Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Carmen robiłam wszystke te badania które wymieiłaś, prócz toksoplzmowy, ale mam zamiar robić, mój lekarz powiedzał że nie jest obowiązkowe ale zaleca jednak żeby zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen77
tarczycę sprawdzałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen77
po 32 roku życia robią jeszcze badania wykluczające zespół downa i to jest standard- mnie to też jeszcze czeka, ale jestem spokojna bo Fałda nosa czy kość nosowa w usg jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen77
ja nawet gdybym była młodsza i nie musiała mieć tych badań wykluczających wady genetyczne, to bym chciała, lepiej wszystko 3 razy sprawdzić niż potem płakać całe życie:)) Uszy do góry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen77
Dziewczyny czy macie jakiś super sposób domowy na problemy z cerą w ciąży, boja jestem w Bo ja jestem w zagrożonej ciąży i mam zakaz na wszystko, od witamin poczynając na farbie do włosów kończąc ( seks też niestety jest w międzyczasie:), no a z cerą jakieś jaja mi się robią, jakieś wypryski, że aż żałość mnie bierze jak w lustro patrzę? Jeszcze mam jedną wątpliwość, czy macie wybrane kremy do brzucha bo podobno trzeba zacząć stosować od 4 miesiąca żeby rozstępów nie było Czy zaczęłyście już hartować sutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, bylam wczoraj na badaniu wszystko w porzadku malenstwo ma 48mm 11 tydzien i 1 dzien. Sirushu 12-13tydzien to za wczesniej na poznanie plci dziecka .wtedy jest duzo pomylek mi w 18 powiedzieli ze dziewczynka a w 23 ze chlopak i na lutowkach 2009 tez byly pomylki wiec lepiej poczekac .Nie jest fajnie najpierw dowiedziec sie ze sie ma takie dziecko a potem ze zupelnie innej pleci.Tym razem ja poczekam az bedzie na 100% pewna wtedy chce wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen niestety nie ma nic na problemy z cera to sa hormony i nic nie poradzisz musisz przeczekac niestety .mi w 1 ciazy tez co jakis czas cos wyskoczylo teraz naszczescie nie mam nic i nawet wymiotow zadnych :) co do kremow poszukaj takich ktore sa bez chemii teraz jest coraz wiecej naturalnych kosmetykow ja tylko takie kupuje i wiem ze nie szkodze dziecku i z cera nie mam wcale problemow moze ci takie pomoga. firmy to lavera,weleda,najbardziej znane ja w 1 ciazy uzywalam z bbchen krem na rozstepy dobry i tez ma ma malo chemii w srodku no i rozstepow nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmen77
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
A czy to normalne, że czuje kłucie w jajniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalne, też mnie pokuwa co jakiś czas...ale teraz coraz mniej, w pierwszych tygodniach było mocniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen77 ja też mam jazdy z trądzikiem:( niestety nie jestem w stanie tego niczym opanować, jedyny mój skuteczny sposób to trzymać paluchy z dala od twarzy (wiele zmian się sama wchłania) i... dobry korektor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AwięC rzeczywiście ceny ubrań ciążowych są spore - zwłaszcza w sklepach. Szkoda wydawać tyle na siebie, lepiej dla maleństwa coś kupić. Ja póki co mieszczę się w to co miałam. Kiedyś kupiłam 2 tuniki więc będą jak znalazł. Później może coś na allegro (sęk w tym, że przymierzyć nie można),no i siostra ma w planie mi coś uszyć. Koleżanka miała podobny problem, ma teraz komunię na której jest chrzestną i się zastanawiała czy coś z allegro, czy zaszaleć i wydać ponad 100 na spodnie satynowe, ktłóre super leżały. Też jej było szkoda kasy. W czwartek byłam na usg i wszystko ok (przezierność, przepływ krwi).Super było słyszeć tętno :) Niestety w pracy już nie jest tak różowo. Mam się oszczędzać, ale wśród reszty pracowników nie mam co liczyć na taryfę ulgową. Zawiodłam się zwłaszcza na jednej koleżance, na której zrozumienie najbardziej liczyłam. Powiedziała, że ona też ma dziecko. Problem w tym, że ja je mam dopiero mieć. Nie liczy się, że chcę pracować, ale mniej intensywnie przez jakiś czas, za to ona jakby zapomniała, że całą ciążę na zwolnieniu spędziła. Wszystko było dobrze dopóki ona potrzebowała się zamienić na godz itp. nie robiłam problemu tylko się zamieniałam. teraz mam za swoje. Cóż..jak się ma miękie serce, to trzeba mieć twardą d... Szef też już na mnie patrzył, jakbym dopiero co wróciła i powiedziała, że będę pracować, ale nie będę robić, tego,tego i tamtego, a wcale nie o to chodzi, nie zamierzam stawiać warunków, tylko liczyłam na odrobinę zrozumienia.bez powodu nie brałam tego wolnego. Trzeba mi było iśc na zwolnienie - mniejsza kasa, ale święty spokój, a tak się jeszcze zestresowałam do łez. No to się wyżaliłam... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od wczoraj tak wymiotuję że od południa dzisiaj nic nie jem nawet zupa czy herbata mi nie wchodzi.Masakra!!!Już nie mam pomysłu co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę sobie coś zamówić na allegro, zwłaszcza potrzebuję spodni. przeglądałam już aukcje i na wielu z nich sprzedawcy służą pomocą, zamieszczają dokładne wymiary itd. Wiem, że to nie to samo co przymiarka osobista, ale jeśli za dzinsy ciążowe mam zapłacić 100 zł w sklepie a na allegro 60 to spróbuję na allegro ;) wszystkie wiemy jakie ceny sa w sklepach z odzieżą ciążową, szkoda mówić ;( Co do cery to moja się bardzo poprawiła, prawie zero wyprysków, nawet kremu już nie używam regularnie, Do tej pory używała kremów do cery tłustej, ostatnio kremu z avonu, ale on ma cynk i nie wiem czy nie jest za silny. Na brzuch używam oliwki dla dzieci ;) ewelinaer rozumiem Twoje rozgoryczenie. Z tego co piszesz rozumiem, że nie żądasz jakiś przywilejów na siebie, tylko zrozumienia i wyrozumiałości dla Twojego stanu. Postawa Twojej koleżanki jest naprawdę okropna. Ale jak to się mówi przyjaciół pozbaje się w biedzie. Dbaj o siebie i nie stresu+j w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinaer - to ja powiem brutalnie: już wiesz jacy "oni wszyscy" są, więc jedyne co możesz zrobić to dostosować swoje zachowanie do nich: olać całkowicie wymowne spojrzenia, koleżance już nie pomagać, skoro ona taka pomocna, tylko asertywnie chronić swoja osobę. Pracuj ile możesz, ale jak Cię to wszystko będzie wnerwiać, to się niczym nie przejmuj tylko zostań w domu. Bo niby czemu masz się przejmować ludźmi, którzy nawet nie maja ochoty się minimalnie wysilić i z uśmiechem potraktować Twoją sytuację. Co do ciuchów to mnie też allegro najbardziej przekonuje - jak poszukać dobrze to jest tam sporo rzeczy noszonych króciutko i w bardzo dobrym stanie za pół i mniej ceny. na pewno będę polować:) Cera - kurczę mam nadzieję, że nie zapeszę - przez ostatni tydzień moja skóra przechodzi magiczną metamorfozę! Tłuści się z 4 razy mniej, wypryski zniknęły i się goją, pory ściągnięte, skóra wygląda promiennie... jestem w połowie 11tc i mam gigantyczną nadzieję, że to zapowiedź poprawy na później - ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny, chociaż Wy mnie rozumiecie Zamierzam jutro jeszcze raz porozmawiać z szefem, rozwiać jego i swoje wątpliwości, już bez stresu i bez emocji. No i spytać co zamierza. Jeśli ma jakieś inne wyjście z tej sytuacji, to ja jestem otwarta na propozycje. Tak sobie pomyślałam, że pewnie umowa będzie do listopada (na nic więcej już nie liczę w tej firmie), więc około września może założę działaność gospodarczą i sama będę opłacać składkę chorobową. lepiej na tym wyjdę, niż mając 1 tys przez 4 mies i nie wiadomo co potem. Czasem net to bardzo pomocna rzecz :) Macie rację, na allegro można kupić ze dwa ciuchy za tą samą cenę co w sklepie. Gorzej jak szykuje się jakaś impreza. dobrze, że brat planuje weselicho na przyszły kwiecień :) U mnie sloneczko, więc planujemy z M jakiś spacerek Pozdrawiam i miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam pytanko!!! Czy decyduje sie, ktora z Was teraz na 3D, zeby szybciej poznac plec? Na normlanym chyba nie ma jeszcze szans zobaczyc? Jak myslicie? Ja w pierwszej ciazy zobaczylam dopiero w 22 tyg,ale w 16-stym lekarz cos mowil, ze jajeczek nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba na razie nie zdecyduje się na 3D, niech sobie malutkie rośnie spokojnie - a ja na każdym usg tak się ekscytuję, że mi ciśnienie skacze z mojego normalnego około 105/60 (wiem, niskie) na np 125/70:) Może później, koło 20tyg, żeby była pamiątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie... Ja miałam 3D w pierwszej ciąży i fajne przezycie:) Teraz ide w pt na usg genetyczne i test papa wiec trzymajcie kciuki bo juz sie stresuje:( A co do płci to mnie sie lekarz pomylił w 20 tyg i potem w 30 mówi ze jedNAK CHŁOPIEC...teraz chyba poczekam az sie urodzi,chyba ze lekarz da 100% pewnosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaasik26 moge spytac czemu robisz USG genetyczne i test papa? Masz zalecenia czy dla pewnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść Ja się ciągle nad tymi badaniami zastanawiam... i zadaję sobie ptyania czy warto... bo co zrobię jak się okaze teraz że jest jakaś wada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja w 20 tygodiu wybieram się na usg aby sprawdzić narządy płodu, ale jeszcze nie wiem czy zdecyduje się na 3D czy na zwykłe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a tak z innej beczki, czy myślicie, że ciążą to dobry czas na dokształcanie się...zastanawiam się nad weekendowym 2 miesięczym kursem, i nie wiem czy dam radę....czy lepiej już po porodzie, ale wtedy już pewnie nie będzie czasu na nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Ja się na kilka tygodni przed zajściem w ciąże zapisałam na... roczne studia podyplomowe. Wpadłam na rok, będę to musiała jakoś pogodzić. Ale pocieszyłam się, bo jest tam jedna babeczka już z całkiem sporym brzuszkiem, czyli zdecydowała się już wiedząc o ciąży. Obie zdążymy urodzić przed końcem studiów, a egzamin końcowy mam w lutym 2011 czyli jak małe będzie miało jakieś 2,5mca. No cóż - "trza być twardym a nie miętkim" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo to może jednak warto....tym bardziej ze też miało by to trwać tylko 3 miesiące, co drugi weekend, ale z drugiej strony nie wiem czy będę miała siłe na prace i na kurs jeszcze w weekend. Cięzko tak przewidzieć przy 1 ciązy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ciężko przewidzieć, mi to w sumie samo przez przypadek tak wyszło i siłą rzeczy muszę to pociągnąć, bo kasa zapłacona. Z tego co widziałam po moich koleżankach, to dużo z nich robiło w ciąży jakieś szkoły i jakoś dawały radę. Jedna broniła się na tydzień przed porodem (!). jak nie w ciąży, to potem dopiero po jakimś roku udawało im się zabrać za jakieś weekendowe szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zobacze.... a tak z innej beczki, też tak macie że od rana rozpiera was energia i czuję się jakbym w ciązy nie była, a tak około godz. 15 robi mi się już gorzej, czuję się zmęczona- wydaje mi się,że komp na mnie tak wpływa, ale cóż taka praca.... jutro usg ;D 12 tydzień, już się nie mogę doczekac ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia25 - u mnie jest podobnie do południa czuje się świetnie a koło 14-15 jestem już zmęczona, też pracuje przy komputerze całe 8 godzin. Zdarzają się też dni żebym najchętniej z łóżka nie wychodziła ale niestety do pracy trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! No ja dzisiaj po USG - normalnym - 13 tydz. Fasolka ma 6cm od glowy do pupy i babeczka zrobila mi przeziernosc karkowa i wyszla super.Zrobila mi sama od siebie za darmo. No i teraz info... ona uwaza (pisze ze ona,bo nie wiem jak inni lekarze), ze to 3D to tylko dla rodzicow, ze ona to co ma widziec to widzi na normalnym USG. Acha i robi to od 20 tyg w zwyz. Do 20 tyg robi normalne USG co 4 tyg. Dopóki mama nie czuje ruchow dziecka. Pozniej robi rzadziej, chyba, ze cos nie tak. A jak jest u Was? Acha i u nas (w Niemczech) mam co 4 tyg badanie moczu,krwi i ciesnienie i wage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak jest z tym usg genetycznym.Mi lekarz powiedział że nie trzeba go robić że taka informacja nic nie wnosi i że do mnie należy decyzja czy chce je robić czy nie. W tej chwili jestem na nie a co Wy sądzicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×