Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blue lips

Ciateczka owsiane

Polecane posty

Witam ;) Poszukuję sprawdzonego przepisu na b. dietetyczne ciasteczka owsiane. Może ktokolwiek słyszał, ktokolwiek piekł? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze to sa ciastka zgodne z dieta sb czyli IG jest wazny 0, 5 kg platkow owsianych gorskich 1 szklnka otrab 1 szklnka wiorkow kokosowych garsc orzechow 3 cale jajka 3/4 szklanki oleju 0, 5 szklanki fruktozy troche cynamonu wszystko razem zagniesc i formowac w dloni ciastka polowyc na blache i w 180 stopniach piec kolo 15 min mniej wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A prosze Cię bardzo - podaję przepis oryginalny z gazety, chociaż ja piekąc wprowadziłam zdrowsze modyfikacje, które podaję w nawiasie: - 15 dag miękkiego masła lub margaryny (ja robie tylko z masła, ale muszę jeszcze spróbować kiedyś z masła ghee, bo zdrowsze) - 20 dag cukru trzcinowego (robiłam też z miodu i melasy - zdrowiej, a równie smaczne, ale trzcinowy tez jest ok) - 10 dag cukru kryształu (ja sobie ten element daruję) - 1 jajko - torebka cukru wanilinowego (to też sobie daruję) - 2 szklanki drobnych płatków owsianych (nigdy nie robię z tzw. błyskawicznych) - 15 dag mąki (ja robiłam i z pszennej i z żytniej razowej - dla mnie bez różnicy w smaku, ale z razowej duzo zdrowsze :-)) - 1/2 łyzeczki proszku do pieczenia - łyzeczka soli (w kuchni stosuję tylko sól morska) Masło włożyc do miski, dodać cukier (miód, melasę) + 2 łyzki wody = jajko. Zmiksować. Dodać płatki, makę, proszek i sól - dokładnie wymieszać. Dwie duże blachy wyłozyc papierem do pieczenia. Wykładać porcje ciasta wielkosci duzego orzecha włoskiego, zostawiając odstepy 5 cm. Każdą partie ciasteczek piec po 15 min. na złotobrazowy kolor w piekarniku 180 stopni. Gotowe zdjac z blachy i wystudzić najlepiej na kratce kuchennej. Ciastka są pyszne i mozna je długo przechowywać. Ja wkładałam też do ozdobnych słoików (lub puszek), przewiązywałam ozdobna kokardą i dawałam w prezencie - babci, cioci :-) Smacznego. Jak upieczesz, to daj znac, czy dobre wyszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, a ja skorzystam z przepisu Grażki, tylko zamiast oleju wezme jednak masło, a zamiast fruktozy - miód. Czytałam, ze sztuczna fruktoza jest tak samo niezdrowa jak biały cukier. Jedynie fruktoza w owocach czyli naturalna jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkol
właśnie mam w piecu ciasteczka owsiane, zobaczymy czy wyjdą, bo nigdy nie robiłam. Przepis jest kompilacją róznych przepisów o któych czytałam. 1szkl.płatków owsianych górskich, 1szkl.maki razowej. 1łyzka oleju 2 jakaja mleko tyle aby moc wymieszać ciasto bakalie-ja dałam daktyle, rodzynki i słonecznik i cynamon do zapachu aaa i 2 łyżki miodu poki co ładnie w domu pachnie, zobaczymy czy będą smaczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze byc miod, nie slyszalam by fruktoza byla szkodliwa a jednak lepiej dodac olej ja zazwyczaj daje wiecej platkow, zamaist otrab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko autorka topku jeszcze sie nie pochwaliła, czy już coś upiekła :-) Ależ mi narobiłyście smaku .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkol
moje wszyły całkiem całkiem, bardzo syte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×