Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Gość supear
2 tygodnie roznicy bo z miesiaczki liczy sie ciaze od dnia krwawienia a z usg od wieku dziecka boze co za ludzie ,, tak jest 38 tydzien i 40 to ciaza donoszona bo zawsze sa 2 tyg roznicy miedzy okresem a zaplodnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
No rozumiem ale ja też mam długie cykle 33 czasem nawet 34dniowe. To też w jakis sposób warunkuje na rozmiar i wiek płodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
supear, wszytko pięknie, tylko, że u mnie doszło do zapłodnienia według terminu porodu z USG w 7dc a nie 14....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez na listopad a co
dolaczam do grona szczesliwych mam :)) termin na 9.11 i mam nadzieje ze z maluszkiem bedzie wszystko dobrze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej supear... mylisz się wiek usg jest dostosowany do OM i powinny się pokrywać ale często tego nie robią bo dzieci jedne są większe a drugie mniejsze ... wiek usg też liczy się od dnia ostatniej miesiączki /jak pójdziesz na usg tuż po spodziewanej miesiączce to gin zmierzy pęcherzyk a na podstawie jego wielkości usg określi wiek ciąży /przeważnie wtedy 4 tydzień skończony a nie 2 według ciebie/. shorty ... witaj, jak przesuwał ci się okres to może tak być że jajeczkowanie wyszło u ciebie później i póżniej doszło do zapłodnienia... czyli prosto mówiąc twoja ciąża jest młodsza. Pewnie będziesz grudniówką ... trzymam za to kciuki....ale zostań z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
Ale żeby różnica wynosiła aż 4tygodnie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć matki :) Mam brzuch jak w piątym miesiącu i nie wiem co o tym myśleć :) Masakra z deka. Już muszę kupić jakieś spodnie ciążowe bo normalne mnie cisną i boli mnie brzuch. Ja chcę już 7 maj i moja wizytę u gina :D USG i może dowiemy się jaka płeć. Shorty spokojnie. Jak byłam w poprzedniej ciąży miałam podobną sytuację i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy zauważyłyście jakieś zmiany w wyglądzie skóry, włosów...? u mnie włosy wydają się jakby gęstsze, pomimo że ciągle je farbuję, ale może mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sirusho to tak ja moj brzush. Wyglada na 5.ty miesiac. Hehe Ale to druga ciaza. Wiec miesnie slabsze. Spodnie ciazowe to nosze juz od tygodnia. Co do wlosow to w pierwszej ciazy i teraz mialam geste i paznokcie byly mocne i super rosly. Wlosy mi tak zostaly,a paznokcie wrocily do poprzedniego stanu. Wlasnie mam dylemat. Zbieralam sie na spacer i zaczal mnie bolec brzuch, ze nie wiem co robic. Mam taki tepy bol. Gin tylko do 12 przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia221
u mnie brzuszek mało co widać, ale to pewnie dlatego, że to pierwsza ciaża...a jutro już początek 12 t.c we wtorek usg, już się nie mogę doczekać! ;DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen77
ja właśnie zaczełam 12 tydzień, więc już powoli oddycham spokojniej jako że ciąża po leczeniu.... wyczekana. Dziewczyny to moja 1 ciąża i jestem dość gruba spodnie ciążowe kupiłam 2 tygodnie temu, boje się że mogą być bliżniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen77- a nie miałaś do tej pory żadnego usg? bo wydaje mi się, że jakby miały być bliźniaki to byłoby od razu widac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen77
było w 6 tygodniu żeby stwierdzić akcję serca, myślisz że na nim by wyszło, na moje oko to tam nic nie widać.. Pewnie po prostu jestem grubas i tyle:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
Ja mam w czwartek przyjsc na kolejna wizyte, zobaczyc czy malenstwo rośnie. Oby rosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shorty trzymam kciuki, na pewno będzie dobrze! Kurcze dziewczyny zaczełam się martwić, czy moje dziecko nie jest aby za małe? w 11 tyg miało 3,8 cm, a tu czytam że niektórych z Was ok 6 cm w tym samym czasie:( i nie dało się jeszcze tej kości nosowej ocenić... mam nadzieję że poprostu każdy maluch troszke inaczej rośnie i mój to nadgoni,ale lęki nie mijają,dopiero pewnie lekarz w środę mnie uspokoi.mam nadzieję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wprawdzie lekarz robiący usg powiedział że w normie, ale dziecko jest malutkie..to źle? są jakieś normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novamama.
skopiowalam od grudniowek(mam nadzieję,ze wybaczą) A tu cos dla rozrywki ...mamy tu kobitki oczekujące pierwszego , drugiegi i trzeciego dziecka , więc pośmiejcie się Twoje ubrania: Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę. Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da. Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ się Twoimi normalnymi ciuchami. Przygotowanie do porodu: Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy. Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku. Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży. Ciuszki dziecięce: Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę. Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami. Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego Płacz: Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie. Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko. Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku. Gdy upadnie smoczek: Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu. Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi. Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi. Przewijanie: Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta. Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby. Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan. Zajęcia: Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp. Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer. Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej. Twoje wyjścia: Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki. Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki . Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew. W domu: Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko. Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka. Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi. Połknięcie monety: Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia. Drugie dziecko: Czekasz aż wysra. Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoojjjjjjj
u mie w 10 tyg 3,68 także chyba dobrze ci wyszlo - taki maluszek szybko rosnie dlatego sa takie róznice czy na początku czy na końcu danego tygodnia itd 6 cm to gdzieś końcowka 12 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! dawno się nie odzywałam, pierwszy trymestr dobiega powoli wszystkim do końca i widzę, że robi się coraz weselej! Novamama - świetne, uśmialiśmy się z mężem po pachy;) Sirusho - no to jesteśmy 2 czekające z wytęsknieniem na 7 maja - ja też mam wtedy usg, to będzie 13tc. Ostatnie miałam w 8tc i czas mi się wlecze niemiłosiernie, nie mogę się już doczekać!!! W sumie najbardziej czekam, żeby zobaczyć, czy małe NAPRAWDĘ rośnie - widziałam je tylko raz w 8tc, jak miało 2,1cm i gdyby nie wydruk fotki z usg to teraz bym myślała, ze mi się przyśniło;) Shorty - trzymam kciuki za Ciebie i Twoje maleństwo. Bądź dobrej myśli, czytałam gdzieś, że nasze maluszki odbierają z organizmu matki już we wczesnych tygodniach różne emocje - radość, strach, więc im więcej pozytywnych myśli w nas, tym lepiej dla dziecka. Wiem, że to niełatwe. Jak mnie napada fala zmartwień o dziecko, to się staram czymś zająć, nie ma innej opcji. Jak się zajmę porządnie, to tyle nie myślę:) Mój brzuch trochę urósł, waga stoi w miejscu (hurra:)), póki co nie mieszczę się tylko w swoje najciaśniejsze spodnie. Więc mimo że to moje pierwsze dziecko chodzę w swoich dotychczasowych ciuchach i mam nadzieję trochę jeszcze w nich pochodzić ;) Pytanie do dziewczyn, które nie maja zapasów ciuchów z wcześniejszej ciąży - gdzie planujecie się zaopatrywać? Ja przeglądam trochę sklepów w necie, weszłam też do jednego w jakimś centrum handlowym no i sama nie wiem, kosztuje to trochę, a tak na parę miesięcy to mnie portfel boli... Na pewno skorzystam z Allegro. No ale czeka mnie też wesele końcem czerwca i muszą skądś jakąś wyjściową kieckę skombinować. Skóra i włosy - no cóż - jednym z moich zauważalnych objawów ciąży jest trądzik - chlip ;( I do tej pory chodziłam obsypana jak nastolatka, a w ostatnich tygodniu zmiany poznikały. Nie ukrywam, że nie czekam na ich powrót :) Natomiast po włosach i paznokciach nie widzę różnicy póki co - jak były cienkie, tak nadal są..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mi dzisiaj nieźle brzuszek wydęło, jak tak nie było widać tak dzisiaj jest już widoczny ;p ogólnie czuję poprawę, nawet już więcej mogę jeść....chociaż jakis tam szczególnych zachcianek czy apetytu nie mam....teraz nawet nie gotuje bo mąz wyjechał na szkolenie za granicę, ale na szczęscie już jutro wraca ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaasik pocieszyłaś mnie:) kurcze niby wiem, że każda ciąża i dziecko rozwijają się inaczej, ale same wiecie jak to jest jak zasieje się nutkę niepewności. W środę mam wizytę u ginekologa, mam nadzieję że rozieje on wszelkie moje wątpliwości:) mam ochotę na małosolnego ogóra i pepsi:) chociaż jej nie pije:) i to połączenieśrednio ciekawe heeheh ale zjem, i "wypijem":P Buziaki Mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeszcze muszę zapytać o jedną rzecz. Lekarz robiący usg na zaleceniach napisał że należy wykonać badania przesiewowe. Co to są za badania? czy są one obowiązkowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! novamama tekst rewelacyjny :) a jeśli chodzi o twoje pytanie kelis1 to badania przesiewowe to obowiązkowe zlecane podstawowe badania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki:) bo zaczełam szukać w necie i wyskoczyła mi 1 strona że badana mające na celu wykluczyć zespół downa:( isię wystraszyłam,że lekarz może cioś zauważył tylko nie hcciał mnie niepokić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelis! Badanie przeziernosci karkowej to badanie majace wykluczyc Downa. Przesiewowe to co innego. Przeziernosc robilam w pierwszej ciazy. Teraz nie bede robic, ale chyba sie skusze na USG 3D, bo tez jest bardzo dokladne jezeli chodzi o rozwoj dziecka. Nie zalezy mi na widoku takiej innej buzki. Wazne, zeby lekarz mogl duzo ocenic i byc pewnym swojej oceny. A z tego co wiem to na 3D moze wiecej zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, wiem, że badanie przezierności to co innego (miałam już) a przesewowe to co innego, tylko zastanawiam się czy przesiewowe to są obowiązkowe czy zalecają lekarze w jakiś szczególnych przypadkach. no ale w środę mam wizytę węc zapytam lekarza czy jest coś niepokojącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen77
kelis ja w 10 tygodniu robiłam zestaw badań,: morfologia, mocz, glukoza, badania na kiłę-WR, ustalenie grupy krwi,z tego co wiem są to badania normalne które mój lekarz zaleca wszystkim w 1 ciąży- ale to prywatna klinika leczenia niełodności więc może tzw. dmucha na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen77
kelis, jeżeli nie robiłaś toksoplazmozy to lepiej zrobić, lekarz tego nie zalecają ale skutki mogą być bardzo złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen77
jeszcze zapomniałam o HBs - wirus zapalenia wątroby typu b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×