Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maud1111111

przedszkole

Polecane posty

Gość maud1111111

stoje przed wyborem przedszkola dla mojej córeczki. Nie wiem czy do państwowego czy prywatnego. Czy jest aż taka różnica? Może macie wieksze doswiadczenie, proszę o jakies sugestie, oprócz oczywiście finansów bo wiadomo ze prywatne droższe ale czy dzieki temu dziecko dostanie tak dużo wiecej .Bedę wdzięczna za jakies komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra ma 5 dzieci i kazde chodzilo do prywatnego przedszkola..Dla mnie to byla strata kasy,ale wg niej bylo bezpieczniej,dzieci mialy lepsza opieke,nikt nieupowazniony nie mogl wejsc,bo przed brama stal ochroniarz.A w takim panstwowym to wiadomo,ze kazdy wchodzi i wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zmieniajace swoje zycie
Nie zgodzę sie z tym,że do państwowego może wejść każdy................ Moja córka chodzi do takiego,i nikt poza rodzicami i osobami wypisanymi na upowaznieniu nie ma prawa odebrać dziecka.Owszem.w prywatnym może i więcej zajęć dodatkowych,pewnie leprze warunki(droższe zabawki itp) ale tez mi sie wydaje,że to strata pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wakacji schudniesz
mój syn chodził i państwowo i prywatnie za względu na przeprowadzke - moim zdaniem wszystko zalezy od przedszkola a nie od tego jakie ono jest - ja np z państwowego byłam bardzo zadowolona ale wybralismy takie małe z badzo duza iloscia zajęc dodatkowych do wyboru i na prawdę kosztowo wychodziło podobnie jak to prywatne - w prywatnym drażnili mnie snobistycznie rodzice - i moje dziecko tez narzekało na kolegów a pod wzgledem zajęć podobnie było jak w państwowym - no ale cóż tam gdzie przez pewien czas mieszkałam nie było innego wyboru.... .... ja zawsze jak tylko moge to wybieram jednak państwowe palcówki - wieksza jest nad nimi kontrola moim zdaniem i więcej normalnych ludzi a nie takich co sie maja za nie wiadomo co - obecnie syn chodzi do szkoły- tez pańswtowej ale ona jest 6 w województwie pod wzgledem wyników - dzieci maja zajecia na uczelniach w muzeach, jest wiele zajęc dodatkowych do wyboru i też nie zamieniłabym tej szkoły na żadna prywatną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demi27
ja pracuje w przedszkolach, icze dzieci angkielskiego. pracuje i w prywatnych i panstwowych. moj syn chodzi do panstwowego przedszkoal z 2 glownych powodow: program nauczania w p. panstwowym jest staly, trzeba go wykonac, dzieci pracuja. w prywatnych nie ma takiego wymogu, robi sie co chce, czesto program pisze ktos to nie jest nawet pedagogiem. po 2 kasa. a po 3 ja jednak mam pwiecej pewnosci co do panstwowego jesli chodzi o przygotowanie do samodzielnosci, do dojrzalosci szkolnej. jest wiecej duzych akademii, dzieci maja organizowane wyjscia, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak-dzieci moze odebrac tylko upowazniona osoba z tym sie zgodze.Ale nikt nie patrzy kto wchodzi do przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demi27
u nas w panstwowym jest kod do drzwi, wiadomo ze znaja tylko osoby upowaznione. do tego zawsze na dole jest stroz a w godzinach odbierania pani intendentka. a jest to zwykle przedszkole. i jest duzo zajec dodatk. do wyboru, np. angielski, rytmika, gimnastyka, taniec, gra na instrumencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wakacji schudniesz
u nas w państwowym przedskolu był domofom na kod i póxniej przechodziło się przez taką dyzurke jakby - gdzie zawsze była jakaś pani sprzataczka albo kucharka ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wysle moja corke do przedszkola panstwowego, bo to jedyne przedszkole w okolicy. ALE jak juz tu ktos napisal, w prywatnym przedszkolu sa dzieci bogatych ludzi i juz tutaj mozna nawiazywac kontakty na przyszlosc. NIgdy nad tym nie rozmyslalam w takich kategoriach, ale pewna znajoma nauczycielka uswiadomila mi, ze bogaci lubia przebywac w swoich kregach i jesli sie chce, zeby dziecko kiedys do tych kregow (zawodowo) dolaczylo, to trzeba sie rozgladac za odpowiednimi kontaktami. Moze przedszkole to za wczesnie, zeby myslec tymi kategoriami, ale... w obecnych czasami dobre znajomosci sa na wage zlota. Talent, dobre wyniki w nauce- sa strasznie wazne. Ale z obserwacji widze, ze wlasnie te znajomosci wiecej sie licza. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demi27
no i jest jeszcze jedna sprawa. absolutnie nie atakuje rodzicow dzieci z przedszkoli prywatnych, ale.... czesto dzieci z prywatnych sa bardziej "rozpuszczone" jakies. wiem, bo pracuje i mam porownanie. a rodzice uwazaja ze jak placa, to dziecko ma byc traktowane tak i tak, wiec babeczki cackaja sie z nicponiami i tylko przytakuja. w panstwowym jest jasny regulamin, jesli jakies mlode przegina to sie robi afera, rodzice u dyrekcji, zebrania rodzicow.nie odpuszczaja sobie tak jak w prywatnych, a ja tak wole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wakacji schudniesz
Hiena - moim zdaniem przesadzasz - z tego co zaobserwowałam to czesciej sa to ludzie, którzy maja nie wiadomo jakie aspiracje a nie realne mozliwosci - i to było własnie denerwujace - bo jak ktos cos osiagną na prawdę to się to ceni i takich ludzi podziwiam, a w tym prywatnym przedszkolu to w oczy kłuli pseudobiznesmeni, którzy koło dziesiatego pozyczali od znajomych na rate leasingowa swego auta :P no ale oczywiscie dzieciak musiał mieć co najdroższe a oni czuli sie jakby pana boga za nogi złapali .... no ale kto co lubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demi27
dam wam przyklad: zarowno w p. prywatnym i panstwowym bylo dziecko ktore mialo problem z dziecieca masturbacja. w [rywatnym babka powiedziala rodzicom, oni na to ze wyrosnie, nie przejmowac sie itpi co? i babka miala zwiazane rece, pogly tylko upominac chlopczyka, zajmowac czyms. w panstwowym przedszkolu jesli problem jest duzy ( a byl-z dziewczynka), a matka nie zdawala sobie chyba sprawy z problemu, chociaz dziecko mialo juz 5 lat i niedlugo do szkoly-matka dostala skierowanie do poradni i miala do przedszkola zaniesc zalecenie i opinie. i dzieki temu dziewczynka pod opieka psychologa uporala sie z problemem w pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demi27
hiena- lekko sie usmialam;) bez urazy oczywiscie, ale sadze ze przesadzasz sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maud1111111
dzięki dziewczyny, dużo mi pomogłyscie tymi komentarzami. Też jestem raczej za państwowym bo jednak atmosfera jest normalniejsza a dziecko musi się uodparniać na życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zmieniajace swoje zycie
Przedszkole mojego dziecka uważam za dobre,chyba tak jak inne,ale............dzieci odbierane są od danej godziny i zawsze...ale to zawsze jest ktos w szatni z pracowników przedszkola wiec widzą kto wchodzi.Jeżeli widzą mało znaną twarz proszą o wylegitymowanie sie i sprawdzaja listę.Zresztą,jest przed drzwiami domofon,który trzeba ominąć.Uważam,że takie warunki sa normalne,bo nie wyobrażam sobie puścić dziecka do placówki której najpierw nie spradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie uwazam,ze dzieci w prywatnych przedszkolach sa rozpuszczone.Tak jak napisalam.Mojej siostry wszystkie dzieci chodzily do prywatnego przedszkola i nie sa rozpuszczone.Tzn jeden nawet jeszcze chodzi.Blizniaki chodza juz do podstawowki,tez prywantnej.Ale wg mnie to kasa na marne i strata czasu,bo ona mieszka w malym miasteczku i codziennie musi je wozic do wiekszego miasta.A tymczasem u niej jest i przedszkole i podstawowka,gimnazjum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcąca iść na bal
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkl
moje dziecko chodzi do przedszkola państwowego i nikt nie może tak sobie wchodzić czy wychodzić z niego. Brama i furtka są zamknięte, jak sie chce wejść trzeba dzwonić. Poza tym też jest ochroniarz. Zajęć dodatkowych jest bardzo dużo, angielski, tańce, basen, rytmika, religia, gimnastyka, logopeda i jeszcze kilka innych. Poza tym u nas dzieci mają mnóstwo innych rozrywek typu: wycieczki, kino, kulig, byli w pracowni ceramicznej lepili w glinie, w leśnictwie uczyli się o dokarmianiu zwierzat zimą, byli w przedszkolu policjanci z pogadanką o bezpieczeństwie, strażacy i wiele innych. A mam przedszkole prywatne niedaleko domu i niestety dzieci nie jeżdżą na wycieczki, nie mają tylu zajęć i wogóle. Ale znam również przedszkole państwowe, w którym też nic się nie dzieje i przez dwa lata chodzenia do przedszkola dziecko tylko raz było na wycieczce autokarem. Także to wszystko zależy od przedszkola, Dyrekcji i Nauczycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikeykrk
bez wahania polecam lenkowo http://lenkowo.pl/ wiadomo za co się płaci najwyższe standardy, a potem płynnie do http://vcps.pl/ bo to kontynuacja przedszkole i szkoła podstawowa wszystko prywatne jeśli tylko Ci po drodze to polecam!!! ps Kraków wrząsowice świątniki górne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wedlug mnie prywatne to dla większości osob konieczność, ale ja się bardzo ciesze, ze moi synowie trafili do przedszkola prywatnego slodki Domek, bo trafila nam się naparwde super kadra, która dba o dzieci i ktorej zalezy na ich rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzyj tu www.przedszkolezyrafa.pl/bronowice. Synek już w zerówce jest. Przez te trzy lata było świetnie. Wszystkim polecam to przedszkole. Rozsądne czesne, w którym mieszczą się opłaty za zajęcia dodatkowe, wśród których jest angielski, gimnastyka korekcyjna, zajęcia z ekologii i kilka innych. Poza tym, co ważne było dla nas, była możliwość zamówienia posiłków wegetariańskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja posłałam do prywatnego, doklaniej do slodkiego domku w poznaniu i jestem bardzo zadowolona. co jak co, ale jest to pierwsza stycznosc dziecka z systemem edukacji. pierwsze panie nauczycielki, pierwsze zajecia, pierwsze kolezanki i koledzy. cieszę sie ze wybralam to przedszkole, bo ja i moj syn jestesmy bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wybraliśmy prywatne przedszkole, bo z tego co czytałam i słyszałam to jednak poziom w prywatnych przedszkolach zwykle bywa wyższy. I po swoim przedszkolu http://wielkaprzygoda.com/ mogę to powiedzieć, że rzeczywiście wszystko jest na wysokim poziomie - i kadra i bogaty program i żywienie, wszystko tak jak chciałam dla mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybrałam przedszkole prywatne. Jestem bardzo zadowolona. Dziecko ma tam rewelacyjną opiekę, dużo zajęć. Rozwija się. Nie mogę powiedzieć złego słowa http://www.elfik.pl/. Generalnie jestem mega za tym przedszkolem i wam życzę tego samego żebyscie znalazly sobie taką placówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam bardzo przedszkole do którego chodzi moje dziekco http://www.elfik.pl/. Mają świetne wyposażenie i dobre zajęcia dla maluchów. Panie bardzo miłe i dużo czasu spędzają nad wymyślaniem super zajęc. Byłam jeden dzień razem z grupą i jestem zachwycona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wybraliśmy prywatne przedszkole, bo z tego co czytałam i słyszałam to jednak poziom w prywatnych przedszkolach zwykle bywa wyższy. I po swoim przedszkolu http://wielkaprzygoda.com/ mogę to powiedzieć, że rzeczywiście wszystko jest na wysokim poziomie - i kadra i bogaty program i żywienie, wszystko tak jak chciałam dla mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaobserwowałam różnice miedzy prywatnym a państwowym i stawiam na prywatne. Syn, który do takiego prywatnego chodził (Radosne Sloneczko Rzeszów) szybciej stal się komunikatywny i odważny w kontaktach z innymi, poza tym w tym przedszkolu maja własną kuchnie, co obecnie nie jest wcale takie częste, a mysle, ze powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy porównanie bo córka chodziła do przedszkola państwowego, a gdy zmieniliśmy miejsce zamieszkania to syna posłaliśmy do przedszkola prywatnego www.przedszkolekonradek.pl. Muszę przyznać że różnica naprawdę duża:) przede wszystkim mniejsze grupy dają możliwość bardziej indywidualnego podejścia do każdego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×