Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Gość Marcia89
Andziaaa82 no to fajnie bedziemy zdawac relacje w podobnym czasie:) My chcemy znac plec ja to juz bym chciala hehe strasznie jestem ciekawa. Aurela86 no ladnie niezla masz zachcianke;p mnie to odrzuca od miesa , przed chwila mialam ochote na chleb w jajku i moje kochanie mi zrobilo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam!!! mam konserwę! byłam w tesco i kupiłam przysmak śniadaniowy. Jeszcze przydałby się ogórek małosolny albo kiszony. hmmm pycha. Przypomniało mi się jeszcze że będąc w podróży poślubnej jedliśmy z moim mężem taki świeżutki oscypek z żurawiną :) uuuuuuu mniammmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialobo
majowka10..............03.05.10..........38...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.............13.07.10..........28...cork a .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka........Birmingham maliniakowa.......22... 15.08.10..........22...???????........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........20...synek.........UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 22...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18...................Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........18............ Burnham On Sea Marcia89...........20....04.10.2010........6.... ................Torquay Lola844.............25....06.10.10...........15..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........15...................Bedford krisana..............25...11.10.10...........15..... ........ .....londyn/nw milkaa88.............22...29.09.10.......... 17..... ..............Bradford ewelina81...........28...17.10.10............14....... ......Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabelka robi sie coraz dluzsza:) ja juz jestem po kawie i sniadaniu,czas wstawac z lozka:D w nocy jak wstawalam do lazienki znowu mialam parcie w dole,ale teraz znowu nic.Moze powolutku sie cos rozkreca.Teraz was zanudze moimi podejrzeniami:D:D:D co do poznania plci my od razu wiedzielismy,ze chcemy znac. Jakos tak wtedy mozna sie juz do dziecka zwracac po ewentualnym imieniu,mozna kupowac inne kolory anizeli bialy i zolty:)ale to nasze odczucia byly i rozumiem takze osoby ktore nei chca plci poznac i chca miec niespodzianke:) pewnie ,ze usg sie moze mysli,tzn czlowiek ktory je robi. Ostatnio sie smialismy,ze jakby chlopak nam wyskoczyl to nie mamy go w co ubrac:D ale nie zakladam ,ze sie pomylili i tu i w pl. pozdrawiam dziewczyny milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski:-) Tak Was czytam z tym tematem o plci, i ja to bym chciala bardzo dziewuszke, ale moja dzidzia ma skrzyzowane nozki poki co wiec nic a nic nie widac, musze poczekac az sie rozprostuje. Majowka jak ja Ci zazdroszcze, ze juz jestes prawie na porodowce ze tak powiem. Mi sie ta ciaza bardzo dluzy. Za niecaly miesiac bede miala polmetek dopiero, no a brzuszka ani widu ani slychu, a dzidzia rosnie jak szalona, to zastanawiam sie gdzie ona sie schowala i skulila jak kuleczka, ze nawet w pracy przygladaja sie gdzie ta moja ciaza. Waga nadal stoi i od poczatku ciazy mam tylko +1kg, a przeciez naprawde staram sie duzo jesc i ostatnio nawet mam duzy apetyt. Mam nadzieje ze niedlugo zaczne tyc.Pozdrawiam i zycze milego slonecznego dzionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha uaktualniam majowka10..............03.05.10..........38...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.............13.07.10..........28...cork a .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka... .....Birmingham maliniakowa.......22... 15.08.10..........22...???????........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........20...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 22...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........18............ Burnham On Sea Marcia89...........20....04.10.2010........6.... ................Torquay Lola844.............25....06.10.10...........16..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........15...................Bedford krisana..............25...11.10.10...........15..... ........ .....londyn/nw milkaa88.............22...29.09.10.......... 17..... ..............Bradford ewelina81...........28...17.10.10............14....... ......Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola ja tez zaczynam dzis 16tc no i u mnie widac. Kiedy masz drugi scan? Ja tez nie moge sie doczekac. U mnie 26 maja polowkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maadaa ja juz mialam 3 scany z powodu krwawien, a teraz nastepny mam kontrolny 4 maja, a ten polowkowy mam wyznaczony na 20 maja. Widze ze mamy wyznaczone terminy dzien po dniu:-) A ile Ty juz przytylas?? Bo ja juz sama nie wiem moze ja za malo jem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co na wage to juz ze 3 tyg nie stawalam :P zapominam jakos. Musze dzis sprawdzic czy przytylam. Tylko brzuszek mi wyskoczyl. Ja troche schudlam przez mdlosci na poczatku to teraz moglam wrocic do normy dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie jem wiecej niz przed ciaza jak narazie. Troche inaczej bo wiecej nabialu i warzyw, ale w ilosci to tyle samo. Wiec nie martw sie wkrotce Ci brzuszek wyskoczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka, e tam zanudzisz :D:D bedziemy Ci dopingowac i trzymac kciuki :D Aurelka, o tak beda sie razem bawic :) hehhe lola ja tez chcialam coreczke :P i co z tego jak chlopczyk bedzie i to napewno bo pochwalil sie ladnie co tam ma miedzy nozkami heheh i wszyscy widzielismy i watpliwosci nie ma, wiec z fajnymi ciuszkami dla dziewczynek moge sie pozegnac jak narazie :( ciesze sie ze jest zdrowy, fika koziolki w srodku, kombinuje, a na usg ssal kciuka chwilke a pozniej bawil sie stopkami, chwytal je w raczki swietnie to wygladalo :D pani ktora robila usg powiedziala ze duze dziecko bedzie, wolalabym zeby az tak duzy nie urosl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytylam 14kg wiec z racji tego ze zostalo 1,5 tygodnia njadluzej(do terminu rzecz jasna) to mysleze nie przekrocze magicznej liczby 15 co i tak jest wiecej niz zakladalam,ale co tam.O to jak zrzucic bede sie martwic potem. Nescafe moze dziewczece ciuszki pisane ci sa za 2 razem;) Nam nic nie mowili nigdy o wielkosci dziecka,tak wiec nie mam pojecia jaka bedzie.Choc moze to i lepiej:D Robili tylko te pomiary,mwoili ze jest oki.My mielismy 3 scany bo ten maly uparciuch nie chcial sie przekrecic co by jej glowke ladnie obejrzeli,ale potem bylismy dodtakowo i pobrali miary i powiedzieli,ze jest oki.Ja z moja obsesja braku zaufania jak tylko uslyszalam ze potrzebny jest 3 scan bo nie moga jej zmierzyc od razu wymalowalam czarny scenariusz.Zreszta ich "ok" dla mnie nic nie znaczy,musze urodzic i sie przekonac na zywo a nie na scanie:D u mnie w domu (w polsc znaczy sie)juz obstawiaja terminy-wesolo jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam powiedziala jak tylko dziecko zobaczyla. Niewiem ale teraz zostalo mi jakies 18 tyg i bede sie zamartwiac ze nie dam rady go urodzic, bo jak juz teraz mowia ze bedzie duze to pewno dobrze ponad 4 kg bedzie, fajna babeczka byla ale mam jakies mieszane uczucia po tym scanie, nawet jak dzieckko jest duze to nie powinna chyba mowic, bo tylko mnie nastraszyla :( ja mialam 2900 a moj M prawie 4200 i byl drugim dzieckiem i podobno bylo bardzo ciezko niewiem sama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nescafe Ty sie nie martw bo po 1-co to da a po 2-niewiadomo.Moze teraz jest duzy a potem zwolni.Dasz rade tak czy siak-zobaczysz. Nie ma sie co martwic na zapas-powiedziala madra majowka,ktora sama nic innego nie robi tylko sie zamartwia:O ale nie no na powaznie bedzie oki,najwazniejsze ze zdrowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szef zaczyna mnie dopytywac kiedy chce na macierzynski pojsc i jak szybko wracam. Mam wrazenie, ze on mysli, ze po kilku miesiacach wroce?! A tak szczerze to sama nie wiem kiedy chce pojsc na macierzynski. Z jednej strony chcialabym szybko bo srednio lubie swoja prace ale z drugiej musze myslec tez o finansach... wiec chyba od 1 wrzesnia pojde czyli jakies miesiac przed data porodu. No i wrzucalam swoje dane w DirectGov strone i wychodzi mi platny urlop od 1 wrzesnia - 31 maja. Powinnam od razu prawde szefowi powiedziec ze chce platny do 31 maja i potem niby wracam? I 31 maja dac mu wypowiedzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maadaa dajesz mu gotowy list-czyli,ze tego i tego odchodzisz na macierzynski;ze do konca maja nalezy ci sie platny(potem masz jeszcze 13 tyg bezplatnego wiesz o tym?to wazne bo przez ten czas caly czas masz status osoby zatrudnionej.Jak dla ciebie to bez znaczenia to spoko piszesz tylko o tym platnym)I zaznaczasz tam,ze wracasz do pracy w pierwszy roboczy dzien po skonczonym urlopie.Jezeli jednak sie zdecydujesz nie wrocic dasz mu conajmniej taki okres wypowiedzenia jaki masz w umowie.Potem informujesz go miesiac-2 tygodnie-tydzien(zalezy jaki ten okres wypowiedzenia masz) przed zakonczeniem maternity zeby sobie poszukal kogos innego.Ja przynajmniej tak zrobie:D bo do pracy-do tej znaczy ktora zostawilam-nie wracam na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Majowka10. W sumie tylko platny jest dla mnie wazny bo wracam do Polski na Boze Narodzenie. Maz od razu zarejestruje sie jako bezrobotny w Polsce to chyba ja i dziecko bedziemy miec przy nim ubezpieczenie i opieke zdrowotna w Polsce. Troche to zamotane dla mnie te powroty po kilku latach i sprawy papierkowe. Czyli moge dac mu wypowiedzenie 31maja ostatniego dnia urlopu platnego bo i tak nalezy mi sie wiecej bezplatnego i moge ten miesieczny okres wypowiedzenia spedzic na bezplatnym urlopie. Chyba dobrze to rozumie? Jesli tak to fajnie. A Ty Majowka zostajesz w UK czy wracasz? Bo kazda dziewczyna tu ma inne plany i juz nie pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maadaa ale musisz w tym liscie napisac,ze chcesz wszystko wziac czyli 52 tyg urlopu.I wtedy jak najbardziej 31 maja wreczasz mu list pozegnalny:) ja gdybym mogla wrocilabym juz dzis.Ale wiadomo w tej sytuacji posiedzimy troche jeszcze-tyle zeby Mala odchowac i zarobic pare funtow jeszcze. Ja mam cicha nadzieje,ze za 2 gora 3 lata bedziemy juz w domu. Teraz siedzimy tutaj bo maz ma spoko prace,w miare stabilna.ja mam wypracowany tutaj macierznski-w polsce jakbysmy wrocili musialabym siedziec w domu bez zadnego nawet najmniejszego przychodu a na to nas nie bylo by stac. Ale bardzo tesknimy i chcemy wracac. Wszystko co robimy tutaj to chlodna kalkulacja finansowa.Nigdy tego nie ukrywalam.jestesmy tu tylko dla pieniedzy.Zatem wszelkie zmiany-utrata pracy czy jeszcze wiekszy spadek funta powoduje ze wracamy od razu. Ale to ,ze ja chce wrocic nie powoduje,ze nie rozumiem ludzi ktorzy chca zostac.Mamy tu mase znjaomych ktorzy zostaja,kupuja domy i jest im dobrze. I fajnie-bo najwazniejsze to poczuc,ze jest sie we wasciwym miejscu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Majowka piszesz, zgadzam sie z Toba. My tez tu tylko z finansowych powodow. Moj chce swoj biznesik w Polsce otwierac, mam nadzieje ze sie uda i jakies pieniazki beda. Znajomi wrocili do Polski w tamtym roku, wydali oszczednosci i wracaja do Anglii spowrotem. Kazda praca ponizej 2000zl nie oplacala im sie i tak skonczyla sie kasa. Wg mnie nie mozna oczekiwac od pierwszej pracy 3000zl na reke w Polsce. Ja jestem gotowa podjac mniej platna aby zdobyc doswiadczenie w Polsce. Zobaczymy. Moja mama i tesciowa nie pracuja, to moze pomoga troche w opiece nad dzieckiem jak zdecyduje wrocic do pracy. W Anglii byloby ciezko samemu, bez pomocy rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie,nie ma co miec zbyt wysokich oczekiwan zaraz po powrocie. Nie mozna porownywac Polski do UK,tam sie jednak tyle nie zarobi i nie tak latwo. Ja pracowalam w Polsce zaraz po studiach,wiem co to znaczy polski rynek pracy.I jakie sa realistyczne zarobki-rzecz jasna zalezy to od sektora ,w ktorym sie pracuje.Ja wyjechalam,bo mi bylo malo pieniedzy a wtedy wydawalo mi sie,ze to jest to czego chce-kasa. Dzis wiem,ze pieniadze to jednak nie wszystko:) Ale ciesze sie,ze sprobowalam. Taki wyjazd to niewatpliwie wielkie doswiaczenie zyciowe. I gdyby nie ten wyjazd,to by pod moim sercem nie bylo tego wielkiego szczescia:) bo nie wiem czy tak latwo bysmy sie w polsce zdecydowali. Wszystko sie w zyciu uklada wedlug jakiegos planu -tak mysle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też chcielibyśmy wrócić do kraju ale tak naprawdę niema gdzie. Narazie plan jest taki żeby urodzić w Polsce. Mam czasami skłonności do depresji więc sądzę że po porodzie napewno mnie dopadnie. Wolałabym widzieć znajome miejsca i znajomych ludzi niż przyjść (w Anglii) następnego dnia do domu. Nigdzie nie wyjść na spacer, cały czas przy komputerze kiedy dziecko śpi...Nie pogadać z nikim znajomym którego zna się od dawna. Bo z kim ja tu o dzieciach porozmawiam (oprócz forum) Ze znajomymi którzy tylko albo praca albo zakupy albo imprezki. AAa jakoś tak...niebardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Ja na razie nie mam planow powrotu.okaze sie z uplywem lat. Moja mala ostatnio daje mi takie kopniaki, ze nie moge sie polozyc i musze zmieniac pozycje.Ma sile.Pewnie ma duzo miejsca jak na razie. Aurela ja tez myslalam o depresji.Mam nadzieje ze hormony nie odbiora mi kontroli nad nowymi obowiazkami.Na pewno pierwsze tygodnie beda trudne.Trzeba bedzie to wszytko jakos ogarnac i wszytko z czasem sie unormuje.Czuje jednak ze zmienila mi sie psychika i jestem jakas "inna".Mam jakies napady gniewu i nie umiem kntrolowac emocji.Czyzby hormony:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
majowka10..............03.05.10..........38...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.............13.07.10..........28...cork a .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka... .....Birmingham maliniakowa.......22... 15.08.10..........22...???????........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........20...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 22...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........18............ Burnham On Sea Marcia89...........20....04.10.2010.......16.... ................Torquay Lola844.............25....06.10.10...........16..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........15...................Bedford krisana..............25...11.10.10...........15..... ........ .....londyn/nw milkaa88.............22...29.09.10.......... 17..... ..............Bradford ewelina81...........28...17.10.10............14....... ......Birmingham ktos mi tu odmlodzil dzidzie o 10 tygodni:P wiec poprawka. dzisiaj chyba po raz pierwszy poczulam dzidzie! takie 3 ruchy bulgotanie nie jestem pewna czy to to ale chyba tak:) a bylo to w trakcie jedzenia lodow w mcdonaldzie:P my tez zostajemy w Anglii , bo nie dalisbysmy rady utrzymac sie teraz z dzieckiem w Polsce:/ ale nie ukrywam , ze tu tez jest ciezko...caly czas nam przychodza bardzo wysokie rachunki , jakies naliczenia nie wiadomo skad...dodam , ze mieszkamy w 6 osob i ja z misiem chcielismy sie teraz wyprowadzac , ale nie damy rady finansowo wiec poki co czeka mnie dalej mieszkanie w kilka osob...nie wiem jak dam rade wszystko mnie zalamuje , brak kasy wystarczajacej , mieszkanie wspolne i brak innych rozwiazan:( nie wiem co tu robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcia89 a może zapytajcie o Housing Benefit? Może dacie rade się wyprowadzić? My pobraliśmy dzisiaj application form i ...właściwie nurtuje nas pytanie o innych mieszkańców domu. Mamy ich wszystkich wypisać??? A jak nam zliczą wszystkie dochody? Kurczę właśnie tego nie kumam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie zastanawialam nad depresja poporodowa a raczej nad tym baby blues.jak to jest,ze czlowiekowi sie rodzi dzidzia i tak kompletnie siada psychika przez tych pare pierwszych dni.jaka to sila tych hormonow co?czytalam,ze baby blues czyli te pierwsze 3-4 dni takie zalamki dotyczy 9/10 kobiet.duzo rzadziej przeradza sie to w depresje. ja poki co mialam w ncy taki kryzys,ze pwoiedzialam niech sie juz zacznie bo ja juz dluzej nie wytrzymam tych problemow z zasypianiem:(maskara jakas. W duzej mierze to za sprawa Malej ktora clae dnie spi w brzuszku a wieczorem zaczyna szalec.wiec jak leze na ktoryms z bokow,ruchy odczuwam dos silnie i w wiekszosci nie za przyjemnie(nie widzialam ze kiedykolwiek to powiem).Az mi sie plakac chcialo:(teraz oczywisci spi jak nie wiem wiec i ja sie jeszcze zdrzemne korzystajac z okazji:) my mieszkamy w 4 osoby,ale mozliwe ze nasi wspolokatorzy odejda po urodzeniu dziecka-wiecie to obcy ludzie,jak mala bedzie dawala czadu to oni nie maja obowiazku tego znosic.najgorsze ,ze beda musili przyjsc nowi-kolejni obcy do domu,kolejny proces aklimatyzacji i docierania.W zasadzie nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi i to tez budzi nasze obawy. A na mieszkanie samemu nas tez nie stac -wiadomo.chyba ze jakies studioflat moze,ale ja chcialam miec zawsze pokoj wiecej dla gosci bo nawet nie ma gdzie tak to rodzicow przenocowac.ah szkoda gadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×