Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bezpseudonimu....

dziecko z adhd

Polecane posty

Gość bezpseudonimu....

moj 7 letni syn ma adhd. czy ktos z was tez ma podobny problem ? jak sobie radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma tragedii
musisz współpracować z nauczycielem być bardzo konsekwentna najlepiej razem z nauczycielem ustalić nad czym będziecie po kolei pracować, omowić to z dzieckiem, chwalic za postępy dziecko z adhd potrzebuje bardzo konsekwentnego postępowania dorosłych adhd to nie wymówka niektórzy rodzice mówią - on ma adhd i na tym sie konczy dzieci z adhd stają sie super, ale warunek, że mają super madrych( chodzi o wychowanie) dorosłych którzy pomogą im przejść wiele trudów związanych z edukacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam ten sam problem, ale przy dopowiednim leczeniu mozna normalnie funkcjonowac. Lekarz przepisal mojemu dziecku Medikinet i jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gepard
Mia ! mojemu synowi tez ostatnio przepisal lekarz Medikinet i co rzeczywiscie zauwazasz poprawe ? u mojego syna zwiekszyla sie koncentracja i juz nie ma takich problemow w szkole. Znakomity lek, po tym wszystkim co przeszlismy polecam go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 321312313
chyba warto brać tez magnez, jest polecany w stanacyh nadpobudliwości i w goóle zbawnienny dla układu nerwowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie medikinet sprawdziła się w 100%.. jestem bardziej spokojny i skoncentrowany..jestem zadowoleny z medikinetu, bo jego główna zaletą jest to że 1 tabletka starcza na 8 godzin.. akurat na czas prazcy wystarcza... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jakiej konsekwencji piszesz ? U mojego syna jest podejrzenie,ale tylko podejrzenie bo ma dopiero 2 lata i już nie wiem jak z nim pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfgg
Sprawdź czy dziecko nie ma czasem przerostu grzybów. Rozwinięta candida może rzucać się na układ nerwowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfgg
Aaa staraj się nie podawać dziecku za dużo słodyczy, cukru najlepiej w ogóle wyklucz cukier ( nie zawsze się da niestety) i ogranicz mąkę pszenną, zobaczysz czy dziecko będzie spokojniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi znajomi stosują u swojej córki medikinet od pół roku i widzą znaczną poprawę..medikinet jest o tyle dobry, że jedna tabletka starcza na 8 godzin. substancja czynna uwalniana jest 1 na 4 godziny więc starcza nam to akurat na czas szkoły..ja stosuję medikinet adult i też go polecam a jak opinie innych na ten temat..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie odczuwam takich któe mogłyby utrudniać mi funkcjonowanie...czasem bezsenność, chudnięcie i brak apetytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej a wiecie może jak ma wyglądać refundacja medikinetu..? coś się zmieni po nowym roku..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam już po nowym roku..jak widać w mediach dużo się dzieje odnośnie leków refundowanych.. czy wiecie jak będzie/ jest z medikinetem..? niedługo muszę wykupić następne dawki leku i zastanawiam się jak to będzie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ja niestety też mam taki sam problem..już za kilka dni muszę iść do lekarza po następna receptę na medikinet i zastanawiam się jak to będzie wyglądać.. czy ktoś z forowiczów już miał po nowym roku jakieś doświadczenia z refundacją..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaKasi28
Hej. Moja córeczka też ma adhd i zmiana diety dała wileką poprawę w jej zachowaniu, w internecie można znaleźć dużo info na ten temat. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Na jednym z forów czytałem że ponoć można kupić medikinet po refundacji za 3,20zł. Jutro idę do lekarza to zobaczymy jak będzie.. ;) a co do diety to faktycznie zmiana nawyków żywieniowych dużo pomaga ale wsparcie farmakologiczne jest potrzebne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłem w aptece i w nie każdej chcieli zrefundować ale w końcu się udało i dostaem medikinet po 3,20zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartynaKA
U mnie w dużej mierze pomogła zmiana diety u syna. Od kiedy podaje mu zamiast słodyczy, suszone owoce, nie daje mu nabiału, mięso 2 razy w tygodniu ale tylko z indyka lub kurczaka to zmiana jest tak ogromna że aż lekarka jest zdumiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tam wasze doświadczenia po medikinecie..? jak się po nim wasze dziecko/ci czuje..? wszystko ok..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem czy
ingerowanie w tak młody organizm tego typu lekami było dobrym pomysłem. Może warto poczekać, może układ nerwowy sam się ustabilizuje i dziecko z czasem się uspokoi. Poza tym adhd to już taka "uroda". Człowiek się z tym rodzi i już. Jest to męczące na pewno dla osoby z adhd jak i otoczenia. Nie wiem w jakim stopniu wasze dzieci mają adhd i jak jet to dokuczliwe, ale dzisiaj wiele osób to ma i jest to powszechne. Adhd jest dziedziczone genetycznie więc może wy rodzice-cierpicie/cierpieliście na to? Poza tym często adhd jest mylone ze zwykłym rozbieganiem i ropierającą energią dziecka...Może warto przeczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem czy
miało być - "czy jest dobrym pomysłem". Jedni ludzie są spokojni, flegmatyczni, inni bardziej "żywi", energiczni, temperamentni- to wszystko kwestia indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olej slonecznikowy
przestań się ciągle wszędzie reklamować. widzę, że wyznajesz teorię że olej słonecznikowy jest dobry na wszystko. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do "nie wiem czy" Powiedz mi czy miałeś kiedyś kontakt z dzieckiem chorym na adhd..? Wydaje mi się że chyba raczej nie i wątpię być miał pojęcie o istnieniu takiej choroby.. większość społeczeństwa uważa że coś takiego jak ADHD nie istnieje, że to tylko wina rodzica i rozpieszczenia dziecka a tymczasem tak nie jest i leki i praca z dzieckiem pomagają mu się wyciszyć skoncentrować i funkcjonować w społeczeństwie..zastanawiam się tylko czy ci którzy mają dzieci chore na ADHD mogą powiedzieć coś więcej n temat medikinetu..? jakie są wasze doświadczenia z tym lekiem..? jak długo go stosujecie czy też u was przynosi dobre rezultaty..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem to, co się teraz nazywa ADHD. Tylko, że kiedyś po prostu byłem nadpobudliwym dzieckiem. Jak w domu rozrabiałem, to najlepszym lekarstwem był pasek - też na kilka godzin starczał, tak, jak tabletka, o której ktoś tu pisał :P Poza tym UPRAWIAŁEM SPORT. Biegałem, chodziłem na zajęcia taneczne, basen itd. Zamiast tłumić energię dziecka, daj mu możliwość spożytkowania jej. Jeszcze "wyhodujesz" w domu świetnego sportowca. Michael Phelps (albo jakiś tak) - wielokrotny mistrz świata w pływaniu trafił na basen dlatego, że miał ADHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też myślę że poza lekami należy dziecku zapewnic dużo wysiłku fizycznego i innych zajęć ale nalezy to równiez wspomagac farmakologią..ja mamADHD i poza ćwiczeniami zażywam ównież medikinet i jest ok..znacznie oprawiła się moja koncentracja, dłużej jestem w stanie usiedzieć przy biurku i zrobić to co do mnie należy..wcześniej (przed medikinetem) raczej ni było to możliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×