Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ussagii

Jak dbać o krocze po porodzie?

Polecane posty

Gość ussagii

Drogie mamy jak dbać o krocze po porodzie? Co jest przydatne w szpitalu zaraz po urodzeniu dziecka? I jak dbać o krocze po powrocie do domu? Co zmniejsza ból i ułatwia szybsze gojenie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po porodzie przydadzą Ci się wkłady higieniczne i majtki - są takie specjalne dla kobiet po porodzie. W szpitalu radzono mi po porodzie nie używać żadnych mydeł, ani żeli do higieny intymnej tylko myc się zwykłym szarym mydłem lub mydłem dla dzieci np. 2 razy dziennie. Ja stosowałam się do tego i po porodzie zagoiło mi się wszystko szybko, ale wiadomo każda kobieta jest inna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobre jest tantum rosa do podmywania. łagodzi ból i wspomaga gojenie rany. poza tym wyciąg z kory dębu do podmywania. ja robiłam na przemian przy kazdym korzystaniu z toalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feb rwnry r
propolan aerozol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadzixx23
Ja podmywałam się szarym mydłem po każdej wizycie w toalecie a następnie odkażalam OCTENISEPTem,który działa także znieczulająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppppppiiiiiiiiiooooooooo
perfecta mama zel do higieny intymniej + tabletki rozpuszczalne w wodzie cali. ja po 3 dniach od wyjścia z szpitala czułam się jakbym w ogolę nie rodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellusia
ja dużo wietrzyłam krocze, podmywałam sie Tantum Rosa i na kwadrans z rozłożonymi nogami - o ile jesteś sama w domu, jak masz mamę czy teściową - pieluchą się nakryj. Naprawdę świeże powietrze działa cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam skuteczność tantum rosa - dobrze odkaża i daje ulgę w bólu. Nie wiem, czy jesteś przed porodem czy tuż po, ale dobrze radzę - kup sobie kółeczko do siadania, bo nie wyrobisz z bólu. Ja tego nie zrobiłam, teraz będę mądrzesza. Po porodzie nie tylko nie mogłam siedzeć, ale też leżeć, kółko dużo by mi pomogło. Zadbaj też, by wyjęli Ci szwy na czas - mnie wyjęli o kilka dni za późno, może trudno w to uwierzyć, ale w szpitalu, w którym zostałam dłużej nikt się nimi nie zainteresował i ciało poprzerastało mi szwy, co skutkowało ogromnym bólem podczas zdejmowania (po mojej interwencji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizzz
Ja polecam np. zebys sobie wziela do szpitala oprocz zwyklych recznikow do wycierania rowniez recznik papierowy (rolka) do osuszania krocza po podmywaniu ktore radze wykonywac po kazdym skorzystaniu z wc. A reczniki papierowe dlatego ze to jest higieniczne w przeciwienstwie do wycierania recznikiem frotte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używałam mydła z wyciągiem z kory dębu i również polecam ręczniki kuchenne zamiast papieru toaletowego itp. Po każdym skorzystaniu z toalety podmywałam się i w szpitalu korzystałam z majtek jednorazowych. Nie miałam rany zszywanej ani nic więc u mnie szybko się zagoiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmaljunga
a mi pomogl nadmanganian potasu- do kupienia w aptc. rozpuszcza sie ok.3-4kryztałki i sie podmywa. i oczywiscie recniki papierowe jednorazowe. aa..i kolko do siadnia to super sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota 6.012010
ja również jak koleżanka powyżej polecam nadmanganian potasu potocznie zwaly "kalą" jeden ze szwów zaczął mi ropieć i położna musiała go zdjąć (po zaadoptowaniu skóry) bo strasznie mnie bolało, o tym żeby usiaść wogóle nie było mowy. Z ranki sączyła się ropa ale po 3 dniach robienia 2 razy dziennie nasiadówek w kali bardzo pomogło. Jeśli bardzo dokucza rana mozna dodatkowo namoczyć wacik w kali i przyłożyć na ranę ale to juz raczej w ekstremalnych przypadkach. Polecam też wycieranie ręcznikiem papierowym i dodatkowo suszenie suszarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tantum rosa i ręczniki papierowe OBOWIĄZKOWO:-) A boleć to cię przestanie jak ci szwy zdejmą:-) UUUUUlga. Wcześniej mało co pomaga. Ja to na ból związany z raną brałam nawet 2x ketonal:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porozmawiaj z pracodawcą
ja miałam zabieg łezeczkowania gruczołu bartolina i wtedy bardzo dobrze sprawdził sie u mnie nadmanganian potasu do nasiadówek, wyciąg z kory dębu i tantum rosa. w czasie połogu mam zamiar tez to stosować. serdecznie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachakfakow31
nie zakladają nici rozpuszczalnych tyklo zwykle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porozmawiaj z pracodawcą
miałam rozpuszczalne załozone ale sięnie rozpusciły po tygodniu miałam zdejmowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachakfakow31
aha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi zdejmowali. I te na zewnątrz i te w środku (w pochwie). Te w środku powiedzieli że rozpuszczalne ale gdzieś po kilku miesiącach więc po co tyle czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jak w szpitalu dbalyscie o krocze bo ja dziecko mam caly czas przy sobie i ze tak powiem nie jestem w stanie spokojnie sie zalatwic a co dopiero jeszcze podmywac. Uzywam dzieciecych husteczek nawilzonych ale niewiem czy to jest dobre??? Caly czas krocze bylo ok jedynie dzisiaj lekarka stwierdzila ze zaczyna sie robic zapalenie zeby sie wietrzyc i uzywac majtek siateczkowych jedyne co to zapomniala powiedziec jak to robic bedac dalej w szpitalu. Dodam ze tutaj pielegniarki salowe sprzataczki zapominaja wogole do czego sluzy klamka i tak wchodza i zostawiaja dzwi otwarte a ty sobie lez i wietrz krocze w domu nie mialabym z tym problemu no a tutaj niestety jest. Jak w odwiedziny jest ktos to od razu ide pod prysznic ale to nie to samo a dziecka przeciez samego nie zostawie juz i tak idac siku mam stracha ze zacznie plakac czy ze mu sie uleje i sie zadlawi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
mnie pomagało bardzo szare mydło i provag żel, też starałam się juz w domu wietrzyc "krocze".Rana goi się jak ma sucho-to oczywiste. a żel-najlpeiej na noc bo działa łagodząco i antybakteryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
U mnie wystarczył płyn do hig. intymnej dla kobiet w ciąży i po porodzie, i kilka razy Octanisept który i tak dla dziecka kupowałam. Majtki bez różnicy jak i tak się z grubaśnym podkładem chodzi na początku, w domu już podpaski miałam, takie bez foliowej siateczki na wierzchu. W szpitalu polecam jak inne dziewczyny, miękkie ręczniki papierowe. A jeden z tricków o których czytałam- roztwór tantum rosa nalać do butelki z dzióbkiem i tak polewać krocze, żeby nie musieć nasiadówek robić. Wygodne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnsz
Przede wszystkim wietrzyc,jak najmniej lazic i siedziec,ja niestety malo wietrzylam i biegalam po korytarzu i duzo siedzialam,bardzo wolno sie goilo,ale gin przepisal mi jakies super czopki z kwasem hialurinowy czy jak to tam :) i zdzialalo cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tantum Rosa najlepiej wlać do takiego spryskiwacza jak do kwiatków i używać przy każdym korzystaniu z toalety czy po kąpieli. Wietrzenie też działa cuda, a jak ktoś odwiedza, to wystarczy przykryć się tak, żeby co trzeba zakryć, ale żeby powietrze dochodziło. Majtki bawełniane tylko trochę luźniejsze, rozmiar większe niż normalnie, albo teraz są te siateczkowe wielorazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda036
Najważniejsza jest odpowiednia higiena. Każda kobieta po porodzie wie, że ciężko by było, gdyby pojawiła się jakaś infekcja. Dlatego ja mogę polecić emulsję Mucovagin. Poznałam ją dzięki przyjaciółce, która postanowiła ją przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elissska
Ja stosowałam spray z motherlove. Początkowo łagodził ból i dyskomfort a z czasem przyspieszał gojenie. Działał również antybakteryjnie. Z nim dużo szybciej wróciłam do pełni sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×