Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nikusiaczek001

Panny Młode 2011 a przygotowania

Polecane posty

mampa, a dekoracji nie macie wliczonej w cene sali? Bo myślałam ze wiekszosc sal to teraz oferuje oprocz kateringu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam wesela w restauracji tylko wynajmuję sale i gotować będą kucharki. sala jest trochę ustrojona ale muszę dokupić parę rzeczy jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no to rozumiem, sami robicie zakupy czy kucharki wszystko kupuja? Bo przyznaje ze rozwazalam taka opcje, ale postawiłam na wygode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sami robimy zakupy już trochę produktów mamy,ale to kropla w morzu potrzeb..jest tego trochę ale co tam dam radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na na pewno dacie rade :), mnie przyznam przeraziła ta wizja ogroooomnych zakupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przewodnik-ślubny
Witam serdecznie. Zapraszam na swój nowo powstały blog poświęcony ślubom :) http://przewodnik-slubny.blogspot.com/ Dla wszystkich par chcących wziąć ślub i zorganizować wesele :) Znajdziecie tam mnóstwo przydatnych linków oraz treści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przewodnik-ślubny
Witam serdecznie. Zapraszam na swój nowo powstały blog poświęcony ślubom :) http://przewodnik-slubny.blogspot.com/ Znajdziecie tam mnóstwo przydatnych linków oraz treści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyy ;) co slychac?:) my zaniedlugo zaczynamy rozwozic zaproszenia... zacznie sie robota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie aktualnie przygotowania stoją w miejscu, byłam zawalona ostatnio tak pracą i domkiem, że pochłaniało to mój cały wolny czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka, no to czeka was troche jezdzenia :) my dzisiaj byliśmy na naukach przedślubnych...i jestem bardzo zaskoczona, bo nauki trwały raptem 2 godziny i tyle...od razu dostalismy zaswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja ostatnio też nie miałam na nic czasu ale jutro ide na targi ślubne a w poniedziałek na pierwsze nauki, mila jak było na Twoich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajnie, choc zimno bo okazało sie ze jest tylu chetnych ze nie zmiescilismy sie sie wszyscy w salce konferencyjnej i ksiadz stwierdził, że lepiej bedzie w kosciele...zainteresowanie bylo tak duze, bo nauki byly jednodniowe...miały byc od 10 do 15, ale ze wzgledu na zimno zostaly skrocone... przez pierwsza godzine babeczka z poradni rodzinnej opowiadała o wspólnym życiu, o tym jak się kłócic, o tym że małżonkowie są dla siebie ważniejsi niż dzieci, no i oczywiscie o naturalnych sposobach planowania rodziny.. druga godzina to wykład księdza...w dużym skrócie to mówił o wychowywaniu dzieci, o tym jak wygląda sam ślub, o unieważnieniu małżeństwa... To w duzym skrócie, choc przyznam szczerze ze spodziewałam się że będzie nudno...a w rzeczywistosci poruszane tematy były bardzo ciekawe i na pewno skłaniają do rozmów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spamowanko cd
:) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spamowanko cd
:) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spamowanko cd
:) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila to rzeczywiście te nauki szybkie miałaś. Ja to będę mieć weekendowe, chyba kiedyś o tym już wspominałam i w sumie od października mieliśmy zamowiony termin na 19-20lutego, bo bardzo chciałam je u Dominikanów zrobić(a tam jest bardzo duże zainteresowanie) . Koleżanka katechetka poradziła mi iść do nich, bo podobno dużo się z nich wynosi i bardzo fajni są Ci ojcowie. I oddzielnie jeszcze spotkanie z ich poradnią, ale to w innym terminie mamy się umówić(dogodnym dla nas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a słyszałam ze u Dominikanow sa bardzo fajne nauki, juz kilka osob mi wspominało ze rzeczywiscie duzo sie od nich wynosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dlatego się na nie zdecydowałam, podobno są w formie różnych warsztatów itp. Jestem do nich bardzo pozytywnie nastawiona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje,że jutro u mnie też bedzie fajnie.Byłam dzis na targach ślubny, baaaaaaaaaardzo mi sie podobał o, znalazłam sobie trzy firmy zajmujace sie dekoracka kosciolow, musze sie tylko dogadac z dziewczyna ktor ma slub po mnie i na cos sie zdecydowac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanka, no to masz szczescie ze mozesz z kims rozlozyc te koszty dekoracj kosciola...w mojej parafii poki co nie ma nikogo w tym samym dniu :/ choć może jeszcze sie ktos zdecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możecie coś więcej opowiedzieć, o naukach, dokumentach, zapowiedziach itd? Czy za potrzebne wam dokumenty, aby zawrzeć związek małżeński musicie płacić kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak płaci się za wyciągi z usc i z parafii nie wiem ile teraz,ale ja płaciłam jak brałam choć jak rozmawiałam (wtedy z dziewczynami z kafe,które też brały ślub) zauważyliśmy,że w różnych rejonach Polski jest są to różne kwoty i też ,że nie wszędzie wszystko się płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avila, za zapowiedzi to raczej jest co łaska..choć w niektórych parafiach księża sami ustalają sobie kwote... co do pozostałych dokumentów, które musisz dostarczyć przed ślubem to: 1. Dowody osobiste. 2.Metryki chrztu (jeśli chrzest był poza parafią, gdzie ma być ślub..jesli był w innej parafii to musisz do niej pojechac i poprosic o metryke, musi byc na niej zaznaczone ze to do slubu - nie wiem ile za to sie placi, obilo mi sie o uszy ze cos ok. 20 zł...a i teraz ksiądz na naukach mówił, że ta metryka jest ważna 3 miesiące) 3. Rok I Komunii św. 4.Data bierzmowania. 5. Ostatnia ocena z religii. 6. Zaświadczenia o ukończeniu nauk przedślubnych. Oprócz tego z USC musicie wziac zaświadczenie. Musicie być oboje i mieć ze soba skrócone odpisy aktów urodzenia (pobrane w USC gdzie byliscie zarejestrowani). Za zaswiadczenie z USC trzeba zapłacić ok. 80 zł, no i trzeba pamiętać że jest ważne 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa...i już po samym ślubie..ok 2-3 tyg. trzeba sie udać do urzedu stanu cywilnego po odpis skrocony odpis aktu malzenstwa (bedzie potrzebny np. przy wyrabianiu dowodu osobistego) zapomniałam dodać, że np. skrócony odpis aktu urodzenia (też musi być zaznaczony że do ślubu) kosztuje ok.20 zł... wydaje mi sie ze wiecej formalnosci nie ma...mam nadzieje ze pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Czyli nie mogę pójść do USC ze zwykłym "starym" odpisem skróconym aktu urodzenia tylko muszę wyrobić nowy, specjalny do ślubu tak? Ile jest ważny taki odpis i ile się na niego czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5. Ostatnia ocena z religii. ??A w jakim celu to potrzebne? BARDZO dziękuję za informację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejibis...to musiałabyś się zorientować, bo jak ja brałam odpis z USC do ślubu cywilnego, to babeczka pytała w jakim mieście będzie ślub i zaznaczała u siebie że wyjęłam już jeden odpis do ślubu co do oceny z religii, to szczerze nie mam pojęcia po co to... na naukach ksiądz powiedział o przynoszeniu świadectwie ze szkoły z oceną... chyba chodzi im po prostu o to, żeby sprawdzić czy się uczęszczało na te lekcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejibis...wystawiają ci od ręki odpis, 5 minut :) co do jego waznosci to nie mam zielonego pojecia, bo ja zalatwialam wszystko z dnia na dzien i nie myslalam o waznosci tych dokumentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×