Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

psiunia20

królik miniaturka

Polecane posty

Witam,chciałabym kupić sobie królika miniaturke,ale z tego co wiem,są różne rasy,więc moje pytanie brzmi jaka byłaby najlepsza i takie odrębne pytanie czy króliki mogą ugryźc czy tylko podrapać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mają zęby i mogą ugryźć :) Króliki długowłose trzeba regularnie szczotkować. I jak każde gryzonie muszą ścierać sobie zęby a w mieszkaniu musisz po zabezpieczać kable żeby ich nie poprzegryzały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam; mam minaturkę królika, rasy baran francuski. Królika zarowno gryzą, jak i drapią. Wszystko zależy od ich charakteru, no i od tego, jak go wychowasz, i oswoisz. Ja swojego adptowałam jako dorosłego 4-letniego krolika. Nauczyłam go korzystać z kuwetki, i mocno oswoiłam. Mogę z nim zrobić wszystko: sciskać, głaskać, nosić jak niemowlę na pleckach, wygniatać, całować i masować brzyszek i nosek. Czasami zdarza się, że mnie capnie, ale tylko wtedy, gdy czuje zagrożenie na swoim terytorium (w klatce), np. wtedy, gdy niepotrzebnie wkładam ręce do klatki i probuję zabierać mu jego miseczkę. j Z mojej wiedzy wynika, że barany są najspokojnieszymi i najmilszymi z miniaturek, są też jednak największymi z nich (dorosły królik baran waży ok. 2,5 kg, podczas gdy inne miniaturki osiągają wagę do 1,5 kg). Cały czas piszę tu o rasowych miniaturkach, których w sklepie nie jest dużo. Pamiętaj, ze ten mały slodki kroliczek, który kupisz w sklepie sporo jeszcze urośnie, oraz że jest dosyć wymagającym zwierzakiem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -TyTaN-
Oswojone nie gryza, czasami jak cos mu sie nie spodoba to pomacha lapami ale do drapania to daleko. Moze capnac zebami jak zle odczyta intencje czlowieka albo zostanie przestraszony, to tylko zwierze. Nie grzebiemy w klatce bez sensu, nie budzimy go bo akurat mamy chec sie pobawic, on tez ma swoje zycie i swoje potrzeby, zestresowane zwierze ciezko oswoic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eswdfsd
a jeżeli chodzi o odzwyczajenie od gryzienia i drapania to pomaga obcięcie pazurów cążkami do manicure oraz wrzucenie królika za karę do wanny z wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×