Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mgielka241

Wklejam przepisy na dietetyczne obiady,sniadania,przekaski,kolacje itp.

Polecane posty

Gość klara1978
mgielka ,jeszcze raz dzieki jak cos wyszperam to rowniez wkleje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risotto z krewetkami: * cebula * czosnek * ryż (taki który jest dokładnie oblepiony skrobią) * białe wino * bulion warzywny * dymka * krewetki kilka małych i dużych * sok z połowy cytryny * łyżeczka kwaśnej śmietany * skórka cytryny Siekamy czosnek i cebule smażymy na oliwie z oliwek tak aby się zeszkliło. Wrzucamy na to ryż mieszamy i na niego wino ( lała całkiem sporo)ciągle mieszamy, dolewamy bulionu po to aby ryż miał czym nasiąknąć. teraz po kolei wrzucamy: posiekana dymkę, krewetki, sok z cytryny chwilę odczekać łyżeczka śmietany. Moment na ogniu, wyłozyc posypać startą skórka cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietetyczny placek z jagodami czas przygotowania: do 60 min Składniki: 40dkg mąki, 150dkg masła, 3 żółtka, 2 budynie, 50dkg jagód, 3 łyżki słodzik, Sposób przygotowania: 1. Z mąki, masła i żółtek ugnieść ciasto. Jeśli będzie zbyt suche można dodać jedną lub dwie łyżki śmietany:) Ciasto wstawić na pół godzinki do lodówki i potem wyłożyć na blachę i upiec. 2. Jagody wrzucić do garnka z ociupinką wody, zagotować. Jagody puszczą sok, więc nie ma mowy, żeby się przypaliły. Budynie rozpuścić w ok.500ml wody i dodać do jagód. Gotować na małym ogniu aż owocowa masa zacznie gęstnieć. Taką masę wlewamy na upieczone już ciasto i gdy już przestygnie wstawiamy do lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indyk w sosie \"serowo-śmietanowym\" w wersji ligt przepis na indyka w fantastycznym sosie i to w dodatku dietetycznym! :) Składniki: filet z piersi indyka (może być również kurczak) serek homogenizowany naturalny jogurt naturalny ser domowy (można kupić lub zrobić samemu) mąka kukurydziana przyprawy (sól, pieprz, czosnek, bazylia, oregano, przyprawy do drobiu) mąka kukurydziana Sposób przygotowania: mięso pokroić i usmażyć na patelni, przyprawić do smaku. pod koniec dolać trochę wody i poddusić. jogurt wymieszać z serkiem homogenizowanym i serem domowy, przyprawić (polecam czosnek, oregano, bazylię i kminek), dodać ok łyżki mąki kukurydzianej- wymieszać i wlać do mięska. pogotować kilka minut, aż ser się rozpuści i sos zgęstnieje. PALCE LIZAĆ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indyk z owocami Czas przygotowania 60 minut Składniki: 1 kg. mięsa z indyka 2 gruszki 2 banany 2 gruszki 5 dag.suszonych śliwek bez pestek 2 cebule łyżeczka mielonego imbiru 2 łyżki oliwy 2 łyżki posiekanej natki pietruszki sól pieprz Sposób przygotowania: Mięso podsmażyć o obu stron na rozgrzanej oliwie. a następnie przełożyć na półmisek.Cebulę podsmażyć na jasnozłoty kolor.Do cebuli dodać pietruszkę, podsmażone mięso i wlać szklankę wody.Doprawić solą,pieprzem i imbirem i dusić ok. 40 minut.Owoce obrać, pokroić w kostkę,banany w plasterki.Włożyć do mięsa i dusić , aż owoce zmiękną,ale pozostaną w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podziw dla autorki
Fajne przepisy ale wolałabym wyliczone gotowce-jadłospisy diety powiedzmy 1000 kalorii.Albo w podziale np sniadanie -i tu przepisy i dalej obiady i kolacje tak samo. Mogłabys zrobic taki podział,żbyt mało tu dań sniadaniowych i kolacyjnych i wszystko zsumowane dalo by 1000kal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pierwszej stronie "jedz" powoli i tam sa jadlospisy na diete 1000kcal itp.Dalam ich bodajze az 12. Nie wymagaj kochana ode mnie zbyt wiele,bo ja tu wklejlam przepisy a reszta mnie nie interesuje;) I nie pisalam tych przepisow do jakiejs specjalnej diety,bo ja takowej nie stosuje,po prostu zdrowo sie odzywiam:p A po za tym mozesz sama poszukac w necie.Ja nie mam zamiaru :D :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysznie i zdrowo:p duzo przepisow jest z programu GOTUJ I CHUDNIJ. Odkad jem to wszystko schudlam 15 kg.Przybylo mi troche,bo bylam w PL u tesciow i tam jadlam to co dawali;) Ale juz wracam na swoja droge;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prosze-gratuluje;) tez lukam czasem ten program i dziewczyny bardzo fajne odpowiedniki wymyslaja...no a juz number one wg mnie jest to ciasto buraczkowo-czekoladowe!:D nie mieszkasz w PL wiec mniemam ze jestes duzo wprzod z programem. nasz tvn style ciagle powtarza:( ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn ja mam Polska telewizje.Dekoder mam z Pl,ale tu kupilam ksiazke:p z przepisami.Niestety,ale chyba nie ma jej odpowiednika w wersji Pl.Ja mam pisaną po francusku.Jakos sklejam sobie wszystko do kupy,bo nie znam w 100% jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgielka mam pytanie
odbierz email albo chodz na gg.Mam kilka pytan;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
093. Truskawki z płatkami kukurydzianymi SKŁADNIKI: 2 szklanki truskawek, 3 łyżki cukru, 8 łyżek płatków kukurydzianych, 1 szklanka śmietanki 30%, 1 szklanka białego sera, 1/2 łyżeczki cukru waniliowego SPOSÓB WYKONANIA: Truskawki dokładnie umyć, osuszyć. Płatki kukurydziane i truskawki podzielić na 4 porcje. Kilka truskawek zachować do dekoracji. Śmietanę mocno schłodzić, ubić na sztywną masę. Ser przetrzeć przez sito lub zmiksować, wymieszać z cukrem i cukrem waniliowym, utrzeć na gładką masę i połączyć z bitą śmietaną. Dodać truskawki i płatki kukurydziane. Całość wymieszać. Nakładać do pucharków. Udekorować pozostałymi truskawkami. Dobry deser na walentynki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak.Wszystkie sprawdzone.Jem je od dluzszego czasu i duzo schudlam,bez wyrzeczen.Wiekszosc przepisow jest z ksiazki "gotuj i chudnij". Polecam naprawde.Wszystkie sa z "głową" skomponowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierś z kurczaka z warzywami z czosnkowym sosem Składniki Piersi z kurczaka 100-130 g Warzywa na patelnie (mrożone) wg uznania Przyprawa do tzatziki do smaku Kefir lub jogurt naturalny 4 łyżki Pierś kroimy w kostkę (doprawioną), wrzucamy razem z warzywami na patelnie i podsmażamy pod przykryciem. W międzyczasie przygotowujemy sos - trochę kefiru bądź jogurtu mieszamy z odrobiną przyprawy do tzatziki (ilość w zależności od tego jak bardzo lubimy czosnkowe przyprawy). Warzywa z piersią przełożyć na talerz i polać sosem, gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filet w papryce Składniki Pierś z kurczaka 1 szt. Papryka żółta 1 szt. Papryka zielona 1 szt. Papryka czerowna 1 szt. Cebula 1-2 szt. Tabasco kilka kropel Majeranek Przyprawa do kurczaka Oliwa z oliwek łyżeczka Na patelni na oliwie z oliwek zeszklić cebulę (może być biała lub czerwona). Odłożyć do miseczki. Na tą samą patelnię rzucić pokrojoną w większą kostkę pierś z kurczaka - podsmażyć, aż delikatnie się zbrązowi. Do tego dodać cebulkę i drobno posiekane w paski 3 papryki. Całość przyprawić podanymi wyżej składnikami i podlać 1/3 szklanki wody. Dusić 10-15 minut (różnie w zależności od typu kuchenki) do miękkości. Podawać na głębokim talerzy przyozdobione natką pietruszki w niewielkiej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak po meksykańsku Składniki Pierś z kurczaka 150 g Cebula 1/2 szt. Oliwa z oliwek 1 łyżka Sos sojowy 1 łyżka Czerwona fasolka z zalewą 3 łyżki Koncentrat pomidorowy 3 łyżki Sól, pieprz do smaku Mięso pokroić drobno, namoczyć na kilka minut w sosie sojowym. Cebulkę podsmażyć na oliwie, dodać mięso, smażyć jeszcze kilka minut. Wymieszać fasolkę (z zalewą) z koncentratem pomidorowym, dodać do mięsa z cebulą. Dusić ok. 15 minut. Doprawić solą, pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo..Super,dzieki.Na pewno sie przydadza,bo ja wlasnie nie mam zbyt wielu w swojej ksiazce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8484wrclw
Tylko, że tam używany jest słodzik:/ Więc można sobie zrobić jakiś taki deserek 2-3 razy w tygodniu, żeby za dużo nie najeść się tych słodzików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarcia_35
Mgiełko super te przepisy.:) Przeczytałam też na innym topiku że schudłaś 30kg.Gratulacje.:) Powiedz w jakim czasie Ci się udało to osiągnąć i jaką dietę stosujesz? Jakimi zasadami kierujesz ? Coś ćwiczysz ? Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Tak,zgadza sie.Schudlam kiedys w prawie 4 msce 30 kg,ale to byla inna bajka,bo staralam sie o dziecko i lekarz kazal. W ciazy przytylam 40kg:-o Po ciazy drugie tyle.Wtedy jadlam praktycznie same warzywa.. A teraz,odkad zakupilam ksiazke GOTUJ I CHUDNIJ jem tylko to co one tam gotuja i chudne:D No..procz slodyczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie najbardziej dietetyczny deserek... -twarog chudy 2 kostki -kilka slodzikow lub cukier -zelatyna -2 galaretki pomaranczowe -1 galaretka truskawkowa -owoce (np truskawki,brzodkwinie itp) zelatyne wczesniej rozpuscic (3 dkg). Galaretke truskawkowa wczesniej zrobic, pokroic w kostke. ser zemlec, dodac cukier lub slodzik. dodac wystudzona ale nie stezona zelatyne i galaretke truskawkowa pokrojona w kostke i owoce. wylozyc do tortownicy, udekorowac owocami, zalac 2 galaretkami pomaranczowymi wystudzonymi i lekko stezonymi. wlozyc do lodowki do calkowitego stezenia. gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarcia_35
Tequilko a Ty na jakiej diecie jesteś że tak ładnie schudłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×