Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

witam wszystkich! Szukam kolezanek z terenu Anglii,ktore oczekuja jak ja pierwszego dziecka.Jesli sa chetne do wspolnych dyskusji serdecznie zapraszam:)Mozemy sie dzielic wspolnymi opiniam,przezyciami itd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja mieszkam w Anglii, ale jestem dopiero w 5 tygodni ciąży, jeszcze nie byłam u lekarza. Zrobiłam 2 testy, oba pozytywne i wynik wyszedł po ok minucie:) Także się cieszę, ale i też boję:) A jak było u CIebie na początku ciąży? Jakie miałaś dolegliwości, mnie pobolewa od czasu do czasu brzuch, pare razy na dzień mam nudności, nie za bardzo chce mi się jeść:) Ogólnie boje się tego, że ciążę będę miała prowadzoną w Anglii i wiadomo jak tu jest, nikt Ci nie pomoże do 12tygodnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz jestem w 16 tygodniu.To prawda ze tu nic nie robia,ale to ma swoje uzasadnienie.Do 12 tygodnia poronienia sa w wiekszosci przypadkow wina zle uksztaltowamego zarodka.Ale to tez nie znaczy ze nic robia.Ja zaczelam miec mdlosci gdzies od 6 tygodnia.Pozniej takze czasami wymiotowalam.Ogolnie czulam sie przybita,ale to tez za sprawa pogody.A z jakiego regionu jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z West Yorkshire, a Ty? No i ogólnie czuję się dobrze, nic mi nie dolega, poza lekkimi mdłościami, no ale wszystko może się zawsze zmienić, a kiedy miałaś pierwsze usg? I w ogóle kiedy poszłaś do lekarza,jak się potoczyła tam wizyta i co było dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja juz urodziłam ale ciaze tez miałam tu cała prowadzona co wiecej mam lekkie porównanie do pl. i tu mi bardziej odpowiadalo zwlaszcza jak cos sie działo to robili mi stosy badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem juz z okolic Londynu.Co do usg mialam w 13 tygodniu.Mam tez juz jedna wizyte z polozna.Nastepna w przyszlym tygodniu.Polozna przeprowadza z toba wywiad,pobiera krew,mocz,bada cisnienie,Sa to badania na rozne choroby min:hiv,przeciwcialarozyczke.Zreszta dadza ci maly informator.W dniu badania usg oferuja sie test krwi,ktory wykrywa ryzko zespolu Downa.Wiec mysle ze pierwsze co muszisz sie umowic na wizyte z polozna w twojej przychodni.Masz jeszcze troche czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w których tygodniach miałaś badania i czemu je miałaś? Były jakieś problemy z ciążą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mamaKlasudii. A wiekszosc osob chyba ma odwrotna opinie.A jak wygladalo twoje usg polowkowe?ja mam na 1 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30- no to późno miałaś to USG, moje koleżanki jedna miała w 11, druga w 8 tyg. ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka ja kilka lat wczesniej jeszcze w pl poroniłam , później poród miałm w 29tc. blizniaczy i dzieci nie przezyły wiec te ciaze miałam od razu traktowana w uk jako wysokiego ryzyka miałam dodatkowo 2razy udg 3d zeby posprawdzac wszystko bo podejzewali ze mała nie rosnie ..później troche plamiłam i tez lezałam kilka dni w szpitalu bo skracała mi sie szyjka macicy wszystko skonczyło sie ok. mała 3710 i 52 cm . wiec spora baka tu jest tak ze jak sie nic nie dzieje to widzisz sie tylko z położna ale jak sa problemy to ginekolog normalnie z ginem widzisz sie tylko po usg w 20 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek moze i ma odwrotne opinie ja pisze z własnego doswiadczenia i wiem ze mojemu dzieciaczkowi wiele pomogli naprawde i nie czekali az cos sie stanie wiesz ja nie mam najlepszego doswiadczenia w pl. i moze dlatego ze kazdy mnie tam zbywał a jak sie zapłaciło to wszystkie badania mozna bylo zrobic tutaj tylko cos sie zaczelo dziac to od razu miałam pomoc z jednym wyjatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj robia miedzy 11-13 tygodniem,w sumie co mi najpierw wyliczyli to temin mialam na 20,a na usg na 13 lipca.co do badan to sa tu tutaj takie standardowe.Nie mialam zadnych problemow w tej ciazy jak dotychczas.Jednak pieerwsza poronilam.Tez bylam w lisopadzie w Polsce.Odwiedzilam mojego ginekologa.Zrobilam mi wtedy pierwszze usg i pare jescze innych bada.Bylam nieco zestresowana po wczesniejszym doswiadczeniu.Ale sobie powiedzialm jak ma byc dobrze to bedzie.\w razie plamien lub podobnych oczywiscie bym poszlaa od razu do szpitalu.No i 6 stycznia zobaczylam mojego dzidziusia na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek to termin będą ci liczyc na 13 jak z usg wychodzi ja tez latałam na pocatku sprawdzac czy wszystko ok. do polski dziewczyny jak jestescie na poczatku ciazy to poproscie od położnej badanie na toxo dodatkowe bo nie robia standardowo ... lae jak powiesz ze w plo. jest sporo zachorowan i sie boisz to ci zrobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mamaklaudii: A moze mialas kontakt z anastezjologiem??ja wspomnialm mojej poloznej ze mam skrzywienie kregoslupa.Dostalam list na wizyte po jakim czasie.Na poczatku nie wiedzial dlaczego,bo nic nie bylo wspomniane na ten temat.Dopiero jak zadzwonialm ,dowiedzialam sie ze to zpolecenie poloznej, wtej sprawie.A ty jestes juz teraz w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak miałam wizyte w sumie ta moja połozna to stwierdzila ze na wszelki wypadek jakbym chciała jednak zzo bo tz mam skolioze i taka konsultacja sie pzryda ...i sie przydała bo zzo jednak wziełam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na toxo zrobil mi wlasnie moj ginekolog,i to 2 rodzaje.Zastanawiam sie czy tez robia na chlamydie,bo jest tez ponoc bardzo grozna.Chyba nie jest ona w podstawowym zakresie badan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym ci nie pomoge ja miałam tu napewno robione bo sie spytalam ale ale czy to podstawowo czy mi dodatkowo robili to juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam tutaj, w sierpniu.Jeden lekarz mi powiedzial ze moge sie starac po nastepnym okresie,inny ze po 3 miesiacach.A ja zaszlam po 2 miesiacach w pazdzierniku.I to za pierwszym razem.Nie sadzilam ze sie uda tak szybko.Z kolei co do lekarzy to moj w Polsce,ktory wykryl mi ciaze powiedzial ze powinnam odczekac 6 miesiacy.Zlecil mi pare badan i byly ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na ciążę w Anglii już się chyba jakoś przygotowałam:P Choć ciągle się martwię, Wy też tak miałyście, że te parenaście tygodni chodziłyście niepewne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra jak rodzila pierwsze dziecko 18 lat temu,nie wykonywano jescze zadnych usg.Dopiero przy drugim 12 lat temu.Kiedys bylo inaczej i tez sie rodzily zdrowe dzieci.Jak ma byc dobrze to na pewno bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka tak naprawde czy w pl. czy tu bedziesz chodzic w strchu a jak ma byc tak bedzie mi sie wydaje ze te 2 usg wystarcza jak wszystko jest ok. jezeli sa jakiesniepokojace sygnały to oczywiscie robia dodatkowe . fakt te pierwsze 3 mies. jest strach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie ja juz byłam po terminie i połozna powiedziała abym chodziła po schodach to ja dawaj góra dół itd. z 3 pietra cały dzien łaziłam oczywiscie dostałam zakwasów na drugi dzien ale nie zwracałam na nie uwagi i mielismy akurat wizyte na day unit antenental żeby ktg zrobic po wszystkim przyszedł lekarz aby zobaczyc wynik i zaczoł badac mi nogi ze bolały to troche sie pokrzywiłam a ten cos zaskrobał i kazalł poczekac okazało sie ze myslał ze mnie nogi bolabo sie zakrzepy moga robic i na usg mnie od razu wysłał ... a mi sie później głupio było przyznac ze łaziłam tyle :) w kazdym badz rzie kolezanki smiały sie ze poszłam z brzuchem a nogi mi leczyli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dziewczyny ja się zmywam :) Idę przygotować wannę i kąpiel, ajj marze o niej:) Wiem, wiem tylko nie za gorąca woda, ale ja i tak aż takiej gorącej nie lubię:) DObranoc:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianalaga5
witam was dziewczyny:D ja tez jestem w Angli i jestem juz w 30 tyg ciazy co do usg mialam tylko 2 razy robione i nawet nie znam plci dziecka:/ bo kobietka ktora robila mi usg nie byla pewna czy chlopczyk czy dziewczynka..ale tak poza tym wszystko jest ok nie czuje sie najgorzej pracuje jeszcze:P a jak tam u was na kiedy macie termin??? i jak wam sie zyje wogole w Anglii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaaa82
czesc wszystkim zaciazonym mamom w anglii ja tez sie dowiedzialam jakies 4 dni temu ze jestem w ciazy, zrobilam jeden test a wczoraj bylam sie umowic na wizye i kazali mi zrobic kolejny test, ktory takze wyszedl pozytywnie. Mam przyjsc z dwoma testami w poniedzialek do lekarza GP. Powiedzcie mi czy juz beda mi robic jakies badania, USG??? Pobolewa mnie czasami lewy jajnik i ogolnie ciagle mam spuchniete podbrzusze, jakbym miala maly balonik. A jeszcze mam takie pytanie - przed zajsciem w ciaze cwiczylam regularnie cale cialo i teraz zastanawiam sie czy dalej moge kontynuowac czy raczej poczekac do 3miesiac?? Zle sie czuje nie cwiczac, poradzcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WSZYTKIE NOWE DZIEWCZYNY:) JA MAM TERMIN NA 13 LIPCA.BEDZIE MI SIE ZACZYNAL 17 TYDZIEN.DRUGIE USG BEDE MIALA 1 MARCA.OCZYWISCIE STRES.PIERWSZA CIAZE PORONILAM WIEC JAK SZLAM NA MOJE PIERWSZE WAZNE USG W 13 TC TO MIALAM MEGA STRESA.ALE NA SZCESCIE WSZYTKO BYLO OK.MOJEJ DZIDZI SERCE TAK WALILO.TO CHYBA PRZEZ MOJE EMOCJE I BARDZO BYLA RUCHLIWA.JA BYLABYM ROZCZAROWANA JAKBY MI NIE POWIEDZIELI.A Z JAKICH REGIONOW JESTESCIE DZIEWCZYNY,MOZE BEDZIEMY RODZIC W TYCH SAMYCH SZPITALACH?POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianalaga5
do andziaaa82 kochana ja mialam pierwsze usg dziecka w 13 tyg jak dobrze pamietam wczesniej nie chcieli mi zrobic dlatego ze Oni uwazaja ciaze dopiero od 13 tyg no chyba ze masz Polskiego lekarza to troche inna sprawa.zreszta jak poinformujesz o tym lekarza to napewno bedziesz sie widziala z pielegniarka z Midway ona napewno o wszystkim Cie poinformuje gratuluje dzidzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×