Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MamusiaKajtusia

usg bioderek u niemowlaka

Polecane posty

Witam serdecznie mamy maluchów, chciałam zapytać, czy wasze dzieci miały robione usg bioderek? Byłam z synkiem (10 tyg) wczoraj na 1 wizycie u ortopedy - zbadał go i powiedział, że wszystko ok, a w związku z tym nie ma potrzeby kierowania synka na usg.. Teraz się zastanawiam, czy nie pójść prywatnie, bo poczytałam sobie, że istnieje możliwość nie wykrycia pewnych wad poprzez jedynie przeprowadzenie badania. Jak było u was? Bo nie wiem, czy się martwić i zapisać małego jakoś prywatnie (bo inaczej potrzebne jest skierowanie), czy dać sobie spokój??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój synek
miał robione usg po porodzie,a potem dopiero w wieku 5 miesięcy bylismy prywatnie na usg i badaniu,ortopeda powiedziala,ze ma silne i dorodne stawy i nie ma juz potrzeby kontrolowania,ale pewnie jak mały zacznie chodzic dla własnego spokoju znow pojde prywatnie na usg :) (teraz ma 7-mcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dzieci też miały usg robione po porodzie i jak miały 5 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agree agree
a mnie zastanawia jedna kwestia: dwukrotne badanie bioderek dziecka (usg) wykazało, że jest ok, a ja podczas przewijania słyszę w prawym bioderku chrupanie... czy też tak czasem jest u waszych maluchów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agree agree
alo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko miało robione USG po porodzie, później z uwagi na nieprawidłowość poszliśmy prywatnie po 4 tyg. (zgodnie z zaleceniem) i na kontrolę jak skończy 3 miesiące. Wiem, że standardowo jeśli pierwsze USG jest okej to zalecają drugie USG po 6 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsza corke urodzilam w Polsce i miala robione usg bioderek tylko raz,nie bylo potrzeby aby robic kolejne,druga rodzona w uk nie miala robionego,tylko po urodzeniu ,w 6 i 12 tygodniu bylam z nia na kontroli u ortopedy,mala ma 15 miesiecy i zaczelam sie niepokoic poniewaz ma dodatkowy waleczek na nodze(co dziwne tylko na jednej) przy pachwinie,bylam u lekarza na kontroli i zbyl mnie,wiec umowilam sie w prywatnej klinice u polskiego ortopedy na sprawdzeni i ewentualne usg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhh
syna nie miała robionego usg bo ortopeda na pierwszej wizycie powiedział ze z biodrami jest ok. córka miała usg, bo według ortopedy lewą nóżkę za slabo rozkładała, ale usg wyszło w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak większość dzieci ma robione usg.. Muszę więc pomyśleć nad prywatną wizytą.. Co do chrupania w bioderku- nic takiego nie zauważyłam, ale za to jak go biorę na rączki to tak jakby chrupie mu bark.. Oj, ciągle się tylko człowiek zastanawia czy wszystko ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"oj, ciagle sie tylko czlowiek zastanawia czy wszystko ok.." takie sa oto uroki swiadomego macierzynstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bioderka
moja córcia tydzień po porodzie miała USG (w porządku) potem co dwa m-ce na kontrolę (chyba ze 3 były i kolejna miała być jak dziecko usiądzię samo i potem jak już bedzie dobrze chodzic...wszystkie wizyty sa na NFZ (ze skierowaniem)...dziwię się ze w niektórych przychodniach nie zalecają tego???i trzeba prywanie! co do "chrupaania" nie zauwazylam tego ale jak biorę na rączki (roczna już córcia ) to czasem słychac jakby pod paszkami "coś sie przesuwało" a nie chwytam tak "zaraz pod pachami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź prywatnie
mi w szpitalu mówili że bioderka ok, poszłam prywatnie na usg jak synek miał 2 tyg i okazalo się, że ma obustronnie zwichnięte stawy biodrowe i konieczne jest leczenie, sama widziałam wyraźnie na usg jak kość udowa jest poza stawem... lepiej zrób usg, żeby mieć pewność zaniepokoilo mnie to, że jak kładłam na brzuszek to nie mógł rozlożyć nóżek na żabkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agree agree
no, to nadal mam zagwostke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli masz sie tym martwic to najlepszym rozwiazaniem bedzie prywatna wizyta u specjalisty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agree agree
jeśli to było do mnie, to byłam 2 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vikkaa
Prywatnie zdecydowanie szybciej i bez kolejek. Koszt nie jest duzy, a ile nerwów można zaoszczędzić i nie latać po skierowania od lekarza do lekarza. Ja tak zrobiłam ze swoim synkiem poszłam prywatnie do Profemedu w Warszawie, zero problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zappska

A gdzie w Warszawie polecicie się zapisać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mieliśmy zalecone badanie i usłyszeliśmy termin z kosmosu, ale spokojnie... to da się załatwić szybko. W Multimedzie w Wawie czekaliśmy jakoś kilka dni. Nie pamiętam, ile dokładnie, ale to nie było długo. I wszystko załatwione w pełni profesjonalnie. Na szczęście u nas bez większych problemów, nic nie zostało wykryte. Samo to miejsce zdecydowanie polecam na załatwienie tego badania. Wszystko co do minuty, na wypasionym sprzęcie, z opcją konsultacji, opisem i fajnym podejściem do pacjentów. Byliśmy zadowoleni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×