Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Gość Marcia89
emiliabhx - ja mam wade wzroku -5.5 a drugie oko -6.0 , mam astygamtyzm , ale mam nadzieje , ze jak powiem pielegniarce o tym na wizycie czwartkowej to podejdzie do tego powaznie bo bardzo sie boje.... a co do mdlosci to a mialam dziwna noc dzisiaj....wieczorem ok godz 20 zjadlam kolacje najadlam sie a juz o godz 23 bylam tak glodna ze musialam zjesc chcoiaz jedna kanapke hehe . Obudzilam sie o 6 rano oczywiscie na siusiu i znowu poczulam straszny glod , az mi slabo bylo ale przemgolam sie i poszlam spac dalje , potem wstalam o 9 i moj narzeczony zrobil mi sniadanko:) mam nadzieje , ze przez te napady glodu nie przytyje strasznie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 koniecznie powiedz o tym położnej i pamiętaj , jeżeli uznasz że twoja położna nie udziela ci wystarczających informacji albo nie bardzo sie tobą interesuje , zawsze możesz poprosić o inną , ja od swojej dostałam dwa numery pod którymi jest dostępna 24/h :) a co do tego jedzenia to ja muszę co dwie godziny coś zjeść inaczej mam torsje :/ i były chwile że budziłam się w nocy tak głodna że o spaniu nie było mowy , wtedy miałam na szafce przygotowanego banana albo jakieś ciastko , pożułam pożułam i mogłam spać dalej ;) nie martw się o przytycie , najważniejsze zdrowie twoje i maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliabhx- to miło, że Ci się lepiej zrobiło:) a tak poza tym to moją imienniczką jesteś:P Ja mieszkam w West Yorkshire :) Ale mi się nic nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuje stworzenie 2 tabelek, z podzialem na brzuchatki i mamusie , podobnie widzialam robia dziewczyny na tym forum,mozna ja zaznaczyc i kopiowac do siebie zeby sie wpisać, najpierw nick, potem data porodu , aktualny tydzień i miejsce napiszcie co o tym sadzicie a ja tymczasem wpisuje sie jako pierwsza. pozdrawiam szczęśliwe brzuchatki : emiliabhx..........28.07.2010..........15..........birmingham szczęśliwe mamusie:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:)Dołączam już do emiliabhx:) szczęśliwe brzuchatki : emiliabhx..........28.07.2010..........15..........birmi ngham malinoakowa......15.08.2010..........12..........londyn Z moją dzidzią wszystko super.Byłam dziś na usg:)) Cudownie:) Oby było tak do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliniakowa witam w to szare popołudnie :) to twoje pierwsze usg było dzis? super że maleństwo zdrowe i wszystkow porządku :D mój mąż to nie mógł uwierzyć i tak patrzył w ten monitor z otwartą buzią jak serduszko malutkie bije i wyglądało to jakby na cały ten czas badania wstrzymał oddech :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emiliabhx pierwsze takie konkretniejsze.Pierwsze miałam w 8tyg bo plamiłam. Poprostu szok. Moj facet stwierdził że dziecko ma dużą głowe bo ma duży mózg po tacie ale to już szczegół hehe.Ciężko było go z błędu wyprowadzić:) Miałam też dziś jakieś badanie z krwi. Na zespół downa czy coś. Ale chyba każda z nas to przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliniakowa , aha to ja po wyniki krwi ide we wtorek za tydzień , ah faceci , a kupiliście zdjęcie z usg? my mamy dwa to mąż jedno nosi ze sobą , twierdzi że maleństwo pomachało rączką do niego , ale dla mnie to bardziej wygląda jak ssanie palucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny o badanie na toxo warto sie upomniec i powiedzcie ze w pl. jest duzo zachorowan i dlatego sie boicie ja juz porod mam za soba jak macie jakies pytania to chetnie pomoge ... dla mnie tez na poczatku to była czrna agia i byłatroszke przerazona zwłaszcza "rodzeniem po angoielsku" ale u mnie w szpitalu to było bez porownania lepiej niz w polsce czulam ze komus na mnie zalezy na moim dziecku i traktuja mnie jak człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi powiedzieli że wezwią mnie dopiero wtedy jeśli coś będzie nie tak.A jeśli wszystko bedzię ok to wyniki zobacze u położnej. Zdięcia nie mamy bo ostatnio nam dali takie na którym nic nie było widać. Bede chciała pózniej zrobić usg 4d. Ślicznie się rusza taka kruszyna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama Klaudi też przeszłaś trudne chwile , ale teraz masz już swoją córeczkę przy sobie , to prawie roczek już bedzie miała :) niech zdrowo rośnie dzieki że w razie "co" możemy się poradzić doświadczonej mamy ;) to może ja pierwsza :D niektóre z nas w czasie ciąży jadą do Polski , jakie niezastąpione polskie leki dla maluszków byś nam poleciła kupić , które mogą nam sie przydać , zaczynam robić listę i mam np. woda morska do noska i saab simplex na kolki oraz tantum rosa , wiadomo że nie wszystko da sie wyleczyć paracetamolem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! widze ze tu dziewczyn przybywa:)Ja sobie tez zakupilam pierwsze usg i nawet je zeskanowalam na moj laptop pare dni temu.Ja mialam mega stres jak siedzialam przed badaniem,poniewaz mialam poronienie w sierpniu zeszlego roku.Myslalam ze serce mi wyskoczy.Moje dziecko tez to chyba czulo.Pani powiedziala, ze jest busy.Duzo sie ruszalo.Ja juz zaczelam 17 tydzien i czuje coraz bardziej moja dzidzie.Wizyte z polozna mam w czwartek.Natomiast 1 marca ide na drugi usg,co pewnie tez bedzie dla mnie wielkim przezyciem,a zarazem stresem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja sie dopisalam i zapraszam kolejne mamy szczęśliwe brzuchatki : madziulek30......13.07.2010..........17..........staines emiliabhx..........28.07.2010..........15..........birmi ngham malinoakowa......15.08.2010..........12..........londyn< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej madziulek30 :) nam na usg maluch się dupką do góry obrócił :D i znajomi jak oglądali zdjęcie to mówili że odwrotnie zrobione :P to Ty kochana też po przeżyciach jesteś :( to już czujesz ruchy maleństwa? ja sie doczekać nie mogę :/ nie stresuj się bo dziecko też to czuje , wszystko będzie dobrze , ja drugi skan mam dwa tygodnie po tobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujac na Zuzie
hej dziewczyny ja tez mieszkam w anglii jestem w 35 tyg ciazy mieszkam w Goole koł Doncaster i rownierz dopisuje sie do listy :) madziulek30......13.07.2010..........17..........staines emiliabhx..........28.07.2010..........15..........birmi ngham malinoakowa......15.08.2010..........12..........londyn< br /> oczekujac na Zuzie......8.03.2010.......35.......Goole/Doncaster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego co napisałaś dodałabym Aphtin _ na pleśniawkę i Nasivin 0,01% na kater ale to od 3 miesiąca jest wode do noska to mozna kupic w każdym boots choćby z canpol na kolki tez tu maja kilka specyfików choc my nie testowaliśmy bo na szczescie mała ominęło dla mamy no sps tak w razie czego wiesz oni tak z tym paracetamolem bo on najbezpieczniejszy a dziewczyny jak zapisujecie sie tu do gp to zrobcie wywiad najlepiej wsród anglikow który dobry itd. bo to jak u nas w pl. wiesz który dobry to idziesz a do byle jakich czesto nie chca chodzic i wciskaja obcokrajowcow ( bo ci nic nie wiedza) nam nasza lekarke polecił anglik pomogł nam sie tez do niej zapisac , bo juz nie chciała wieej pacjentow ... a raz akurat byla na urlopie jak mnie zaczoł bolec brzuch w 30 tc. kazali pzryjechac ze pzryjmie mnie jakis lekarz a tam ciapaty mowi mi ze mam zgage !!!! myslałam ze go rozniose wyszłam z mezem z gabinetu i poprosilismy o konsultacje jakiegos innego lekarza i co okazało sie ze skurcze ... na szczescie ten wezwał karetke i zatzrymali wszystko w szpitalu porobili badania itd. ale nie dajcie sie zbywac , bo zauwazyłam wsród znajomych ze to duzy problem tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mialam przejscia poprzednio.Mialam tzw. puste jajo plodowe,czyli ciaza bezzarodkowa. Moze to troche dziwne,ale wtedy podswiadomie strasznie sie balam ze cos nie tak.Teraz o dziwo jestem spokojna.Ide sobie cos zrobi jesc i mam nadzieje ze nie bede leciec do lazienki.Wczoraj wieczorem 3 razy wymiotowalam i bylam strasznie zmeczona.A juz mialam spokojniejsze wieczory i myslalm ze mi przeszlo na dobre:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama Klaudii dzięki za rady :) już zapisane ;) tak jak mówisz ciapaty lekarz hmmm ... znajoma miała wrzody żołądka o czym nie wiedziała ,zaszła w ciążę i strasznie cierpiała , chodziła do lekarzy i już nawet prosiła o tlumacza bo myślała że jej nie rozumie, no niestety nie zrobili żadnych badań i zapisali syrop na zgagę, nie wytrzymała i wróciła do polski , tam zrobiła badania i okazało sie że to jednak wrzody żołądka , dziecko urodziło się zdrowe , ale ona cierpiała całą ciąże madziulek30 odpoczywaj kochana , może niedługo się skończą wymioty no i witamy kolejną szczęśliwą brzuchatkę oczekując na Zuzie ! :) widzę że u ciebie już bliżej niż dalej , jak się czujesz powiedz ? a i pytanie do was dziewczyny , czy od zajścia w ciąże przeczuwałyście płeć dziecka? tak podświadomie ? za mną cały czas chodzi że to synek będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi kochane jaką miałyście wartość NT czy jakoś tak..Bo ja oczywiście znowu musiałam wejść na jakieś chore strony i naczytać się głupot:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi podswiadomie chodzi dziewczynka.a co to jest wartosc NT,bo nie kojarze tego skrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to i ja sie wpisze madziulek30......13.07.2010..........17..........staines emiliabhx..........28.07.2010..........15..........birmi ngham malinoakowa......15.08.2010..........12..........londyn< br /> oczekujac na Zuzie......8.03.2010.......35.......Goole/Doncaster fisiowna.............9.02.2010..........39..........Londyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie bardzo wiem co on oznacza ale wiem że wg tego mierzą prawdopodobieństwo zespołu downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30 NT( Nuchal Translucency) - przezierność karku badana między 11 a 13tygodniem ciąży Maliniakowa ale nie mam pojecia gdzie mam to szukać w papierach moich :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to miałam w karcie z usg.Być może juz jej nie masz jeśli oddałaś ją położnej bo mi kazali tak zrobić przy następnej wizycie u niej. Bo nie wiem jaka jest norma..Niby według tego artykułu z Twojego linka wszystko w normie.Ale jednak zawsze lepiej zaczerpnąć informacji od innych mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty wiesz że ja mam tą kartę bo dopiero we wtorek do położnej mam iść ale na tej karcie raczej tego nie ma :O możliwe że mi tego na usg nie odczytali :O hhmmm ale nie ma sie co zamartwiać co nie , poczekamy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno wszystko bedzie wiadomo u położnej.Juz się przestaje stresować bo maluchowi szkodze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodze w middlesex hospital. mam nadzieje, ze to mjuz niebawem bo juz jestem zmeczona tym czekaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×