiały, kaszkę mannę dawałam po 5 miesiącu (np łyżeczkę do zupek by je zagęścić), potem sama już gotowałam na 2-3 dni to co przyszło mi do głowy, np mięsko + ziemniaczek + marchewka+groszek+świeży koperek, rosołek z ryżem (mięsko, marchewka, seler, pietruszka, ryż) wszystko normalnie doprawiałam. Uważam że nie jest prawdą, że dzieci mają jeść jałowe rzeczy. Generalnie od 6 miesiąca dzieciaki jadały ze smakiem: na śniadanie kaszkę, potem owoce (uważałam na cytrusy - jedno okazało się alergikiem) potem mleczko, obiadek, znowu owocki mleczko i przed samym spaniem na "dopchanie" kaszkę. Od 7 miesiąca praktycznie przesypiały noce. Cały czas jadają surówki i nie mamy z jedzeniem najmniejszych problemów. Plusem jest to, że mam dostęp do "swoich" owoców i warzyw więc wszystko dawałam bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka2050
dobry temat trafiłam:0 Moja córcia skończy 4 miesiące za dwa tygodnie i już sie własnie zastanawiam co i jak podawać wiec szukam informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczęłam wprowadzać pokarmy od 6-tego miesiąca (wg schematów żywieniowych jest to najlepsze dla dziecka). zaczynamy od przecierów warzywnych i gęstych 3-składnikowych zupek z odrobiną kaszki mannej. Od dzisiaj (czyli po ok 2 tygodni od rozszerzenia diety) wprowadzilam kleik ryżowy do mleka. Za jakiś tydzień planuje kolejną rzecz (owoce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego jest to najlepsze dla dziecka? Nie kwestionuje tego,ze czekalas do 6-go m-ca,ale jak to tlumacza tzw.specjalisci? Dlaczego czekac do 6-go m-ca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazynka -
kiedy organizm (czytaj : system trawienny ) jest bardziej dojrzaly jest miniejsze ryzyko alergi i latwiej sie dziecku przestawic... tez wprowadzalam od 6 miesiaca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja karmiłam tylko piersią do skończonego 6 miesiąca, tak zaleciła lekarka. mały był alergikiem co dodatkowo opóźniło wprowadzanie różnych nowości, bo co podałam coś nowego to reakcja alergiczna się pojawiała i znów czekałam tydzień do ustąpienia objawów i od nowa. tak ze np dopiero po 9 miesiącu dostał mięsko. teraz je praktycznie wszystko. z każdej alergii juz wyrósł! nawet truskawki czy wiśnie zjada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg specjalistów tylko mleko naturalne do 6 m-ca najlepiej przygotowuje układ trawienny do spożywania innych pokarmów (chodzi tu o przygotowanie ścian jelita itp). Mój syn jak się urodził ważył 3850, jak miał 5 mcy to 8200, więc spokojnie mleko matki wystarcza (karmiony co 3 godz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×