Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

nescafe co ty piszesz?co sie dzieje?powrot ma sens mowie ci,a to co teraz czujesz lub co sie dzieje to tylko przejsciowe-minie zobaczysz. ja dzis dostaje w dupe od dziecka na maksa-nie spi wcale :( kregoslup mi peka juz od dzwigania jej:(jakos w ogole mnie zalamka chwycila dzis-chyba przez ta pogode...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to sie mowi? Wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma? Nie, nie prawda! Grunt aby probowac spelniac marzenia i nic nigdy nie jest ostatecznie. Wracasz Nescafe ale jak okaze sie ze cos nie tak zawsze mozesz wrocic do Anglii czy do innego miasta w Polsce wyjechac czy do innego kraju. Najwazniejsze aby nie dzialac wbrew sobie. Moja kuzynka strasznie narzekala na rodzinne miasto. Po prostu mysle potrzebowala zmiany. SKonczyla studia i wyjechala kilkaset kilometrow do Wroclawia. Tam zaczela szukac pracy, mieszkania. Odnalazla sie i jest szczesliwa. A tak naprawde to miala juz mieszkanie od rodzicow i nawet nie probowala znalesc pracy w rodzinnym Lublinie. Chciala zmiany, pokierowala sie sercem i teraz jest szczesliwa. Watpliwosci zawsze przychodza czy to dobra decyzja, czy dam rade. Ale nikt nie powiedzial ze za kilka lat czy miesiecy nie mozna zmienic zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ale jak sie pracuje na smozatrudnieniu to nie potrzebny jest home office dlatego pytalam czy wymagaja tego przy zlozniu aplikacji bo wlasnie czekam jak przyjdzie mi do domku :) a czy ktoras z dziewczyn oczekuje 2 dziecko czy wszystkie czekaja na 1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak w temacie: ''czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka'' wiec wiekszosc z nas pierwszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Mama Julci ja oczekuje na drugie .Czasami tu pisze , pytam dziewczyn o rade , bo nie orientuje sie dobrze w tych wszystkich angielskich przepisach itd Tak jak maadaa napisała temat jest inny ,ale mi topik przypadł do gustu ,czasmi podczytuje , czasami coś napisze ,bo dziewczyny wydaja sie być bardzo fajne , sympatyczne i życzliwe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
pierwsze rodziłam w PL. Tu w Angli opieka prenatalna troche rózni sie od polskiej. U mnie 21 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) czytam "Was" od dluzszego czasu, troszke mi zajelo przeczytanie tych ponad 90 str, ale czyta sie Was znakomicie, jeszcze nie trafilam na topik gdzie w 1 miejscu pisaloby tyle zyczliwych osob! tylko sie cieszyc ze jest takie "miejsce" z tyloma fajnymi babkami:) hmm tak sie zastanawiam czy bede pasowala do topiku bo to moja druga ciaza, ale jak Wy mieszkam w Angli i jak Wy oczekuje dziecka wiec mam nadzieje ze jak czasami dorzuce cusik od siebie to sie nie pogniewacie:) teraz jestem w koncowce 10 tyg, tak wynika z moich obliczen, i w czwartek mam pierwsza wizyte z polozna NARESZCIE:) juz sie nie moglam doczekac kiedy w koncu ktos sie mna "zainteresuje";) ale sie doczekalam:) ok Brzychatki 3majcie sie cieplo, duuuuzo odpoczywajcie i nie dajcie sie upalom!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraa ja pierwsze dziecko rodzilam w Angli i drugie tez tutaj bede rodzic troche sie boje bo mozliwe ze bede miala cc pierwsze rodzilam sn no ale zobaczymy mam powtorny scan 13 sierpnia i wtedy sie dowiem jaki bede miala porod. Chcialam tez zaznaczyc ze zanim sie wtracilam do topiku to Was przeczytalam od poczatku mam nadzieje ze moge ie przylaczyc do Was. Jeszcze bardzo bym prosila o odpowidz na moje pytanie czy ktoras z mam bedzie brala becikowe w Anglii poraz drugi? moze Frugo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Mama Julci to juz po drugim scanie będziesz wiedziała jaki bedziesz miała poród ? P.S. Dziewczyny mam nadzieje ,ze nie macie za złe ,ze my tak gadamy na waszym topicu ?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraa drugi scan mialam 23 kwietnia dowiedzialam sie ze bede miala druga dziewczynke jest zdrowa itd ale mam pewien problem otoz osoba ktora robila mi scan dopatrzyla sie ze w dole macicy idzie jakas zyla ktora podczas porodu moze spowodowac krwotk i jest to zagrozenie dla dziecka powiedziala tez ze jezeli dziecko tego nie wypchnie w gore to bede miala cc dlatego skierowali mnie na powtorny scan w 36 tygodniu termin mam na 10 wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama_Julci nie napisałaś tego że masz samozatrudnienie w Twoim pierwszym poście. Topików o mamach w Anglii jest kilka. Sama pisałam kiedyś na jednym ale za dużo tam "napaćkane" postów i nikt nie zwracał na mnie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny:) pewnie ze możecie się dołączyć, im wiecej tym lepiej i wpiszcie się do najnowszej tabelki:)))) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam pytanie odnosnie polskich ginekologow i gabinetow w przychodniach gdzie robia usg?? jakie sa koszty realne takiej wizyty....czy placicie powiedzmy 120 czy 100 czy tylko oszt samego usg???? Jestem w 8 tyg i chce wybrac sie na usg prywatnie, bo dopiero czekam na list ze szpitala z zaproszeniem na scan. Chce sie przekonac czy bije serce i czy ciaza dobrze sie roziwja, bo jedynym moim objawem jest bol piersi, nie mam mdlosci wymiotow, nie jetsem jakos bardzo zmeczona..moze macie doswiadczenia? moze ktoras byla na usg u Polaka??:) dajcie znac, z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mama_Julci, po przeczytaniu Twojego postu przypomnialo mi sie ze cos kiedys czytalam na temat naczynia przodującego przesle Ci link (do innego forum gdzie pewna dziewczna wlasnie opisuje na czym to polega itd ) zebys mogl poczytac wiecej i powiem tylko jedno mialas wielkie szczescie ze zostalo to u Ciebie wykryte i ze osoba ktora robila Ci skan wykazala sie super wiedza i kompetencja, innym dziewczynom tez polecam przeczytac, ja wczesniej nie mialam o tym zielonego pojecia. http://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/jestes-w-ciazy-przeczytaj-moze-uratowac-zycie-twojego-dziecka-19582/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Mama_Julci, aha rozumiem A jezeli dzidzia wypchnie tą żyłe do góry to chciałabyś rodzić naturalnie czy jednak cc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
poczytałam to forum z linka od cherry81 i jezeli to jest to, to dla bezpieczenstwa dziecka powinni jednak zrobić cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja dzis dostalam przesylke z wozkiem.Nie spodziewalam sie dzis.Czekam tylko na mojego M zeby ja rozpakowal.Jest dosc ciezka i nie chce sie za bardzo z nia szarpac.Chyba ze cos podgladne.Ciekawosc mnie jednak zzera. Agi-pytalas o koszt wizyty u ginekologa.To faktycznie jest 100-120.Badanie ginekologiczne+usg.Ja pierwsza ciaze poronilam w sierpniu.Mialam lekkie plamienia i dlatego zdecydowalam sie jechac do polskiego ginekologa.Choc w szpitalu powiedzieli ze moglam przyjsc do nich od razu.Ja bylam w przychodni medyk.Zaplacilam 100 funtow.Nie bylam jakos zachwycona.Zadnej kartoteki, danych w komputerze i takie wszytko troche dla kasy.Zrobil co mial zrobic i tyle.Stwierdzil ze mam puste jajo plodowe,ciaza obumarla.Na moje pytanie jaki mogly byc powody odpowiedzial ze 1000.Rzucil tekst-no szkoda.tak jakbym tylko stracila zabawke.Zreszta dla lekarzy to normalka. Jedna z dziewczyn tu pisala o jednej lekarce z londynu,ktora ponoc byla dobra.Przyjmuje ponoc tylko w soboty w londynie.Poszukaj tu na forum wstecz.To bylo gdzies w kwietniu/maju.Nie pamietam nazwy tej przychodni.Na pewno jednak na topiku jest,tylko musisz sie cofnac do wczesniejszych postow. Ja bylam na usg tutaj 2 razy,w 13 i 21 tygodniu.W polsce na samym poczatku zaledwie 5 tydzien i jakos w 23 tyg.Zastanawialm czy tu jeszcze nie isc pod sam koniec, bo z nhs juz nie przysluguje.Dzidzie rosnie,serduszko bije, nie mialam zadnych problemow.Jechac teraz do Londynu mi sie za specjalnie nie chce,poza tym tez troche kosztuje..A wy dziewczyny co mysliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczatka:-) Troche mnie nie bylo, przepraszam za nie uzupelnianie tbaleki i dziekuje Tym, ktore w moim imieniu zmienily mi tygodnie:-) Po prostu nie mam czasu za bardzo, w pracy straszne "busy", a do tego egzaminy mialam w szkole. Sluchajcie, a z tym scanem to jesli nie chcecie placic, to moze sprobujcie sie dogadac z Wasza polozna, zeby Wam zabukowala dodatkowy scan, na pewno jest to mozliwe bo ja mialam wiele ponadprogramowych scanow. Jesli macie w miare wyrozumiale polozne to pwiedzcie ze bardzo sie denerwujcie, ze cos jest nie tak i czy nie da sie zrobic jeszcze ponadprogramowego scanu, moze sie uda:-) A jesli chodzi o polskie kliniki to bylam w tej : http://www.med-pol.eu/ i wtej http://www.ppc-london.com/ Z obu bylam zadowolona. Pozdrawiam wszytskich i biegne sie szykowac do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Madziulek i Lola:) madziulek no do medyka sie nei wybieram raczej do tej drugiej co poleca Lola na Actonie....ja jeszcze nie mialam wizytu u poloznej, dopiero czekam na listy ze szpitala...wczoraj moja GP wyslala wszystko do West Middlesex Hospital..jest tam podobno jedna polska polozna nawet...ale zobacze jak jzu pojde....Madziulek przykro mi, ze ciaza obumarla, ja tego sie wlasnie boje panicznie, choc nie mam plamien...martwi mnie tylko brak jakich szcegolnych objawow..GP mowila, ze wymioty nie sa wyznacznikiem zdrowej ciazy, powiedziala, ze skoro bola mnie piersi to jzu jest pzreciez objaw i ze powinnam sie cieszyc, ze moj organizm dopbrze reaguje na zmiany hormonalne:) moze i ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie i usg 100 ostatecznie nie bede tam latac caly czas tylko ten jeden kontrolny raz;) warto chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Agi, ja bylam w klinice w Acton. Jedzilam tam na monitoring cyklu kilka razy a potem w drugim mies ciazy na potwierdzeniu bylam. Mysle ze warto wybrac sie dla spojnosci ducha :) Lekarz powie czy wszytko OK. Mnie to uspokoilo i juz potem spokojnie czekalam na scany w szpitalu. Szkoda ze tylko 2 robia, ale jak Mala kopie to wiem, ze wszystko Ok i nie musze miec kolejnego scanu. Powodzenia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie slodkie :) Ile jecie/ jadlyscie slodyczy w ciazy? Ja co dzien mam ochote na cos slodkiego, nie duzo ale minimum jeden batonik dziennie. W sumie prawie zawsze uwielbialam slodycze i jadlam co dzien (oprocz pierwszego trymestu ciazu) ale teraz zastanawiam sie czy nie przesadzam. Jakbym jadla tyle na ile mam ochote to jeszcze wiecej bym wcinala, ale ograniczam sie. Cukier mialam niski ostatnio. Ach te zachcianki - tylko czemu akurat slodycze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Ja nie mam ochoty na słodycze .Od samego poczatku nie miałam , jakoś mnie odrzucało.Czasami coś zjem , ale mało bo ogólnie mnie nie ciagnie .Mogłabym się obejsc bez słodkiego jak na razie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za linka. Bardzo sie boje co mi powiedza 13 sierpnia jdnak mimo wszystko wolalabym cesarke mam obawy przez to ze tera ktos inny bedzie robil mi scan i moze nie zauwazyc. Ja tez bylam na poczatku ciazy u polskiego prywatnego lekarza za badanie + usg zaplacilam 100 funtow poszlam tylko dla tego ze w 8 tygodniu dostalam plaminia a ze tu trzeba czkac wiec wolalam byc juz przygotowana ale okazalo sie ze to nic powaznego lekarz powiedzial ze duzo moze byc powodow dlaczego plamie ale wydaje mu sie ze w tym okresie powinnam miec miesiaczke. Dlatego ze jestem z Birmingham to najblizej mialam do Coventry lekarz taki w miare duzo pytan zadawal nie potrzebnych w ogole nie zwiazanych z ciaza. Poprzednia ciaze mialam o wiele lepsza niz ta w tej do tej pory mam mdlosci zggage strasznie duza nie moge jesc slodyczy zadnych pieczonych rzeczy bo wtedy mam nocke nie przespana moze dlatgo w 1 przytylam az 20 kilo bo sobie pozwalalama w tej jak narazie to 7. Pozdrawiam brzuchatki :) u Was tez tak duszno dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........38...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........33..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........33...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 31...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........30...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 29..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........29.......... ........Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........29...2-córka....Birmingham magdan27................12.09.10...........27......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........28.......... .........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........27....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............26...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........26..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......26....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........25..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........25......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........24......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........19.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........17........... .North West Dopisalam sie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie zaluje ze sie nie zapytalam poloznej o dodatkowy scan.Jakos nie zaprzatalam sobie tym glowy.Jednak czuje ze chyba wszytko jest ok. Ja do slodyczy nie mam zbytnio pociagu.Nie ciagnie mnie wiec nie kupuje.Normalnie lubilam od czasu do czasu zjesc.Nie bylo to jednak lakomstwo. Jesli chodzi o brak objawow ciazowych typu mdlosci itd to faktycznie moze to zle swaidczyc.Choc slyszalam o przypadkach ze niektore kobiety ich kompletnie nie maja, lub w jednej ciazy maja potworne wymioty, a wkolejnej czuje sie swietnie.wIEC nie jest to regula.Ja w pierwszej ciazy faktycznie nie mialam zadnych mdlosci.Lepiej isc sprawdzic dla swietego spokoju,ale na pewno bedzie ok. Mojej poloznej nie bedzie akurat kiedy ma mi przypadac wizyta w 40 tygodniu.W recepcji powiedzieli mi zebym sprobowala umowic sie do szpitala.Z kolei polozna stamtad oddzwonila zebym poszlam wtedy do gp, a w 41 tyg do polznej.Juz sama nie wiem co robic.Moze i tak juz urodze do tego czasu.Majowka i Tease a wy kiedy mialyscie ostatnio wizyte koncowa, mialyscie tez scan przed rozwiazaniem. Ja juz wszytko mam dla malej,zaraz bedzie zlozony wozek i jestem juz przygotowana.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........38...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........33..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........33...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 31...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........30...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 29..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........29.......... ........Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........29...2-córka.. ..Birmingham magdan27................12.09.10...........27......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........28.......... .........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........27....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............27...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........26..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......26....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........25..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........25......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........24......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........19.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........17........... .North West Co do słodyczy, to ja mogłabym je tonami pochłaniać... tak mi sie słodkiego chce, ze jak czegoś w domu nie mam to mnie nosi:P No i przytyłam ju z 10 kg... Zobaczymy co będzie dalej:D Dzisiaj pierwszy raz prowadziłam samochód po angielskiej stronie :D Prawko mam już 3 lata w Polsce jeździłam cały czas, ale tutaj tylko pare razy i to takie małe odcinnki w małych uliczkach. No i nie było tak źle, jakoś dałam rade:D za 2 tyg będziemy jechać do PL to na niemieckiej autostradzie chce prowadzić samochód, żeby mąż odpocząt i może z 200km poprowadze, to trzeba było już zacząć jeździć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Wiecie co do objawów ciązowych to ja w pierwszej ciązy bardzo wymiotowałam ..Od 2 do 5 m-ca , codziennie , po kazdym posiłku , w sumie to budziłam się i było mi niedobrze i jak kładałam sie spać tak samo. Na okrągło. Natomiast w drugiej duzo lepiej. Nie powiem , bo czasmi mdłosci miałam ,ale sporadycznie i zazwyczaj jak byłam głodna Ale kilka moich kolezanek nie miało w ogóle objawów ani wymiotów , czuły się swietnie i wszystko było dobrze milkaa88 nie boisz sie prowadzić w Niemczech ? Co prawda autostrady mają wypasione ,ale tam sa takie prędkości , oni jezdza jak wariaci.A poza tym zmieni sie strona ?Moze na autostradzie nie ma to az takiego znaczenia , ale przy ich jezdzie i prędkościach, nie boisz się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Brzuchatki i Mamuski :) Melduje sie juz z Polski. Wlasnie zaczynamy nasz ostatni urlop przed przyjsciem na swiat Zuzi. Podroz do Polski samochodem uplynela spokojnie i bardzo przyjemnie. Teraz nas czeka trzy tygodnie relaksu !!! Zuzik sie rusza coraz bardziej intensywnie. Czasami jak sie ulozy to mam smiesznie krzywy brzuch i czasami usicka mi cos tam w srodku. Ogolnie ma sie dobrze i bryka na calego. W ten piatek mam spotkanie z swoja ginekolog wiec dokladnie dowiem sie co tam sie dzieje w brzusiu. Znowu podgladniemy Zuzke i zobaczymy co u niej. Ostatnio w poniedzialek wyslalam forme na HING te 190funtow. Dziewczynki aby dostac to becikowe trzeba najpierw pobierac jakies zasilki, a aby pobierac te zasilki na dziecko CHTC i CB musze czekac az sie najpierw Mala urodzi czy juz teraz moge wyslac dokumenty??? Uaktualniam swoja tabelke: Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........38...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........33..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........33...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 31...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........30...synek..... ....UK patinka26 .........28...05-08.09.10...... 29..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........29.......... ........Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........29...2-córka.. ..Birmingham magdan27................12.09.10...........27......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........28.......... .........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........28....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............26...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........26..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......26....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........25..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........25......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........24......synek. ....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........19.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........17........... .North West Witam wszystkie nowe Brzuchatki !!!! Mam nadzieje ze bedzie wam tu milo. Zapraszamy do dzielenia sie przezyciami zwiazanymi z ciaza i rozwijajacym sie szkrabem w brzuszku. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×