Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkie brzuchatki i mamusie :) na imię mam emilia, od trzech lat mieszkam z mężem w Birmingham, po 17stu miesiącach prób w końcu jestem w 15tygodniu ciąży :D cieszę się że powstał ten topik , bo wiele z nas ma na pewno mnóstwo wątpliwości a jeszcze więcej pytań :) i mam nadzieję że wspólnie znajdziemy na wiele z nich odpowiedzi :) pozdrawiam ciepło sianalaga5 ja to potrafię się rozkleić na reklamie coca coli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliniakowa
Ja to nie mam wachania nastrojów,no może czasem wpadam w furie np bo zle stoi kubek na szafce:D ale ogólnie płaczliwa nie jestem:) I chyba już to u mnie nie wystąpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianalaga5
hehe :D:D a mam pytanie czy ktoras z was miala tak jak ja ze w 7 miesaicu boli podbrzusze czasem mocniej czasem mniej a czasem wogole,bo wlasnie niewiem czy mam sie martwic czy poprostu tak juz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sianalaga5 moja znajoma tak miała w 7 i 8 miesiącu mogą pojawić się skurcze macicy, zazwyczaj bezbolesne, trwające 20 – 30 sekund (macica twardnieje a potem wraca do normy)są to tzw. Skurcze Braxtona – Hicksa. Jest to całkowicie normalne dziecko jest coraz większe i silniejsze, ma coraz mniej miejsca, wiec jego ruchy odczuwasz boleśniej, ale jeśli czujesz bóle skurczowe lub tępe, nasilające się w dole brzucha i jeśli dolegliwości niepokoją cię, powinnaś jak najszybciej powiedzieć o nich położnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianalaga5
wlasnie ide w pon do poloznej i musze jej powiedziec ze mam bole i tak z prawej strony takie jakby klocie,byc moze od tego tez ze brzuch rosnie dziekuje za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny! Jak tam sie dzis czujecie??Ja strasznie.Czuje sie strasznie zmeczona po poludniami.Dobrze ze w pracy mam energie.Najgorzej jak sie rozsiade.I co najgorsze - znowu zaczelam wymiotowac,a juz myslalm ze mi sie to uspokajaWlasnie zaczynam 17 tydzien:)A wy jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sianalaga5 nie ma sprawy ;) może połóż się na lewym boku wtedy podobno i maluszkowi jest wygodniej i łatwiej ,dużo odpoczywaj bo twój organizm teraz ciężko pracuje , życzę zdrówka :) i daj znać co położna powiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianalaga5
napewno dam kochana znac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30 no nie strasz że wciąż męczą cię wymioty , bo ja 15 tydzień i już mam serdecznie dosyć i chcę już zacząć normalnie jeść:( i trochę się martwię że maluszkowi nie dostarczam odpowiednich kalorii i energii , no ale nic nie poradzę skoro mu żadne mięsko nie podchodzi oprócz paskudnych parówek z lidla , pure z ziemniaków i fasolki zielonej :( damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianalaga5
emiliabhx ja tez tak mialam wciaz czulam sie glodna i zadne miesko mi nie podchodzilo pozniej sie unormuje nie martw sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no oczywiscie ze damy... Mialam w zeszlym tygodniu juz dwa dni z rzedu spokoj.Od wczoraj znowu.generalnie ja mam problem pod wieczor.Zjem obiad i do lazienki.Mam jednak nadzieje ze juz sie to mi skonczy.Zreszta kazda dziewczyna ma inaczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do emilabhx-a na kiedy masz termin i drugi scan? przypuszczam ze masz przyblizona date do mojej.:)(13 lipca)mam nadzieje ze niepechowa ta trzynastka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30 ja tam w pechowe 13stki nie wierzę ;) termin na koniec lipca około 28 a scan dopiero 12 marca , w międzyczasie odebranie wyników krwi i badanie moczu , ale na wielkanoc jedziemy do polski i tam też chcę zrobić skan , taki dodatkowy u mojego ginekologa , bo czytałam , że zdarza się że dziewczynom polski ginekolog wykryje jakieś nieprawidłowości w razie co , a tutaj to wiesz jak nhs ... lepiej dmuchać na zimne ;) pozatym chcę usg w 3d z tutaj to horyzontalne koszty , co myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z kolei planuje w marcu jechac do Poski,ale jeszcze nie rezerwowalam biletu.przy okazji tez myslalam zeby sie wybrac do mojego.i moze tez zrobie usg 3d.mysle ze opieka tutaj jest inna.u nas bardziej ingeruje jednak lekarz,a tu jesli na prawde cos sie powazniejszego dzieje.Polki sa chyba jednak bardziej przewrazliwione.mam nadzieje ze wszystko bedzie szlo po naszej mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30 wiesz ja nie narzekam tu na służbę zdrowia , w zeszły roku po użądleniu osy , zostałam natychmiastowo hospitalizowana, opieka obsługi karetki, pielegniarek i lekarzy z emergency cudowna, ale pozniej jak leżałam na obserwacji kilka godzin i czułam sie swietnie już i chciałam podpisać papierek na żądanie zeby do domu jechać, przyszedł lekarz młody ciapaty i jak usłyszał mnie to najpierw sie zapytał skąd pochodze :O i chyba nie przepadał za polakami bo kazał zostać kolejną godzinę bo jak stwierdził "objawy po użądleniu zawsze powracają i zaraz mogę znowu spuchnąć" :D , ale to miałam jeden taki przypadek :) a wy dziewczyny ? miałyście jakieś przygody z angielską służbą zdrowia? ale masz racje , jesteśmy przewrażliwione , bo przecież chcemy jak najlepiej dla naszych maluszków :) matki polki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliniakowa
Mój M miał przygode właśnie na emergency. Pojechaliśmy tam gdyż nie mógł wstać z łóżka-ogromny ból karku.Lekarz przepisał mu paracetamol i kazał wrócić do domu i w razie gdyby nie przeszło w ciągu miesiąca żeby wrócił.Poprostu śmiech na sali. Na wszystko tylko paracetamol.My poprostu jesteśmy przyzwyczajeni do naszej służby zdrowia a przecież tyle dzieci się tu rodzi i chyba obywatelki tego kraju nie narzekają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Hej dziewczyny :) Chyba sie kwalifikuje do tej kategorii , bo mieszkam w Anglii i jestem w pierwszej ciazy :) A wiec z kalkukatora internetowego wychodzi mi ok. 5 tydzien...caly czas chodze glodna , mam duze zmiany nastrojow - przez placz smiech do wscieklosci heh. Poza tym rano mam lekkie mdlosci no i tez nie jem w ogole miesa bo mnie odpycha:/ W czwartek mam wziyte w przychodni pierwsza i wtedy dowiem sie wiecej na temat mojej ciazy. Tak poza tym czuje sie dziwnie , mam mnostwo obaw , bo jestem mloda , mam wade zroku i boje sie tego wszystkiego... Z drugiej strony juz pokochalam mojegomaluszka....ech dziwne te emocje..ktoras z was tez tak ma?? Pozdrawiam:) p.s madziulek30 ja cie chyba kojarze z ktoregos fora...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 witamy na forum , chyba każda z nas miała obawy ,ale jesteśmy tu po to ,żeby o tym właśnie rozmawiać :) jak dużą masz tą wadę wzroku? ja noszę okulary i powiem szczerze że wzrok mi sie pogarsza , jeśli wada jest duża np wysoka krótkowzroczność w połączeniu z niebezpiecznymi zmianami na dnie oka może być przesłanką do cięcia cesarskiego, ale przecież niekoniecznie , witamy jeszcze raz wśród brzuchatek i życzymy dużo zdrówka i wytrwałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliniakowa wychodzę z założenia że cokolwiek by się działo to samemu do szpitala nie jechać ;) dzwonić i się upierać że nie da rady wsiąść do auta ani do taksówki ;) myśle że wtedy zajmą się pacjentem trochę poważniej ;) no nic dziewczynki ja już uciekam do wyrka , życzę dobrej nocki i do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianalaga5
do emiliabhx ja mialam przypadek z sluzba zdrowia poronilam w 13 tyg ciazy skan potwierdzil cczekalam az 4 dni zeby mnie wyczyscili pierwsze 2 dni byly ok nastepne 2 to masakra nie przespane noce mialam okropne bole nie moglam wytrzymac to akurat zdarzylo sie na weekend w pon mialam jechac na czyszczenie na godz 12,gdy przyjechalam wraz zemoim facetem pielegniarka powiedziala ze karetki dla mnie nie ma a zapomnialam dodac jechalam autobusem i nagle czulam jakby cos mi w brzuchu przesunelo nagle zaczelam krwawic tak mocno ze mi krew przemoczyla cale spodnie;/ i wracajac do poprzedniego zdania z ta karetka moj facet zrobil im niezla awanture nagle znalazl sie bus dla mnie i wiezli mnie szaybko do innego szpitala tam mnie wyczyscili nigdy nie zapomne tego bolu i cierpienia a najbardziej mojego kochanego malenstwa ktore tak szybko odeszlo;/ i nie zycze nawet najgorszemu wrogowi tego co przeszlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianalaga5
dziewczyny wy macie wade wzroku a ja mialam zapalenie mozgu;/ i wiecei bardzo sie boje rodzic bo to sa jednak parcia mam andzieje ze zaopiekuja sie mna i dadza odpowiednie znieczulenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz wade wzroku i poinformujesz o tym midwife to napewno potraktują Cię jako ciąże wysokiego ryzyka i napewno zajmą się Tobą odpowiednio. Koleżanka mojego m miała taką ciąże ze względu że jej przyrodni brat miał wade serca.Troszke dziwne że nie pytają o ojca dziecka tylko nawet o daleką rodzine matki:/Więc napewno Ci pomogą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, pozwolicie, ze sie do Was przylacze, wlasnie zaczynam 18 tydzien a termin mam na 11 lipca. skad jestescie, ja mieszkam w Leicester, i poki co, po okropnie spiacym i meczacym pierwszym trymestrze, w drugi czuje sie super, teraz za niedlugo lece do Polski na usg 4d - tak na wszelki wypadek wole byc rowniez pod opieka polskiego lekarza, choc tutaj na prawde nie moge narzekac, wydaje mi sie, ze opieka jes ok, pozdrawiam Was goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziwczyny, pisze juz na inym temcie ale sie dopisze i tu bo ten mi blizszy bo tez mieszkam w uk.w styczniu postanowilismy z mezem zabrac sie do roboty ..i bach trach udalo sie za pierwszy razem hehehe super!!!!teraz tylko mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. co do toxo to zanim zaszlam bylam u gp i prosilam o badanie krwi rutynowe i a toxo bo zaczynamy starania...to mi na toxo nie zrobili!!!! a troche sie obawiam bo mamy kotka w domu....ale nie panikuje...myje rece nie caluje futrzaka nie biega po blatach...deske kloetowa jak siadam nawet spryskuje any bakteryjnym... to moj 5 tydz pierwsz ciaza za pierwszym podejsciem....wczoraj dzwonilam do gp i mam wizyte dopiero za 2tyg....troszke dlugo nie sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Widzę, z już są razem ze mna 3 dziewczyny w 5 tygodniu:D U mnie wszystko ok:P Czasami mi niedobrze, piersi bolą bardziej na noc, bo nawet na brzuchu się polożyć nie mogę, już mi się zaczynają wahania nastrojów, wczoraj w pracy ciągle mi się chciało płakać, a za chwilę się śmiłam....Ogólnie to nic mi się nie chce, mam takiego lenia, że hoho. Dzisiaj miałam straszny sen, że zaczełam plamić, a później krwawić, ale sprawdziłam w sennikach znaczenie i nie oznacza nic złego,a wręcz przeciwnie, także się cieszę:) Bo już sie tak przyzwyczaiłam do mojego robaczka, że nie wyobrażam sobie jak bym miała..... ale będzie wszystko ok:D Wierze w to! No i właśnie dzwonili do mnie z pracy czy zostanę z mężem do 03.00 w pracy, bo pracujemy od 15.00-23.00 w tym tygodniu(mamy zmienne zmiany, raz 1 raz2), no i głupia się zgodziłam:P hehe 12 godzin, na popołudnie jak ja to wytrzymam, walnięta jestem. Ale coż, dam rade:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o własnie przyjechał mój mąż,bo był odebrać paczkę z Royal maila i zarejestrował mnie do GP :) także mam wizyte na sobote na 10.55 ciekawa jestem co mi tam powiedzą hehe:D A teraz zmykam się myć i robić obiadek:) Buziaki dla Was przyszłe mamusie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim brzuchatkom i mamusiom :) sianalaga5 bardzo ci współczuję straty dziecka, to ogromny ból ale duże brawa się należą twojemu mężczyźnie , ja nie wiem czy mój mąż byłby na tyle silny :( czasami jak leże w łóżku to sie zastanawiam czy tam wciąż bije te małe serduszko, ale musimy być dobrej myśli :) i dokładnie tak jak mówi Maliniakowa o każdej chorobie lub podejrzeniu należy powiadomić położną , mojego męża zapytała tylko czy nie jesteśmy blisko spokrewnieni , ponieważ w czasem tak sie zdarza, że gdy zmarł mąż to najbliższy kuzyn lub brat zajmuje sie jego żoną, hmmm , nie pytała sie o żadnego jego choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola3 witamy lipcówkę :) ja jestem z birmingham i pierwszy trymestr też przespałam ;) krisana gratuluje ! za pierwszym razem jestem w szoku ! nam to zajęło 17 miesięcy :D co do toxo unikaj zadrapań i odchodów kota , około 10 może 12 tygodnia powinnaś mieć pobraną krew a położna wyczyta ci z zielonej książeczki którą dostaniesz , w jakim kierunku krew beda badać , zapytaj sie wtedy o dodatkowe badanie toxo , ja pierwsze spotkanie z położną miałam w 9 tygodniu w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milkaa88 tyle optymizmu w twoim poście że i mnie już się lepiej zrobiło :D mnie na bolące piersi w nocy to tylko stanik sportowy mi pomaga :( a sny w ciąży to zawsze takie realne są :O mnie to się ciągle śni seks z różnymi facetami :P ale nie zaglądałam do sennika , trzymaj sie kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie rozpisałam a tu taka cisza :( no to idę coś zjeść zanim zrobi mi sie nie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×