Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Hej dziewczyny a kupujecie ciuszki w Primarku? Wymieniacie rozne firmy a tej nie widze :) Wiem, ze tania jakosc ale i tak to na chwilke i zaraz dziecko wyrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze Tease27 :O na pewno sie przyda twoja lista :) bo ja do tej pory to kupiłam smoczki lateksowe , butelki - czyściki do butelek - i akcesoria higieniczne ( nożyczki , grucha, szczotka do włosów itp pakowane razem ) z firmy tommetippy czy jakoś tak , pare bodziaków , husteczki nawilżające dwie paki 12x2 :) i proszki non bio również dwie paki :) z polski aspirator do nosa NOse Frida i pełną apteczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka jak czasem czuje w biodrach jakby to 'rusztowanie' tam jakies malostabilne bylo, zwlaszcza jak schodze z lozka jedna noga probujac przejsc mojego M w nocy jak ide siku, bo spie od sciany :D pizza mmmm u nas czasem na kolacje, ciasto robie drozdzowe a te kupne wszystkie wg mnie fuuu, dawniej jadlam ale sie przyzwyczailam do tego robionego, za 1 razem zrobilam z drozdzy w proszku z asdy to mi nie wyroslo wogole :P a tak to kupuje w kostce w polskim sklepie i mroze sobie :) i zawsze wychodzi ladne :) 3szkl maki + szczypta soli + lyzka oleju. to do miski. Szklanka cieplej wody + lyzeczka cukru + pol kostki drozdzy. Drozdze rozpuscic. dodac do miski i zarobic ciasto. zostawic do wyroskiecia ok 30min ( ja wkladam do cieplego piekarnika bo u nas w kuchni wiecznie zimno). Ciacho z tego wychodzi pyszne , mozna na 2 porcje zrobic bo na raz dosc wysokie wychodzi- to juz jak ktos lubi :) piec w rozgrzanym piekarniku na 180st przez 30 min. a u nas na obiad nie mam pojecia co bedzie zobacze jak wroce. ojoj niedlugo ja bede gotowac :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maadaa no właśnie o primarku zapomnialam :D i juz dopisuje do listy sklepów ;) oczywiście że to ciuszki tylko na chwile ale chyba aż takiej złej jakości nie są :) apropo to był moj pierwszy sklep w którym kupowałam ciuchy za pierwsze zarobione pieniądze w anglii ;) teraz niestety z racji przepełnienia azjatami ( nie urażając nikogo) , wogóle nie odwiedzany niestety przezemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maadaa mnie w primarku jest strasznie malo takich dzieciecych ubranek, musze poszukac gdzies wiekszego :) z wyprawki narazie kupilam pare ubranek, wozek, lozeczko, posciel itp kupimy w pl jak wrocimy a jak nie to tutaj pozniej, zastanawiam sie nad laktatorem tak na wszelki w tylko niewiem jaki ;/;/ i mam dostac cale pudlo ubranek od znajomej po jej maluchu- teraz ma 9 tygodni :D wiec zobacze co w nim bedzie najpierw zeby wiedziec co kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba wiekszosc z nas od Primarka zaczynala :) Co do 'ciapatych' to podzielam zdanie. Ja zrobilam zakupy w Dorothy Perkins dla siebie z matenity. Zobaczymy jak przyjdzie. Nie bylam pewna rozmiaru spodni i zamowilam dwa :D Wybiore i odesle reszte bo zwroty za darmo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nescafe87 niedawno pisałam na temat laktatorów , moje znajome i doświadczone koleżanki ( już mamusie ) poleciły mi Medela Swing Electric , poszukaj w necie opini na jego temat :) podobno bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ebayu uzywany laktator kosztuje około 30-40 F , nowy troche więcej, jest też możliwość wypożyczenia laktatora z wypożyczalni ( zapytaj swoją położną ) , zastanawiam sie tez nad firmą tommee tipee bo prawdopodobnie mają dużą tą część która przywiera do cyca ,a to łatwiej kiedy ma sie miseczke F :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaż wstrzymam się z kupnem laktatora , bo w sumie nie wiadomo czy wogóle bedzie przydatny, podobno dziecko samo wyreguluje laktacje jeśli bede karmić wtedy kiedy ono zechce, pozatym najlepszym laktatorem jest delikatny masaż piersi ,oczywiście w wykonaniu małża ;) a jeśli już naprawde bedzie potrzebny to zawsze na ebayu lub w sklepie internetowym bez wychodzenia z domu można kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10..............03.05.10..........40...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.............13.07.10..........28...cork a .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka... .....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........25...synek........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........22...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 23...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........19.......... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10.......... 18..... ..............Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......17.... ................Torquay Lola844.............25....06.10.10...........17..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........16...................Bedford krisana..............25...11.10.10...........15..... ........ .....londyn/nw ewelina81...........28...17.10.10............14....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........11.......... ....Birmingham Majowka chcialabym byc juz na Twoim miejscu, oh jak bardzo, a tu jeszcze polowy nie ma, tak jakos powoli ta ciaza mija. moze inaczej sie poczuje jak mi torche brzuszek urosnie...Pozdrawiam wszytskie brzuchatki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Ja sobie jem zupe ogorkowa.Od jutra juz nie pracuje wiec bede miala wiecej czasu zeby kupic reszte rzeczy.Troche mnie to juz przerasta,jak wyczytuje co mi jeszcze brakuje.Na prawde trzeba analizowac ceny, bo jak by sie mialo tak kupic wszytko od razu bez patrzenia na cene, to mozna majatek wydac.Ja mam na razie lozeczko,ciuszki,obrazki na sciane.Kupilam troche ciuszkow body, sukieneczki,jakies kompleciki, para bucikow,kocyk.Dostalam tez mnostwo rzeczy od kolezanki, wiekszosc na pozniej.Mam piekne sukieneczki letnie na przyszly rok.Mala bedzie ubrana jak lalka.Nie wiem co by bylo jakby nastala pomylka i urodzil sie chlopak.Slyszalam o takim przypadku.Wszytko nastawione na dziewczynke a tu chlopak.Dostalam juz Health in Pregnancy.Zawsze to jakas mala pomoc.Czy kupujecie juz posciel?Tu sa chyba jakies inne.Glownie komplety tzw bumper i narzuta-quilit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10..............03.05.10..........40...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.............13.07.10..........28...cork a .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka... .....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........25...synek........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........22...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 23...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........19.......... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10.......... 18..... ..............Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......17.... ................Torquay Lola844.............25....06.10.10...........17..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........16...................Bedford krisana..............25...11.10.10...........15..... ........ .....londyn/nw ewelina81...........28...17.10.10............14....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........11.......... ....Birmingham Majowka chcialabym byc juz na Twoim miejscu, oh jak bardzo, a tu jeszcze polowy nie ma, tak jakos powoli ta ciaza mija. moze inaczej sie poczuje jak mi torche brzuszek urosnie...Pozdrawiam wszytskie brzuchatki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10..............03.05.10..........40...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.......30...13.07.10..........29...cork a .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka... .....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........25...synek........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........22...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 23...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........19.......... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10.......... 18..... ..............Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......17.... ................Torquay Lola844.............25....06.10.10...........17..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........16...................Bedford krisana..............25...11.10.10...........15..... ........ .....londyn/nw ewelina81...........28...17.10.10............14....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........11.......... ....Birmingham dziewczyny znacie moze jakis sposob na alergie?Czesto kicham i lecie troche katar.Nigdy nie mialam, a teraz jak zaczelo wszytko kwitnac nagle mi sie cos takiego pojawilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka napisz cos wiecej oi lekach jakie zakupilas.I przypomnialas mi ze nie mam apsiratora do nosa-sa tutaj takie w stylu Fridy? mam cholerne skurcze pachwin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka trzymaj sie kochana z tymi skurczami a tutaj aspirator Frida również dostaniesz za jakieś 5-10f , poszukaj w asie , tesco lub po prostu w bootsie lub superdrug , co do leków to już wymieniam : gaziki jałowe krem na ciemieniuche firmy AA krople na kolke Sab Simplex ( od kuzynki z niemczech) roztwór witaminy C - Cebion zwykłą maść majerankową krem Alantan plus Clotrimazolum Aphtin roztwór na pleśniawki nadmanganian potasu czopki Viburcol żel bobodent na ząbki \ a dla siebie wzięłam : tantum rosa wraz z irygatorem tran w tabletkach eludril na podrażnione dziąsła magnez i wapno w pluszu maść końska ENSBONA oraz herbatki hipp , na laktacje , z kopru włoskiego itp mam cichą nadzieję że nie będzie potrzeby używania tych leków , ale nigdy nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Emilia napisze mamie zeby mi czesc wziela na wszelki wypadek, do jutra dziewczyny milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny ja od Was liste wezmę. majowka rodzisz już??? kurczę ja też się stresuję aż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilka masz jakąś stronę z tymi wszystkimi formularzami do zasiłków. ja niemogę nic dziś otworzyć. coś mi blokuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela www.emito.net/poradniki , jak cos to wal śmiało ja jeszcze pół godziny przed kompem bede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rodze-wzielam ciepla kapiel i skurcza pachwin przeszly ale byly okropne-a to pikus pewnie jak sie domyslam:O z tych formalnosci to my zalatwiamy tak w takiej kolejnosci: 1-zarejestrowac dziecko wiadomo bez tego ani rusz 2-child benefit 3-child tax credit 4- working tax credit tylko nie wiem jak to jest trzeba czekac np jak mi przyznaja numer do child benefit i dopiero wypelniac o child tax credit-bo tam chyba pytaja czy pobierasz a jak tak to jaki numer.Wiec jak to zalatwic?chyba trzeba po kolei wystepowac i czekac.Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka jednym z danych wymaganych przy child tax credit jest numer referencyjny Child Benefit, jeśli pobierasz ten zasiłek, więc zanim wyślesz o child tax credit musisz wysłać o child benefit przy którym właśnie ci ten numer przyznają , no chyba że wcześniej pobierałaś ten zasiłek na to samo dziecko czyli najpierw: - zarejestrować dziecko - working tax credit - child benefit z numerem referencyjnym - child tax cedit to tylko moje uwagi ale moge sie mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak emilia chyba masz rację. Taka kolejność jak Ty napisałaś. Ja jutro planuję wybrać się do Job Centre. Może udzielą mi jakichś informacji. Trudno. Zostanę beneficiarą :) Szukam pracy ale mój brzuch powoli zaczyna być widać i ciężko mi będzie cokolwiek znaleść. Pracowałam ostatnio ale chyba kobiecie się odwidziało ze względu na moją ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela a ty rezygnujesz z pracy całkowicie? jeśli tak to w job centre lub przez internet złóż claim o jobseeker allowance , jeśli juz ci przyznają wtedy łatwiej będzie ci załatwiać inne benefity , a jeśli nie chcesz rezygnować to jeśli chodzi o working tax credit dadzą ci nr telefonu pod którym umówisz sie z urzędem w którym odbierzesz papiery dotyczące working tax credit ," jeżeli nie jesteś osobą samotną, lecz żyjesz w związku małżeńskim, w związku cywilnym bądź z nieformalnym partnerem, z którym prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe, musicie wspólnie z ubiegać się o WTC"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy working tax credit właśnie.tylko co dalej? Oczywiście że wolałabym pracować. Przynajmniej jeszcze przez 2 miesiące. Ale niestety nikt już mnie do pracy nie weźmie. W ogóle miesiąc temu pisałam testy do takiej fabryki i nawet tam nie zaczęłam pracy bo jest "cisza". A agencja żąda ode mnie uaktualnienia Home Office itp. Dobrze że za to płaci się tylko raz. Dla mnie to bzudra. Chcą jakieś papiery a pracy jak nie było tak niema dla mnie w tej fabryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aurela
hej z jakiego miasta jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Emilia za wszelkie informacje "papierkowe".Ja wpisalam working na koncu bo jestem pewna ze nam nie przyznaja (chodzi o to ze musimy zlozyc zeznanie podatkowe za porzedni rok,a duzo pracowalismy)ale sprobowac mozna,najwyzej odrzuca. Co do Primarka,to polozna mnie ostrzegala przed kupowaniem tam sleeping bagow.To bardzo wazne miec rekomendowany(on ma jakies specjalne parametry,ktore pozwalaja na niekorzystanie z dodatkowch kocykow).Powiedziala,ze te z primarka sie nie nadaja.ja nie mam tego ale moze ktores sie przyda przy kupowaniu ta rada. u mnie bez zmian...czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie ze zyje... ale kiepsko :( padam z nog mimo ze od 5 nie spie, nie umiaialam zasnac, a jak juz mi che chcialo to trzeba bylo do pracy pojsc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×